رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

پور پیرار هرچقدر هم بداخلاق و بدخلق باشه در حوزه تاریخ فعلا یکه و تنها داره می نویسه و غیر از دوسه نفر بقیه همانطور که بز یونجه را نگاه می کند دارند نگاهش می کنند . بالاخره تاملی در بنیان تاریخ ایران را شروع کردم .خدا حفظشون کنه .

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

یه کتاب خیلی قشنگ که قبلا خوندمش و توصیه می کنم حتما بخونیدش :

آتش بدون دود

نادر ابراهیمی

خیلی کتاب فوق العاده ای

7 جلدیه اما جدیدا در 3 جلد چاپ شده.

برخی از یادداشت های نویسنده در مورد این اثر :

این داستان را وقتی خیلی جوان بودم طراحی کردم.... کلا ، طراحی و تنظیم و نوشتن از آغاز تا پایان هفت جلد" آتش، بدون دود" ، حدود سی سال - وقدری بیش- به طول انجامید.

آنچه برایم بسیار اهمیت داشت این بود که نگذارم آتش بدون دود داستانی پر هیجان و هیجان طلب و بی تاب کننده از آب در آید.چند بار چندین بار، فصل های بلندی را که می دیدم بر احساسات مخاطبان فشار می آورد ، در هم کوبیدم و کوشیدم که واقعه را ساده و ساده تر کنم، سرد و سردتر؛آرام و آرام تر، چرا که نمی خواستم هیجان، جانشین کنجکاوی شود، و با موج رفتن جانشین تامل و تفکر.

لینک به دیدگاه

دیدی نو از دینی کهن

(فلسفه زرتشت)

[table]

[tr]

[td=colspan: 2]نویسنده : فرهنگ مهر [/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]ناشر : جامى - تهران[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]چاپ ششم، 1384 شمسى [/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]نوع جلد : شومیز[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]قطع : وزیری[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]تعداد صفحه 258[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]نوع چاپ : چاپی[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]زبان : فارسی[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]وزن : 650 گرم[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]رده كنگره : 9د86م/1571 bl[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]شابك : 964-5620-77-1[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 15%]كليدواژه ها :[/td]

[td]زردشتی

زردشت، پیامبر ایرانی[/td]

[/tr]

[/table]

لینک به دیدگاه

تصویر تلخ یک نقاش....آگتا کریستی..ترجمه ی بهرام افراسیابی...

تو کتاب خونه ی یکی از دوستام دیدم...قرض کردم و خوندمش...

خلاصه ای در مورد کتاب....

کتاب حاضر دارای دو عنوان انگلیسی و آمریکایی می باشد،عنوان انگلیسی به نام پنج خوک کوچک و عنوان آمریکایی به نام قتل عطف به ماسبق..

این داستان در مورد کشف جنایتی است که شانزده سال از وقوع آن می گذرد.قتل به وسیله ی زهر انجام گرفته،مقتول یکی از نقاشان برجسته و توانا بود که....

لینک به دیدگاه

بینایی

اثر ژوزه ساراماگو

بعد از خوندن کوری ساراماگو، خوندنش بسیار لذت بخشه ...(در ابتدا شاید به نظر بیاد مثل کوری جذاب نباشه اما اواسطش دیگه جذاب می شه،یه جورایی در ادامه ی کوری نوشته شده)

:ws37:

لینک به دیدگاه

ونسان ونگوگ.جن گرین.ترجمه آرزو احمی

شامل زندگینامه و نقاشیهای ونگوگ...بسیار زیبا بود..میخوام برم بقیه این سری از کتابارو هم بخرم.

لینک به دیدگاه

استخوان خوک و دستهای جذامی

از مصطفی مستور

کوتاه و خلاقانه

بیست بار تجدید چاپ شده برگزیده جایزه ادبی اصفهان به عنوان رمان برگزیده سال

لینک به دیدگاه
واقعا فوق العادست...فیلمشم حتما ببین:a030:

اا فيلمشم هست؟؟؟

اتفاقا چقد تصور ميكردم اگه فيلمش ساخته بشه چقد ديدني ميشه آخجون

از كجا ميتونم گيرش بيارم؟؟ سرياله؟؟

لینک به دیدگاه
اا فيلمشم هست؟؟؟

اتفاقا چقد تصور ميكردم اگه فيلمش ساخته بشه چقد ديدني ميشه آخجون

از كجا ميتونم گيرش بيارم؟؟ سرياله؟؟

آره..اتفاقا متن فارسیش خیلی خیلی سانسور داره! اگه متن انگلیسی کتابو گیر بیاری یه چیزی در حدود 2000 صفحه میشه!

لینکاشو جداگونه برات میفرستم:)

لینک به دیدگاه

آخرین کتابی که خوندم "و نیجه گریه کرد" نوشته اروین یالوم بود... البته هنوز تموم نشده . تا حالاش که کتاب خیلی قشنگی بوده. این متن پشت جلد رو براتون می نویسم که اگه دوست داشتید بخونید:

"وین، پایان قرن 19، لو سالومه آمده است تا یوزف برویر پزشک مشهور و استاد زیگموند فروید را بیابد.او نگران دوستش نیچه است. برویر باید اندیشمند بزرگ و تنها را که از یر درد شدیدی رنج می برد معالجه کند و او را از این گرفتاری برهاند. ولی نیچه نباید از این جریان بویی ببرد . سالومه از برویر تقاضا کرده است که او را معالجه کند. برویر تصمیم می گیرد با روش جدی بیان درمانی که به تازگی در مورد بیمار دیگرش آنا او تجربه کرده است ، او را درمان کند.

یالوم تخیل و واقعیت ر در یک شبکه منسجم با هم ترکیب می کند، طوری که شخصیت های برجسته و بزرگ آغاز دوران روان درمانی زنده می شوند و با ما سخن می گویند.

نویسنده مدرس روان درمانی در دانشگاه استانفورد و نویسنده کتابهای درسی روانشناسی مانند عشق و جلادش و داستان دیگر روان درمانی است."

مثل اینکه فیلمش هم اومده.... همین الان فهمیدم :hapydancsmil:

2rmtowqvqiujw3xk3q7v.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...