رفتن به مطلب

دیالوگ های به یاد ماندنی

ارسال های توصیه شده

جیمی: تا حالا به این فکر کردی یه تصمیم کوچولو میتونه کل زندگی رو تغییر بده ؟

شنیدم مادر هیتلر میخواسته اونو سقط کنه، اما تو لحظه آخر تغییر عقیده داده!

میفهمی چی میگم ؟

رودخانه مرموز

کلینت ایستوود

لینک به دیدگاه

هــنـری وردکـس(چارلی چاپلین): اگـه یــک نـفـرُ بـکـشـی اعـدامـت مـیـکـنـن,ولـی اگـه بـا بـمـب (تـوی جـنـگ) هـزاران نـفـرُ بـکـشـی بـهـت مــدال مـیـدن!

موسیو وردکسmonsieur verdoux -1947

لینک به دیدگاه

_ فکر نمی کردم اینطوری تموم شه

_ تموم؟ نه،این پایان سفر نیست. مرگ فقط یه راه دیگه ست... راهی که همه ما باید بریم...حجاب خودپرستی از بین میره و بعد می بینی...

_ چی؟ گاندولف؟ چی رو می بینی؟

_ کرانه های سفید... و فراتر از آن... طلوع گرم خورشید بر دشت های سبز بی انتها

_ خوب، این خیلی هم بد نیست

_ نه... نیست"

ارباب حلقه ها

لینک به دیدگاه

من يک هدف دارم و شما تنها گلوله داريد..دعا کنيد بعد از تمام شدن گلوله هايتان زنده نباشم،

و اين را بدانيد پشت اين نقاب فقط تکه اي استخوان و ماهيچه پنهان نشده..در پشت اين نقاب يک آرمان وجود دارد و آرمانها ضد گلوله

هستند!

V For Vendetta

لینک به دیدگاه

جان : من خسته ام رئیس

خسته از این راه

مثل یه پرستویی که توی بارون باشه

خسته از نداشتن رفیق

خسته از این که نمی فهمم از کجا اومدم و قراره کجا برم

... و از همه بیشتر از زشتی هایی که این مردم با هم انجام میدن خسته ام رییس

از این همه درد و رنجی که توی این دنیاست خسته ام

انگار توی مغزم شیشه خورده ریخته باشن

می فهمی؟

مسیر سبز

لینک به دیدگاه

ای کاش من هم یک سامورایی بودم!

v13eowkbvq5f3llbcu27bvguo1_500.jpg

اگر ذات کلمات را نشناسید/ نمی توانید ذات یک انسان را بشناسید.

سینمای ژاپن - 1962 - شاهکاری از : ماساکی کوبایاشی

لینک به دیدگاه

جـــوکـر(هـیـث لــجـر):مـيـدونـی چـرا از چـاقـو اسـتـفـاده مـيـکـنـم؟تـفـنـگ هـا خـيـلـی سـريـعن.بـا تـفـنـگ نـمـیـتـونـی تـمـام اون حـس طـرفـت رو درک کـنـی!آخـه آدم هـا تـو لـحتظـه هـای آخـر نـشـون مـیـدن کـه واقـعـا کی هـسـتـن!

شـوالــیـه ی تــاریـــکـی- The Dark Knight-2008

لینک به دیدگاه

دانا(گابریلیه انوار):کمی می ترسم

فرانک (آل پاچینو):از چی؟

دانا:از اینکه اشتباهی صورت بگیره

فرانک:در تانگو هیچ اشتباهی نیست،مثل زندگی نیست،خیلی سادست برای همین تانگو خیلی عالیه اگه اشتباهی بکنی و دست و پاهات گره بخوره،باید همونجوری ادامه بدی

1992-Scent Of A Woman

لینک به دیدگاه

سوینی (آوری بروکس) : يك لحظه ای بود كه

وقتی در گذشته هر چيزی و هر كسی را ...

برای همه درد ها و رنج ها ...

