رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

موافقم .

آقا نقشه بذارید تا بکشیم .

برای روشن کردن چراغ ، یه نقشه میذارم ترسیم کنید

آقا باعث شدین بعد از سالها دوباره کتیا رو ران کنم و یه 1 ساعتی پاش بشینم :w16:

اینم درفتینگ من:

Drawing1.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 70
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

میشه یه لطفی کنین و مراحل طراحی اخرین نقشه ای که گذاشتین رو بزارین.ممنون می شم:hanghead:

من یه چند جا مشکل دارم:ws52:

این فایل کتیا + عکس از مراحل

البته v5R21

3-29-2013 12-11-14 AM.jpg

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
یه سوال:

وقتی میخوام که یه rib ایجاد کنم این پیغام رو میده:

36311663586458055352.jpg

چکارش کنم؟

من که تا حالا به این ارور نخورده بودم! منظورشم نمیدونم، ولی اگر بچه ها جواب ندادن و میتونین، فایل کتیا تون رو بذارین یا این ارور رو بکشین کنار و یه عکس دیگه بگیرین

لینک به دیدگاه
من که تا حالا به این ارور نخورده بودم! منظورشم نمیدونم، ولی اگر بچه ها جواب ندادن و میتونین، فایل کتیا تون رو بذارین یا این ارور رو بکشین کنار و یه عکس دیگه بگیرین

......

لینک به دیدگاه

11992d1363192848-01a.jpg

آقا این نقشه فکر کنم چندتا اندازه کم داشته باشه .

مثلا توی نمای بالا ، فاصله مرکز کمان تا صفحه فلنچی رو نداده ( و به نظرم اینکه هم اندازه کمانها رو داده و هم قطرشون رو ، درست نیست . )

لینک به دیدگاه
یه سوال:

وقتی میخوام که یه rib ایجاد کنم این پیغام رو میده:

36311663586458055352.jpg

چکارش کنم؟

مشخص نیست میخوای چکار کنی

چندتا اسکیچ (اسکیچ 2-8-9-10-11) بی دلیل و تکراری داری - اسکیچ 6و7 هم تکلیفشون مشخص نیست

تو این اسکیچ هایی که کشیدی به غیر از اون 2 تایی که برای Rib.1 استفاده کردی ترکیبی جهت استفاده از دستور

Rib وجود نداره

اگه نقشه یا مدل داری بده از اول گام به گام برات توضیح بدیم حالا یا من یا دوستان دیگه - اگر الزاما میخوای با دستور خاصی

مدلسازی کنی هم ذکر کن

لینک به دیدگاه
11992d1363192848-01a.jpg

آقا این نقشه فکر کنم چندتا اندازه کم داشته باشه .

مثلا توی نمای بالا ، فاصله مرکز کمان تا صفحه فلنچی رو نداده ( و به نظرم اینکه هم اندازه کمانها رو داده و هم قطرشون رو ، درست نیست . )

تو نمای برش خورده => 6+21.5 = 27.5

از نمای بالا سمت چپ مقدار 7 رو داریم - این لبه پایین هم که 6 پس میشه 13

27.5-13= 14.5

کاری به این نقشه ندارم ولی چیدمان نشان دادن ابعاد باید به گونه ای باشه نقشه خوان سردرگم نشه

اهمیت این موضوع در نقشه های ساخت بسیار زیاد و هزینه بره

لینک به دیدگاه
تو نمای برش خورده => 6+21.5 = 27.5

از نمای بالا سمت چپ مقدار 7 رو داریم - این لبه پایین هم که 6 پس میشه 13

27.5-13= 14.5

کاری به این نقشه ندارم ولی چیدمان نشان دادن ابعاد باید به گونه ای باشه نقشه خوان سردرگم نشه

اهمیت این موضوع در نقشه های ساخت بسیار زیاد و هزینه بره

تو این نقشه ها اگه اندازه نداشته باشه میشه از کالیبراسیون کتیا استفاده کرد و بقیه اندازه ها رو برداشت؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
تو این نقشه ها اگه اندازه نداشته باشه میشه از کالیبراسیون کتیا استفاده کرد و بقیه اندازه ها رو برداشت؟؟؟؟

منظورت اینه که از روی نقشه ابعاد برداری کنی ؟

به نظر مقیاس همه یکیه و برای کار تمرینی موردی نداره ولی نقشه هایی که برای ساخت میرن باید هر چیزی که نیاز اپراتور هست ذکر بشه

گاهی ممکنه بعضی اندازه ها تکرار هم بشن - چون ممکنه همه چیز رو در یک نقشه گنجانده باشن

و اگه قرار باشه اصولی تهیه بشه شاید چندین نقشه از روال ساخت تا پایان باید تهیه بشه

از این رو ممکنه توضیحات هم داشته باشه - و در این نقشه ها هست که ممکنه نیاز به ابعاد برداری از روی نقشه باشه

در غیر اینصورت باید ذکر بشه " ابعاد برداری مجاز نیست "

اگه دوستان فعال باشن و مدلسازی رو زودتر پیش ببرن با همکاری مهندس ask_bl چندتایی نقشه - حدالامکان پیچیده

