رفتن به مطلب

سوال فوري كتيا

setarehbaran

ارسال های توصیه شده

سلام. همگي خسته نباشيد.

وقتتان بخير.

چجوري ميشه 2 تا curveرو كه جدا هستند به هم متصل كرد. از دستور join،

smooth curve استفاده كردم. اما نميشه چرا؟

لینک به دیدگاه

سلام .در فضای 3 بعدی برای این کار از دستور زیر استفاده کن :

generative shape design /wirframe /connect curve

اول یک نقطه و از یک curve انتخاب کن وقتی این کارو کنی نرم افزار خودش curve را میشناسه بعد یک نقطع از curve دومو انتخاب کن .(منظور از نقاط همون محلهایی که می خوای متصل کنی) .سپس با توجه به ابزارهایی که این دستور در اختیارت میذاره تغییراتو ایجاد کن .به احتمال 99 درصد مشکلت حل خواهد شد اما اگر باز دچار مشکل شدی یک عکس از مدلت بذار تا بهتر بشه نظر داد .

لینک به دیدگاه

مرسي از كمكتون

ميخوام 2تاشون با هم تشكيل 1curve بدهند كه بتونم در multisection surface ازشون استفاده كنم.

اينجوري فقط به هم متصل ميشن اما يه curve واحد نميسازن.

بايد چكار كنم؟

خيليييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييي ممنون

لینک به دیدگاه

آره.آره فهميدم.

الان ديگه از join استفاده كنم درست ميشه.

اما بازم وقتي multisection surface ميزنم توي نقاطي از curve ها كه به هم متصل شدند خطا ميده و سطح نميسازه

چكار بايد بكنم؟

لینک به دیدگاه

خوب البته اینی که الان میگمو تا حالا خودم استفاده نکردم .بعد از اینکه متصلشون کردی از همون دستور join که قبلا استفاده کردی استفاده کن ببین چی میشه ؟ من هم خودم امتحان می کنم ببینم میشه یا نه .

لینک به دیدگاه

خوب حل میشه نگران نباش :ws3: ای کاش عکسی از مدلت اینجا میذاشتی .الان مشکل اینجاس که join نمیشن درسته ؟ راستی می تونی از فیلت هم استفاده کنی .پس لازم شد دست به کیبورد بشم و مدلو امتحان کنم ببینم چی میشه:ws2: .

لینک به دیدگاه

مشكلم وقتي به وجود مي آيد كه يك curve را ميخوام به وسيله يه curve ديگه به 2تا curve مستقل تبديل كنم.

حالا كه دست به كيبورد شديد ميتونم يه سوال ديگم بپرسم؟

فرض كنيد من 3تا curve 1,2,3 دارم.

بين curve1,2 با multisection surface يه سطح 1ميسازم.

بين curve2,3 هم با multisection surfaceيك سطح2 ميسازم.

مشكلي كه هست بين سطح 1و 2 يه فضاهاي خال ايجاد ميشه

چه جوري ميتونم پرشون كنم؟

ببخشيد زياد ميپرسم.

ممنون

لینک به دیدگاه

خوب این سوالو میشه با چند روش حل کرد .بستگی داره چه طور می خوای پرش کنی .در این رابطه دستور blend در جنرال شیپ قابلیتهای زیادی داره و بین سطوح را پر می کنه اگر فاصله بین curve ها زیاد هستش دوباره از همون مولتی سکشن هم می تونی استفاده کنی و براش خط راهنما و اسپسلاین تعریف کنی .راستی دستور join curve ها رو نیز به هم پیوند میده .این کارو بکن بعد اکسترودش کن تا ببینی که با هم اکسترود میشن :ws2:

در رابطه با سوال هم هر چه قدر خواستی سوال کن حالا اگر من بلد بودم جواب میدم اگر هم بلد نبودم دوستان هستند که جواب بدن .در هر صورت سوالات باید جواب داده بشن .

