رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

هر ساختمان باید دارای یک سیستم اصولی (فاضلاب) باشد. سیستمی که بتواند به طور کامل و صحیح فاضلاب را از تمام سرویس های بهداشتی و تجهیزات موجود در آن جمع آوری کرده و آن را به شبکه فاضلاب شهری ، شبکه های خصوصی منتهی به شبکه فاضلاب شهری ، مخازن سپتیک ، و دیگر نقاط تعیین شده منتقل نماید.

به طور کلی یک سیستم فاضلاب ساختمانی هنگامی اصولی و منطبق با ضوابط خواهد بود که علاوه بر انتقال فاضلاب به محل های مورد اشاره ،دارای ویژگی های زیر هم باشد:

- به حد اقل رسانیدن امکان گرفتگی ،انسداد و نشت

- ممانعت از ورود گازهای آلوده و بوهای ناخوشایند فاضلاب به درون ساختمان در همه شرایط

- مجهز بودن به لوله های هواکش و هواکش دفع فاضلاب

- دارا بودن امکان بازدید ،پاک کردن وزدودن گرفتگی های احتمالی در صورت نیاز(دریچه بازدید)

- حفظ کارآئی در شرایط نشست ولرزش ساختمان

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
مرسي

از فاضلاب شهري اطلاعاتي نداريد!!

فعلا من در زمینه فاضلاب ساختمان ها و کلا تأسیسات مکانیکی ساختمان کار می کنم.. :ws3:

اگه فاضلاب شهری هم به پستم خورد حتما مطلب میذارم:wubpink:

لینک به دیدگاه
فعلا من در زمینه فاضلاب ساختمان ها و کلا تأسیسات مکانیکی ساختمان کار می کنم.. :ws3:

اگه فاضلاب شهری هم به پستم خورد حتما مطلب میذارم:wubpink:

ايشالا كه ميخوره :w16:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
مرسي

از فاضلاب شهري اطلاعاتي نداريد!!

تو فاضلابهای صنعتی میاند از هوادهی ممتد استفاده میکنند یعنی با دستگاه بلوئر هوارو ایجاد میکنند و در استخر ته نشینی مواد فرستاده و بعد از این وارد استخر های دیگه میشه -در این روش ها ما با لجن فعال کارداریم چون باعث میشه زودتر املاح از بین ببره -با ارسال هوادهی ممتد تصفیه اولیه رو ایجاد کردیم این برای تابستانه

ولی در زمستان باید کلر زنی کنیم

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...
توی یک ساختمون اجرا شده از کجا باید تشخیص داد که سیستم سیفون و ونت سرویس های بهداشتی درست پیاده شده یا نه؟:ws37:

جوابت مهندس خيلي سخته ، كاري كه اجرا ميشه فقط كساي كه اجرا ميكنند ميدونن بس

خدا ميدونه كجاهارو درست انجام دادنو كجاهارو نه

مسكن مهرهاي كه داره اجرا ميشه كه قريب به بالاي 70 درصد اونو معلوم نيست چي پيش مياد خدا رحم كنه به كساي كه داخلش ميخوان زندگي كنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...