رفتن به مطلب

هندبوک معماری - کتابی که هر معمار باید آن را داشته باشد

ارسال های توصیه شده

فاز صفر مطالعاتی برای طراحی در زمینه معماری یکی از مهترین بخش های کار یک معمار هستش و اگه کسی می خواد طرح هر بنایی رو بده اگر اول کار آشنایی کامل با اون مکان نداشته باشه و به استاندارد هاش توجه نکنه هیچ وقت طرح بدرد بخوری در نمیاد واسش

به قول معروف که می گن :

خشت اول گر نهد معمار کج / تا ثریا می رود دیوار کج

خود شما هم حتما همیشه یکی از دردسر های اول ترمتون و یا کلا واسه طراحی پیدا کردن ابعاد و استاندارد های معماری هستش تا بتونید جدا از اینکه یک طرح خوب طراحی کنید باید مکانی هم طراحی کنید که مهتریتن نیاز انسان در زمینه معماری یعنی آرامش رو حتما تو خودش داشته باشه و این مقوله انجام نمی پذیره مگر اینکه حتما واسه اول کار از کتاب های کمکی واسه طراحی استفاده کنید.

استاندرادهای نویفرت معماری یکی از جامع ترین کتاب هایی هستش که دانشجویان و کلا قشر معماری زیاد باهاش سروکله داره و تقریبا میشه گفت90 درصد کسانی که وقتی فاز صفر مطالعاتی رو شروع می کنن از این کتاب استفاده می کنن ( این کتاب چند وقت پیش به صورت رایگان برای دانلود شما عزیزان در سایت قرار داده شد )

یکی از نقاط ضعف کتاب نویفرت معماری کمبود مطالب در بعضی موارد هستش مثلا خود من چند وقت پیش یه طرح رستوران بین راهی داشتم که متاسفانه هر کاری کردم چیز درست و جسابی عایدم نشد تا اینکه مجبور شدم کتاب هندبوک معماری رو به پیشنهاد یکی از استاتیدم تهیه کنم که واقعا کتاب جامع و کامل هستش و میشه گفت برطرف کننده نواقص کتاب نویفرت فارسی بشمار میاد.

چند روز پیش نسخه اسکن شده این کتاب با کیفیت بالا از طریق یکی از دوستانم بدستم رسید که با توجه به اینکه اول ترم جدید هستش و مطمئنا همه دوستان دنبال مطالعات معماری در زمینه های مختلف هستند حیفم اومد کتاب رو داخل سایت نزارم.

به همه عزیزانی که نیاز به اطلاعات در هر زمینه معماری برای فاز مطالعاتی طرح های خود دارند توصیه می کنم حتما این کتاب جامع رو دانلود کنند ( در ضمن اگر نویفرت فارسی هم ندارید می تونید از اینجا اون رو هم دانلود کنید.)

دوستان از این لینک دانلود کنید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

لطفا کمی اطلاعات در مورد خانه های نواحی دریای خزر به من کمک کنید........

اهدای اطلاعات اهدای زندگی

با تشکر:girl_angel::aghosh::ws54:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 2 سال بعد...
  • 7 ماه بعد...
سلام

این طور که پیداست کتاب خوبیه. فقط لینک دانلودش برای من کار نمی کنه.

سلام منم نمیتونم دانلود کنم لینک مشکل داره:(

دوستان از این لینک دانلود کنید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...