رفتن به مطلب

سفر به جزیره ی هرمز

ارسال های توصیه شده

جزیرهٔ بیضی شکل هرمز که طول محیط آن حدود ۶۰۰۰ متر می‌باشد در مدخل خلیج فارس و در فاصلهٔ ۸ کیلومتری بندرعباس قرار دارد.

املای صحیح آن هرموز یا هرمزد برگرفته از کلمات خورموز یا خورموغ به معنی لنگرگاه و بندر ایالت موغستان (میناب) بوده است که به واسطه کثرت استفاده از غلط مشهور امروزه هرمز خوانده می‌شود.خواجه حافظ شیرازی گفته است:

شاه یزدم دید و مدحش گفتم و هیچم نداد

شاه هرموزم ندید و بی سخن صد لطف کرد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

چند ماه پیش سفر کوتاهی رو با دوستان به جزیره ی هرمز داشتیم.

عکس های زیر رو طبق معمول با گوشی همراهم گرفتم.

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

با مشاهده ی بطری های یک جا جمع شده در کنار ساحل این فکر به ذهنم خطور کرد که شاید گروه هایی برای پاکسازی ساحل اینجا فعالیت داشتند. اما در ادامه از حقیقت ماجرا شگفت زده شدم.

08.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

در واقع این بخش از جزیره یک مکانیزم طبیعی برای جمع آوری زباله ها از دریا داشت.

وجود شیارهای گاه غارگونه روی دیواره ی ساحلی باعث می شد که به هنگام مد آب دریا، زباله ها در این بخش ها جمع آوری بشند.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

تک تک جزایر خلیج فارس زیباست مخصوصا هنگام و هرمز....با توجه به نزدیک شدن به نوروز دوستان عزیزی که به بندرعباس سفر میکنند حتما از این دو جزیره بازدید داشته باشند.

آکواریوم طبیعی هنگام و حضور دلفین ها و ساحل زیبا و پر صدف آن دست کمی از کیش نداره

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...

عکسهای قشنگی بودند....:icon_gol:

جالبش عکس زباله ها بود.....واقعا جالبه که همه جای ایران سرای من است!!!!!!!!!!!!!!!!:banel_smiley_4:پشت سد زاینده رود یه قسمتی هست شاید بگم هزاران بطری اب معدنی و نوشابه تلمبار شده!!!!شمال هم که همه دیده ایم!!!اطراف پل زمان خان شهرکرد.....

هرجا 4تا درخت و جوی ابی باشه همینه...:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...