رفتن به مطلب

کلید طلایی ارتباطات...

ارسال های توصیه شده

با درود خدمت دوستان گلم مشترکین ثابت گپ و گفتگو

خواستم تا یه چیزایی رو راجع به نحوه ارتباط با دیگران از کلامی تا غیر کلامی رو اینجا بذارم:w210:

و از اونجایی که بخش گفتگوی آزاد مربوط به این موضوعه ،اینجا رو انتخاب کردم:w13:

موضوعی رو که انتخاب کردم امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیره

این مطلب رو هم اضافه کنم که مطالب ارسالی از یک کتاب بسیار جالب و توصیه شده توسط استادان من بود که سعی می کنم مطالب مهمش رو اینجا بذارم...

منتظر نظر های مفیدتون هستم!:rose:

لینک به دیدگاه

آيا با افرادي بر خورد كرده ايد كه شخصيتشان،شما را مانند يك مغناطيس به خود جلب كرده باشد ؟

• ارتباطات

ارتباطات مجموعه اي از مهارتهاست، امامهمترين آنها درك نقطه نظرات طرف مقابل، و تفهيم نظر هاي خويش است .

براي درك ديگران مهارت دقيقي كه همانا خوب گوش كردن است را نياز داريد. چرا كه سرسري شنيدن موجب مي شود بيش از نيمي از پيام از دست برود.

زبان تنها وسيله ارتباطي نيست چرا كه پيامهاي انسان بخصوص پيامهاي احساسي، هيجاني از عواطف سر چشمه مي گيرند وتنها يك نگاه، لحن صدا و يا حركت حاوي آن پيام نهفته در درون شما است و معناي ارتباط را مشخص مي كند پس ارتباطات تاثير ژرف و عميق در كم و كيف زندگي و روابط دارد.

• همه كارهاي ما نوعي ارتباط است.

ما هر روز من گونه هاي مختلف با هم در ارتباطيم تا انديشه و تمايلات خود را منتقل كنيم يك ارتباط ساده يا يك مجموعه ارتباطات يكي از ابزارهاي كليدي ارضا نياز ها و تحقق بخشيدن من آرزوهاي ماست.

• ما ارتباط بر قرا ر مي كنيم تا :

• ترغيب و تشويق كنيم
    • گپ بزنيم
    • اطمينان حاصل كنيم
    • ديگران را فريب دهيم...

پس مهارت در ايجاد رابطه مناسب با ديگران اولين ثمره اش افزايش توانايي ها و اعتماد به نفس ماست كه بدين وسيله سبب جلب احترام و قدر داني ديگران نسبت به ما مي شود هر چه با ديگران بهتر ارتباط بر قرار كنيم مسئو ليت هايمان بهتر و بيشتر اجرا مي شود پس،موفق تر خوا هيم بود.

طي تحقيقات انجام شده حدود 70% از خطاها در محيط كار ناشي از ارتباط ناموفق مي باشد. و اين عدم موفقيت در ايجاد ارتباط پيامدهايي از قبيل:

1- از دست دادن كار

2-عدم ايجاد تفاهم

3-كاهش خلاقيت

4-رو حيه ضعيف

و ديگر موارد را شامل مي شود كه مسلماً هيچ كدام از ما نه مي خواهيم و نه مي توانيم اين عواقب سنگين را تحمل كنيم.

لینک به دیدگاه

اصول شش ماده اي ارتباطات

رعايت شش اصل اساسي زير شما را ياري مي كند كه در ارتباط با ديگران از لحاظ مسائل مختلف موفق شويد:

1- همه كارهاي ما نوعي ارتباط است.

تمام لحظات زندگي ما اكنده از پيام هاي شفاهي و غير شفاهي است.لباسي كه ما هر روز مي پوشيم پيام آور تصويري است كه از خود در ذهن داريم و نمايانگر ارج و حرمتي است كه براي خود قا ئليم، خانه اي كه در ان زندگي مي كنيم و...حتي وضعيت نشستن و راه رفتن ما حاكي از احساسات و گرايش هاي ماست و همگي اين پيام را به ديگران منتقل مي كند كه ما چه احساسي به خود داريم و انتظار داريم ديگران با ما چگونه رفتار كنند.

