رفتن به مطلب

ناموس و غیرت

am in

ارسال های توصیه شده

به نظرتون رابطه بین این دوتا چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:thk:

یعنی فقط اینه که یه مرد به لطیفه های (ضعیفه خوب نیست چون بعضی زنا از صدها مرد مردترن، لطیفه بهتره چون زنا احساساتشون قوی تره:ws41:) خونش احساس سلطه داشته باشه؟؟؟؟؟؟

ابعاد دیگه ای هم داره؟؟؟؟؟؟:ws52:

ناموس نمیتونه شهر و کشورت باشه تا بهش غیرت داشته باشی؟؟

ناموس نمیتونه عقیدت باشه تا بهش غیرت داشته باشی؟؟؟؟؟؟

ناموس نمیتونه شوهرت، داداشت، پدرت باشه تا بهش غیرت داشته باشی؟؟؟؟؟؟

ناموس نمیتونه کارت باشه تا بهش غیرت داشته باشی؟؟؟؟؟؟؟؟

کلا به نظرتون ناموس چیه و غیرت چیه؟؟؟؟؟؟:imoksmiley:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 40
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بنظر من ناموس میتونه بخشی از اون حقوقی باشه که تو داری

و در واقع سهم توئه و غیرت هم اگه نباشه واژه ای بنام ناموس تعریف نشدس

این نظر شخصیم بود:icon_gol:

لینک به دیدگاه
بنظر من ناموس میتونه بخشی از اون حقوقی باشه که تو داری

و در واقع سهم توئه و غیرت هم اگه نباشه واژه ای بنام ناموس تعریف نشدس

این نظر شخصیم بود:icon_gol:

کاملا درسته

ناموس اون هوایی که تنفسش میکنی هم هست

چون تو ازش حقی داری!!!!!!!

و باید بهش غیرت داشت

چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظرتون واسه هوا چطور میتونیم غیرتمون رو ثابت کنیم؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

تاپیک ناموسی!!!!؟ :167:

هر چیزی که آدم نسبت به اون احترام قائله ناموس آدمه!

غیرتم که خب! یه چیز چرت و پرت در همه ی زمینه ها که فقط آدمو بی عقل نشون میده!

لینک به دیدگاه

ناموس . (معرب ، اِ)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
احکام الهی . (برهان قاطع). شریعت . (اقرب الموارد) (المنجد). قانون و شریعت و احکام الهی . (ناظم الاطباء). هو الشرع الذی شرعه اﷲ. (تعریفات ) : یکی روز بود که عیسی تعلیم میداد معتزله نشسته بودند و او ناموس می آموزانید. (ترجمه ٔ دیاتسارون ص 50). یهودیان گفتند که ناموس داریم در ناموس ما مرگ بر وی واجب است که خود را فرزند خدا ساخت . (ترجمه ٔ دیاتسارون ص 348).مپندارید که آمدم تا ناموس و توریت باطل کنم ، نه نیامدم که منسوخ کنم . (انجیل فارسی ص 60 از حاشیه ٔ برهان قاطع چ معین ). || قاعده . دستور. (غیاث اللغات ). قانون . آئین : ثم وضع ناموساً عرف فیه من الذی ینبغی له أن یتعلم صناعة الطب . (عیون الانباء ج 1 ص 25). و چون حسن صباح بنیاد ناموس بر زهد و ورع و امر معروف و نهی از منکر نهاده بود. (جهانگشای جوینی ). و موافق این ناموس دیگر به وقت محاصره زن را با دو دختر به گرد کوه فرستاد. (جهانگشای جوینی ). تا صیدی شگرف چون نظام الملک به اول وهلت در دام هلاک آورد و ناموس او را از آن کار هیبتی افتاد. (جهانگشای جوینی ). || وحی . (فرهنگ نظام ) (اقرب الموارد) (المنجد). || ملائکه . (برهان قاطع). ملائک . (فرهنگ نظام ) (ناظم الاطباء) (غیاث اللغات ). رجوع به ناموس اکبر شود. || (اِخ ) جبرئیل . (ناظم الاطباء). نام جبرئیل علیه السلام . (منتهی الارب ) (آنندراج ) (معجم متن اللغة) (از انجمن آرا). جبرئیل . (اقرب الموارد). رجوع به ناموس الاکبر شود. || (معرب ، ص ، اِ) صاحب راز. (غیاث اللغات ). صاحب راز. آگاه بر نهانی امر. (منتهی الارب ) (آنندراج ). صاحب سِر که مطلع از باطن کار توست . (فرهنگ نظام ) (از اقرب الموارد) (از المنجد). مردی که بباطن کار تو خصوصاً آنچه که از دیگران پوشانده ای آگاه است . (از معجم متن اللغة). صاحب راز. آگاه بر باطن امر. (از ناظم الاطباء). || صاحب سرالملک . (معجم متن اللغة). رازدار. (تفلیسی ) (حسن خطیب ). کسی که مخصوص باشد بر آگاه بودن بر راز. (ناظم الاطباء). || صاحب راز خیر
. (از منتهی الارب ). صاحب سرالخیر. (اقرب الموارد). صاحب راز خیر. (آنندراج ). صاحب سر خیر، مقابل جاسوس که صاحب سرّ شر است . || سر. (از معجم متن اللغة). راز : پرده ٔ ناموس بندگان به گناه فاحش ندرد و وظیفه ٔ روزی خواران به خطای منکر نبرد. (گلستان ).

