رفتن به مطلب

....::::::جملات قصار::::::....

amir.d

ارسال های توصیه شده

عامه ي مردم روح خود را مي فروشند تا با عايدات آن عمري را با وجدان طي کنند (لوگان پارسال اسميت).

هرگز به دوستانت کاستي هايشان را در جمع نگو چون ممکن است عيوب خود را برطرف کنند اما مطمئنن هيچگاه تو را به خاطر اين تذکر نمي بخشند (لوگان پارسال اسميت).

جامعه مثل آب نمک است شنا کردن در آن بد نيست اما بلعش وحشتناک است (سايمن استرانسکي).

پول همه چيز زندگي نيست اما مي تواند همه چيز را بخرد (ادموند استاکول).

ازدواج عوام، آنان را از شخصيت تهي و از خصوصيات اخلاقي خالي مي کند (رابرت لويي استيونسن).

ازدواج مکالمه ي طولاني دو انسان است که هر ازچند گاه به مشاجره مي انجامد (رابرت لويي استيونسن).

جامعه ي آزاد جامعه اي است که افراد منزوي در آن امنيت کامل داشته باشند (آدالي استيونسن).

براي اکثر مردم مرگ در راه اصول آسان تر از زندگي کردن بر اساس آن است (آدالي استيونسن).

انتهاي راه، مرگ است ؛ تکامل در انتهاست ؛ هيچ چيز کامل نيست ؛ يک معادله با سه مجهول (جيمز استفنر).

يک مرد بدون زن مثل ماهي بدون آب است اما يک زن بدون مرد مانند يک ماهي بدون دوچرخه است (گلوريا استاين).

بدون تو تحمل بهشت ممکن نيست و با تو دوزخ ديگر مکاني جهنمي نيست (جان اسپارو، سنگ نوشته اش برقبرهمسرش).

تعريف من از ازدواج چنين است: قضيه با دو نفر آغاز ميشود که زندگي را بدون وجود يکديگر غيرقابل تحمل مي بينند و بعد از مدتي به همان دو نفر ختم مي شود که حالا ديگر زندگي را در کنار هم غيرقابل تحمل مي بينند (سيدني اسميت).

عشق مثل باد روده است تا موقعي که در وجود توست خودت را ناراحت مي کند و زماني که ابراز مي شود ديگران را مي آزارد (سرجان ساکلينگ).

اين يک اصل غيرقابل ترديد است: کساني که دائما از شرافت حرف مي زنند از آن بويي نبرده اند (رابرت سرتيس).

هميشه دوست داشتم فرصتي دست مي داد تا فروتني را تمرين کنم اما همواره به خاطر مي آوردم که من مهم تر از آن هستم که اوقاتم را صرف چنين اموري کنم (اسحاق سينگر).

انقلاب ستمديدگان را آزاد نمي کند تنها استثمارگران را عوض مي کند (برنارد شاو).

عشق، خطاي فاحش فرد در تمايز يک آدم معمولي از بقيه ي آدم هاي معمولي است (برنارد شاو).

او هيچ چيز نمي داند ولي تصور مي کند وتظاهر مي کند که همه چيز را مي داند، اين تعريف مختصر يک نماينده ي مجلس است(برنارد شاو).

دو تراژدي دردناک در زندگي وجود دارد: يکي اينکه در عشقت ناکام شوي و ديگر اينکه به وصال عشقت برسي(برناردشاو).

زماني که گفتم تا آخر عمر مجرد مي مانم نمي دانستم که آنقدر عمر مي کنم که ازدواج کنم (ويليام شکسپير).

تا بحال هیچ فیلسوفی قدم به عرصه خاک نگذاشته که بتواند دندان درد را تحمل کند (ویلیام شکسپیر).

هرچه بیشتر انسان ها را می شناسم، سگ ها را بیشتر ستایش می کنم (ایوان شفر).

زمانی که پریان از رقصیدن و روحانیون از گوشه نشینی دست برداشتند، عمر دنیای شاد به پایان می رسد(جان سلدن).

واعظ می گوید: چنان کن که من می گویم، نه چنان که من می کنم(جان سلدن).

خداوند، شریر را به اندازه کافی بر تخت نگه میدارد تا فرصت کافی برای توبه کردن داشته باشد(سوفی سگور).

برای شاد بودن، تنها به بدنی سالم و حافظه ای ضعیف نیاز داری (آلبرت شوایتزر).

در زندگی نه هدفی دارم نه مسیری، نه منظوری و نه حتی معنایی. اما شادم و این نشان می دهد که یک جای کار ایراد دارد(چارلز شولز).

فقرا نمی دانند که تنها دلیل آنان برای زندگی، تمایل ما به تظاهر به برخورداری از فضیلت سخاوت است (ژان پل سارتر).

آنان که گذشته را به خاطر نمی آورند مجبور به تکرار آن هستند (جرج سانتایانا).

من مردانی را دوست دارم که مردانه رفتار کنند، قوی و کودکانه (فرانسواز ساگان).

وقایعی مثل انقلاب، تنها شروع جذابی دارند (هوارد ساکلر).

اگر تمامی ما قدرت جادویی خواندن افکار یکدیگر را داشتیم نخستین چیزی که در دنیا از بین می رفت عشق بود (برتراندراسل).

احساس وظیفه در کار نیکو و در روابط آزاردهنده است. انسان ها تشنه محبت اند نه مراقبت (برتراند راسل).

ترس از عشق، ترس از زندگی است و آنان که از عشق دوری می کنند مردگانی بیش نیستند (برتراند راسل).

زندگی خوب، زندگی شاد است، البته منظور من این نیست که اگر شما خوب باشید حتما شاد خواهید بود. منظور من این است که اگر شما شاد باشید خوب زندگی خواهید کرد (برتراند راسل).

زن زشت وجود ندارد، تنها زنانی وجود دارند که حوصله نشستن جلوی آینه و آرایش را ندارند (هلنا روبنیشتین).

بعد از ازدواج دیگر عشق نیست. تنها زندگی است (رومن رولان).

قبل از ازدواج، مرد قبل از خواب به حرف هایی می اندیشد که شما گفته اید اما بعد از ازدواج مرد، قبل از این که شما حرف بزنید به خواب می رود (هلن رولان).

دختری که ازدواج می کند، توجه جمع کثیری از مردان را با بی اعتنایی یکی از آنان عوض می کند (هلن رولان).

