رفتن به مطلب

همفکری برای حل پروژه های انسیس شما

Amin

ارسال های توصیه شده

سوال دوم، در مورد خود تحلیل است. در مسائلی که تماس contact مطرح است بهترین راه حل استفاده از تحلیل های explicit است. اما در همین روش نیز، با افزایش تعداد نواحی تماس (که در این مسئله بسیار زیاد هستند) از دقت جوابهای تحلیل کاسته می شود و احتمال واگرایی تحلیل نیز به شدت افزایش می یابد.

نکته بعدی، چکونگی بکاگیری نتایج تحلیل غیر خطی (مثلا یک سیکل افزایش و سپس کاهش کشش) برای انجام تحلیل خستگی است.

نتیجه:

از دیدگاه مهندسی: نتایج حاصل از این تحلیل دارای اعتبار کمی خواهد بود. ولی می توان به آن به عنوان کاری صرفا تحقیقاتی نگریست.

تحلیل غیرخطی باید برای محاسبه تنش در رشته سیم ها بکار گرفته شود. Ansys LsDyna به علت بیشترین قابلیت در حل مسائل دارای سطوح تماس contact پیچیده توصیه می شود.

نتایج حاصل از تحلیل غیر خطی برای یک سیکل بارگذاری باید برای تحلیل خستگی به بخش خستگی منتقل شود.

ضریب اصطکاک، اندازه و نوع المانها، نوع المان contact نقش بسیار زیادی در همگرایی مسئله و دقت جوابها دارند.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 89
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوست عزیز

نکات جالبی رو مطرح کردید!

لازم می دونم چند نکته رو در مورد پروژه یادآوری کنم!

کار تحلیل تئوری این پروژه انجام شده و فرمولهای مورد استفاده در تحلیل مسئله بدست آمده است و در حال حاضر هدف ساخت مدل سه بعدی مسئله و بررسی توانایی نرم افزارهای المان محدود در تحلیل اینگونه مسائل است. در انجام این پروژه هدف اینست که ما بررسی کنیم که آیا نتایج نرم افزاری قابل استناد هستند و یا ما باید به همان تئوری های پیچیده رجوع کنیم، در پایان این پروژه ممکن است به این نتیجه برسیم که نرم افزار های المان محدود جواب درستی ارائه نمی دهند و نباید از آنها استفاده نماییم و لزومی نیست که حتما پروژه نتایج المان محدود را تایید کند.

نکته دیگر اینکه با وجود همه ی پیشرفتهای روش المان محدود هنوز هم به منظور بررسی نتایج حاصل از آن به بررسی انطباق نتایج آن با نتایج تئوری می پردازیم و در این بررسی ارجعیت با نتایج تئوری است و در صورت عدم انطباق نتایج، نتایج المان محدود رد می شوند و نه تئوری!

انتقاد شما رو به بحث تحلیل خستگی قبول دارم خود من هم در زمینه مکانیک شکست و خواص مواد مطالعات زیادی انجام دادم. اما همانطور که می دانید در تمام مسائل مهندسی ما مجبور به استفاده از تقریبها و ساده سازیهایی هستیم. حتی در مورد یک میله ساده تحت بار کششی در راستای محور آن ما در گام اول از اصل سن و نانت استفاده می کنیم !!! در اینجا هم هدف بررسی این مسئله است که جوابهای المان محدود تا چه حدی به جوابهای واقعی شبیه هستند.

یک سوال : تا به حال با آباکوس کارکردین؟؟؟ میشه توی آباکوس با دادن یک فایل ورودی از مختصات نقاط روی یک منحنی، آن منحنی رو رسم کرد؟؟ و اینکه چطور میشه دقت نرم افزار سالید ورک رو افزایش داد؟ ( دقت ابعادیش به صورت پیشفرض 0.01 است)

لینک به دیدگاه

در رابطه با اباکوس بحثشو در بخش اباکوس مطرح کنید .

اما اینکه می خواهید نرم افزار المان محدود را مقایسه کنید با روشهای تئوری :ws11: به نظر من کار سختیه برای انالیزهایی این چنینی (البته این نظر شخصی منه ) .چون احساس می کنم برنامه های انسیس که تو ایران هستند به خاطر اینکه قفلشون شکسته شده ممکنه درست کار نکنند .شاید هم دارم اشتباه فکر میکنم.مخصوصا اینکه موقع وارد کردن فایل از نرم افزارهای دیگه معمولا دچار مشکل میشه.

