رفتن به مطلب

.FatiMa

ارسال های توصیه شده

خوب فاطمه اولین مشکلی که کارت داره ..... (اگه فقط مشکلارو میگم واسه اینه که ضعفای کارتو بدونیا)

آهان داشتم میگفتم ....

فاطی کارت درز انقطاع نداره ..... همونطوری هم که گفتی استادتم همینو گفته .....

تو اینجور بنا های بزرگ درز انقطاع یه امر خیلی مهمه ..... واسه جلوگیری از تخریب هنگام زلزله و منبسط و منقبض شدن بنا و .....

من برات تو این عکس درز هارو مشخص کردم ..... اینا به نظرم خوب باشه چون بنا رو کاملا به تیکه های مناسب تقسیم میکنه ....

ngur8rdd6zpda2x0plm.png

به نظر من دوتا درز کافی باشه اما چون به گفته ی خودت استادت گفته سه تا پس سه تا بزار ....

دوتا خط آبی همون دوتا درز هست که من پیشنهاد میکنم (اگه خواستی دوتا بزاری همون دوتارو بزار)

اون زرده هم زاپاسه که استادت گفته سه تا باشه :ws3:

فاطمه این تغییراتیو که میگم نری رو همین پلانتو فاز 2 کنیا ....

فاز 1 بزن ببر استادتم کرکسیون کنه باهات .... چون میدونی که بعضی وقتا این استادا به شک میفتن

مرسی آرمین:icon_gol:

آرمین اون خط آبیه بالایی که گذاشتی استادمون اون خطو برده بالاتر یعنی دقیقا از بالای قسمتی که قوس داره!!!!!

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 84
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

راستی درمورد کانسپت هم بگم که ببین همونطور که همه میدونیم کانسپت همون حجم کلیه کار هست ...

منتها تو طراحیه کانسپت سلیقه ها و نظرها فرق میکنه .....

1:اول طراحیه کانسپت بعد رسیدن به پلان

2:طراحیه پلان بعد رسیدن به حجم کلی ...

بعضی وقتا این اختلاف نظرها به fishfightsmiles.gif منتهی میشه

خود من با شماره 1 موافقم ....

چون واقعا نظر دوم رو اگه بخایم روش تامل کنیم با عقل جور در نمیاد ... و چرا های زیادی داره

چرا باید اول پلان رو طراحی کنیم و بعد به کانسپت برسیم؟

چرا اصلا آخر کار به کانسپت میرسیم ؟

آخر کار رسیدن به کانسپت به چه دردی میخوره؟

مگه معماری فقط طراحیه پلانه؟پس حجم چی؟

گیریم پلان رو طراحی کردیم و تموم شد....... اگه به کانسپت مورد نظر خودمون نرسیدیم راه حل چیه؟دوباره طراحی کردن پلان؟ (عمرا:ws3:)

تو معماری اون چیزی که بیشتر تو دیده حجم بنا هست ..... پس چرا طراحیه داخلی رو به حجم ترجیح بدیم؟

و دلایل دیگه .......

من خودم تو کارام از کانسپت شروع میکنم چون هم جواب میده بهم و هم اون چیزیو که میخام طراحی میکنم .....

حالا میگم که نظرات متفاوته ..... هرکی نظری داره و نظرش محترمه .....:icon_gol:

لینک به دیدگاه
مرسی آرمین:icon_gol:

آرمین اون خط آبیه بالایی که گذاشتی استادمون اون خطو برده بالاتر یعنی دقیقا از بالای قسمتی که قوس داره!!!!!

اوممممم آره خوبه ..... میتونی اون کارو هم بکنی ......

اتفاقا بهتر از درزی هست که من گذاشتم .... چون اون تیکه ی بالایی خیلی بزرگه پس بهتره کوچیکتر بشه ....

خوب فاطمه اگه بخای درز بزاری پلانت به هم میریزه ها:ws52:

همش نه ها .... ستون گذاریت جابه جا میشه میزنه میپوکونه طرحتو:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
اوممممم آره خوبه ..... میتونی اون کارو هم بکنی ......