2-چگونگي ارسال يك پيام، چگونگي دريافت آنرامشخص مي كند .

همه كلماتي را كه بر زبان مي آوريم،بسيار بيشتر از تصور ما حاوي پيام اند.حجم وآهنگ كلام، صدا، نوع نگاه كردن، نحوه خم شدن سر، همگي به شنونده كمك مي كند تا كلمات مارا تفسير كنند پس بايد متوجه باشيم كه در هر حالت شيوه دريافت و برداشت از يك پيام به شيوه ابرازآن بر ميگردد. و اين امر توجه و دقت ما را در رفتارهاي اعمال شده بالا مي برد.

3- آنچه اهميت دارد،دريافت پيام است و نه ارسال آن.

در موارد بسياري ديده شده است كه پيام كاملاً با دريافت ما مغاير است يعني آنچه مخاطب دريافت مي كند آن مفهومي تصوري نيست كه گوينده داشته است پس صرفاً حسن نيت ما در ارسال پيام كافي نيست بلكه عملكرد بيان ما نيت اصلي ما را منتقل مي كند

4- چگونگي آغاز پيام، اغلب حاصل ارتباط را تعيين مي كند.

همه ما بارها اين احساس را تجرمن كرده ايم كه من علت استنباط نادرست در اغاز پيام، منظور گوينده را كج فهميده ايم به همين دليل بخشي از موفقيت در هر ارتباط به كم و كيف اغاز سخنمان بستگي دارد.پس... در شروع سخن خود دقت كنيم.

5- ارتباط يك خيابان دو طرفه است

در يك ارتباط خوب دو عامل دخالت دارند: ارسال درست پيام،دريافت درست پيام. به اين ترتيب اگر مايليد رابطه شما به موفقيت و كاميابي بيانجامد بايد نقطه نظرهاي طرف مقابل را بشنويد و به روشني درك كنيد.

6- ارتباط يك رقص است

آيا تا من حال اين حالت را تجربه كرده ايد: شما به سهولت با افرادي ارتباط برقرار ميكنيد اما وقتي همين موارد را براي ديگري مطرح مي كنيد احساس مي كنيد كه نمي توانيد نقطه نظرات خود را به راحتي شرح دهيد علت اين امر فعل و انفعالات ارتباطي است كه بين شما و طرف مقابل برقرار است... اين است مفهوم رقص انتظار.

لینک به دیدگاه
ارتباطات مجموعه اي از مهارتهاست، اما مهمترين آنها درك نقطه نظرات طرف مقابل، و تفهيم نظر هاي خويش است .

ممنون پری جان ولی

عطار هفت شهرعشق را گشت وما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

اگاهی اگاهی اگاهی

فهم بیشتر مساوی درک بهتر

اینا زیرساختهای عوامل ارتباطی هستند

وقتی یکی یه پیغامی به من میده انتظار فیدبک مناسبی هم داره ولی وقتی اگاهی من پایینه وبه تبع اون درک مناسبی ندارم نتیجش وحشتناک به دردنخور میشه

بازم ممنون

لینک به دیدگاه
ممنون پری جان ولی

عطار هفت شهرعشق را گشت وما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

اگاهی اگاهی اگاهی

فهم بیشتر مساوی درک بهتر

اینا زیرساختهای عوامل ارتباطی هستند

وقتی یکی یه پیغامی به من میده انتظار فیدبک مناسبی هم داره ولی وقتی اگاهی من پایینه وبه تبع اون درک مناسبی ندارم نتیجش وحشتناک به دردنخور میشه

بازم ممنون

به... بابایی مرسی واسه نظرت:w72:

نکته خوبی رو گفتی

هیچ کدوم از ماها که علامه دهر نیستیم یا فیلسوف

قطعاً خیلی از جاها آگاهی نداریم اونچیزی که باعث میشه به مشکل بخوریم یا نه

"فن بیان" است

قدرت بیان است... مخالفت موافقت همدلی همراهی هر کدام را اگر درست بیان کنیم آیا باز هم نتیجه وحشتناک می شود؟؟