همه ميخواهند به بهشت بروند ولي هيچكس نميخواهد بميرد .(نصيري)

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 108
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اگر مي شد جمعيت کره زمين را به جمعيت يک دهکده 100 نفره تقليل داد، با يکسان نگاه داشتن همه نسبتها و درصدها، حاصل ، چيزي شبيه زير مي شد

57 آسيايي، 21 اروپايي، 14 آمريکايي شمالي و جنوبي و 8 آفريقايي در اين دهکده زندگي مي کردند. از اين عده 52 تن زن و 48 نفر مرد بودند. 70 نفر آنها غير سفيد پوست و 30 نفر سفيد پوست، 70 تن غير مسيحي و 30 تن مسيحي مي بودند

6 نفر از اين عده 59 درصد کل ثروت جهان را در اختيار داشتند و هر 6 نفر آمريکايي بودند. 20 تن نيز 80 درصد منابع انرژي موجود را مصرف مي کردند و 80 نفر هم پايين تر ازسطح کنوني استاندارد مسکن زندگي مي کردند. 70 نفر قدرت خواندن نمي داشتند و 50 نفر از سو تغذيه رنج مي بردند. يک نفر تحصيلات دانشگاهي مي داشت و يک نفر هم مالک يک دستگاه کامپيوتر بود. وقتي جهان را از چنين چشم انداز فشرده اي مورد توجه قرار دهيم، نياز به پذيرش، درک و آموزش پر رنگ تر مي شود

مطالب زير هم جاي تامل دارد

اگر امروز با احساس تندرستي بيشتري از خواب بيدار شويد ... از ميليون ها نفري که تا پايان هفته نيز دوام نخواهند آورد سعادتمند تريد

اگر هرگز، تنهايي زندان، زجر شکنجه، يا گرسنگي را تحمل نکرده ايد از 500 ميليون نفر در اين دنيا پيش تريد

اگر بتوانيد بدون ترس از ارعاب، دستگيري،شکنجه يا مرگ مراسم مذهبي خود را انجام دهيد، از 3 ميليارد مردم اين جهان خوشبخت تريد

اگر غذايي در يخچال ، پوشاکي بر تن، سقفي بالاي سر و جايي براي خوابيدن داريد ... از 75 درصد مردم جهان ثروتمند تريد.

اگر در بانک يا کيف بغليتان پول داريد و جايي براي استراحت و تفريح در اختيار نيز داريد ، از جمله 7 درصد ثروتمندان جهان هستيد

اگر پدر و مادرتان هنوز در قيد حيات هستند و با هم زندگي مي کنند شما از جمله نوادر حتي در آمريکا و کانادا مي شويد.

اگر مي توانيد اين مطلب را بخوانيد، دو بار سعادتمند هستيد، يک بار به خاطر اينکه کسي به فکر شماست و دوم اينکه شما بيش از 4 ميليارد نفري که در اين دنيا بي سواد هستند، خوشبخت هستي

لینک به دیدگاه

• سادگی شخصيت، نتيجه پيچيدگی فکر است.
  • درباره آدمها از سوالاتی که می‌پرسند قضاوت کن نه از جوابهايي که می‌دهند.

(ولتر)

• اگر کسی را دوست داری، به او بگو. زيرا قلبها معمولاً با کلماتی که ناگفته می‌مانند، می‌شکنند.
  • برای يک زندگی خوب: مثل سگ کارکن، مثل اسب بخور، مثل روباه فکر کن و مثل خرگوش بازی کن.

(جرج آلن)

• قشنگترين چيزهای دنيا نه قابل ديدن و نه حتی قابل لمس کردن هستند. بلکه بايد آنها را با قلب خود حس کنيد.

(هلن کلر)

• بيست سال بعد، بابت کارهايي که نکرده‌ای بيشتر افسوس می‌خوری تا بابت کارهايی که کرده‌ای. بنابراين روحيه تسليم‌پذيری را کنار بگذار. از حاشيه امنيت بيرون بيا. جستجو کن. بگرد. آرزو کن. کشف کن.

(مارک تواين)

• افراد منطقی خودشان را با دنيا تطبيق می‌دهند. افراد غير منطقی سعی می‌کنند دنيا را با خودشان تطبيق دهند. پيشرفت بستگی به افراد غيرمنطقی دارد.

(جرج برنارد شاو)

• آنچه را می‌شنوم، فراموش می‌کنم. آنچه را می‌بينم، به خاطر می‌سپارم. آنچه را انجام می‌دهم، درک می‌کنم.

(کنفوسيوس)

• نشانه اين که به کامپيوتر معتاد شده‌ايد اين است که وقتی شير از دستتان ريخت، اولين چيزی که به فکرتان برسد« undo » باشد.
  • «موانع»، آن چيزهاي وحشتناکی هستند که وقتی چشمتان را از روی هدف بر می‌داريد، به نظرتان می‌رسند.

(هنری فورد)

• تمام حقايق سه مرحله را پشت سرگذاشته‌اند: اول، مورد تمسخر واقع شده‌اند. دوم، به شدت با آنها مخالفت شده است. سوم، به عنوان يک چيز بديهی پذيرفته شده‌اند.

(آرتور شوينهاور)

• می‌دانی مشکلت چيست؟ ... فکر می‌کنی که همه چيز را می‌دانی اما هنوز فرق بين گرفتاری و مشکل را نمی‌دانی. اگر پايت بشکند، اگر چيزی نداشته باشی که بخوری، اگر خانه‌ات آتش بگيرد، اينها مشکلات هستند ولی بقيه چيزها گرفتاری است. زندگی گرفتاری است. ياد بگير که گرفتاريها را از مشکلات واقعی تفکيک کنی. اين جوری زندگی بيشتری خواهی کرد.

( ؟؟؟ )

لینک به دیدگاه

شكسپير:

وقتي ميتوانستم صحبت كنم. گفتند گوش كن...

وقتي ميتوانستم بازي كنم مرا كاركردن آموختند...

وقتي كاري پيدا كردم ازدواج كردم...

وقتي ازدواج كردم بچه ها آمدند...

وقتي آنها را درك كردم مرا ترك كردند...

وقتي ياد گرفتم چگونه زندگي كنم زندگي تمام شد!!!

لینک به دیدگاه

سازنده ترین کلمه" گذشت" است... آن را تمرین کن

پر معنی ترین کلمه" ما" است...آن را بکار ببند.

عمیق ترین کلمه "عشق" است... به آن ارج بنه.

بی رحم ترین کلمه" تنفر" است...از بین ببرش.

سرکش ترین کلمه" هوس" است...بآ آن بازی نکن.

خود خواهانه ترین کلمه" من" است...از ان حذر کن.

ناپایدارترین کلمه "خشم" است...ان را فرو ببر.

بازدارترین کلمه "ترس"است...با آن مقابله کن.

با نشاط ترین کلمه "کار"است... به آن بپرداز.

پوچ ترین کلمه "طمع"است... آن را بکش.

سازنده ترین کلمه "صبر"است... برای داشتنش دعا کن.

روشن ترین کلمه "امید" است... به آن امیدوار باش.

ضعیف ترین کلمه "حسرت"است... آن را نخور.

تواناترین کلمه "دانش"است... آن را فراگیر.

محکم ترین کلمه "پشتکار"است...آن را داشته باش.

سمی ترین کلمه "غرور"است... بش * ک نش.

سست ترین کلمه "شانس"است... به امید آن نباش.

شایع ترین کلمه "شهرت"است... دنبالش نرو.

لطیف ترین کلمه "لبخند"است...آن را حفظ کن.

حسرت انگیز ترین کلمه "حسادت"است... از آن فاصله بگیر.

ضروری ترین کلمه "تفاهم"است... آن را ایجاد کن.

سالم ترین کلمه "سلامتی"است... به آن اهمیت بده.

اصلی ترین کلمه "اطمینان"است... به آن اعتماد کن.

بی احساس ترین کلمه "بی تفاوتی"است... مراقب آن باش.

دوستانه ترین کلمه "رفاقت"است... از آن سوءاستفاده نکن.

