رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کاملیای میدلمیست احتمالا نادرترین گلی است که در دنیا وجود دارد زیرا تنها دو نمونه از آن مشاهده شده است. یکی در نیوزلند و دیگری در گلخانه‌ای در انگلستان. این گیاه توسط جان میدلمیست در سال 1804 به انگلستان آورده شد و بعد از آن در کشور چین نیز به تدریج از بین رفت . این گیاه به ندرت گل می‌دهد و گلها به رنگ نارنجی مایل به قرمز هستند. البته به نظر می‌رسد که احتمالا تعداد بیشتری از این گیاه در باغها و باغچه‌های مردم در انگلستان وجود دارد که برای آنها ناشناخته است.

لینک به دیدگاه
انتوریوم اندرانوم

بعله درسته دوستم:icon_gol:

من این گیاه رو از نزدیک دیدم

توی گلخونه

واقعا محشره!!!

طول گیاهش تا دو متر هم میرسه! با ساقه های کلفت . گیاه عجیبیه....

البته اینایی که گفتم در شرایط مطلوب رشد کرده

لینک به دیدگاه

گياه آنتوريوم حداقل 26 گونه زينتي دارد و بخش اسپات رنگي آن اصطلاحاً بنام گل شناخته شده است و دوام بسيار طولاني بصورت شاخه بريده دارد. براي نگهداري آنتوريوم از گلخانه‌هايي با تهويه مناسب استفاده مي‌شود كه رکود هوا يا کمبود اکسيژن نداشته باشد. براي نگهداري آنتوريوم خاک سبک با PH اسيدي و غني از مواد غذايي مناسب است. در سال‌هاي اخير با گسترش کشت و کار آنتوريوم و در حقيقت ارزشي که اين گياه در بازار جهاني گل و گياه دارد براي آن کمتر از بستر خاک استفاده مي‌شود، و صرفاً در محيط فاقد خاک و در محيط هيدروپونيك به کمک مواد غذايي خاص پرورش مي‌يابد.

آنتوریوم ،Anthurium جنسی از خانواده آراسه ها Aracees است که اقسامی از آن بواسطه برگهای پهن و فلزی رنگ با رگهای سفید و نیز گلهایش جالب توجه بوده و در گرمخانه ها می کارند . اين گياهان بوسيله پا جوش تقسيم مي‌شوند و رشد ساقه‌اي ندارند بلندی این گیاه به 30 الی 80 سانتیمتر می رسد .

لینک به دیدگاه
سوال رو خودم میزارم...

این چه گیاهی؟

kewu8q11chp3o6dtt3yn.jpg

فکر کنم از این گیاهای بوته ای باشه...مثل خیار و کدو و اینا

ولی دقیقا نمیدونم چیه:ws52:

تو ایران هست از اینا؟:ws38:

لینک به دیدگاه
فکر کنم از این گیاهای بوته ای باشه...مثل خیار و کدو و اینا

ولی دقیقا نمیدونم چیه:ws52:

تو ایران هست از اینا؟:ws38:

بله تو ایران هست منتهی. نه خیاره نه کدو..

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

ببخشید نبودم. نت نداشتم عزیزم

این گیاه اسفرزه س

what????

6g18fga2p1g5guoqaz.jpg

جواب این سوال داده نشد... بعدا اومدی اسمشو بگو....:banel_smiley_4:

سوال بعد::whistle:

bnsptzvkx7p30ihes2fd.jpg

اینم تاج الملوک باید باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...