کوس ناموس تو بر کنگره ٔ عرش زنیم

علم عشق تو بر بام سماوات بریم .

لینک به دیدگاه

1. تو چرا همش رنگ عوض میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟

2. به نظرم غیرت تا حدودی باید باشه

غیرت یعنی حس تملک

خوب حس تملک خیلی خوبه

چطور؟؟؟؟

اگه مثلا اگه ببینی ماشینت رو دارن پنچر میکنن تو سعی میکنی جلو اینکارو بگیری

چرا؟؟؟؟؟؟

چون بهش حس مالکیت داری

پس تا حدودیش خوبه

نه اینکه مثه اسگلا زن باس بشینه تو خونه

آفتاب و مهتاب نباس رنگشو ببینه و اینا!!!!!!!!

لینک به دیدگاه
به نظرتون رابطه بین این دوتا چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:thk:

یعنی فقط اینه که یه مرد به لطیفه های (ضعیفه خوب نیست چون بعضی زنا از صدها مرد مردترن، لطیفه بهتره چون زنا احساساتشون قوی تره:ws41:) خونش احساس سلطه داشته باشه؟؟؟؟؟؟

ابعاد دیگه ای هم داره؟؟؟؟؟؟:ws52:

ناموس نمیتونه شهر و کشورت باشه تا بهش غیرت داشته باشی؟؟

ناموس نمیتونه عقیدت باشه تا بهش غیرت داشته باشی؟؟؟؟؟؟

ناموس نمیتونه شوهرت، داداشت، پدرت باشه تا بهش غیرت داشته باشی؟؟؟؟؟؟

ناموس نمیتونه کارت باشه تا بهش غیرت داشته باشی؟؟؟؟؟؟؟؟

کلا به نظرتون ناموس چیه و غیرت چیه؟؟؟؟؟؟:imoksmiley:

عنوان تاپیک رو خوندم،فکر کردم یک سوال پرسیدی.حالا می بینم کلی سوال کردی! :w58:

رابطه ی این دو کلمه این هست که غیرت با وجود ناموس وجود پیدا می کنه.غیرت یعنی ناموس پرستی.

ناموس یعنی عفت..شرف...عصمت.اگر برای کسی این کلمات معنای حقیقی و جایگاهی داشته باشه،فکر کنم این هایی که گفتی ناموس میشه و چیزهای دیگه...