زیباترین کلمه "راستی"است... با ان روراست باش.

زشت ترین کلمه "دورویی"است... یک رنگ باش.

ویرانگرترین کلمه "تمسخر"است... دوست داری با تو چنین کنند؟

موقرترین کلمه "احترام"است... برایش ارزش قایل شو.

آرام ترین کلمه "آرامش"است... به آن برس.

عاقلانه ترین کلمه "احتیاط"است... حواست را جمع کن.

دست و پاگیرترین کلمه "محدودیت"است... اجازه نده مانع پیشرفتت بشود.

سخت ترین کلمه "غیرممکن"است... وجود ندارد.

مخرب ترین کلمه "شتابزدگی"است...مواظب پلهای پشت سرت باش.

تاریک ترین کلمه "نادانی"است...آن را با نور علم روشن کن.

کشنده ترین کلمه "اضطراب"است...آن را نادیده بگیر.

صبورترین کلمه "انتظار"است... منتظرش باش.

بی ارزش ترین کلمه "انتقام"است... بگذاروبگذر.

ارزشمندترین کلمه "بخشش"است... سعی خود را بکن.

قشنگ ترین کلمه "خوشروئی"آست... راز زیبائی در آن نهفته است.

تمیزترین کلمه "پاکیزگی"است... اصلا سخت نیست.

رساترین کلمه "وفاداری"است... سر عهدت بمان.

تنهاترین کلمه "گوشه گیری"است...بدان که همیشه جمع بهتر از فرد بوده.

محرک ترین کلمه "هدفمندی"است... زندگی بدون هدف روی آب است.

.... و هدفمندترین کلمه "موفقیت"است... پس پیش به سوی آن.

لینک به دیدگاه

الفبای موفقیت

الف: اشتياق براي رسيدن به نهايت آرزوها

ب: بخشش براي تجلي روح و صيقل جسم

پ: پوياپي براي پيوستن به خروش حيات

ت: تدبير براي ديدن افق فرداها

ث: ثبات براي ايستادن در برابر باز دارند ه ها

ج: جسارت براي ادامه زيستن

چ: چاره انديشي براي يافتن راهي در گرداب اشتباه

ح: حق شناسي براي تزكيه نفس

خ: خودداري براي تمرين استقامت

د: دور انديشي براي تحول تاريخ

‌ذ: ذكر گوپي براي اخلاص عمل

ر: رضايت مندي براي احساس شعف

ز: زيركي براي مغتنم شمردن دم ها

ژ: ژرف بيني براي شكافتن عمق درد ها

س: سخاوت براي گشايش كار ها

ش: شايستگي براي لبريز شدن در اوج

ص: صداقت براي بقاي دوستي

ض: ضمانت براي پايبندي به عهد

ط: طا قت براي تحمل شكست

ظ: ظرافت براي ديدن حقيقت پوشيده در صدف

ع: عطوفت براي غنچه نشكفته باورها

غ: غيرت براي بقاي انسانيت

ف: فداكاري براي قلب هاي درد مند

ق: قدر شناسي براي گفتن ناگفته هاي دل

ك: كرامت براي نگاهي از سر عشق

گ: گذشت براي پالايش احساس

ل: لياقت براي تحقق اميد ها

م: محبت براي نگاه معصوم يك كودك

ن: نكته بيني براي ديدن ناديده ها

و: واقع گرايي براي دستيابي به كنه هستي

ه: هدفمندي براي تبلور خواسته ها

ي: يك رنگي براي گريز از تجربه دردهاي مشترك

لینک به دیدگاه

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارند اونها فقط از آنچه تو راهشون هست بهترین استفاده رو می برن .

در زندگی از تصور مصیبت های بیشماری رنج بردم که اغلب آنها هیچگاه اتفاق نیفتادند .

مشکلی که با پول حل شود مشکل نیست بلکه هزینه است .

رمز شکست و ناکامی در راضی نگهداشتن همگان است .

آموخته ام که خداوند همه چیز را در یک روز نیافرید پس چه چیز باعث شد من بیاندیشم می توانم همه چیز را در یک روز بدست بیاورم .

پشیمانی از کارهایی که انجام داده ایم با مرور زمان کم می شود اما برای کارهایی که انجام نداده ایم همیشگی است .

آموخته ام که فرصتها هرگز از بین نمی روند بلکه شخص دیگری فرصت از دست داده ما را تصاحب خواهد کرد .

همه می خواهند روی قله کوه زندگی کنند اما تمام شادی و پیشرفتها وقتی رخ می دهد که در حال بالا رفتن از کوه هستیم .

اگر قبل از هر کاری انگشت خود را آهسته به پیشانی خود بزنید مجبور نخواهید شد در پایان کار محکم بر فرق خود بکوبید .

لینک به دیدگاه

خداوند به هر پرنده اي دانه اي ميدهد ، اما آن را در داخل لانه اش نمي اندازد."هالندي"

هنگامي که خدا انسان را اندازه مي گيرد متر را دور "قلبش " مي گذارد نه دور سرش . " نورمن وينسنت پيل

رنج تلخ است ولي وقتي آن را به تنهايي مي کشيم تا دوست را به ياري نخوانيم،

براي او کاري مي کنيم و اين خود دل را شکيبا مي کند.

طعم توفيق را مي چشاند.

و چه تلخ است لذت را "تنها" بردن

و چه زشت است زيبايي ها را تنها ديدن

و چه بدبختي آزاردهنده اي ست "تنها" خوشبخت بودن

در بهشت تنها بودن سخت تر از کوير است.

در بهار هر نسيمي که خود را بر چهره ات مي زند ياد "تنهايي" را در سرت زنده ميكند .

"تنها" خوشبخت بودن خوشبختي اي رنج آور و نيمه تمام است .

" تنها" بودن ، بودني به نيمه است

و من براي نخستين بار در هستي ام رنج "تنهايي" را احساس کردم.

دکتر علي شريعتي

رئيس سرخ بوستان خداي خودش را اينطور قسم ميدهد:که اي خداي بزرگ به من کمک کن که هر وقت خواستم در مورد راه رفتن ديگري قضاوت کنم قدري با کفشهاي او راه بروم.

لینک به دیدگاه

با مصلحت ديگران ازدواج کردن ، در جهنم زيستن است. شوپنهاور

با زني ازدواج کنيد که اگر مردي بود ؛ بهترين دوست شما مي شد. برودن

زناشويي ؛ در حقيقت پيوندي است که از درختي به درخت ديگر مي زند ، اگر خوب گرفت هر دو بارور مي شوند و اگر بد شد هر دو خشک مي شوند . سعيد نفيسي

پيش از ازدواج ، چشمها را خوب باز کنيد و بعد از آن ، کمي آنها را روي هم بگذاريد. فرانکلين

تنها علاج عشق ؛ ازدواج است . بوخوالد

اگر مي خواهيد خانواده شاد و نيکبختي داشته باشيد ؛ نسبت به زن خود سراپا عنايت و توجه شويد و ادب نگاهداريد . ديل کارنگي

زن و شوهر يکسال پس از ازدواج به فکر زيبايي صورت يکديگر نمي افتند ، بلکه هر دو متوجه اخلاق و رفتار هم مي شوند . اسمايلز

