رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

برای این حجم ها مراحل زیر رو می ریم:

sand box=> from scratch

یه سطحی رو می کشیم...مثل مستطیل.

یعد روش 2 یا سه بار کلیک می کنیم تا اطرافش مستطیل های زد کوچیک نمایش داده بشه...

با ابزار smove اون رو به بالا یه پایین حرکت می دیم تا خمیدگی یا فرو رفتگی و برامدگی دلخواه ایجاد شه.

بعد برای اینکه سطح رو سیقلی کنیم:

edit=> edit group 1=> smove

درجه ی سیقلی شدن رو می بریم بالا.

نکته: از این کار می تونیم برای مناظر کوهستانی هم استفاده کنیم.

3bmudhmxzih2koymhtdk.jpg

mis5m7afhni70l324c.jpg

l8lr3uwqu73y732o9tp.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 197
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

توپوگرافی :

مهم ترین نکته جهت انجام توپوگرافی داشتن ورژن 8 این نرم افزار هست.

ابتدا گزینه ی ADD MORE IMMAGERY ( شماره ی 1) رو کلیک می کنید.

یک صفحه ی جدید باز می شه که نقشه ی شماست.

یک منطقه رو انتخاب می کنید ( شماره 2)

SELECT REGION

و بعد GRAB

محلی رو که انتحاب کردید خود به خود میاد توی صفحتون.

سپس رو گزینه ی TOGGLE TERRAIN کلیک می کنید و می بینید که سطحتون انحنای لازم رو پیدا می کنه.

hn6yn659joz4zt8p4tx.jpg

سلام

البته باید بگم این نوار ابزار در ورژن های پایین تر هم وجود داره ولی شرکت گووگل اونو مخفی کرده دلیلشو نمی دونم از این مسیر میتوونید بهش برسید

در عکس دوم یا مرحله دوم تیک کنار سند باکسو فعال کنید و سپس اوک را بزنید

حال اگه نوار ابزار در صفحه اصلی ظاهر نشود از ویو- توول بار قابل دسترسی می باشد

موفق باشید.:a030:

Untitled.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه
سلام

البته باید بگم این نوار ابزار در ورژن های پایین تر هم وجود داره ولی شرکت گووگل اونو مخفی کرده دلیلشو نمی دونم از این مسیر میتوونید بهش برسید

در عکس دوم یا مرحله دوم تیک کنار سند باکسو فعال کنید و سپس اوک را بزنید

حال اگه نوار ابزار در صفحه اصلی ظاهر نشود از ویو- توول بار قابل دسترسی می باشد

موفق باشید.:a030:

ممنون از راهنماییتون...من ورژن 8 رو داشتم....از همونجایی که شما گفتید برداشتم...نمی دونستم ورژن های پایین تر هم این امکان رو داره که بشه از گوگل ارث نقشه گرفت. ممنون :flowerysmile:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
ما کماکان منتظریم:ws38::ws38::ws38::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::JC_thinking::JC_thinking::whistle:

برای آموزش وی ری تایک جدا طدم که به صورت ویدئو و pdf هست...

می تونید به اون بحش مراجعه کنید

[h=1]آموزش گام به گام v-ray for sketchup[/h]

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
* v e n o o s * مهمان
سلام

ببخشید چه طور میتونم خروجی نهایی کار رو به صورت عکس سیو کنم؟! تو ÷سونداش نداره!فقط ورژن های مختلف خود اسکیچاپو داره:(

سلام؛:icon_gol:

من زیاد تو اسکچاپ وارد نیستم؛ ولی برای گرفتن خروجی به صورت عکس، از این روش استفاده میکنم:icon_redface::

دکمه prntcsr رو که رو کیبردتونه بزنین؛ بعد برید تو برنامه نقاشی (paint ) اونجا shift + insert رو باهم بزنید و....

لینک به دیدگاه
سلام

ببخشید چه طور میتونم خروجی نهایی کار رو به صورت عکس سیو کنم؟! تو ÷سونداش نداره!فقط ورژن های مختلف خود اسکیچاپو داره:(

سلام دوست عزیز......

این مراحل رو به ترتیب انجام بده....

اول زاویه ای که عکس رو می خوای از اون بگیری مشخص کن.....

بعد تو نوار ابزار از زیر مجموعه ی file گزینه ی export رو انتخاب کن.....و از بین دو آیکون ظار شده..آیکون 2D Graphic رو انتخاب کن....

حالا تو پنجره ی ظاهر شده تو قسمت export type پسوند فایلت که می خوای عکس باشه رو jpg انتخاب کن....

یک نام براش انتخاب کن....و آدرس مورد نظرت رو هم بده در پنجره.....و سیو کن.....به صورت عکس مشخص می شه در آدرسی که بهش دادی...

اگه نتونستی...به روی اسمم تو همین تاپیک کلیک کن..و برام تو فایلم پیغام بزار تا به صورت تصویری برات بفرستم...:w16:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام دوست عزیز......

این مراحل رو به ترتیب انجام بده....

اول زاویه ای که عکس رو می خوای از اون بگیری مشخص کن.....

بعد تو نوار ابزار از زیر مجموعه ی file گزینه ی export رو انتخاب کن.....و از بین دو آیکون ظار شده..آیکون 2D Graphic رو انتخاب کن....

حالا تو پنجره ی ظاهر شده تو قسمت export type پسوند فایلت که می خوای عکس باشه رو jpg انتخاب کن....

یک نام براش انتخاب کن....و آدرس مورد نظرت رو هم بده در پنجره.....و سیو کن.....به صورت عکس مشخص می شه در آدرسی که بهش دادی...

اگه نتونستی...به روی اسمم تو همین تاپیک کلیک کن..و برام تو فایلم پیغام بزار تا به صورت تصویری برات بفرستم...:w16:

بسیار ممنون عالی و جامع بود توضیحاتتون:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با عرض معذرت به خاطر طولانی شدن رسیدگی به درخواست قرار دادن آموزش به صورت PDF. بالاخره فایل PDF کل آموزش تا این لحظه، آماده شد و می تونید از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود آموزش google sketchup

فقط تو فصل دوم، تصاویر دوتا از ابزارهای پایانی حذف شدن. زیاد نیستن و هروقت تصاویر اون دوتا ابزار هم گذاشته بشه، از طریق همین تاپیک اطلاع داده میشه.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...
  • 2 ماه بعد...

سلام چندتا آموزش تصویری از این نرافزار توی این وبلاگ هست خاستین یک سری هم اونجا بزنین

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
آری

البته باید نسخه ی پرتابلش رو داشته باشی. بعدش DWG رو inport می کنی...

آها نگو این نسخه ای ک من دارم همونه:gnugghender: تونستم ممنون

بعدشم اون importe نه inport :ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...