لینک به دیدگاه
ناموس . (معرب ، اِ)
احکام الهی . (برهان قاطع). شریعت . (اقرب الموارد) (المنجد). قانون و شریعت و احکام الهی . (ناظم الاطباء). هو الشرع الذی شرعه اﷲ. (تعریفات ) : یکی روز بود که عیسی تعلیم میداد معتزله نشسته بودند و او ناموس می آموزانید. (ترجمه ٔ دیاتسارون ص 50). یهودیان گفتند که ناموس داریم در ناموس ما مرگ بر وی واجب است که خود را فرزند خدا ساخت . (ترجمه ٔ دیاتسارون ص 348).مپندارید که آمدم تا ناموس و توریت باطل کنم ، نه نیامدم که منسوخ کنم . (انجیل فارسی ص 60 از حاشیه ٔ برهان قاطع چ معین ). || قاعده . دستور. (غیاث اللغات ). قانون . آئین : ثم وضع ناموساً عرف فیه من الذی ینبغی له أن یتعلم صناعة الطب . (عیون الانباء ج 1 ص 25). و چون حسن صباح بنیاد ناموس بر زهد و ورع و امر معروف و نهی از منکر نهاده بود. (جهانگشای جوینی ). و موافق این ناموس دیگر به وقت محاصره زن را با دو دختر به گرد کوه فرستاد. (جهانگشای جوینی ). تا صیدی شگرف چون نظام الملک به اول وهلت در دام هلاک آورد و ناموس او را از آن کار هیبتی افتاد. (جهانگشای جوینی ). || وحی . (فرهنگ نظام ) (اقرب الموارد) (المنجد). || ملائکه . (برهان قاطع). ملائک . (فرهنگ نظام ) (ناظم الاطباء) (غیاث اللغات ). رجوع به ناموس اکبر شود. || (اِخ ) جبرئیل . (ناظم الاطباء). نام جبرئیل علیه السلام . (منتهی الارب ) (آنندراج ) (معجم متن اللغة) (از انجمن آرا). جبرئیل . (اقرب الموارد). رجوع به ناموس الاکبر شود. || (معرب ، ص ، اِ) صاحب راز. (غیاث اللغات ). صاحب راز. آگاه بر نهانی امر. (منتهی الارب ) (آنندراج ). صاحب سِر که مطلع از باطن کار توست . (فرهنگ نظام ) (از اقرب الموارد) (از المنجد). مردی که بباطن کار تو خصوصاً آنچه که از دیگران پوشانده ای آگاه است . (از معجم متن اللغة). صاحب راز. آگاه بر باطن امر. (از ناظم الاطباء). || صاحب سرالملک . (معجم متن اللغة). رازدار. (تفلیسی ) (حسن خطیب ). کسی که مخصوص باشد بر آگاه بودن بر راز. (ناظم الاطباء). || صاحب راز خیر
. (از منتهی الارب ). صاحب سرالخیر. (اقرب الموارد). صاحب راز خیر. (آنندراج ). صاحب سر خیر، مقابل جاسوس که صاحب سرّ شر است . || سر. (از معجم متن اللغة). راز : پرده ٔ ناموس بندگان به گناه فاحش ندرد و وظیفه ٔ روزی خواران به خطای منکر نبرد. (گلستان ).

کوس ناموس تو بر کنگره ٔ عرش زنیم

علم عشق تو بر بام سماوات بریم .

ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :imoksmiley:

لینک به دیدگاه

عنوان تاپیک رو خوندم،فکر کردم یک سوال پرسیدی.حالا می بینم کلی سوال کردی! :w58:

رابطه ی این دو کلمه این هست که غیرت با وجود ناموس وجود پیدا می کنه.غیرت یعنی ناموس پرستی.

ناموس یعنی عفت..شرف...عصمت.اگر برای کسی این کلمات معنای حقیقی و جایگاهی داشته باشه،فکر کنم این هایی که گفتی ناموس میشه و چیزهای دیگه...

خب این شرف و عفتی که گفتی یعنی چی؟؟؟؟؟:hanghead:

لینک به دیدگاه
کاملا درسته

ناموس اون هوایی که تنفسش میکنی هم هست

چون تو ازش حقی داری!!!!!!!