و برای تمام حوادث شرم آوری كه برای من اتفاق می افتاد مقصر می دونستم

ديدم داره واسه مردم من هم اتفاق ميفته

سابقاً همه رو مقصر ميدونستم

سفيد پوستان، جامعه،حتی خدا رو هم مقصر می دونستم

من به هيچ جوابی نرسيدم چون سوال اشتباهی پرسيده بودم

بايد سوال درست رو بپرسی

درک (ادوارد نورتن) :مثل چی؟

سوینی (آوری بروکس) : كاری واسه بهتر شدن زندگيت انجام دادی؟

American History X -1998

لینک به دیدگاه

جولیانا : تو راستی هستی يا چپی؟

والریو : چرا مي پرسی؟

از سياست خوشت می آد؟

نه , فقط برام جالب بود

مثل اينکه بپرسی به چه چيزی ايمان داری

حرفهای بزرگ مي زنی

جوابش آسون نيست

بعد از همه اينها...

يه نفر به چی اعتقاد داره؟

صحرای سرخ /Red Desert/1964/میکل انجلو انتونیونی

لینک به دیدگاه

سارا: ۳۰روز با من٬ در آپارتمان من، در اتاق خواب من٬ در آشپزخانه ی من، در وان سفید من ٬کنار تلویزیون همیشه خاموش من بمان تا معنای واقعی ”زندگی” را با شکل و نمودار برایت بکشم، تا بفهمی که در این سال ها چیزی که می کردی “زندگی” نبود.۳۰ روز با من باش، صبح، ظهر٬ شب٬ نصفه شب… با من لیسی به بستنی قیفی ات بزن و کارهای ”همیشه مهمت” را فراموش کن… زیر باران با من برقص و با جمله ی نفرت انگیز “الان سرما می خوریم” حالم را نگیر

۳۰ روز با من شاد باش و استرس هایت را قورت بده… موبایل لعنتی ات را خاموش کن، ساعت مچی گرانقیمت مزاحمت را بنداز توی سینک ظرفشویی… بی خیال کار٬ بی خیال دیگران، بی خیال زمان و عقربه ی ثانیه شمار. ۳۰ روز برای زندگی کردن کافی ست. نه کمتر و نه بیشتر ...

با من دیوانگی کن و بعد از آن…خداحافظ !

Sweet November

Pat O'Connor

لینک به دیدگاه

وی (هوگو ویوینگ):یاد گرفتیم آرمان ها رو به یاد بیاریم، نه آدم هارو. چون یه آدم ممکنه از بین بره، دستگیر بشه و یا کشته بشه ولی چهارصد سال بعد یه آرمان می تونه دنیا رو عوض کنه!

