رفتن به مطلب

بحث و گفتگو pdms کارها

Amin

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت دوستان به ویژه آقا حامد.با فیلمی که تهیه کردین خیلی از مشکلاتم حل شد.راستش من قراره فایل pdms یک موتورخانه رو بگیرم و piping رو کامل کنم.تو فیلمی که لطف کردین گذاشتین نقشه iso رو توضیح داده بودین ولی من منظورم خود مدل سه بعدی بود که پروژه ای رو که بم میدن کدوم فایلشو باید اجرا کنم که مدل سه بعدی بازخوانی بشه و وقتی که کارم تموم شد چطوری سیو کنم که بعدا بتونم باز باهاش کار کنم؟امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.من چند بار حین کار به undo نیاز پیدا کردم اگه نداره این امکانو اصلا user fiendly نیست پس.با تشکر از زحماتتون.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

3-چطور باید نقشه ای که کشیدمو save کنم؟با چه فرمتی؟

4- چطور باید یک نقشه رو بازخوانی کرد؟

تو فیلمی که لطف کردین گذاشتین نقشه iso رو توضیح داده بودین ولی من منظورم خود مدل سه بعدی بود که پروژه ای رو که بم میدن کدوم فایلشو باید اجرا کنم که مدل سه بعدی بازخوانی بشه و وقتی که کارم تموم شد چطوری سیو کنم که بعدا بتونم باز باهاش کار کنم؟

شما در سوالتون نحوه ذخیره کردن نقشه رو خواسته بودید نه مدل سه بعدی کارتون !

اول یه سوال دارم از شما ، شما فایلی که بهتون دادن به چه نامی هست و چه محتوایی داره ؟

کلا اسم فایل های پروژه ای که به دستتون رسیده چیه ؟

اگه می تونید یک عکس از تمام چیزی که بهتون دادن رو اینجا قرار بدید.

لینک به دیدگاه
شما در سوالتون نحوه ذخیره کردن نقشه رو خواسته بودید نه مدل سه بعدی کارتون !

اول یه سوال دارم از شما ، شما فایلی که بهتون دادن به چه نامی هست و چه محتوایی داره ؟

کلا اسم فایل های پروژه ای که به دستتون رسیده چیه ؟

اگه می تونید یک عکس از تمام چیزی که بهتون دادن رو اینجا قرار بدید.

بله من که گفتم اشتباه پرسیدم سوالمو.راستش هنوز پروژه رو بهم تحویل ندادن ولی چون لازمه همون لحظه که تحویل میگیرم کارو شروع کنیم میخوام سوتی ندم.میخوام بدونم وقتی تحویل گرفتم کدوم فایلو اجرا کنم.ممنون.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
بله من که گفتم اشتباه پرسیدم سوالمو.راستش هنوز پروژه رو بهم تحویل ندادن ولی چون لازمه همون لحظه که تحویل میگیرم کارو شروع کنیم میخوام سوتی ندم.میخوام بدونم وقتی تحویل گرفتم کدوم فایلو اجرا کنم.ممنون.:icon_gol:

دو حالت داره ، یا فایل DBlist رو براتون میارن ، یا فولدرهای پروژه رو ، هر کدوم روش خاص خودش رو داره ، هرکدوم رو که براتون آوردن بگین تا روش اجرای فایلتون رو بهتون بگم.

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

درود دوستان....

مشکلی در شروع پروژه Pdms برام پیش اومده که خیلی بنظر پیش پا افتادس اما متوجه نمیشم مشکل کار کجاست!!!!!

من دارم یک پروژه جدید رو تو Pdms تعریف میکنم که بعدا تو ماژول Admin تکمیلش کنم اما همین ابتدای راه وقتی پوشه های پروژه رو ایجاد میکنم و پروژه رو تو فایل evars و makemac تعریف میکنم، وقتی نرم افزار رو باز میکنم و میخوام پروژه جدید رو انتخاب کنم همون اول ارور میده و از نرم افزار خارج میشه!!!!

من قبلا هم این کار رو تو Pdms 11.6 انجام میدادم اما الان، هم تو ورژن 11.6 و هم 12 این مشکل برام پیش میاد!!!

ممنون میشم کمک کنید که بفهمم ایراد کارم کجاست.

سپاس....

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
درود دوستان....