و باید بهش غیرت داشت

چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظرتون واسه هوا چطور میتونیم غیرتمون رو ثابت کنیم؟؟؟؟؟؟؟

اینکه الودش نکنی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

نظر بنده به نظر ActionSpider نزديك تر است ! TAEL_SmileyCenter_BMC%20%28217%29.gif

لینک به دیدگاه
نظر بنده به نظر ActionSpider نزديك تر است ! TAEL_SmileyCenter_BMC%20%28217%29.gif

:ws41:فرزندم این ره که میروی آنجاست که عرب نفت پارو میکرد!!!!!!

دوباره گفت ننه جون میزنمتا :banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:

:hanghead::hanghead::w02:

لینک به دیدگاه
خب این شرف و عفتی که گفتی یعنی چی؟؟؟؟؟:hanghead:

یعنی آبرو...

ناموس به نظر من بیشتر معنای آبرو میده.

برای چیزهایی که حق ماست و مالکش هستیم و کسانی که برای ما مهم هستن،بهتر هست از کلمات دیگه استفاده کنیم.نه این که بگیم ناموس ما هستن! چون این طوری ارزش اون از بین میره و محدود میشه به این که چون آبروی من هست ازش دفاع می کنم.یعنی فقط به این دلیل!یعنی ارزش و احترامی نداره؟!

لینک به دیدگاه
یعنی آبرو...

ناموس به نظر من بیشتر معنای آبرو میده.

برای چیزهایی که حق ماست و مالکش هستیم و کسانی که برای ما مهم هستن،بهتر هست از کلمات دیگه استفاده کنیم.نه این که بگیم ناموس ما هستن! چون این طوری ارزش اون از بین میره و محدود میشه به این که چون آبروی من هست ازش دفاع می کنم.یعنی فقط به این دلیل!یعنی ارزش و احترامی نداره؟!

خب درست میگی

اما به نظرم ناموس به جای خودش استفاده بشه و آبرو سره جای خودش درست تر باشه

فقط میتونم بگم آبروی ناموسم آبروی منه:imoksmiley:

و در اینصورت میشه غیرت رو توجیه کرد!!!!!!

لینک به دیدگاه
خب درست میگی

اما به نظرم ناموس به جای خودش استفاده بشه و آبرو سره جای خودش درست تر باشه

فقط میتونم بگم آبروی ناموسم آبروی منه:imoksmiley:

و در اینصورت میشه غیرت رو توجیه کرد!!!!!!

چرا میگی ناموس؟!

خب بگو آبروی عزیزم آبروی من هم هست.ناموس شده هم خانواده ی آبرو.

لینک به دیدگاه

به نظر من ناموس حریم شخصی هر فرد یا خانواده یا ملت هستش

چیزی که انتظار داریم..دیگران با احترام باهاش برخورد کنند و اگر تجاوزی از طرف کسی صورت بگیره خودمونو مسئول میدونیم تا با صرف هزینه گزاف اون تجاوز رو دفع کنیم..........ناموس صرفا منحصر به شخص خاصی از اطرافیان ما نیست...........حتی منزل ما ناموس حساب میشه ...فرض کنید کسی با اجازه شما وارد منزلتون میشه.....خوب این اشکالی نداره...........ولی اگه همین شخص بخواد بدون اجازه شما وارد بشه.........اون وقت قضیه خیلی فرق میکنه.......ناموس چیزیه که جامعه انسانی بعنوان حریم شخصی شما براش احترام قائله.......

اما غیرت............مفهوم غیرت اینه که در برابر تجاوز به انچه ناموس یک انسان یا ملت حساب میشه بی تفاوت نباشیم........اینکه به کشوری تجاوز بشه و جوانی در دفاع شرکت نکنه.......این بی غیرتیه.........دقیقا مثل اینکه خواهر یا برادر یا حتی پدر پیر شما مورد بی حرمتی قرار بگیره و شما ناظر باشید و بی تفاوت ......مفهوم غیرت از نظر من اینه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...