لینک به دیدگاه

1- تا جایی که من می دانم تا نسخه 2009 SW امکان تغییر دادن دقت مدل سازی وجود ندارد. البته دقت محاسباتی حداقل تا 9 رقم اعشار است و دقت خود مدل تا 4 رقم اعشار (یعنی تا ابعاد 0.0001 قابل نمایش است). در نرم افزارهای دیگر مثل Catia هم امکان افزایش دقت مدل وجود دارد انجام اینکار توصیه نمی شود چون باعث کند شدن سرعت عملکردی نرم افزار و افزایش احتمال بروز خطا در مدل سازی های پیچیده می شود. مقدار 0.01mm در کاربردهای عمومی مهندسی دقت بسیار خوبی محسوب می شود. در موارد خاصی که ممکن مدلهای کوچک مورد نیاز باشد ترجیحا با تغییر نوع واحد مدل سازی از mm به میکرون و ... اینکار انجام می شود و عملا مدل باز هم اعداد بزرگ ایجاد می شود.

2- با وجود تعاریفی که از مسئله نوشته اید، باز هم عرض می کنم که انتظار زیادی برای دستیابی به نتایجی قابل تکیه (حتی صرف نظر از همخوانی با تئوری یا آزمایش) را از ترکیب تحلیل غیر خطی تنش (بسیار حساس به اصطکاک و شکل تماس) با تحلیل پر خطای خستگی (به علت حساسیت فوق العاده به دادهای ورودی ) نداشته باشید.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

من یک سوال برام پیش اومده در رابطه با انالیز سه یعدی .

اگر بخواهیم به بدنه یک استوانه نیرو وارد کنیم مثلا یک نیروی 200 نیوتنی باید چه کار کنیم ؟ میشه بر یگ گره از گرههای بدنش نیرو وارد کرد اما اگر اون گره نبود میشه یگ نقطه برای بدنش تعریف کنیم و نیرو را بر اون نقطه وارد کنیم ؟

در واقع اینگونه که مدلو کامل المان بندی کرده باشیم و بعد نقطه را به مدل اضافه کرده باشیم .

لینک به دیدگاه

اگر نیرو نقطه ای باشد بله. البته روش تعریف آن در نرم افزارهای مختلف کمی متفاوت است. در کتیا ابتدا در نقطه مورد نظر یک نقطه تعریف کنید. سپس در بخش آنالیز نیرو را روی نقطه اعمال کنید. برای اینکه در هنگام مش زدن هم در نقطه مورد نظر یک گره ایجاد شود باید در بخش تولید مش نقطه را به عنوان یک hard point تعریف کنید تا کتیا بطور خودکار یک گره روی آن ایجاد کند.

اگر نیرو متمرکز نباشد روش اعمال آن متنوع است و بستگی به ماهیت نیرو و جسم تفاوت دارد.

لینک به دیدگاه

آخه من یک پروژه با انسیس انجام دادم انالیز تنش در شفت پمپ سانتریفیوژ حالا تصاویر مربوط به انالیزو براتون میذارم ..پروژه را خیل وقت پیش انجام دادم و بعد از اینکه مدل را ساختم و مشبندی و المانبندی کردم جون مدل 3 بعدی بود روی بدنش نقطه گذاشتم و نیرو را به اون وارد کردم

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت انسیس کاران تالار

من برای برخورد یک گلوله به یک نانو تیوپ می خواهم مقدار انرژی جذب شده و تغییرات انرژی جنبشی نانو تیوپ را از خروجی بگیرم.

اما متاسفانه در خروجی فقط انرژی کرنشی موجود می باشد.

چگونه می توانم خروجی انرژی را از نرم افزار درخواست کنم.

اگر به صورت کد نباشد که خیلی بهتر است،یعنی روش گرافیکی برای فعال کردن این نوع انرژی ها را بفرمایید.

و اگر به صورت کد باشد در کدام قسمت از کار به صورت گرافیکی باید این کدها را اضافه کنم.

و در انتها پس از فعال کردن این خروجی ها آیا برای به دست اوردن منحنی تغییرات انرژی ها تمامی node های نانو تیوپ(به شکل یک استوانه جدار نازک مدل کرده ام)را باید انتخاب کنم.

ممنون از لطفتان

لینک به دیدگاه

سلام.خسته نباشید

من برای پروژه مدل کردن پای انسان و تحلیل مقاومتی اون رو انتخاب کردم.

چه باید بکنم .؟یعنی از کجا شروع کنم؟

چه نرمافزاری باید بلد باشم؟با چی مدل کنم و با چی تحلیل؟

میشه کمک کنید

اصلا رفرنس یا منبعی که در این زمینه بتونه کمک کنه دارید؟

لینک به دیدگاه
سلام.خسته نباشید

من برای پروژه مدل کردن پای انسان و تحلیل مقاومتی اون رو انتخاب کردم.