لینک به دیدگاه

نکته خوبی رو گفتی

"فن بیان" است

قدرت بیان است... مخالفت موافقت همدلی همراهی هر کدام را اگر درست بیان کنیم آیا باز هم نتیجه وحشتناک می شود؟؟

علامه دهر نیستیم ولی میتونیم از اونچه که اگاهی عمومی نامیده میشه ودرحوزه ادمای خاص نیست استفاده ببریم

چیزی که فقر اون بشدت تو جامعه ایرانی بیداد میکنه

ما تو مباحث جنرالش مشکل داریم چه برسه به اینکه بیاییم پارامتریک به قضایا نگاه کنیم

من با تمام حرفات موافقم وهمشونو تصدیق میکنم ولی همه این حرفا ترجمست وعایدیش زمانی هست که جامعه به صورت عمومی ونه معدودی قشر تحصیلکرده که دائما اخبارروز ودرست رو دنبال میکنند بخوان

هرمباحثه ای که ایجاد میشه لازمش داشتن اگاهیه ولی رجوع کن به همین یکسال اخیر وبین همفکرات ونه مخالفات ببین چنددرصدش به اون سطخ لازم از اگاهیهای عمومی !! دست پیدا کرده بودن

هیجانات معمولا بر افکار چیرگی دارن

امیدوارم همین بحثها زمینه ساز گسترش اگاهی لازم دربین عامه مردم بشه

عامه ای که مثل ما فکر نمیکنند!

لینک به دیدگاه

پری عالیه :shad:

:shad:

نکته خوبی رو گفتی

"فن بیان" است

1. در برقراری ارتباط، لحن بیان شما اهمیت بسیاری دارد. صدای آدمی را می توان به یک آلت موسیقی تشبیه کرد که طبعاً یکنواخت نمی نوازد.
  2. هر آن چه بکاری، همان بدروی. بامردم چنان رفتار کن که میل داری با تو رفتار کنند؛ رفتار، رفتار می آفریند.
  3. بین سه کلمه بی تفاوتی، همدردی و همدلی یک دنیا تفاوت وجود دارد؛ خودتان را به جای دیگران بگذارید تا بفهمید بهترین رفتاری که باید انجام دهید، کدام است.
  4. پیام خود را با دقت مشخص کنید و سپس با صراحت و بدون پیش داوری و مبهم گویی، حقایق را با لحن و کلامی غیر مغرضانه و دوستانه شرح دهید.یادتان باشدکه نوع ارتباط شما می تواند تأثیر مثبت داشته باشد و یا با ایجاد حالت تدافعی، کار را به جدال بکشاند.
  5. هرگز عقاید خودرا به عنوان حقیقت مطلق بیان نکنید؛ اجازه دهید مردم آشکارا بدانند که این صرفاً عقیده شماست و شما قصد ندارید که آن را در غلافی ازحقیقت به مردم بقبولانید؛ این موجب می شودکه به عقاید دیگران هم خوب گوش دهید و آن ها را جدی بگیرید.
  6. هرگز دستور ندهید؛ بلکه تقاضا کنید؛ وقتی چیزی را تقاضا می کنید، ارتباطتان براساس احترام متقابل شکل می گیرد و در نتیجه، تشریک مساعی، همفکری و سازش رخ می دهد و این بهترین نوع ارتباط است.

لینک به دیدگاه
علامه دهر نیستیم ولی میتونیم از اونچه که اگاهی عمومی نامیده میشه ودرحوزه ادمای خاص نیست استفاده ببریم

چیزی که فقر اون بشدت تو جامعه ایرانی بیداد میکنه

ما تو مباحث جنرالش مشکل داریم چه برسه به اینکه بیاییم پارامتریک به قضایا نگاه کنیم

من با تمام حرفات موافقم وهمشونو تصدیق میکنم ولی همه این حرفا ترجمست وعایدیش زمانی هست که جامعه به صورت عمومی ونه معدودی قشر تحصیلکرده که دائما اخبارروز ودرست رو دنبال میکنند بخوان

هرمباحثه ای که ایجاد میشه لازمش داشتن اگاهیه ولی رجوع کن به همین یکسال اخیر وبین همفکرات ونه مخالفات ببین چنددرصدش به اون سطخ لازم از اگاهیهای عمومی !! دست پیدا کرده بودن

هیجانات معمولا بر افکار چیرگی دارن

امیدوارم همین بحثها زمینه ساز گسترش اگاهی لازم دربین عامه مردم بشه

عامه ای که مثل ما فکر نمیکنند!