خانه بدون زن عفيف گورستان مرد است . بالزاک

به موقع از جا برخاستن و در دوره جواني تاهل اختيار کردن کاري است که هرگز کسي از انجام آن پشيمان نخواهد شد . بوستر

زماني که همسرم با من است ، حاضر نيستم فقر و تنگدستي خود را با تمول کراسوس معاوضه کنم و او را از دست بدهم . بولتر

کساني که ازدواج کرده اند ، خود را ناراضي نشان مي دهند و مي گويند زن بد است ، زيرا مي خواهند فقط خودشان از اين موهبت تمتع گيرند .فرانکلين

ازدواج زود اشتباه است و ازدواج دير اشتباه بزرگتر . حسين بهزاد

سختي ها و ناراحتي ها ، بهترين وسيله آزمايش زندگي زناشويي است ، زيرا رنج و محنت اخلاق حقيقي زن و مرد را آشکار مي سازد . اسمايلز

من ، تنها با مردي ازدواج مي کنم که ، عتيقه شناس باشد در اين صورت است که هرچه پيرتر شدم در نظر شوهرم عزيزتر خواهم بود . آگاتاکريستي

عشق سپيده ازدواج است و ازدواج شامگاه عشق! بالزاک

هنگام ازدواج ، بيشتر با گوشهايت مشورت کن تا با چشمهايت . بيسمارک

ازدواجي که به خاطر پول به وجود آيد ، براي پول هم از بين مي رود .رولاند

براي ازدواج کردن ، بيش از جنگ رفتن ؛ شجاعت لازم است . کريستين

مي گويند ازدواج خطرناک است ؛ ولي بد نيست آن را آزمايش کنيم.آندره ژيد

زناشويي عبارتست از ؛ سه هفته آشنايي ، سه ماه عاشقي ، سه سال جنگ و سي سال تحمل.

قبل از ازدواج درباره تربيت فرزندان ، شش نظريه داشتم ؛ حالا شش فرزند دارم ولي هيچ گونه نظريه اي ندارم! روچستر

هيچ چيز غرور مرد را مثل شادي زنش ارضاء نمي کند ؛ چون هميشه آن را مربوط به خود مي داند . جونسوند

مطيع مرد باشيد ؛ تا شما را بپرستد. کارول بيکر

با شوهر خود نيز مثل يک کتاب رفتار کنيد ، فصل هاي خسته کننده آن را اصلا نخوانيد . سوني اسمارت

اگر از طبقه بالا زن بگيريد ، بجاي خويشاوند ؛ ارباب خواهيد داشت.لئو پول

هرگز براي پول ازدواج نکنيد ، زيرا براي پول درآوردن راه آسانتري هم وجود دارد . برنارد شاو

ازدواجي که به خاطر پول به وجود آيد ، براي پول هم از بين مي رود . رولاند

ازدواج کنيد ؛ به هر وسيله اي که مي توانيد ؛ اگر زن خوب گيرتان آمد بسيار خوشبخت خواهيد شد و اگر گرفتار زن بدي شويد ؛ فيلسوف از آب در مي آييد و اين هردو براي هر مردي خوب است . سقراط

لینک به دیدگاه

این متن ازلئوناردوبوف است :

رسیدن به خداوند،بااوبودن درتمامی ابعادزندگی است ،نه فقط

درشرایط ممتازی همچون لحظات ارتباط با خدا یا نیایش .همواره

بایدخداوندرا تجربه کرد- به هنگام قدم زدن درجاده ،تنفس هوای

آلوده ،به هنگام شادی ،نوشیدن یه نوشابه ،به هنگام تلاش برای

فهمیدن متنی که درحال مطالعه اش هستیم .

خداوند آمیخته ی همه ی این هاست .وهرموقعیتی برای درک او و

گفتن این که :"خدا با ماست "،مناسب است .

کلید عرفان ،تلاش برای دیدن آن چیزی است که درپس هرچیزنهفته

است .بازنایستادن درسطح ،وهرچیزرا یک نماد،یک نشانه ،یک آیین ،یک نگاره دانستن است .

برای کسی که خداوندراتجربه میکند،جهان یک پیام عظیم است .

لئوناردوبوف:ازموعظه گران مشهوربرزیل است

لینک به دیدگاه

زندگی جذبه دستی است که می چیند .

زندگی نوبر انجیر سیاه ، در دهان گس تابستان است .

زندگی ، بعد درخت است به چشم حشره .

زندگی تجربه شب پره در تاریکی است .

زندگی حس غریبی است که یک مرغ مهاجر دارد.

زندگی سوت قطاری است که در خواب پلیمی پیچد.

زندگی دیدن یک با غچه از شیشه مسدود هواپیما ست .

خبررفتن موشک به فضا ،

لمس تنهایی " ماه " ،

فکر بوییدن گل در کره ای دیگر .

:icon_gol:

دو راه برای زندگی کردن وجوددارد :

اول اینکه فکر کنید همه چیز یک معجزه است

دوم فکر کنید هیچ چیز معجزه نیست.

آلبرت انیشتین

*آنچه روی میدهد چندان مهم نیست،مهم کاری است که هنگام روبرو شدن با آن اتفاق انجام میدهیم.

*تو باید همیشه به افرادی که دوستشانداری عشق بورزی زیرا شاید امروز آخرین باری باشد که آنها را میبینی.

*تو با بهترین دوستت می توانی بهترین کارها را انجام دهی و یا هیچ کاری انجام ندهی و بهترین لحظات رابا هم داشته باشید.

*گاهی اوقات از کسانی که انتظار داریدر هنگام شکست تو را یاری کنند سخت ترین ضربه را خواهیخورد.

*گاهی اوقات حق داری که عصبانی باشیاما این حق را نداری که ظالم و ستمکار باشی.

*هر چقدر که اتفاقات بد بیفتد و یا امروز روز بدی باشد زندگی می گذردو فردا روز بهتری خواهد بود.

*زنده بودن بازندگی کردن بسیار متفاوت است.

*زندگی هرازگاهی یک شانس دومی جلوی پایت می گذارد.

*هر گاه با دل ذلال و روشن تصمیم بگیری تصمیمت درست خواهدبود.

*حتی وقتی در بیماری و رنج به سر می بری تنها تو نیستی.

*مردم آنچه را که تو در حق آنها انجام داده ای و یا از تو شنیده اند فراموش می کنند،اما هرگز احساسی را که دردلشان بر انگیخته ای فراموش نمی کنند.

*برای یافتن آنچه که همیشه در آرزویش هستی هیچ وقت دیر نیست...

زندگي پديده اي ايستا نيست . تنها دو گروه نمي توانند افكار خود را عوض كنند :

ديوانگان تيمارستان و مردگان گورستان"

زندگي چيدن سيبي است که بايد چيد و رفت

زندگي تکرار پاييز است که بايد ديد و رفت

زندگي رودي است جاري هر که آمد

کوزه اي شادمان پر کرد و مشتي آب نوشيد و رفت

قاصدک, اين کولي خانه به دوش

روزگار کوچه گرديهاي خود را زندگي ناميد و رفت.

"سهراب"

لینک به دیدگاه

آدمها مثل کتابها هستند

بعضی از آدمها جلد زر کوب دارند.

بعضی جلد ضخیم و بعضی جلد نازک.