V For Vendetta

وی برای انتقام

لینک به دیدگاه

سخنان چارلی چاپلین در فیلم دیکتاتور بزرگ

متاسفم اما من نمیخوام یک امپراوطور باشم این کار من نیست من نمیخوام بر کسی حکومت کنم یا پیروز بشم من دوست دارم به همه کمک کنم یهودی،کافر،سیاه،سفید ما همه میخوایم به انسان های دیگه اینطوری کمک کنیم ما میخوایم با خوشی دیگران زندگی کنیم نه بد بختیشون ما نمیخوایم از دیگران متنفر باشیم در این دنیا،زمین خوبمون ثروتمنده ومیتونه به همه کمک کنه مسیر زندگی میتونه آزاد و زیباباشه ولی ما راه رو گم کردیم حرص روح انسانها رو مسموم کرده ودنیا رو با تنفر مسدود کرده و مار و در مسیر خونریزی حرکت میده ما سریع تر رشد میکنیم ولی خودمون رو حبس کردیم ماشین آلات مارو نیازمند کرده دانشمون رو بد بین کرده،زیر کی ما خشن وبی عاطفه است ما بیش از حد فکر میکنیم وخیلی کم احساس میکنیم بیش از ماشین آلات ما نیازمند به انسانیت داریم بیشتر از زرنگی ما نیازمند به ملایمت ومهربانی داریم بدون از کیفیات زندگی خشن خواهد بود وهمه چیز از دست خواهد رفت هواپیما ها وپیام ها رادیویی ما رو به هم نزدیک کرده این اختراعات فریاد کمک برای خوبی در انسانها سر میدن فریاد کمک برای برادری جهانی واتحاد همه ما حتی الان صدای من به میلیون ها نفر میرسه میلیون ها زن وبچه نا امید قربانیان سیستمی که انسان رو شکنجه میده و مردم بی گناه رو زندانی میکنه خطاب به همه اونایی که صدام رو میشنون میگم نا امید نباشید بدبختی به سرمون اومده اما با گذر از حرص وطمع وتلخی انسانی که از پیشرفت انسان میترسه بدبختی هم میمیره تنفر انسانها میگذره ودیکتاتورها میمیرن وقدرتی که گرفتن به مردم بر میگرده هرگز با مردن اناسان آزادی نمیمیره سربازان خودتون رو بدست حیوانات نسپارید مردانی که شمارو خوار میکنن وبه بندگی میکشن زندگیتون رو دسته دسته میکنن وبه شما میگن چی فکر کنید چی احساس کنید افرادی که به شما تعلیم نظامی میدن وبا شما مثل احشمام رفتار میکنن وبا شما برای تغذیه توپهاشون استفده میکنند خودتون رو تسلیم این مردان نکنید مردان ماشینی،با افکار ماشینی وقلب های ماشینی شما ماشین نیستید شما احشام نیتسید،شما انــســانــیــد شما عشق ماشینی رو در وجودتون دارید تنفر نداشته باشید تنها کسانی که مورد علاقه نیتسند وغیر طبیعی اند تنفر دارند سربازان برای بندگی نجنگید برای آزادی بجنگید همون طور که لوک مقدس میگه قلمرو خداوند درون انسانهاست نه درون یک نفر نه درون گروهی از آنان بلکه درون تمام انسانها درون شما شما قدرت ساخت ماشین ها رو دارید قدرت ساخت شادی با این قدرت شما میتونید زندگی رو آزاد وزیبا کنید میتونید این زندگی روبه ماجرا جویی شگفت انگیز تبدیل کنید با هدف مردم سالاری بیاید واز این قدرت استفاده کنیم بیایید همه با هم یکی بشیم وبرای دنیایی جدید بجنگیم دنیایی که به انسانهافرصت کار میده دنیایی که به جوانان آینده وبه سالمندان امنیت میده به امید این چیزها وحشی ها ظهور کردن اما اونا دروغ میگن!اونا هرگز به امید جامه عمل نمیپوشانند!هرگز! دیکتاتورها خود را آزاد میکنن ولی انساها رو به بردگی میکشن حال بیایید بجگیم برای جامه عمل پوشاندن به این امیدها بیایید بجنگیم برای آزادی دنیا،تا مرزها رو کنار بزنیم تا حرص،تعصب وتنفر رو دور بندازیم بایید برای دنیایی از دلایل بجنگیم دنیایی که دانش وپیشرفت ما رو به سعادت همگانی هدایت کنه سربازان با نام مردم سالاری،بیایید یکی بشیم

لینک به دیدگاه

کریس گاردنر (ویل اسمیت) : هیچ وقت نذار کسی بهت بگه : تو نمی تونی کاری بکنی . حتی من ، باشه ؟

اگه رویایی داری باید ازش محافظت کنی ، مردم نمی تونن خیلی کار ها رو بکنن , دوست دارن تو هم نتونی اگه یه چیزی رو می خوای باید به دستش بیاری . مــکث نکـــن !

The Pursuit of Happyness

Gabriele Muccino

r603nitou7g31pmz5188.jpg

لینک به دیدگاه

کشیش اعدامی ها : شجاع باش پدر

کشیش دون پدرو(الدو فابریزی): مردن کار سختی نیست

خوب زندگی کردن کار خیلی سختیه

مراسم اعدام کشیش دون پدرو

رم شهر بی دفاع/1945/روبرتو روسلینی

لینک به دیدگاه
گاهی توی فیلم یه حرف یه جمله یه دیالوگ آدم و به فکر فرو میبره :ws52:

همین دیالوگ ها هستند که یه فیلم رو به یاد موندنی و ماندگار میکنن....

میخوایم اینجا یه آرشیو از دیالوگ های به یاد موندنی فیلم ها داشته باشیم.:ws37:

درباره الی:گاهی وقتا یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی بی پایانه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...