اتفاقا بهتر از درزی هست که من گذاشتم .... چون اون تیکه ی بالایی خیلی بزرگه پس بهتره کوچیکتر بشه ....

خوب فاطمه اگه بخای درز بزاری پلانت به هم میریزه ها:ws52:

همش نه ها .... ستون گذاریت جابه جا میشه میزنه میپوکونه طرحتو:icon_pf (34):

ببین می گم واسه استادمون این که ستون کجا بیفته مهم نیست کمی عوض شه اشکال نداره :ws52:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
راستی درمورد کانسپت هم بگم که ببین همونطور که همه میدونیم کانسپت همون حجم کلیه کار هست ...

منتها تو طراحیه کانسپت سلیقه ها و نظرها فرق میکنه .....

1:اول طراحیه کانسپت بعد رسیدن به پلان

2:طراحیه پلان بعد رسیدن به حجم کلی ...

بعضی وقتا این اختلاف نظرها به fishfightsmiles.gif منتهی میشه

خود من با شماره 1 موافقم ....

چون واقعا نظر دوم رو اگه بخایم روش تامل کنیم با عقل جور در نمیاد ... و چرا های زیادی داره

گیریم پلان رو طراحی کردیم و تموم شد....... اگه به کانسپت مورد نظر خودمون نرسیدیم راه حل چیه؟دوباره طراحی کردن پلان؟ (عمرا:ws3:)

تو معماری اون چیزی که بیشتر تو دیده حجم بنا هست ..... پس چرا طراحیه داخلی رو به حجم ترجیح بدیم؟

و دلایل دیگه .......

من خودم تو کارام از کانسپت شروع میکنم چون هم جواب میده بهم و هم اون چیزیو که میخام طراحی میکنم .....

حالا میگم که نظرات متفاوته ..... هرکی نظری داره و نظرش محترمه .....:icon_gol:

آرمین

نظرمو در مورد کانسپت نمی گم چون اگه بگم ...

وضعیت منو تو این میشهfishfightsmiles.gif

:ws28::ws28:

فقط اینو می گم که کانسپت هویت کاره ...

برای خاص کردن و رسیدن به هدفی مناسب در معماری کانسپت اون نخ تسبیحه که ذهن ما را سامان می ده ... :icon_gol:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
خوب به طور کلی بایدئ بگم ما دو پروسه تو طراحیمون داشتیم یکی جزء به کل یکی هم کل به جزء یعنی اول مثلا ابعاد اتاقها نوع مبلمان و ریز فضاشو درآوردیم تا ابعاد کلی اتاقا در بیاد بعد اون رو توی حجم کلی و در کنار هم دیدیم که چطور می تونن کنار هم قرار بگیرن..........انواع و اقسام شکل پلان هتل وجود داره مثل خطی آتریومی l شکل و ...........

انواع اتودهارو زدیم تا رسیدیم به این که ترکیبی از آتریومی و خطیه و یه خورده بالا پایین کردیم تا به قول استادمون از ملال آوری دربیاد!

حالا نمی دونم تا چه حد موفق بودیم ولی ماحصل تلاشمون بود دیگه!!!!!!!!

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

این روند خوب بوده ...

ولی ایا از کانسپت و ایده خاصی پیروی کردی تا به این طرح برسی...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

فاطمه تو ستون گذاریات اشکال زیاد هست حالا مرحله به مرحله میریم جلو که به یه نتیجه برسیم

اما همونطور که گفتی استادت گفته خوبه حالا ما یکم اشکال میگیریم محض تجربست:icon_gol:

ببین همیشه اگه میخای به کسی پلانتو نشون بدی حتما حتما اکس بندی کن چون اگه نداشته باشه ارزش کارت میاد پایین.......:w16:

حالا تو کار به ستون گذاریت الان کار نداریم ..... نحوه ی علم کردن ستون هات تو خیلی از جاها مشکل داره

به نحوی که تویه معمار بابای اون قالب بند و آرماتور بندو در میاری ....