چه باید بکنم .؟یعنی از کجا شروع کنم؟

چه نرمافزاری باید بلد باشم؟با چی مدل کنم و با چی تحلیل؟

میشه کمک کنید

اصلا رفرنس یا منبعی که در این زمینه بتونه کمک کنه دارید؟

خوب بستگی داره که چه طور می خوای مدل کنی مثلا با کتیا مدل کنی و بعد تحلیلش کنی یا اینکه با انسیس به صورت 2 بعدی مدل کنی و خصوصیات استخوان را بدی و بعد انالیزش کنی .از ستاره باران هم که پرسیدم گویا از نرم افزار انی بادی استفاده میکنند که بعید می دونم اشنایی داشته باشی چون خودم هم تا حالا نشنیده بودم:w16:

لینک به دیدگاه
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت انسیس کاران تالار

من برای برخورد یک گلوله به یک نانو تیوپ می خواهم مقدار انرژی جذب شده و تغییرات انرژی جنبشی نانو تیوپ را از خروجی بگیرم.

اما متاسفانه در خروجی فقط انرژی کرنشی موجود می باشد.

چگونه می توانم خروجی انرژی را از نرم افزار درخواست کنم.

اگر به صورت کد نباشد که خیلی بهتر است،یعنی روش گرافیکی برای فعال کردن این نوع انرژی ها را بفرمایید.

و اگر به صورت کد باشد در کدام قسمت از کار به صورت گرافیکی باید این کدها را اضافه کنم.

و در انتها پس از فعال کردن این خروجی ها آیا برای به دست اوردن منحنی تغییرات انرژی ها تمامی node های نانو تیوپ(به شکل یک استوانه جدار نازک مدل کرده ام)را باید انتخاب کنم.

ممنون از لطفتان

من در این مورد یه چیزایی می دونم اما چون مطمئن نیستم نمی گم اما پیگیری میکنم .امیدوارم تا اون موقع اقای جان نثار هم تشریف بیارن و جواب بدن:icon_gol:

لینک به دیدگاه
خوب بستگی داره که چه طور می خوای مدل کنی مثلا با کتیا مدل کنی و بعد تحلیلش کنی یا اینکه با انسیس به صورت 2 بعدی مدل کنی و خصوصیات استخوان را بدی و بعد انالیزش کنی .از ستاره باران هم که پرسیدم گویا از نرم افزار انی بادی استفاده میکنند که بعید می دونم اشنایی داشته باشی چون خودم هم تا حالا نشنیده بودم:w16:

خب کتیا بلد نیستم

اما باید یاد بگیرم چون قصد دارم با کتیا مدل کنم

منظورم این بود که چطور باید مدل کنم؟کتاب خاصی هست یا نه؟

باید بر اساس تخیلاتم اون پارو مدل کنم یا نه بایدساختار پا رو بشناسم وبعد مدل کنم.

ایا مدل دقیقا باید مثل ساختار پا باشه؟:a030:

لینک به دیدگاه

تخیلی که نمیشه :jawdrop:

اگر صرفا ساختار استخوان مد نظرت باشه و مدلش اهمیت نداشته باشه میشه خصوصیات استخوان را اعمال کنی و نیرو بدی !!

اما اگر بخوای مدل وافعی استخوان را انالیز کنی با همون فرم خودش که باید با نرم افزارهای مدلسازی انجامش بدی و بعد المان بندی کنی و....

من یادم یک نفر پوست انسانو با انسیس انالیز کرده بود :w16:

اما در این زمینه از ستاره باران می خوام کمکت کنه چون رشتش بیو مکانیکه

لینک به دیدگاه
من در این مورد یه چیزایی می دونم اما چون مطمئن نیستم نمی گم اما پیگیری میکنم .امیدوارم تا اون موقع اقای جان نثار هم تشریف بیارن و جواب بدن:icon_gol:

همون قسمتي را كه در باره انرژي مي دانيد اگر ممكن است بفرماييد فعلا روي آن كار كنم شايد نتيجه داد اگر درست بود شما را در جريان مي گذارم

چون به صورت كد نويسي در هلپ نرم افزار گفته چگونه در خروجي انرژي بخواهيم ولي نمي دانم مي توان بين كار گرافيكي كد را در كامنت بالا اضافه كرد يا خير.اگر آري كجاي كار گرافيكي بايد اين كار را كرد.