بعضی از آدمها با کاغذ کاهی چاپ می شوند

و بعضی با کاغذ خارجی.

بعضی از آدمها ترجمه شده اند.

بعضی از آدمها تجدید چاپ می شوند

و بعضی از آدمها فتوکپی آدمهای دیگرند.

بعضی از آدمها با حروف سیاه چاپ می شوند

و بعضی از آدمها صفحات رنگی دارند.

بعضی از آدمها تیتر دارند.فهرست دارند

و روی پیشانی بعضی از آدمها نوشته اند:

حق هر گونه استفاده ممنوع و محفوظ است.

بعضی از آدمها قیمت روی جلد دارند.

بعضی از آدمها با چند درصد تخفیف به فروش می رسند

و بعضی از آدمها بعد از فروش پس گرفته نمی شوند.

بعضی از آدمها را باید جلد گرفت،

بعضی ازآدمها را می شود توی جیب گذاشت،

بعضی از آدمها را می توان در کیف مدرسه گذاشت.

بعضی از آدمها نمایشنامه اند و در چند پرده نوشته می شوند.

بعضی از آدمها فقط جدول وسرگرمی دارند

وبعضی از آدمها معلومات عمومی هستند.

بعضی از آدمها خط خوردگی دارند

و بعضی از آدمها غلط چاپی دارند.

از روی بعضی از آدمها باید مشق نوشت

واز روی بعضی از آدمها باید جریمه نوشت.

بعضی از آدمها را باید چند بار بخوانیم تا معنی آنها را بفهمیم

و بعضی ازآدمها را باید نخوانده دور انداخت.

بعضی از آدمها مخصوص نوجوانان نوشته می شوند

وبعضی مخصوص بزرگسالان.

بعضی از آدمهایی که مخصوص نوجوانان نوشته می شوند

خیلی کودکانه و سطحی هستند.

(برگرفته از بی بال پریدن- قیصر امین پور،1370)

لینک به دیدگاه

پائولو کوئيلو «کيمياگر»: در جواني آنگاه که رؤياهايمان با تمام قدرت درما شعله ورند خيلي شجاعيم ولي هنوز راه مبارزه را نمي دانيم، وقتي پس از زحمات فراوان مبارزه را مي آموزيم ديگر شجاعت آن را نداريم.

*** گوته: «هر آنچه را که مي توانيد انجام دهيد ، و يا در رؤياي خود مي بينيد که قادر به انجام آن هستيد شروع کنيد ، جسارت در بطن خود، نبوغ و قدرت جاودانه اي را نهفته دارد».

*** ک.گ.يونگ: اين ذهن است که ذهن را جلب مي کند، فقط درست ها مي آيند و ما به وسيله ناخودآگاهي هدايت مي شويم زيرا ناخودآگاه مي داند

*** جلال الدين رومي: کسي که نداي دروني خود را مي شنود، نيازي نيست که به سخنان بيرون گوش فرا دهد.

*** فرويد از کتاب شور ذهن: زماني دراز نگرانيم که چگونه زنده بمانيم، بعد خود را دل مشغول چگونه نمردن مي کنيم اين است تمايز هوشمندانه.

*** اشو: هميشه به خاطر داشته باش هرگاه به قله رسيدي، همزمان دره اي عميق نيز در کنارش دهان باز خواهد کرد. اگر مي خواهي به بهشت دست پيدا کني، ريشه هاي تو بايد در خود جهنم پا بگيرند.

*** هرمان هسه: ما بايد طبيعت را به چشم مادرمان بنگريم و با آرامش خودمان را به او تسليم کنيم تا بتوانيم خيلي راحت احساس کنيم که به جهان باز مي گرديم همانطور که همه موجودات ديگر باز مي گردند.همه ما در حقيقت جزء جدايي ناپذير اين کليم. طغيان عبث است، ما بايد خودمان را به اين جريان بزرگ واگذاريم .

*** رومن رولان : هيچکس حق ندارد وظايف خود را فداي تمايل دل خويش کند، اما دست کم بايد اين حق را به دل داد که هنگام عمل به وظايف خويش خوشنود نباشد.

*** سقراط : هرکسي که بداند که نداند از همه داناتر است يک چيز را خوب مي دانم و آن اين است که هيچ نمي دانم هر که بداند درست چيست، دست به نادرست نمي زند

*** نيچه : ما در رويدادهاي زندگي خود نقشي نداريم، اما در اينکه چگونه آنها را تعبير کنيم، مؤثر هستيم.

*** جبران خليل جبران « نامه هاي عاشقانه يک پيامبر »: نفرت به همان اندازه دوست داشتن ، خوب است . يک دشمن مي توان به خوبي يک دوست باشد . براي خود زندگي کن، زندگيت را بزيي، سپس به راستي دوست انسان خواهي شد .

*** جي.پي.واسواني « تا سراي او »: هرکس همان گونه است که فکر مي کند پس مراقب افکار خود باشيد

. ذهن همچون ساعتي پيوسته درحال کار کردن است و بايد هر روز با انديشه هاي خوب آن را کوک کرد

شو کينگ : ميان دانستن و دريافت کردن فاصله زيادي است. دانستن دشوار نيست اما دريافت کردن دشوار است.

*** گواتما بودا : هستي ما به ناپايداري ابرهاي پاييز تماشاي تولد و مرگ موجودات همچون نظاره شعله‌‌هاي آتش يك عمر مانند جرقه رعدي در آسمان چون سيلابي پر شتاب و روان از سراشيبي كوهي

***شو کينگ : ميان دانستن و دريافت کردن فاصله زيادي است. دانستن دشوار نيست اما دريافت کردن دشوار است.

*** جي.پي.واسواني « تا سراي او »: هرکس همان گونه است که فکر مي کند پس مراقب افکار خود باشيد . ذهن همچون ساعتي پيوسته درحال کار کردن است و بايد هر روز با انديشه هاي خوب آن را کوک کرد .

گوته: هيچ کس نمي تواند ما را بهتر از خودمان فريب دهد .

*** يوستين گوردر « راز فال ورق »: «زندگي بخت آزمايي بزرگي است که فقط بليط هاي برنده را مي توان ديد» ضرب المثل سانسکريت درختان بارور خم مي شوند و مردان بزرگ متواضع ميگردند، اما شاخه هاي خشک و مردم نادان مي شکنند وخم نمي شوند.

*** ک.گ.يونگ: انسان وقتي تمام عيار، وحدت يافته، آرام، بارور و شادمان مي شود که فرآيند فرديت کامل شود، وقتي که ؛ خودآگاه و ناخودآگاه او بياموزند در صلح و صفا با هم زندگي کنند و مکمل يکديگر باشند.

*** جبران خليل جبران: بهترين بخشي را در هر فرد جست وجو کن و اين را به او بگو. همه ما به چنين محرکي نيازمنديم، هر بار که از کار من ستايش مي شود، فروتن تر مي گردم چون احساس ناديده گرفته شدن يا ناخوشايند بودن نمي کنم. نگريستن به عظمت همسايه ات را بياموز و عظمت خودت را نيز بنگر.