آییییی خانم معمار فکر اون اوستاکار بدبخت هم بکن:icon_pf (34):

فوترهای این 4تا ستون رو چطوری میخان کلاف کنن؟:w00:

میشه ها .... نه اینکه نمیشه اما خوب ما باید کاری کنیم که همه جوره کارمون ردیف باشه ....

از نظر اقتصادی و .....

قالب بندی و آرماتور بندیه این سازه خیلی گرفتاری داره و خرجش بالاست

es7x5amkg5ognc62t9gz.png

سعی کن اگه ستونت زاویه ی 90 درجه داره ستون بغلیت که قراره با اون کلاف بشه همون زاویه رو داشته باشه ......

بستن قالب بین یه ستون با زاویه ی 90 و یکی با زاویه ی 45 کار نشدنی ای نیست اما وقتی این اصول رو رعایت کنیم کارمون جلب توجه میکنه:wubpink:

لینک به دیدگاه
آرمین

نظرمو در مورد کانسپت نمی گم چون اگه بگم ...

وضعیت منو تو این میشهfishfightsmiles.gif

:ws28::ws28:

برای خاص کردن و رسیدن به هدفی مناسب در معماری کانسپت اون نخ تسبیحه که ذهن ما را سامان می ده ... :icon_gol:

ما مخلصتیم داداش .... خوشحال شدم دیدمت ...:ws31:

یه کاری کن پس .... من الان دارمک میرم .... تو نظرتو بگو تا من نیستم :ws3:

بعد من میام نظرمو وقتی نیستی میگم :banel_smiley_4:

:ws17:

ولی خودت داری با زبون خودت میگی

چرا نباید هویت کار اول مشخص بشه؟:ws52:

سوالایی رو که بالا پرسیدم رو هم جواب بده :ws3:

من رفتم فعلا یکم بیرون و تفریحات سالم ....

برخواهم گشت:dancegirl2:

فاطمه تا شب 4نما 4 تا برش از کارت بزن :dancegirl2:

پرسپکتیو هم بزن :ws28:

داش باشوا :ws28:

لینک به دیدگاه
ببین همیشه اگه میخای به کسی پلانتو نشون بدی حتما حتما اکس بندی کن چون اگه نداشته باشه ارزش کارت میاد پایین.......:w16:

چشم

حالا تو کار به ستون گذاریت الان کار نداریم ..... نحوه ی علم کردن ستون هات تو خیلی از جاها مشکل داره

به نحوی که تویه معمار بابای اون قالب بند و آرماتور بندو در میاری ....

آییییی خانم معمار فکر اون اوستاکار بدبخت هم بکنicon_pf%20(34).gif

فوترهای این 4تا ستون رو چطوری میخان کلاف کنن؟:w00:

من می خواستم اون قسمتا درز باشه ولی بالا که صافه پایین 45 درجه نمی تونم ستونش رو جا بندازم :icon_pf (34):

سعی کن اگه ستونت زاویه ی 90 درجه داره ستون بغلیت که قراره با اون کلاف بشه همون زاویه رو داشته باشه ......

بستن قالب بین یه ستون با زاویه ی 90 و یکی با زاویه ی 45 کار نشدنی ای نیست اما وقتی این اصول رو رعایت کنیم کارمون جلب توجه میکنهwubpink.gif

اون قسمتا قرار بود جدا باشن یعنی بینشون درز باشه تا ستونای 45 درجه به 90 درجه کلاف نشن ولی گفتم که تو جدا کردن و چیدن ستونا مشکل دارم نمی تونم حلش کنم :ws44:

لینک به دیدگاه
:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

این روند خوب بوده ...

ولی ایا از کانسپت و ایده خاصی پیروی کردی تا به این طرح برسی...:icon_gol:

نه ایده خاصی نداشت همون روندی که گفتم طی شد فقط!

لینک به دیدگاه

ببین فاطمه جان....

حرف های آرمین در مورد درز صد درصد درست و جای هیچ گونه شکی نیست

اما دوست خوبم چرا خودتت پلانتو تقسیم نمیکنی؟؟؟ با ترفند های معمارانه؟؟؟

الان کلیات کارتو دیدم..کاری به روابط ندارم..شده ..اتاق +اتاق و......چرا یه فضا یهو خالی نشده؟؟؟

مفصل های کارتو ببین اونارو مشخص کن !!!!!

