رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

عشق

موضوع: بررسی عشق از دیدگاه جسمانی، روانی، اجتماعی و مذهبی است

نویسنده: رنه آلندی

مترجم: جلال ستاری

ناشر: انتشارات توس

سال انتشار: 1378

معرفی کتاب: کتاب عشق ثمره ی تجربه ی دردانگیز رنه آلندی و رستاخیزش، پس از مرگ همسر به دستگیری پیر طریقتی هندی است و بنابراین فقط پژوهشی نظری نیست بلکه سخن اهل درد است که آتش یافت را با نور شناخت در آمیخته است و از این رو به دل می نشیند.

لینک به دیدگاه

دیشب کتاب دایی جان ناپلئون اثر ایرج پزشکزاد که از لینک زیر میتونید دانلود و مطالعه کنید..

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
امروز کتاب فراموشی اثر صالح محمدی... الان هم کتاب جنس ضعیف اوریانا فالاچی رو شروع کردم...

لینک به دیدگاه

نام كتاب: گدا

نويسنده: نجيب محفوظ

مترجم: محمد دهقاني

انتشارات: نيلوفر

اين كتاب رماني است در 19 فصل و 173 صفحه از نويسنده*ي معروف عرب و برنده*ي جايزه*ي نوبل 1988. مترجم در يادداشتي در مورد اين رمان توضيح مي*دهد:

گدا شرح مختصري از مصيبت روشنفكران جهان سوم است. روشنفكراني كه در جواني پرشور و آرمان* خواه*اند، در ميان*سالي نوميد و محافظه كار مي*شوند، وـ اگر زنده بمانند ـ در پيري گرفتار عذاب وجدان مي*شوند و به حكمت و عرفان روي مي*آورند.

گدا تعرض دروني روشنفكري را نشان مي*دهد كه آرمان*هاي دوره*ي جواني*اش را به ديده تمسخر مي*نگرد و در عين حال از زندگي بظاهر آسوده و بي دغدغه*ي خود دل*زده و بيزار است. اين بيزاري كه با عذاب وجدان همراه است او را گرفتار ماجراهايي مي*كند كه به انحطاط اخلاقي و اضمحلال روحي و رواني او مي*انجامد.

لینک به دیدگاه

چرا عقب مانده ایم

علی محمد ایزدی

واکاوی خصایل و اخلاق منفی ایرانی ها که منجر به عقب ماندگی ما در طول قرون مختلف شده

کتاب بسیار خوبیه پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید:w16:

لینک به دیدگاه

انسان در جستجوی معنی

78781841043254908393.jpg

موضوع: معنا درمانی

نویسنده: ویکتور فرانکل

مترجم: نهضت صالحیان، مهین میلانی

ناشر: انتشارات درسا

سال انتشار: چاپ هفدهم 1385

مروری بر کتاب

نقش لوگوتراپیست وسعت بخشیدن به میدان دید بیمار است، تا آنجایی که معنی و ارزش**ها در میدان دید و حیطه خودآگاه بیمار قرار گیرد. کسی که چرایی زندگی را یافته است، با هر چگونه*ای خواهد ساخت. رنج وقتی معنا یافت، معنایی چون گذشت و فداکاری، دیگر آزاردهنده نیست. لوگوتراپی با در نظر گرفتن گذرایی هستی و وجود انسانی به جای بدبینی و انزوا، انسان را به تلاش و فعالیت فرا می*خواند.اگر رنج را شجاعانه بپذیریم تا واپسین دم، زندگی معنی خواهد داشت. پس می*توان گفت معنای زندگی امری مشروط نیست زیرا معنای زندگی می*تواند حتی معنی بالقوه درد و رنج را نیز در بر گیرد.

در این کتاب ما با هسته مرکزی اگزیستانسیالیسم رویاروی می*شویم که اگر زندگی کردن رنج بردن است برای زندگی باید ناگزیر معنایی در رنج بردن یافت. لوگوتراپی روشی است که کمتر به گذشته توجه دارد و به درون*نگری هم ارج چندانی نمی*نهد، درازاء توجه بیشتری به آینده، وظیفه، مسؤولیت، معنی و هدفی دارد که فرد باید زندگی آتی خود را صرف آن کند.