*** سري چينموي: «موفقيت روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد»

*** پائولو کوئيلو: قلب آدم ها گاهي شکوه مي کند چرا که آدم ها مي ترسند که بزرگترين رؤياهايشان را متحقق کنند، چون يا فکر مي کنند که لياقتش را ندارند و يا اينکه نمي توانند از عهده آن برآيند. ما قلب ها از ترس مي ميريم. تنها از انديشيدن به عشق هاي مدفون شده و يا لحظاتي که مي توانستند خيلي زيبا باشند و نبودند يا گنج هايي که مي توانستند کشف شوند ولي براي هميشه در زير خاک مدفون ماندند چون اگر هريک از اين اتفاق ها بيفتد ما رنج وحشتناکي مي کشيم. «قلب من از رنج کشيدن مي ترسد» *** هميشه به قلبت بگو: «که ترس از رنج از خود رنج بدتر است» (تاريکترين لحظه شب لحظه قبل از طلوع آفتاب است). ***

توکارام: اگر مي خواهيد حقيقتاً زندگي کنيد، ابتدا مردن را بياموزيد!

*** امرسون : وجود شما چنان صداي رسايي دارد که نمي توانم سخنانتان را بشنوم.

*** يوستين گوردر: عجيب است که ما انسان ها از هر جهت تا به اين حد هوشمند هستيم. فضا و ساختمان اتم را کشف مي کنيم اما از ماهيت خودمان اطلاعي نداريم يا درک درستي نداريم

*** ميگوئل سرانوي « بايونگ و هيسه »: مهم نيست که چقدر منزوي هستيد و چه مايه احساس تنهايي مي کنيد، اگر کار خود را حقيقتاً و خودآگاهانه انجام دهيد، ياران ناشناخته مي آيند و شما را طلب مي کنند.

*** دبي فورد « نيمه تاريک وجود »: ما انتخاب کرده ايم که به بخش هايي از وجود خود اجازه بودن ندهيم و درنتيجه مجبور هستيم انرژي رواني بسياري را صرف پنهان نگه داشتن آنها بکنيم.

*** ميگوئل د اونامونو « مه »: کسي که زياد سفر مي کند قصدش فرار از مبدأ است نه رسيدن به مقصود .

*** فرانتس كافكا: لازم نيست گوش كنيد، فقط منتظر شويد. حتي لازم نيست منتظر شويد، فقط بياموزيد آرام و ساكن و تنها باشيد. جهان آزادانه خود را به شما پيشكش خواهد كرد تا نقاب از چهره‌اش برداريد انتخاب ديگري ندارد؛ مسرور به پاي شما در خواهد غلطيد

*** سوامي ويو كاناندا: «كارما» گواه جاودان آزادي انسان است انديشه‌‌ها و گفتار و كردارمان تارهاي پيله‌اي است كه پيرامون خود مي‌‌تنيم

*** لائو تسه: داناي فرزانه بي‌آنكه گام سپارد، مي‌داند بي‌آنكه بنگرد، مي‌بيند بي‌عمل، سامان مي‌دهد

*** کوئيلو « مبارزان راه روشنايي »: دو اشتباه بسيار بزرگ يکي اين است که قبل از موعد اقدام به عمل کنيم و ديگري اين است که فرصت مناسب را از دست بدهيم.

*** باگاواد گتيا: آنکه کارهايم به دست اوست، يار وفادار من است، از هر تعلق و دلبستگي بري است و به هر موجودي مهر مي ورزد. او به سويم مي آيد

*** کنفسيوس: اگر غذايي نامطبوع بخوري، آبي ناگوار بنوشي و بر خم بازوانت بالين بسازي، هنوز مي تواني سرور و شادماني را بيابي

*** منسيوس: غفلت بورزيد تا سرگشته بمانيد. بجوييد تا بيابيد!

*** جبران خليل جبران: سکوت دردناک است. اما در سکوت است که همه چيز شکل مي گيرد و در زندگي ما لحظه هايي هست که تنها کار ما بايد انتظار کشيدن باشد. درون هر چيز در اعمال هستي، نيرويي هست که چيزي را مي بيند و مي شنود که هنوز قادر به درکش نيستيم، هر آنچه امروز هستيم، از سکوت ديروز زاده شده است.

*** تاولر: به راستي که شماري بسيار از مردم با ياوه گويي هاي خود نشان مي دهند که ميان تهي هستند اما اندکي از آنان نيز با سکوت خود نشان مي دهند که الهي هستند

لینک به دیدگاه

چکیده ای از فرمایشات حضرت امام سلطان محمد شاه علیه السلام.

هر انسانی (دوست) دارد که در دنیا خوش (و خوشحال) باشد. در زندگی برای به دست آوردن خوشی، راههای بسیاری وجود دارد . بعضی ها فکر می کنند که هنگامیکه تمامی نیازهای زندگی (شان) برآورده شود؛ انسان می تواند خوش باشد. بعضی ها اینگونه فکر می کنند که خوشی در ترک کامل هوس ها و خواهشات می باشد.

(حضرت امام سلطان محمد شاه می فرماید که) انسان نباید (در پی یافتن)خوشی در افکار و واقعیات روزمره تلاش کند، بلکه باید در داخل وجود خود جویای آن باشد. اگر انسان همیشه بر خلاف آن واقعیات و حوادثی که روزانه بر او میگذرد، مبارزه کند، هیچ وقت نمی تواند خوش باشد. (به این دلیل امام عالی مقام هدایت فرموده اند که) همیشه هوی و هوس ها و خواهشات خود را مطابق حالات گردانید نه اینکه سعی در تغییر حالات مطابق با خواهش های خود کنید.

(درباره این فلسفه خوشی چکیده ای از اقوال امام سلطان محمد شاه علیه السلام ذیلا آورده می شود.)

یاد بگیرید که خواهش و تمنای آنچه را که اتفاق می افتد، داشته باشید و برای آنکه آن واقعه مطابق خواهش و تمنای (شما باشد)، تلاش نکنید. قبل از هر چیز من (به) نسل های آینده پیشنهاد می کنم که (آرزوی) آن چیزی را داشته باشند که اتفاق افتاده (می افتد) نه اینکه کوشش برای مطابق کردن واقعه با آرزو و خواهش خود کنند.

من می گویم که شما باید تلاش کنید که خواهشات خود را مطابق با آنچه که واقع شده کنید، نه اینکه واقعه را طبق خواهشات خود. اگر دیواری بر روی پاهای من خراب شود و (به) پای من صدمه زند من باید بگویم که آنچه در حق من اتفاق افتاد برای من بهتر بود .

وقتیکه پسر عموی من وفات یافتند ایشان بر این واقعه خدا را تشکر و سپاس گفتند. آیا شما فکر می کنید که ایشان پسرشان را دوست نداشتند؟ ایشان او را بسیار دوست داشتند. (لیکن این فلسفه خوشی است که انسان در برابر رضای الهی اینگونه سر تسلیم خم کند.)

من به آن افرادی که از نظر دنیوی خود را به قسمت تصور می کنند (خود را به قسمت می سپارند.) این را می گویم که (وقتی) شما به سوی افراد بالاتر از خود نگاه کرده (می کنید) آه نکشید که شما در برابر آنها آنقدر خوش (و خوشحال) نیستید که آنها هستند (بلکه) به افراد پائین تر از خود نگاه کرده و به خود مبارک باد دهید که شما (بهتر از آن افرادی هستید که پائین تر از شما قرار دارند.) و هر شخصی که دنیا را از این نظر ببیند این دنیا برای او زندان نبوده (نخواهدبود) . بلکه یک پاسخ می باشد !!! یک پاسخ بی نهایت حیرت انگیز !! باغی که از خداوند تعالی است !!

