رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

استاد ما گفته همیشه هر چیزی رو که دستتون رسید تجزیه کنید به محور های X , Y :ws44:

درسته.

اما الزاما محورهای x , y افقی و عمودی نیستند.

بلکه میتوان محور x را در راستای یکی از نیروها گرفت تا محاسبات آسانتر شود.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • پاسخ 167
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

iu5vhnpcqirn5eqc4zq.jpgmqs96ek4gu9k3uowi9z8.jpg

سلام

1)توی شکل بالا سمت راست توی گشتاور نسبت به نقطه A _جهل نیوتون(40) رو از کجا اورده؟

2)توی شکل بالا سمت راست توی گشتاور نسبت به نقطه B شصت نیوتون(60) رو از کجا اورده؟

3

لینک به دیدگاه

سلام

1)توی شکل بالا سمت راست توی گشتاور نسبت به نقطه a _جهل نیوتون(40) رو از کجا اورده؟

2)توی شکل بالا سمت راست توی گشتاور نسبت به نقطه b شصت نیوتون(60) رو از کجا اورده؟

3

1- چهل نیوتن اختلاف دو نیروی 160 و 120 نیوتن است که حول مرکز قرقره گشتاورهایی در جهت مخالف ایجاد میکنند.

2- 60 نیوتن هم اختلاف 210 و 150 هست.

توجه کنید که جهت گشتاور ها فرق میکند،برای همین نیروها از هم کم میشوند و در فاصله ضرب میشوند.

لینک به دیدگاه

نمودار M رو از روی نمودار v میکشن به اینصورت که مساحت هرکدوم از مستطیلها رو از شکل بالایی بدست میاری و با قبلی جمع مکنی. کوچکترین اشتباه توی محاسبه نیروها شکل نمودار رو تغییر میده.

اون جمع کردنه خیلی مهمه (باعلامت)

البت استاد اسی قصد جسارت نداشتما... :ws37:

لینک به دیدگاه
iyhoj4snnc0rj6f0voi.jpg

xmhnft7u06aal3lqmvuw.jpg

با سلام

من توی کشیدن نمودار M مشکل دارم مثلا شکلی که من کشیدم کلا قرینه شکل بالا بود

:w58:

این جدولی را که بهتون میدم را حفظ کنین و همیشه بکشین.

اونوقت هر نمودار برشی را که داشته باشین،میتوانید از روی آن نمودار خمشی را رسم کنید.

فقط توجه کنید،حتما باید مقدار M0 یعنی گشتاور در نقطه X=0 را ابتدا از روابط تعادل به دست بیارین سپس با جدول زیر عمل کنین.

939n5e77q37zthckxmij.jpg

لینک به دیدگاه
این جدولی را که بهتون میدم را حفظ کنین و همیشه بکشین.

اونوقت هر نمودار برشی را که داشته باشین،میتوانید از روی آن نمودار خمشی را رسم کنید.

فقط توجه کنید،حتما باید مقدار m0 یعنی گشتاور در نقطه x=0 را ابتدا از روابط تعادل به دست بیارین سپس با جدول زیر عمل کنین.

939n5e77q37zthckxmij.jpg

فکر میکنم برای تست زدن هم خیلی روش خوب و سریعی باشه.درسته؟

لینک به دیدگاه
ببخشید ولی توی این مثال مساحت ذوزنقه که مثبت هست ! چرا M رو ار منفی شروع کرده؟

k7kns6ivy8ygax5ecqs.jpg

bfd91r3b4r6rlcu9srxi.jpg

ابتدا نمودار برشی v را رسم میکنیم.

سپس بسیار مهم است که مقدار گشتاور m در نقطه x=0 را به دست بیاوریم.

اگر طبق قرارداد برای m مثبت،عمل کنیم،مقدار m در تکیه گاه یکسر گیردار منفی است.

حال که این مقدار منفی را روی نمودار خمشی وارد کردیم،مطابق جدول بالا از روی v نمودار m را رسم میکنیم.

جهت قرار داد مطابق شکل زیر است.

یعنی همواره هرگونه که برش بزنیم،یک M به صورت زیر وارد میکنیم و مقدار آن را میابیم.

hivnzia1p2k2877ot4s3.jpg

لینک به دیدگاه
فکر میکنم برای تست زدن هم خیلی روش خوب و سریعی باشه.درسته؟

البته روش ابداعی خودمه،خیلی سریع همه جا جواب میده،همه جا پخشش نکنین. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
تو روش سطح زیر نمودار ، مقدار m برابر است با مساحط زیر هر قسمت v و شیبش هم همونی هست که اسی گفت

حالا به نظرت با توجه به این بدیهیات میتوانیم، از روی بارهای روی تیر ، نمودار نیروی برشی را هم رسم کنیم؟ :JC_thinking:

لینک به دیدگاه
حالا به نظرت با توجه به این بدیهیات میتوانیم، از روی بارهای روی تیر ، نمودار نیروی برشی را هم رسم کنیم؟ :JC_thinking:

حامد یالا جواب بده:ws3:

راهنمایی:برو سراغ رابطه بین بار و نیروی برشی توی تیرها

لینک به دیدگاه
خب معلومه میشه ؛ پس شما از روی چی رسم میکنین؟ رسمش هم تابلو هست :ws52:

مثلا نمودار نیروی برشی تیری که دو بار متمرکز در l/4 , 3l/4 دارد را چگونه رسم میکنی،با توجه به همون جدولی که دادم.

لینک به دیدگاه
مثلا نمودار نیروی برشی تیری که دو بار متمرکز در l/4 , 3l/4 دارد را چگونه رسم میکنی،با توجه به همون جدولی که دادم.

ولمون کن داداش من از وقتی چشمامو باز کردم از اینا حل کردم اینجا دیگه ولمون کن:hanghead:

من فقط نفهمیدم چرا پستای بالاییم پاک شد؟ اسپم تشخیص داده شد؟:ws52: یکمی دیرتر میشد پاک بشه ها :ws52:

لینک به دیدگاه
ولمون کن داداش من از وقتی چشمامو باز کردم از اینا حل کردم اینجا دیگه ولمون کن:hanghead:

من فقط نفهمیدم چرا پستای بالاییم پاک شد؟ اسپم تشخیص داده شد؟:ws52: یکمی دیرتر میشد پاک بشه ها :ws52:

ای بابا......

تیر دان ، تیر پرور ، تیر آنالیزر ، تیر دوست ، تیر افکن و.....

بلی پست هایی که جنبه گفتگوی غیر درسی باشند،استثنا در این تاپیک های درسی پاک میشوند.

مال خودم هم پاک کردم ندیدی،فقط مال خودت پاک شد دیدی. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...