رفتن به مطلب

طرفدارای فیلم قیصر و کارتونه سیب زمینی ها بیان تو

ارسال های توصیه شده

غیرت در فرهنگ لغت عمید:مص {ع} (غیرِِِة) رشک بردن . حمیت ,ناموس پرستی.غیرت داشتن :تعصب داشتن ،حفظ ناموس کردن. غیرت آوردن و غیرت خوردن و غیرت بردن نیز گفته اند.

این فیلمای قدیمی رو آدم میبینه 50%موضوعاتش ناموسیه:banel_smiley_4:

منتها فیلمای الان 50%بی ناموسیه:w00:

آیا غیرت فقط مختص آقایانه؟

اصلا خوبه یا بده؟

باید باشه یا نباید باشه؟

چرا اسمشو تو آقایون غیرت گذاشتن تو خانمها حسادت؟

آیا فقط در مورد خود خونواده باشه خوبه یا برای ملت؟

چرا بعضی از خانمها از آقایان با غیرت وبعضی از آقایان بلا نسبت سیب زمینی خوششون میاد ؟

اصلا اونقدر مهم هست که بخوایم یه تاپیکو بهش اختصاص بدیم؟

اینا همه سوالهایی هست که شاید تو ذهن هر جوونی باشه نمیدونه باید اونجوری باشه یا اینجوری:ws52: نظر شما عزیزان چیه؟

اول از همه میخوام نظر خودمو بگم:به نظر من غیرت و تعصب زمینه های مختلفی داره و باعث میشه بین انسان و بلا نسبت حیوانات یه فرقی به وجود بیاد.به نظر من غیرت فقط مختص آقایون نیست و باید در هر انسانی وجود داشته باشه غیرت یه جور دفاع هست در درجه اول برای خود شخص بعد برای خونوادش وبعد برای آشنایان ودر آخر برای ملتش.شاید خیلی از آقایون قبلا زیادی این مسئله رو شورش کردن با مداخله کردن تو نوع پوشش و طرز زندگی همسرشون و باعث انزجار بعضی خانمها شدن که البته اونا خانشان از پایبست ویران است چون زن و شوهر حق نظر دادن به همدیگر رو دارن ولی حق مداخله نه اونا باید قبل از ازدواج به طرز زندگی همدیگه دقت میکردن . در ضمن کسی (زن یا مردی) که نوع پوشش خودشو ندونه همون بهتر که بهش امرو نهی بشه خیلیها داشتن غیرتو عقب ماندگی و بی کلاسی میدونن ولی من اینطوری فکر نمیکنم من خودم به عنوان یه دختر نسبت به خونوادم کلی احساس حراست دارم واسه کسایی که در واقع دوستشون دارم و نمیخوام هیچ آزاری ببینن واسه کسایی که میخوام فقط مال من باشن. ولی این روزا آدم بعضی چیزارو میبینه تعجب مکنه . نمیدونه آیا باید بین بعضیا و شلغم تفاوت قائل بشه یا نه. در ضمن من نمیدنم چرا تو دین خودمون غیرت زن رو اینجوری با صفت زشتی به نام حسادت یکی دونستن:ws52: به نظر من بین ای دو کلمه زمین تا آسمون تفاوته .باید به خانمهایی که از آقایون غیرتی بدشون میاد بگم اونا مقصود بدی ازین کار ندارن فقط دوستتون دارن حالا چه خواهرشونید چه همسر ویا غیر...واسه خانمهای امروزیم که باید یه کلاس غیرت گذاشت ماشالا طرفشونو با هزار نفر دیدن نه خودشو میبرن نه خودشونو میارن :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

چرا فکر میکنین اگه یک مرد در پوشش همسرش نظر بده،یعنی دخالت؟

یک خانم هم کاملا در پوشش شوهرش نظر میده و حتی بسیاری از لباسهای مردان را ،زنان یا مادرانشان برایشان تهیه میکنند.

به نظر من غیرت یعنی دوست داشتن زیادی یک چیز یا انسان،که بهت اجازه نده بذاری بهش آسیبی برسه.

لینک به دیدگاه
چرا فکر میکنین اگه یک مرد در پوشش همسرش نظر بده،یعنی دخالت؟

یک خانم هم کاملا در پوشش شوهرش نظر میده و حتی بسیاری از لباسهای مردان را ،زنان یا مادرانشان برایشان تهیه میکنند.

به نظر من غیرت یعنی دوست داشتن زیادی یک چیز یا انسان،که بهت اجازه نده بذاری بهش آسیبی برسه.