من نسل های آینده را دعوت می کنم که بر زیبایی معجزه آسای زمین نظر کنند و با نظر، رودخانه ها را سیر و سفر کنند که (چگونه) تشنگی زمین را سیراب می کنند و بر کوهها نگاه کنند که مانند خیمه های لشکر بسیار بزرگی هستند . جنگ ها را ببینید که مانند علمبرداران لشکری می باشند و در گستردگی فضا ، مناظر طلوع و غروب آفتاب و از محراب لا محدود و غیر قابل شکست آسمان لذت ببرید . تمامی این هدایای عظیم با چشم های باز، دست های باز و پاهای گشاده مفت داده شده است . ولی برای لذت بردن از آنها لازم است که چشم ها پاک باشد و دست و دل قوی.

من به نسل های آینده خود تاکید بر ضرورت زندگی سالم و تندرست می کنم. اگر آنها به جسم خود توجه نکنند نمی توانند با کائنات هماهنگ شوند . شما هرگز این را فراموش نکنید که در هر جامعه ای که ما زندگی می کنیم آن به هیچ کس و هیچ وقت خوشی نمی دهد اگر شما این حقیقت را فراموش کنید . هیچ وقت قادر به درک این نکته من نخواهید بود . جامعه برای انسان حمل نفس کشیدن و آزادی نقل و انتقال و حرکت می تواند بدهد آن برای صحتمندی و قوی ساختن خود و وسایل و ذرایع می تواند ، فراهم کند . لیکن حقیقت این است که خوشی منحصرا به جامعه نبوده بلکه بطور کامل و قطعی وابسته به دار و مدار خود انسان می باشد.

(امام عالی مقام در یک جای دیگر می فرمایند: )

... ما این رضای الهی را با خوشی قبول (می کنیم) . لازم به تذکر است که آنچه بر ما می گذرد (به سود ماست) . خواه این سخن برای یک فرد غیر مذهبی مایه بد قسمتی بسیار قرار گیرد یا خیر.

من مسلمان (در هر واقعه) با امید کامل نه در عالم مایوسی همیشه این را می گویم که این رضای خداست.

لینک به دیدگاه

قوانین مورفی :

- نان کره مالیده شده از روی کره ای اش به روی فرش سقوط می کند ؛هر چه فرش گران تر باشد این احتمال هم بیشتر می شود .

-اگر در توده یا کپه ای به دنبال چیزی بگردی ،چیز مورد نظر حتماٌ در ته قرار دارد .

- روزی که چترت را فراموش کنی باران می بارد .

- هیچ کاری آنطور که به نظر می رسد ساده نیست .

- وقتی در ترافیک گیر کرده ای لاینی که تو در آن هستی دیرتر راه می افتد .

-هر کاری بیش آنچه فکرش ر امی کنی یا دو برابر آنچه باید وقت می برد مگر اینکه آن کار ساده به نظر برسد که در آن صورت سه برابر وقت می گیرد .

-هر چیزی که بتواند خراب شود خراب می شود آن هم در بدترین زمان ممکن .

-اگر فاجعه های مختلفی امکان وقوع داشته باشند ،آنچه بیشترین آسیب را در بر خواهد داشت رخ خواهد داد .

-اگر چیزها را به کار خود رها کنی ، از بد به بدتر پیش خواهند رفت .

-اگر جایی توقف کنی آدرسی از کسی بپرسی و آنها بگویند " ممکن نیست پیدایش کنی " مطمئن باش هرگز پیدایش نخواهی کرد .

-اگر چیزی را مقاوم در برابر حماقت احمق ها بسازی احمق باهوش تری پیدا می شود و کارت را خراب می کند.

- اگر شلوارت را بدون نگاه کردن بپوشی حتماٌ چپه می پوشی .

- در صورتی که شانس انجام درست یک کار پنجاه پنجاه باشد ، احتمال غلط انجام دادن آن نود در صد است .

- وسایل نقلیه اعم از اتوبوس ، قطار ، هواپیما و.. همیشه دیرتر از موعد حرکت می کنند مگر آنکه شما دیر برسید ؛ در این صورت درست سر وقت رفته اند.

- اگر به نظر می رسد همه چیزها خوب پیش می روند حتماً چیزی را از قلم انداخته ای .

-احتمال بد پیش رفتن کارها نسبت مستقیمی با اهمیت آنها دارد.

-هر وقت خودت را برای انجام دادن کاری آماده کرده ای ناچار می شوی اول کار دیگری را انجام دهی .

فلسفه مورفی : لبخند بزن ...فردا روز بدتری است .

قانون ترمودینامیک مورفی :مسائل تحت فشار بدتر می شوند.

بازبینی کمی قانون مورفی :همه چیزها یکباره خراب می شوند .

قوانین استنباط شده از قانون مورفی :

قوانین جاذبه مورفی:

- شی ء در حال سقوط همیشه جایی فرود می آید که بیشترین ضربه را بزند .

- جسم نشکن همیشه روی سطحی می افتد که آنقدر سخت باشد که بتواند جسم را بشکند یا ترکی در آن ایجاد کند .

- قطره رنگ همیشه سوراخی در روزنامه پیدا می کند تا بر فرش زیر آن بچکد ( و تا زمانی که خشک نشده، دیده هم نمی شود )

- اشیاء قیمتی اگر سقوط کنند به مکانهای غیر قابل دسترس مثل کانال آب یا دستگاه زباله خرد کن ( آن هم در حالی که روشن است ) می افتند.

قوانین عاشقانه مورفی :

- همه خوب ها تصاحب شده اند .

- اگر تصاحب نشده باشند حتماً دلیلی دارد.

- هر چه شخص مذکور بهتر و مناسب تر باشد ،فاصله اش از تو بیشتر خواهد بود

-ذهن× زیبایی× در دسترس بودن = عددی ثابت (که این عدد ثابت همیشه صفر است )

- میزان عشق دیگرا ن نسبت به تو نسبت عکس دارد با میزان علاقه تو به آنها .

-چیزهایی که یک زن را بیش از هر چیز به مردی جذب میکند همانهایی اند که چند سال بعدبیشترین تنفر را از آنها خواهد داشت .

قوانین اتوبوسی مورفی:

- اگر تو دیرت شده اتوبوس هم دیر می آید .

- اگر زود برسی اتوبوس دیر می آید ،اگردیر برسی اتوبوس زود رسیده است .

- اگر بلیط نداشته باشی پول خورد هم نداری، وقتی پول خورد داری که بلیط هم داری .

- هر چه بیشتر از راننده بپرسی که کدام ایستگاه باید پیاده شوی احتمال این که درست راهنمایی ات کند کمتر خواهد شد.

- مدت زیادی منتظر اتوبوس می مانی و خبری نیست پس سیگاری روشن می کنی . به محض

روشن شدن سیگار، اتوبوس می رسد. (به عبارت ساده اگر سیگار را روشن کنی اتوبوس می رسد )

-اگربرای زودتر رسیدن اتوبوس سیگار را روشن کنی اتوبوس دیرتر می آید.