ببین جای درز میتونی یه قسمتو خالی کنی با پرو خالی فضا های مثبت و منفی پلانتو تقسیم کنی....و مثله اینکه جای فضا ی درز تو یه فضا بزاری که با بیرون در ارتباط باشه در این حالی که جزئی از محیط پلانته....

راستش سرسی قبل بیشتر توضیح داده بودم..امید وارم متوجه حرفام شده باشی

لینک به دیدگاه

من دو صفحه قبل رو خوندم!!!

آرمین و ابراهیم عزیز!!!!!!!

شما ها چرا اینجوری فکر میکنید!!!!

بزارین من راحت صحبت کنمومثله یه دوست صمیمی ترو خدا به کسی بر نخوره

ببین آرمین من مخلف اینم که اول حجم بزنی بعد بری سراغ پلان!! چون نمیشه بعد روابط یه فضایی مثله بیمارستان+مدرسه و... حل کرد!!!!

اما معماری اینم نیست که پلان بزنی روابطو حل کنی بعد اکسترود کنی!!!!!مگه ما قرار نقشه کش باشیم؟؟؟

بعد چه فرقی با بچه های عمرانی که طراحی مکنن داریم؟؟؟

مخالف ابراهیمم هستما!!!!!

ما نمیتونیم به طور مثال فولدینگ یا دیکانسراکشن (فرضن توانایی اجرا داشته باشیم!!!که نداریم!!))بزنیم!1

ما فقط برای خودمون طراحی نمیکنیم!! واسه همه افرادی که از او محیط رد میشن طراحی مینیم@@@!!!

بین این دو تا خوبه...سخته نمیشه هیچوقت بینش بود میدونم!!! اما میشه تا حدی با هم فکر کرد

مثلا در مورد ایده ایی که به فاطمه دادم که به مفصل ها فکر کنه..جای اینکه یه درز ساده بزنه و حل کنه..بیاد مفصل ها رو با دید معمارانه جدا کنه تا سازه رو راحت تر حل کنه و.....اینجور کارا نه میشه خیلی رویایی طراحی کردن نه خیلی عمرانی فکر کردن

لینک به دیدگاه
ببین فاطمه جان....

حرف های آرمین در مورد درز صد درصد درست و جای هیچ گونه شکی نیست

اما دوست خوبم چرا خودتت پلانتو تقسیم نمیکنی؟؟؟ با ترفند های معمارانه؟؟؟

الان کلیات کارتو دیدم..کاری به روابط ندارم..شده ..اتاق +اتاق و......چرا یه فضا یهو خالی نشده؟؟؟

مفصل های کارتو ببین اونارو مشخص کن !!!!!

ببین جای درز میتونی یه قسمتو خالی کنی با پرو خالی فضا های مثبت و منفی پلانتو تقسیم کنی....و مثله اینکه جای فضا ی درز تو یه فضا بزاری که با بیرون در ارتباط باشه در این حالی که جزئی از محیط پلانته....

راستش سرسی قبل بیشتر توضیح داده بودم..امید وارم متوجه حرفام شده باشی

این ایده خیلی خوبیه

فقط این فضای منفی چقد می تونه باشه که هم جزئی از پلان باشه هم با سایت کار کنه؟

لینک به دیدگاه
چشم

ترکی بگو حالیم شه:banel_smiley_4:

گوزوم سونده:ws3:

من می خواستم اون قسمتا درز باشه ولی بالا که صافه پایین 45 درجه نمی تونم ستونش رو جا بندازم icon_pf%20%2834%29.gif

آخه فقط همون قسمت اونطوری نیست خیلی جاها این مشکل هست ....

فاطمه اوج کار یه معمار یا طراح سازه تو ستون گذاری اینه که خطهای آکس ستون کمتر باشه ... ستون ها تو یه راستا باشن .... آکس بندیها روند باشه و .....