میزاریم و روش صحبت میکنیم - ایراد درمیاریم و با استاندارد مطابقت میدیم (چون باید وقت بزارم فقط در صورتی که مشتاق داشته باشه)

لینک به دیدگاه
اینم فایل کتیاش:

لینک مستقیم:

لینک غیرمستقیم:

آقا شما اون خطوط رو که هست به جز اون که میخوای ریب بزنی رو غیر فعالشون کن با Construction/Standard Element : 3-29-2013 6-22-48 PM.jpg

و همچنین پدهای 3 و 4 هم اضافی بودن

اینم فایل اصلاح شده، من هم الکی یه پروفایل ریب کردم خوشگل شه :ws3:

لینک به دیدگاه
مشخص نیست میخوای چکار کنی

چندتا اسکیچ (اسکیچ 2-8-9-10-11) بی دلیل و تکراری داری - اسکیچ 6و7 هم تکلیفشون مشخص نیست

تو این اسکیچ هایی که کشیدی به غیر از اون 2 تایی که برای Rib.1 استفاده کردی ترکیبی جهت استفاده از دستور

Rib وجود نداره

اگه نقشه یا مدل داری بده از اول گام به گام برات توضیح بدیم حالا یا من یا دوستان دیگه - اگر الزاما میخوای با دستور خاصی

مدلسازی کنی هم ذکر کن

آموزشش که توی همین تاپیک هست(پایین این صفحه: http://www.noandishaan.com/forums/thread35489-3.html)منم مرحله به مرحله اجراش کردم ولی نمیدونم مشکل از کجاست.

حالا من یه بار دیگه از اول این مراحلو دنبال میکنم تا ببینم این دفعه درست میشه یا نه.

لینک به دیدگاه
آموزشش که توی همین تاپیک هست(پایین این صفحه: http://www.noandishaan.com/forums/thread35489-3.html)منم مرحله به مرحله اجراش کردم ولی نمیدونم مشکل از کجاست.

حالا من یه بار دیگه از اول این مراحلو دنبال میکنم تا ببینم این دفعه درست میشه یا نه.

ببخشید - حواسم نبود تمرین های همین تاپیک رو داری تمرین میکنی

همین طور تمرین کن مشکلی داشتی بپرس

شما صفحه رو اشتباه انتخاب کرده بودید - تو تصویر رنگی کردم

d00ehvfmf9uf4nuem69x.jpg

قید ها رو فراموش نکن

uk8ja369cilwiqzcwqyw.jpg

لینک به دیدگاه
منظورت اینه که از روی نقشه ابعاد برداری کنی ؟

به نظر مقیاس همه یکیه و برای کار تمرینی موردی نداره ولی نقشه هایی که برای ساخت میرن باید هر چیزی که نیاز اپراتور هست ذکر بشه

گاهی ممکنه بعضی اندازه ها تکرار هم بشن - چون ممکنه همه چیز رو در یک نقشه گنجانده باشن

و اگه قرار باشه اصولی تهیه بشه شاید چندین نقشه از روال ساخت تا پایان باید تهیه بشه

از این رو ممکنه توضیحات هم داشته باشه - و در این نقشه ها هست که ممکنه نیاز به ابعاد برداری از روی نقشه باشه

در غیر اینصورت باید ذکر بشه " ابعاد برداری مجاز نیست "

اگه دوستان فعال باشن و مدلسازی رو زودتر پیش ببرن با همکاری مهندس ask_bl چندتایی نقشه - حدالامکان پیچیده

میزاریم و روش صحبت میکنیم - ایراد درمیاریم و با استاندارد مطابقت میدیم (چون باید وقت بزارم فقط در صورتی که مشتاق داشته باشه)

اره منظورم همون بود.ممنون:icon_gol:

من هنوز با این نقشه مشکل دارم.من تا حالا با با این سوراخ کاری ها کار نکردم.اگه زحمتی نیت مراحل رسم این نقشه رو با عکس توضیح بدین.ممنون می شم.:icon_redface:

ask_bl رام گذاشت ولی کتیای من r19 و بازش نمی کنه

لینک به دیدگاه
آقا میلاد، یه سوال :

بعدی از اینکه part disign تموم شد assembely disign رو آموزش میدین؟

خیر :ws3:

وقت ندارم و بلد نیستم.

سوال داشتید تو این تاپیک ماپیکا بپرسید هر کی بلد باشه جواب میده...کسایی که کتیا بلدن زیادن اینجا...خیلی هم خوبن همه:a030:

منم از همین جا شروع کردم یاد گرفتم :ws3:

لینک به دیدگاه
خیر :ws3:

وقت ندارم و بلد نیستم.

سوال داشتید تو این تاپیک ماپیکا بپرسید هر کی بلد باشه جواب میده...کسایی که کتیا بلدن زیادن اینجا...خیلی هم خوبن همه:a030:

منم از همین جا شروع کردم یاد گرفتم :ws3:

یه سایتی چیزی معرفی کن که همینجوری که خود شما آموزش میدادی آموزش داده باشه:ws52:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام

براي يادگيري كتيا به سايت است خيلي خوبه

البته زبان اصلي!

وبلاگ زير هم فارسي

بد نيست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...