مشکلی در شروع پروژه Pdms برام پیش اومده که خیلی بنظر پیش پا افتادس اما متوجه نمیشم مشکل کار کجاست!!!!!

من دارم یک پروژه جدید رو تو Pdms تعریف میکنم که بعدا تو ماژول Admin تکمیلش کنم اما همین ابتدای راه وقتی پوشه های پروژه رو ایجاد میکنم و پروژه رو تو فایل evars و makemac تعریف میکنم، وقتی نرم افزار رو باز میکنم و میخوام پروژه جدید رو انتخاب کنم همون اول ارور میده و از نرم افزار خارج میشه!!!!

من قبلا هم این کار رو تو Pdms 11.6 انجام میدادم اما الان، هم تو ورژن 11.6 و هم 12 این مشکل برام پیش میاد!!!

ممنون میشم کمک کنید که بفهمم ایراد کارم کجاست.

سپاس....

سلام دوست عزیز.. بابت تاخیر در جواب سوالتون غذر خواهی می کنم. اگر که شما تمام مراحل رو به درستی طی کرده باشین بپروژه باید به درستی اجرا بشه.

متاسفانه PDMS هست و هزاران پیغام خطای غیر منطقی که دلیلش هم شکسته شدن قفل نرم افزار و تخریب برخی فایل های دیتای نرم در طی شکسته شدن قفل.

من یک فیلمی تهیه کردم در زمینه نحوه ساخت پروژه در PDMS ورژن 12 و 11.6 . شاید جایی از کار رو فراموش میکنید که انجام بدین .

این فیلم می تونه به سایر دوستان نیز که تمایل به ساخت پروژه دارند هم کمک کنه

یاد خانم مریم زارع هم بخیر . مدیر اسبق :icon_redface:

:download2:

موفق باشید

لینک به دیدگاه
سلام آقا حامد چند تا سوال داشتم:

شما مدرک پایپینگ تون رو از کدوم موسسه گرفتین؟

برای یادگیری pdms چه پیش نیاز هایی لازمه؟

سلام. سوالات شخصی به صورت پیام خصوصی اگر پرسیده بشه بهتر هست:w16:

خیر برای یادگیری نیاز به پیش نیاز خاصی نیست ، فقط آشنایی با equipment ها و component های موجود در Piping.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام

آقا من 3 ساله با PDMS 11.5 کار کردم

می خوام برم 12 رو یاد بگیرم ولی شنیدم یه مقدار مشکل داره .مثلا تو یه سری خطوط نقشه iso نمیده .درسته ؟

ار کردن با 12 راحت تره یا همون 11.5 ؟ ممنون

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
  • 9 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...

با سلام و احترام.

در کلیه جزوات آموزش که برای فراگیری pdms قرار داده شده اند با یک مثال همراه است و آموزش بر اساس اون مثال پیش می رود..

مثلا : یک ستون با پروفایل x در مختصات y ساخته شود و مثال های دیگر.

حالا سوالم اینکه در حالت اصلی و زمان انجام واقعی پروژه این مشخصات چطور مشخص می شوند. چه کسی معلوم می کنه از چه تیر آهن با چه مشخصاتی و ... استفاده شود؟ یا ابعاد اتاق؟ متریال بکار رفته و...

پیشنیاز های مهم برای فراگیری pdms چیه؟ آیا استاندارد ها رو باید بلد باشیم؟

اگه توضیحات تکمیلی هم بدید ممنون می شوم.

با سپاس پیشاپیش

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
دو حالت داره ، یا فایل DBlist رو براتون میارن ، یا فولدرهای پروژه رو ، هر کدوم روش خاص خودش رو داره ، هرکدوم رو که براتون آوردن بگین تا روش اجرای فایلتون رو بهتون بگم.

سلام و وقت بخیر

لطفا راهنمایی کنید با در دست داشتن فولدرهای پروژه، چطور می توان آنرا در pdms باز کرد؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

لطفا راهنمایی کنید با در دست داشتن فولدرهای پروژه، چطور می توان آنرا در pdms باز کرد؟

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 5 سال بعد...

سلام وقت بخیر.

من فایل pdms12.1 رو نصب کردم و وقتی وارد ماژول دیزاین میشم، در قسمت تعریف پروژه و مولتی دیتابیس هیچ زیرپوشه ای باز نمیشه. مشکل مربوط به نصب میشه یا مسئله ی دیگه ایه؟ممنونم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...