منم با حرفات موافقم

من نمی گم این روش تو کوتاه مدت معجزه می کنه نه

عامه کیا هستن

خوانواده های ما یا اطرافیان ما!

هر کدوم از ما با دامنه زیادی از آدما رابطه داریم!!

اگه بتونیم این به قول تو "آگاهی" رو به اونها منتقل کنیم شاید نسل بعدی ما بهتر از ما زندگی کنه!!!

لینک به دیدگاه
منم با حرفات موافقم

من نمی گم این روش تو کوتاه مدت معجزه می کنه نه

عامه کیا هستن

خوانواده های ما یا اطرافیان ما!

هر کدوم از ما با دامنه زیادی از آدما رابطه داریم!!

اگه بتونیم این به قول تو "آگاهی" رو به اونها منتقل کنیم شاید نسل بعدی ما بهتر از ما زندگی کنه!!!

دقیقا عزیز

اشتباهات بسیار وحشتناکی درطی پروسه ها رخ داد

این اگاهی بخشی مهمترین فاکتورش اینه که اگاهی عمومی رو انتقال بدیم ونه باورهای شخصیمونو

کاری که دوستان زیادی انجام میدن وبا متن دین زده جامعه ما هیچ سنخیتی نداره وماین عمل باعث میشه افکار بسیار مثبت ودرست هم درنتیجه این کار پس زده بشن وتحجرات قدیمی جای خودشونو بیش از پیش باز کنن

من اگه لائیکم سکولارم مذهبیم نباید درطی انتقال اگاهیها فکر خودمو تاثیر بدم

این بزرگترین اشتباه ایرانی جماعت عجول هست که دوست داره دلبخواهش راه صدسالشو یک شبه طی کنه

نتیجش میشه

مشروطه

ملی شدن صنعت نفت

انقلاب

و....

تاپیکتو از راهش منحرف نکنم ادامه بده بابایی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
دقیقا عزیز

اشتباهات بسیار وحشتناکی درطی پروسه ها رخ داد

این اگاهی بخشی مهمترین فاکتورش اینه که اگاهی عمومی رو انتقال بدیم ونه باورهای شخصیمونو

کاری که دوستان زیادی انجام میدن وبا متن دین زده جامعه ما هیچ سنخیتی نداره وماین عمل باعث میشه افکار بسیار مثبت ودرست هم درنتیجه این کار پس زده بشن وتحجرات قدیمی جای خودشونو بیش از پیش باز کنن

من اگه لائیکم سکولارم مذهبیم نباید درطی انتقال اگاهیها فکر خودمو تاثیر بدم

این بزرگترین اشتباه ایرانی جماعت عجول هست که دوست داره دلبخواهش راه صدسالشو یک شبه طی کنه

نتیجش میشه

مشروطه

ملی شدن صنعت نفت

انقلاب

و....

تاپیکتو از راهش منحرف نکنم ادامه بده بابایی:icon_gol:

صحبت هامون خارج از موضوع نیست

من فکر می کنم اشکال ما ایرانیا اینه که آزادی انتخاب رو از طرفمون میگیریم می خوایم یه کاری کنیم که اون بابا حتما نظر ما رو قبول کنه ولی خبر نداریم که گاهی یه جمله کوتاه و دادن حق انتخاب و آگاهی!! به طرف خیلی موثر تره! اینجوری خودش به درستی حرف ایمان میاره

و اشتباه دیگه ما اینه که به این بحثا توجهی نمی کنیم

الآن ببین چند نفر از دانشجویانی که اینجا عضو هستند ممکنه به این مطلب توجه کنن اونو بخونن و اگه دوست داشتن یا قبول کردن

بر این اساس با هم گپ بزنن؟؟؟؟:hanghead:

لینک به دیدگاه
صحبت هامون خارج از موضوع نیست

من فکر می کنم اشکال ما ایرانیا اینه که آزادی انتخاب رو از طرفمون میگیریم می خوایم یه کاری کنیم که اون بابا حتما نظر ما رو قبول کنه ولی خبر نداریم که گاهی یه جمله کوتاه و دادن حق انتخاب و آگاهی!! به طرف خیلی موثر تره! اینجوری خودش به درستی حرف ایمان میاره

و اشتباه دیگه ما اینه که به این بحثا توجهی نمی کنیم

الآن ببین چند نفر از دانشجویانی که اینجا عضو هستند ممکنه به این مطلب توجه کنن اونو بخونن و اگه دوست داشتن یا قبول کردن

بر این اساس با هم گپ بزنن؟؟؟؟:hanghead:

این دود سیه فام که بر بام وطن خاست

از ماست که برماست...

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون از تاپیک مفید و جالبت پری عزیز

هنوز وخت نکردم کامل این تاپیک رو بخونم

ولی یه سوال توی ذهنمه

کسی می تونه نحوه ی صحیح ارتباط گردو و چیپس و ماست موسیر با قلیون رو بیان کنه؟ 65.gif

لینک به دیدگاه

آيا با افرادي بر خورد كرده ايد كه شخصيتشان،شما را مانند يك مغناطيس من خود جلب كرده باشد ؟

ارتباطات

ارتباطات مجموعه اي از مهارتهاست، اما مهمترين آنها درك نقطه نظرات طرف مقابل، و تفهيم نظر هاي خويش است .

براي درك ديگران مهارت دقيقي كه همانا خوب گوش كردن است را نياز داريد. چرا كه سرسري شنيدن موجب مي شود بيش از نيمي از پيام از دست برود.

زبان تنها وسيله ارتباطي نيست چرا كه پيامهاي انسان بخصوص پيامهاي احساسي، هيجاني از عواطف سر چشمه مي گيرند وتنها يك نگاه، لحن صدا و يا حركت حاوي آن پيام نهفته در درون شما است و معناي ارتباط را مشخص مي كند پس ارتباطات تاثير ژرف و عميق در كم و كيف زندگي و روابط دارد.

• همه كارهاي ما نوعي ارتباط است.

ما هر روز من گونه هاي مختلف با هم در ارتباطيم تا انديشه و تمايلات خود را منتقل كنيم يك ارتباط ساده يا يك مجموعه ارتباطات يكي از ابزارهاي كليدي ارضا نياز ها و تحقق بخشيدن من آرزوهاي ماست.

• ما ارتباط بر قرا ر مي كنيم تا :

• ترغيب و تشويق كنيم
    • گپ بزنيم
    • اطمينان حاصل كنيم
    • ديگران را فريب دهيم...

پس مهارت در ايجاد رابطه مناسب با ديگران اولين ثمره اش افزايش توانايي ها و اعتماد من نفس ماست كه بدين وسيله سبب جلب احترام و قدر داني ديگران نسبت من ما مي شود هر چه با ديگران منتر ارتباط بر قرار كنيم مسئو ليت هايمان بهتر و بيشتر اجرا مي شود پس،موفق تر خوا هيم بود.

طي تحقيقات انجام شده حدود 70% از خطاها در محيط كار ناشي از ارتباط ناموفق مي باشد. و اين عدم موفقيت در ايجاد ارتباط پيامدهايي از قبيل:

1- از دست دادن كار

2-عدم ايجاد تفاهم

3-كاهش خلاقيت

4-رو حيه ضعيف

و ديگر موارد را شامل مي شود كه مسلماً هيچ كدام از ما نه مي خواهيم و نه مي توانيم اين عواقب سنگين را تحمل كنيم.

بدست اوردن مهارت برقراری ارتباط یکی از زیربنایی ترین مهرتهای مورد نیاز جهت کسب موفقیته.....حتی تو همین محیط مجازی خودمون........اصلا بیایم از همینجا شروع کنیم .خداییش تا حالا چند مورد برای هرکدوممون پیش اومده که بدون خوندن کامل و دقیق پست دوستمون اقدام به جواب کردیم...........و بعد فهمیدیم که از ابتدا اشتباه متوجه شدیم.....:icon_gol:

لینک به دیدگاه

از ماست که برماست...