ولي مي خوام فعلا ببينم به صورت گرافيكي مي شود يا خير

باز هم ممنون از توجهتان به مشكل بنده

لینک به دیدگاه

نرم افزار اني بادي كه دوستمون گفتن ما اين ترم واسه درس روباتيك با اون كار كرديم. اسكلت بدن را با ماهيچه هاي لازم در اون مدل مي كنيم ، نيرو ها را اعمال مي كنيم و بر اساس ان مي توانيم ميزان فعاليت ماهيچه ها و جابجايي ها و سرعت و. شتاب و .. را نسبت به زمان به دست اوريم.

البته واسه كاري كه شما ميگيد به نظر من بهتر هستش كه ابتدا در كتيا مدل سازي خودتون را انجام بدهيدو بعد از كتيا واسه ansys خروجي بگيريد.مزيت ansys به اباكوس در كار شما اين هستش كه ميتونيد خواص جامدات و سيالات را كه در بدن به صورت همزمان وجود دارند تعريف كنيد.و تحليل هاي خودتان را به راحتي با ansys انجام بدهيد.:w16:

لینک به دیدگاه
همون قسمتي را كه در باره انرژي مي دانيد اگر ممكن است بفرماييد فعلا روي آن كار كنم شايد نتيجه داد اگر درست بود شما را در جريان مي گذارم

چون به صورت كد نويسي در هلپ نرم افزار گفته چگونه در خروجي انرژي بخواهيم ولي نمي دانم مي توان بين كار گرافيكي كد را در كامنت بالا اضافه كرد يا خير.اگر آري كجاي كار گرافيكي بايد اين كار را كرد.

ولي مي خوام فعلا ببينم به صورت گرافيكي مي شود يا خير

باز هم ممنون از توجهتان به مشكل بنده

با یکی از دوستام در مورد این که وجود داره یا نه صحبت کردم اون هم فوق هستش و در مورد کامپوزیت داره کار میکنه تاپیکشو تو همین تالار زدم.خلاصه اون هم میگفت چنین چیزی وجود نداره .اما ایده خودمو برات پیغام خصوصی میدم (چون واقعا بعید می دونم درست باشه :ws3: )

لینک به دیدگاه
نرم افزار اني بادي كه دوستمون گفتن ما اين ترم واسه درس روباتيك با اون كار كرديم. اسكلت بدن را با ماهيچه هاي لازم در اون مدل مي كنيم ، نيرو ها را اعمال مي كنيم و بر اساس ان مي توانيم ميزان فعاليت ماهيچه ها و جابجايي ها و سرعت و. شتاب و .. را نسبت به زمان به دست اوريم.

البته واسه كاري كه شما ميگيد به نظر من بهتر هستش كه ابتدا در كتيا مدل سازي خودتون را انجام بدهيدو بعد از كتيا واسه ansys خروجي بگيريد.مزيت ansys به اباكوس در كار شما اين هستش كه ميتونيد خواص جامدات و سيالات را كه در بدن به صورت همزمان وجود دارند تعريف كنيد.و تحليل هاي خودتان را به راحتي با ansys انجام بدهيد.:w16:

ببخشید من می تونم ای دی یاهو شما رو داشته باشم؟؟؟

این هم ای دی من

seied_ali_hosseini@yahoo.com

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

با عرض خسته نباشید

من پروژم خمکاری شعله ی مقاطع پروفیلی است که تحلیل با نرم افزارهای المان محدود (انسیس)است که ما باید بر روی مقاطع پروفیلی مانند تیر که مش بندی شده است بر روی مش ها حرارت بدهییم و بعد دوباره آن مش را سرد کرده و به سراغ مش بعدی برویم و 2 سر تیر هم قید گذازری شده است و همزمان که به مش ها حرارت می دهیم باید مقدار دفرمه شدن (خم شدن) را مورد بررسی قرار بدهیم

؟؟؟؟؟؟؟آیا شما می توانید به ما کمک کنید

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان گرامی

در پروژه در طراحی هیدرولیکی سازه ها مدل سازی سد را با نرم افزار انسیس دارم

در مدل سازی مشکلاتی دارم

ازجمله نوع و مشخصات بتن به عنوان مصالح تشکیل دهنده سد

در تعریف مشخصات مصالح در انسیس در ادرس زیر که می روم

Preprocessor- Material props - Material models- Structural - non linear - non metal plasticity - Concrete

مشخصات زیر را از من می خواهد که نمی دانم چه اعدادی را باید وارد کنم یا از کجا بیاورم

Open shear transfer coef

Closed shear transfer coef

Uniaxial cracking stress

Uniaxial crushing stress

Biaxial crushing stress

Hydrostatic pressure

Hidro biax crush stress

Hidro uniax crush stress

Tensile crack factor

اگر لطف کنید و مراحل مدل سازی یک سد را به همراه مشخصات بتن و نوع مصالح

ممنون می شوم

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...