حالا نمیشه گفت حتما اینطوری باشه ..... خیلی جاها ممکنه این اتفاق نیفته اما اگه بشه بهتره

مثلا تو ستون گذاری ما باید این فاکتورو لحاظ کنیم (فاصله ی دهنه ی بین دوتا ستون نباید از 4 برابر قطر ستون کمتر باشه) ...... این مهم بصورت اکید نیست رعایت بهتره

اون قسمتا قرار بود جدا باشن یعنی بینشون درز باشه تا ستونای 45 درجه به 90 درجه کلاف نشن ولی گفتم که تو جدا کردن و چیدن ستونا مشکل دارم نمی تونم حلش کنم :ws44:

من هَر نه دییرم سن دییسن درز؟:banel_smiley_4:

ترجمه لازم نداره:ws3:

حالا درسته که ما بیرون گود نشستیمو میگیم لنگش کن ..... اما خوب هدف اصلاحات تو کارته ..... الان با موج عظیمی از اشکالات روبرو هستی:ws3:

اما یه کوچولو تغییرات باید بدی تو کارت:ws17:

لینک به دیدگاه

o7hae0es801atcvww5o.png

خوب میرسیم به ایراد قشنگا :banel_smiley_4:

اول از همه اون 7.49 چیه؟:w00:

چرا 7.49 ؟:brodkavelarg:

چرا 7.49 ؟:brodkavelarg:

فاطمه یکم کمترش کن .... دیگه حداکثر 6 ..... بیشتر هم میشه ها اما همون 6 بگیر ماکسیممتو:w16:

8***اونجا تو اون فلش آبیه نیگا کن ..... از دستت دررفت؟:ws52:

یا یه چیزی هست که من نمیدونم:ws52:

تو اون سه تا فلشی که گذاشتم یه مقدار میتونی تغییرات بدی

مثلا ستونیو که با فلش زرد نشون دادم رو بیاری تو آکس اون فلش قرمزه بزاری (مطمئنا میره تو دیوار و گم میشه

اونیم که با سفید نشون دادم بیاری تو همون آکس قرار بدی (حالا یا دیوارو جابجا کن اون راهرو کوچیکتر بشه یا اینکه اون سرویس رو کوچیک کنی که راهروت همین اندازه بمونه ...

یه حالت دیگه هم هست که ستون از دیوار بزنه بیرون (به سمت راهرو) ..... جالب نیست اما میشه انجام دادش ......

داستان ادامه دارد ها:ws3:

لینک به دیدگاه
من دو صفحه قبل رو خوندم!!!

آرمین و ابراهیم عزیز!!!!!!!

شما ها چرا اینجوری فکر میکنید!!!!

بزارین من راحت صحبت کنمومثله یه دوست صمیمی ترو خدا به کسی بر نخوره

ببین آرمین من مخلف اینم که اول حجم بزنی بعد بری سراغ پلان!! چون نمیشه بعد روابط یه فضایی مثله بیمارستان+مدرسه و... حل کرد!!!!

اما معماری اینم نیست که پلان بزنی روابطو حل کنی بعد اکسترود کنی!!!!!مگه ما قرار نقشه کش باشیم؟؟؟

بعد چه فرقی با بچه های عمرانی که طراحی مکنن داریم؟؟؟

مخالف ابراهیمم هستما!!!!!

ما نمیتونیم به طور مثال فولدینگ یا دیکانسراکشن (فرضن توانایی اجرا داشته باشیم!!!که نداریم!!))بزنیم!1

ما فقط برای خودمون طراحی نمیکنیم!! واسه همه افرادی که از او محیط رد میشن طراحی مینیم@@@!!!

بین این دو تا خوبه...سخته نمیشه هیچوقت بینش بود میدونم!!! اما میشه تا حدی با هم فکر کرد

مثلا در مورد ایده ایی که به فاطمه دادم که به مفصل ها فکر کنه..جای اینکه یه درز ساده بزنه و حل کنه..بیاد مفصل ها رو با دید معمارانه جدا کنه تا سازه رو راحت تر حل کنه و.....اینجور کارا نه میشه خیلی رویایی طراحی کردن نه خیلی عمرانی فکر کردن

خوب قبول دارم مهیار ....