در صحرا میوه كم بود . خداوند یكی از پیامبران را فراخواند و گفت : « هر كس در روز تنها می تواند یك میوه بخورد .»

این قانون نسل ها برقرار بود ، و محیط زیست آن منطقه حفظ شد . دانه های میوه بر زمین افتاد و درختان جدید رویید .

مدتی بعد ،‌ آن جا منطقه ی حاصل خیزی شد و حسادت شهر های اطراف را بر انگیخت . اما هنوز هم مردم هر روز فقط یك میوه می خوردند و به دستوری كه پیامبر باستانی به اجدادشان داده بود ، وفادار بودند .

اما علاوه بر آن نمی گذاشتند اهالی شهر ها و روستا های همسایه هم از میوه ها استفاده كنند . این فقط باعث می شد كه میوه ها روی زمین بریزند و بپوسند .

خداوند پیامبر دیگری را فراخواند و گفت :« بگذارید هرچه میوه می خواهند بخورند و میوه ها را با همسایگان خود قسمت كنند .»

پیامبر با پیام تازه به شهر آمد . اما سنگسارش كردند ، چرا كه آن رسم قدیمی ، در جسم و روح مردم ریشه دوانیده بود و نمی شد راحت تغییرش داد ...

كم كم جوانان آن منطقه از خود می پرسیدند این رسم بدوی از كجا آ مده . اما نمی شد رسوم بسیار كهن را زیر سؤال برد ، بنابراین تصمیم گرفتند مذهب شان را رها كنند .

بدین ترتیب ، می توانستند هر چه می خواهند ، بخورند و بقیه را به نیازمندان بدهد . تنها كسانی كه خود را قدیس می دانستند ، به آیین قدیمی وفادار ماندند ...

اما در حقیقت ، آن ها نمی فهمیدند كه دنیا عوض شده و باید همراه با دنیا تغییر كنند...!

لینک به دیدگاه

از ماست که برماست...

ممنون از تاپیک مفید و جالبت پری عزیز

هنوز وخت نکردم کامل این تاپیک رو بخونم

ولی یه سوال توی ذهنمه

کسی می تونه نحوه ی صحیح ارتباط گردو و چیپس و ماست موسیر با قلیون رو بیان کنه؟ 65.gif

آره عزیزم میشه یه ارتباط بینشون بر قرار کرد

اونم اینکه یه هدف می تونه بینشون ارتباط برقرار کنه

اون هدف چیه؟ چه ارزشی داره؟:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اصول شش ما ده اي ارتباطات

رعايت شش اصل اساسي زير شما را ياري مي كند كه در ارتباط با ديگران از لحاظ مسائل مختلف موفق شويد:

1- همه كارهاي ما نوعي ارتباط است.

تمام لحظات زندگي ما اكنده از پيام هاي شفاهي و غير شفاهي است.لباسي كه ما هر روز مي پوشيم پيام آور تصويري است كه از خود در ذهن داريم و نمايانگر ارج و حرمتي است كه براي خود قا ئليم، خانه اي كه در ان زندگي مي كنيم و...حتي وضعيت نشستن و راه رفتن ما حاكي از احساسات و گرايش هاي ماست و همگي اين پيام را به ديگران منتقل مي كند كه ما چه احساسي به خود داريم و انتظار داريم ديگران با ما چگونه رفتار كنند.

2-چگونگي ارسال يك پيام، چگونگي دريافتآنرامشخص مي كند .

همه كلماتي را كه بر زبان مي آوريم،بسيار بيشتر از تصور ما حاوي پيام اند.حجم وآهنگ كلام، صدا، نوع نگاه كردن، نحوه خم شدن سر، همگي به شنونده كمك مي كند تا كلمات مارا تفسير كنند پس بايد متوجه باشيم كه در هر حالت شيوه دريافت و برداشت از يك پيام به شيوه ابرازآن بر ميگردد. و اين امر توجه و دقت ما را در رفتارهاي اعمال شده بالا مي برد.