لینک به دیدگاه

یک کتاب هست که همیشه به همه توصیه میکنم که بخونن، چون خیلی کاربردیه، یعنی وقتی میخونیش تازه میتونی خودت و رفتارهاتو درک کنی و بفهمی منشا تک تک خصوصیات اخلاقیت چیه و چطور میتونی خودت رو اصلاح کنی و البته تا حد زیادی به شناختت از اطرافیانت هم کمک میکنه و ضمنا روش برقرار کردن یک ارتباط سالم رو هم یاد میگری!

وضعیت آخر از تامس آ هریس

**من به همه ی دوستام توصیه میکنم این کتاب رو بخونن و تا امروز به بیشتر از 10 نفر هدیه دادمش. پس دوستای گلم اگه وقت دارید فرصت خوندن این کتاب رو از دست ندیدnew1.gif

لینک به دیدگاه

معرفی رمان ستاره ام بمان پائیزان

مشخصات کتاب:

* نام کتاب: ستاره*ام بمان پائیزان

* نام نویسنده: مریم خداداد

* شابک: ۷-۵۳۶-۴۴۲-۹۶۴

* قیمت: ۶۶.۰۰۰ ریال

* تعداد صفحات: ۵۰۶

* نوبت چاپ: چاپ اول

* سال چاپ: تابستان ۱۳۸۶

* انتشارات: نشر البرز

شرح پشت جلد:

وقتی ترکم کردی تا مرز جنون پیش رفتم. بیشتر از این رنج می*بردم که نمی*تونستم بفهمم چه حرفم یا چه کارم باعث شد سرانجاممون به اینجا ختم بشه. تو در نظر من کامل بودی. برای همین هم تمام ایرادها و نقصها رو تو خودم جستجو می*کردم.

خلاصه داستان: این داستان٬ داستان زندگی دختری به نام پائیزان است که حاصل ازدواج سمانه دختری از قشر ضعیف جامعه و کاوه پسری کامل و همه*چیز تمام از قشر ثروتمند جامعه است که خانواده* کاوه به شدت ازدواج آنها را تحریم کرده و تا آخر عمر هم فراموش نکردند.

پائیزان زیبا با چشمانی طلائی رنگ٬ هر کسی را در همان نگاه اول شیفته و جذب خود میکرد و به پسری به نام کوشا علاقه*مند شد. ولی برخلاف میل خودش به اصرار مادربزرگ مجبور به ازدواج با آرش خودخواه و متکبر شد

لینک به دیدگاه

هنرو ادراک بصری

روانشناسی چشم خلاق

رودلف ارنهایم

یه کتاب هنریه که در مورد عناصر بصری و روانشناسی اونا بحث میکنه و با تمرینات و مثالهای مختلفی که روی کارای هنرمندای بزرگ داره سعی بر شناسوندن بهتر ترکیب بندی و عناصر بصری و غیره به مخاطب داره....

لینک به دیدگاه

بله یا خیر

Stream.aspx?type=19&id=-2147483590&property=1

موضوع: روانشناسی

نویسنده: اسپنسر جانسون

مترجم: مجید محمود پور خویی

ناشر: پیک فرهنگ

سال انتشار: 1386

سایر آثار نویسنده: هدیه، چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ ، مدیر یک دقیقه ای

معرفی کتاب: اسپنسر جانسون در باره کتاب می گوید:"در سال 1986 به این نتیجه رسیدم که در این کشور اغلب مردم در تمام موارد تصمیمات ضعیفی می گیرند.بیشتر مردم دنیا از دست دادن موقعیت های شغلی، زندگی در محیط آلوده، مشاهده آمار روزافزون جنایت، تأثیر داروها، آمار طلاق و بی خانمانی را تجربه می کنند.چه بخواهیم و چه نخواهیم به نوعی درگیر این مسائل هستیم، چون تصمیمات کلان برای عموم مردم گرفته می شود.بعد از سالها مطالعه و تحقیق، فکر می کنم خواندن این داستان مطالب و تجارب زیادی را برای آینده در اختیارتان قرار دهد."

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...