درسته ..... منم گفتم دوتا نظر هست در این مورد .... موردی که ابراهیم گفتو که تکذیب نکردم .... اما گفتم خودم از کانسپت شروع میکنم چون بارها این کارو انجام دادم و به نتیجه رسیدم .... از اوناییم که تجربشون بیشتره در این مورد نظر گرفتم اونا هم بامن موافق بودن ....

حالا بگذریم که استاد مستاد چی میگن .... اگه به حرف اونا باشه مثلا میتونی با کامیاب دراین مورد صحبت کنی .... یا دکتر حجتی ..... خوب اینا که اوستای کار هستن ... اصن همون مهردوست:vahidrk: که خودتم قبولش داری :ws3:

من رو حرف اونا نمیگم چون خوشم نمیاد بیام تو یه جمع بگم که چون استادم گفته من اینطوری قبول دارم ...

اینارو هم پرسیدم که اگه کسی با نظر من مخالفه منو توجیه کنه شاید من اشتباه میکنم

گیریم پلان رو طراحی کردیم و تموم شد....... اگه به کانسپت مورد نظر خودمون نرسیدیم راه حل چیه؟دوباره طراحی کردن پلان؟

حالا نمیدونم اگه راه حل منطقی در این موارد داری ارائه بده شاید من اشتباه میکنم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خوب قبول دارم مهیار ....

درسته ..... منم گفتم دوتا نظر هست در این مورد .... موردی که ابراهیم گفتو که تکذیب نکردم .... اما گفتم خودم از کانسپت شروع میکنم چون بارها این کارو انجام دادم و به نتیجه رسیدم .... از اوناییم که تجربشون بیشتره در این مورد نظر گرفتم اونا هم بامن موافق بودن ....

حالا بگذریم که استاد مستاد چی میگن .... اگه به حرف اونا باشه مثلا میتونی با کامیاب دراین مورد صحبت کنی .... یا دکتر حجتی ..... خوب اینا که اوستای کار هستن ... اصن همون مهردوست:vahidrk: که خودتم قبولش داری :ws3:

دیگران گوشاشونو بگیرن!!!!

من هیچکدومو .... ندارم!!!!!!(یه چیزایی نوشتم اما دیدم درست نیست پاک کردم!!!!):ws3:

اما ای کاش با اینا هم طرح ارائه میشد!!!!!!حدال آدم پاس میشد!!! اما الان......

من رو حرف اونا نمیگم چون خوشم نمیاد بیام تو یه جمع بگم که چون استادم گفته من اینطوری قبول دارم ...

اینارو هم پرسیدم که اگه کسی با نظر من مخالفه منو توجیه کنه شاید من اشتباه میکنم

حالا نمیدونم اگه راه حل منطقی در این موارد داری ارائه بده شاید من اشتباه میکنم:icon_gol:

یه واقعیت(خیلی داریم!!!اما در این زمینه) داریم تو معماری!!!!:ws3: هیچ روشی درست یا غلط نیست!!!!:ws2:

تو دلم میمونه اگه اینم نگم!!!شاید ربطی به اینجا نداشته باشه............چرا هیچ معماری حتی دانشجوی معماری دیگری رو قبول نداره؟؟؟

چرا هیچ استادی (غیر ازدکتر شفیعی که قلبه:icon_gol: و مهندس مقدم که بینهایت باسواد بود..راستی آرمین هم شهریت بودا!!! می شناسی؟؟؟:ws52:البته شمال طراحی نمیکنه) نمیاد کاراشو نیمزاره رو میز..چند جلسه!!!!!! :w16:تا من دانشجو بفهم فلانی که مویی سفید کرده واسه خودش کسیه واسه خودش ,چه تو طراحی میکنه؟؟؟؟:ws52:

من منکر سواد و کاراهای اجرای هیچ استادی نمیشما مطمئنن من 30 سال بدم به پای هیچکدوم نمیرسم( اصلا در حدی نیستم در مورد سطح علمی هیچ استادی نظر بدم)

اما اینا سوالاتیه که کسی پاسخ نداده!!!!:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...