3- آنچه اهميت دارد،دريافت پيام است و نه ارسال آن.

در موارد بسياري ديده شده است كه پيام كاملاً با دريافت ما مغاير است يعني آنچه مخاطب دريافت مي كند آن مفهومي تصوري نيست كه گوينده داشته است پس صرفاً حسن نيت ما در ارسال پيام كافي نيست بلكه عملكرد بيان ما نيت اصلي ما را منتقل مي كند

4- چگونگي آغاز پيام، اغلب حاصل ارتباط را تعيين مي كند.

همه ما بارها اين احساس را تجرمن كرده ايم كه من علت استنباط نادرست در اغاز پيام، منظور گويندهرا كج فهميده ايم من همين دليل بخشي از موفقيت در هر ارتباط من كم و كيف اغاز سخنمان بستگي دارد.پس... در شروع سخن خود دقت كنيم.

5- ارتباط يك خيابان دو طرفه است

در يك ارتباط خوب دو عامل دخالت دارند: ارسال درست پيام،دريافت درست پيام. من اين ترتيب اگر مايليد رابطه شما من موفقيت و كاميابي بيانجامد بايد نقطه نظرهاي طرف مقابل را بشنويد و به روشني درك كنيد.

6- ارتباط يك رقص است

آيا تا من حال اين حالت را تجربه كرده ايد: شما من سهولت با افرادي ارتباط برقرار ميكنيد اما وقتي همين موارد را براي ديگري مطرح مي كنيد احساس مي كنيد كه نمي توانيد نقطه نظرات خود را به راحتي شرح دهيد علت اين امر فعل و انفعالات ارتباطي است كه بين شما و طرف مقابل برقرار است... اين است مفهوم رقص انتظار.

خيلي جالب بود مرسي:a030::a030:

لینک به دیدگاه
آره عزیزم میشه یه ارتباط بینشون بر قرار کرد

اونم اینکه یه هدف می تونه بینشون ارتباط برقرار کنه

اون هدف چیه؟ چه ارزشی داره؟:icon_gol:

آره واقعاً

هدفش این دوستی قشنگیه که بیشتر از یک ساله چندتا دوست رو به هم پیوند داده

سجــــــــــــاد نامرد، چرا گردوهای منو خوردی؟

لینک به دیدگاه

درسی بزرگ از بودا

می گويند بودا هر گاه با بی احترامی يا بد رفتاری کسی مواجه ميشده...از او تشکر می کرده است! وقتی علت را می پرسيدند.. بودا می گفته است: زندگی آينه ای است که ما خود را در آن می بينيم. نوع رفتار ديگران با ما نشانه وجود منشاء آن نوع رفتار در خود ماست که بعنوان همسان جذب شده است. و بدینگونه می توان عیوب خود را یافت. اگر مخالفان خود را به‌ پای چوبه‌ی اعدام می کشانی ! بدان‌ صاحب عقلی هستی بسان طناب . و اگر مخالفان خود را به‌ زندان می فرستی! بدان صاحب عقلی هستی بسان قفس . و اگر با مخالفان خود به‌ جنگ درمی افتی! بدان صاحب عقلی هستی بسان چاقو . و اما اگر با مخالفان خود به‌ بحث و گفتگو می پردازی و آنها را متقاعد می سازی و به‌ سخنان حق آنها قناعت می کنی! بدان صاحب عقلی هستی‌ بسان عقل !!

لینک به دیدگاه

هنگام گفتگو از ف ی ل ت ر های متداول ارتباطی گذر کنید(!)

ف ی ل ت ر های متداول ارتباطی:

1. ارزیابی شتابزده.
  2. نتیجه گیری عجولانه.
  3. پیش داوری.
  4. حواس پرتی.
  5. بی توجهی.
  6. حدس و گمان.
  7. فکر قالبی.
  8. فشار روانی.
  9. فقدان مهارت در دقیق گوش کردن.
  10. دشواریهای سمعی.
  11. انتخاب در شنیدن"فقط مطالبی که دوست دارید" میشنوید.
  12. افکار خشک و متحجرانه(!).
  13. پیش پندار ها(!)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...