لینک به دیدگاه

111.jpg

خوب من برای روشن شدن سوالت این تصاویرو گذاشتم .الان 3 تا ترسیم داریم که دو به دو مولتی سکشن می کنیم که نتیجش تصویر زیر میشه :

222.jpg

خوب حالا سوال شما اینه که بین مولتی سکشن اول و دوم فاصله وجود داره ؟ من که فاصله ای نمیبینم اما برای اطمینان میشه تو ترسیمو به هم پیوند بزنیم .

حالا اگر با توجه یه شکلها شما توضیحات خودتونو بدید راحتر میشه تصمیم گیری کرد که چه کار کنیم .

لینک به دیدگاه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

الان مشكل من واسه ساختن اين سطوح هست. يعني 2تا curve توي يه صفحه و 1curve در صفحه ديگري دارم و مي خوام از اين 3تا curve يك سطح عبور بدم.

راهي كه به ذهن خودم رسيد اينه كه curve صفحه اي كه فقط يك curve در آن داريم رو به 2 تا curve تقسيم بكنيم تا در نهايت بتونيم از multisection استفاده كنيم.

اما چه جوري مي تونم يك curve را به 2تا تقسيم كنم؟ و آيا راه ديگه اي به غير اين راه وجود داره؟

لینک به دیدگاه

کار نشد نداره اگر می خوای ترسیم را بشکنه از break استفاده کن :ws2: من هنوز موفق نشدم که تصویر شما را ببینم .بعد هم اینکه برای مدلسازی هزاران راه وجود داره .این نشد یه راه دیگه .از مدلت عکس بگیر و در این آدرس آپلود کن

اگر تصویرو ببینم حتما برات انجامش میدم .شکلو که ندیدم اما همین کارهایی را که میگی انجام میدم و برات تصویرشو می ذارم .راستی یه دستور دیگه هم برای مجزا کردن curve ها داریم فکر کنم اینترسکشن بود اسمش .

لینک به دیدگاه

الان شکلتو دیدم .این که بخوای یک سطح عبور بدی جای سوال داره ؟ من همین شکلتو میکشم و مولتی سکشنها رو انجام میدم .احتمالا خطوط با هم برخورد خواهند کرد و خطا میده .اما اگر در جنرال شیپ این کارو بکنیم بعدش میشه سطوحی که با هم برخورد کردند رو تریم یا اسپلیت کنیم .

لینک به دیدگاه

خوب تصویرش که خیلی شلوغه .می تونی جاهای خالی را با blend پر کنی .اما در کل اگر مدلی می خواهی بسازی با اون ترتیبی که گفتی یعنی 2 تا curve در یک صفحه و یکی در صفحه مجزا از trim و split استفاده کن .اگر مدل منیفولد رو دیدی ؟ یه همچیم چیزی هستش تو نمونه کارها هست.

یک امتحان کن ببین میشه یا نه .و مواظب باش با دقت کار کنی که وقتی خواستی ضخامت بدی دچار مشکل نشی .

لینک به دیدگاه

تصاویر کارو ببین .تصویر 2 بعدی

1_71.jpg

حالا مولتی سکشن می کنیم

2_8.jpg

حالا تریم می کنیم

3_13.jpg

خوب حالا می تونیم از 2 طرف مدل را ببندیم (با دستور fill )در صورتی که نیاز باشه .البته شکلهایی که می بینی همین طوری هستند و می خواستم مفهوم را برسونم .

لینک به دیدگاه

url=http://h.imagehost.org/view/0524/pic1]pic1.jpg[/url]

سلام.

روي منحني هايي كه دارم باهاشون كار مي كنم اصلا دستوراي break جواب نميدن. با دستور trim هم نتونستم كارم رو انجام بدم. توي اين شكلي كه گذاشتم ميخوام curve نارنجي رو توسط curve سفيد به دو تا منحني تبديل كنم.ميشه بگيد چه مراحلي بايد طي كنم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...