بنده هم بین کلمه ی دخالت ونظر دادن در این متن به طور کامل تفکیک قائل شدم

منظور از دخالت امر در نوع پوشش خاصه نه نظر دادن که زوجین امروزی باید برای جلوگیری از رفع اختلاف در این موضوع باید از قبل ازدواج راجب طرز پوشش هم و نظر همدیگه راجب پوشش اطلاعات کافی داشته باشن

لینک به دیدگاه

منظور از دخالت ، امر در نوع پوشش خاصه نه نظر دادن که زوجین امروزی باید برای جلوگیری از رفع اختلاف در این موضوع باید از قبل ازدواج راجب طرز پوشش هم و نظر همدیگه راجب پوشش اطلاعات کافی داشته باشن

آخه شما شرایط ایران با مردم فوق بی جنبه اش را هم باید در نظر بگیرین.

میشه تو سواحل شمال همانند سواحل آنتالیا بود؟

لینک به دیدگاه

غیرت خوبه گاهیم لازمه

به خیلی از خانوما این پیامو داره که :"دوست دارم که روت تعصب دارم ! "

امــــــــــــــــــــــــــــــــا ....

زمانی بد میشه که طرف هی خوشش بیاد هی گیر بده هی ایراد بگیره : با فلانی نرو اینجا برو اونجا نرو .... و در واقع قضیه بسیار شور بشه و حالت امرو نهی پیدا کنه

اگر در جای مناسب و با الفاظ مناسب نه لفظ امری که مفهومش "باید" هستش گفته بشه حتما قبول هم میشه ...........:icon_gol:

علاوه بر اینا اگر شرایط فوق رو یک زن در مقابل همسرش یا برادرش یا هرکس دیگه به کار برد لطفا برچسب حسادت نزنید چون اونم مفهومش دوست داشتنه ......

لینک به دیدگاه
آخه شما شرایط ایران با مردم فوق بی جنبه اش را هم باید در نظر بگیرین.

میشه تو سواحل شمال همانند سواحل آنتالیا بود؟

آخه کدوم آدم ابلهی تا اون حد بی جنبس که سواحل شمالو با آنتالیا اشتباه بگیره؟ :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
غیرت خوبه گاهیم لازمه

به خیلی از خانوما این پیامو داره که :"دوست دارم که روت تعصب دارم ! "

امــــــــــــــــــــــــــــــــا ....

زمانی بد میشه که طرف هی خوشش بیاد هی گیر بده هی ایراد بگیره : با فلانی نرو اینجا برو اونجا نرو .... و در واقع قضیه بسیار شور بشه و حالت امرو نهی پیدا کنه

اگر در جای مناسب و با الفاظ مناسب نه لفظ امری که مفهومش "باید" هستش گفته بشه حتما قبول هم میشه ...........:icon_gol:

علاوه بر اینا اگر شرایط فوق رو یک زن در مقابل همسرش یا برادرش یا هرکس دیگه به کار برد لطفا برچسب حسادت نزنید چون اونم مفهومش دوست داشتنه ......

دقیقا همون چیزیه که من گفتم:ws37:

لینک به دیدگاه
متاسفانه مردهای جامعه ما غیرت و با تعصب اشتباه گرفتن :icon_pf (34):

بین این دو کلمه ای که شما میگی هیچ فرقی نیست در فرهنگ لغات عمید اول مطلبمو یه بار دیگه بخون عزیزم:w16:

لینک به دیدگاه
ببخشید پس رو چیش بود؟ ما هم داریم رو معنی و کار بردش تو اجتماع بحث میکنیم

نکنه منظور شما رو املای کلمه بود:ws28:

:ws3:

من منظورم نوع کاربردش بود

غیرت از نظر ظاهر غلظتش کمتر از تعصبه

الان منظورم واضح بود؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
:ws3:

من منظورم نوع کاربردش بود

غیرت از نظر ظاهر غلظتش کمتر از تعصبه

الان منظورم واضح بود؟ :ws52:

غیرت و تعصب در واقع کاربردشم یکیه این استنباط شماست که بینشون تفکیک قائل شدی

اما من منظورتو درک کردم

مرسی از نظرت:ws2:

لینک به دیدگاه
غیرت و تعصب در واقع کاربردشم یکیه این استنباط شماست که بینشون تفکیک قائل شدی

اما من منظورتو درک کردم

مرسی از نظرت:ws2:

پس چرا تعصب شماتت می کنن اما غیرت نه:ws52: میگن تعصب کور کورانه نمی گن غیرت کورکورانه؟:ws52:

لینک به دیدگاه
پس چرا تعصب شماتت می کنن اما غیرت نه:ws52: میگن تعصب کور کورانه نمی گن غیرت کورکورانه؟:ws52:

حالا اون خاک بر سرا اومدن یکی ازین دو کلمه رو بکار بردن شما ببخش مادمازل:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...