قوانین مادرانه مورفی :

- داستان همیشه دو رو دارد، رویی که واقعاً اتفاق افتاده و شیوه ای که مادر به خاطر دارد .

- هیچ وقت به مادرتان نگویید کاری برای انجام دادن ندارید . او همیشه برایتان کاری پیدا خواهد کرد .

- مادر همیشه راه بهتری برای انجام کارتان پیشنهاد می کند ؛ البته بعد از اینکه کار را به سختی انجام داده باشید .

- موفقیت ها به وسیله مادرتان حاصل شده اند ، شکست ها تقصیر خودتان است - هر چقدر مادر بیشتر بردن چتر را به شما توصیه کرده باشد احتمال بارش بیشتر است .

- نصیحت مادرانه ای که با بی توجهی از کنار آن رد شده اید مهم ترین توصیه زندگی تان بوده است .

- هر چقدر بیشتر سعی کنید چیزی را از مادرتان پنهان کنید او بیشتر به وب کم شبیه می شود .

قوانین درسی مورفی :

-دانش آموزان جدید از مدرسه هایی می آیند که در آنها هیچ چیز یاد نمی دهند.

- 80 % امتحانات پایان ترم بر اساس کلاسی ست که در آن غایب بوده ای .

- وقتی قبل از امتحانات نکات را مرور می کنی مهمترین شان نا خوانا ترینشان است.

قوانین گرافیکی مورفی :

- اگرسه طرح را به مشتری ات نشان بدهی طرحی را انتخاب می کند که انتخاب آخر توست.

- اگر دو طرح را نشان بدهی خواهان طرح سوم است . اگر طرح سومی ارائه کنی یکی از دو طرح اول را انتخاب می کند .

-دیسک مشتری در سیستم تو خوانده نمی شود .

- اگر برای خواندن آن نرم افزار پیچیده ای روی سیستمت نصب کنی آخرین باری خواهد بود که چنین دیسکی به دستت می رسد

لینک به دیدگاه

فقط سوپ كلم است كه حال آدم را بيشتر از امتحان بهم ميزند --- آلبرت انيشتين

امتحان مسخره ترين كار دنياست ---- جرج برنارد شاو

امتحان بدون تقلب مثل كريسمس بدون درخت است ---- كي اس اليت

امتحان بخشي از زندگي است، نه زندگي امتحانست --- پائولو كويئلو

امتحان در صورت عدم حذف پزشكي ، اولين گام در جهت شروع چاپلوسي پيش استاد براي نمره ي ده گرفتن است ---- دانشجو

چي گفتيد امتحان؟ اصلا معني اش را نمي دانم ---- جرج اورول

امتحان فقط يه بازيه ... يه بازيه مسخره ---- از ديالوگهاي فيلم نيش

هر كس را ميخواهي از خودت متنفر كني ،امتحانش كن ---- يك ضرب المثل برمه اي

توي مدرسه هر سوالي را كه در امتحانهايم درست جواب ميدادم ، بعدا مي فهميدم كه كاملا غلط بوده ، اين اتفاق بعدها در زندگيم هم ادامه يافت . هر وقت فكر كردم درست رفتار كرده ام ،ديدم يك جاي كار اشتباه بود ----- ارنست همينگوي

لینک به دیدگاه

آنچه را كه ما خوشبختي مي ناميم نبودن بدبختي است’خوشبختي حقيقي چيزيست كه هيچ يك از افراد بشر تاكنون نديده اند.( مترلينگ )

هركس كه پشت سر ديگران حرف مي زند ديگر وقت نمي كند كه ديگران را دوست بدارد ( مادر ترزا )

اين ذهن ما است كه ما را شاد يا ناشاد‘ بدبخت يا سعادتمند ‘ غني يا فقير مي سازد ( ادموند اسپنسر)

عظمت زندگي در علم نيست بلكه در عمل است ( توماس هنري هاكسلي )

در زندگي نكته اي بامزه اي هست‘ اگر چيزهاي متوسط را نپذيريد‘ اغلب اوقات بهترين ها نصيبتان خواهد شد ( سامرست موآم )

لینک به دیدگاه

1)اگر خواهان شادی وسعادت یک ساعته هستید ، کمی چرت بزنید.

2) اگر خواهان سعادت وشادی یک روزه هستید ، به پیک نیک بروید.

3) اگر خواهان شادی وسعادت یک هفته ای هستید ، به مسافرت بروید.

4) اگر خواهان شادی وسعادت یک ماهه هستید ، ازدواج کنید.

5) اگر خواهان شادی وسعادت یک ساله هستید، ثروتی به ارث ببرید.

6) اگر خواهان شادی وسعادت برای همه عمر هستید ، از کاری که می کنید لذت ببرید .

لینک به دیدگاه

یک ترانه می تواند لحظه را به آتش بکشد

یک گل می تواند رویایی را زنده کند

یک درخت می تواند سرآغاز یک جنگل باشد

یک پرنده می تواند منادی بهار باشد

یک لبخند می تواند آغازبخش یک دوستی باشد

یک کف زدن روحیه ای را افزایش می دهد

یک ستاره می تواند راهنمای یک کشتی در دریا باشد

یک کلمه می تواند یک هدف را شکل بدهد

یک رای می تواند سرنوشت یک ملت را تغییر دهد

یک پرتو کوچک خورشید اتاقی را روشن می کند

یک شمع تاریکی را دور می کند

یک خنده افسردگی را از بین می برد

یک قدم باید برداشته شود تا سفری آغاز گردد

یک کلمه باید گفته شود تا هر عبادتی شکل بگیرد

یک امید باید وجود داشته باشد تا روحیه ما اافزایش پیدا کند

یک تماس می تواند علاقه شما را نشان دهد

یک آوا می تواند با هوشنمدی بیان شود

یک قلب می تواند دانای حقیقت باشد

یک زندگی می تواند متفاوت باشد

این به شما بستگی دارد

هرگز فراموش نکنید که شما چقدر مهم هستید

لینک به دیدگاه

در 15 سالگي

آموختم كه مادران از همه بهتر مي دانند ،

و گاهي اوقات پدران هم .

در 20 سالگي

ياد گرفتم كه كار خلاف فايده اي ندارد ،

حتي اگر با مهارت انجام شود .

در 25 سالگي

دانستم كه يك نوزاد ،

مادر را از داشتن يك روز هشت ساعته

و پدر را از داشتن يك شب هشت ساعته ، محروم مي كند .

در 30 سالگي

پي بردم كه قدرت ، جاذبه مرد است

و جاذبه ، قدرت زن .

در 35 سالگي

متوجه شدم كه آينده چيزي نيست كه انسان به ارث ببرد

بلكه چيزي است كه خود مي سازد .

در 40 سالگي

آموختم كه رمز خوشبختی در زيستن است ،

در 45 سالگي

ياد گرفتم كه 10 درصد از زندگي چيزهايي است

كه براي انسان اتفاق مي افتد و 90 درصد آن است

كه چگونه نسبت به آن واكنش نشان مي دهند.

در 50 سالگي

پي بردم كه كتاب بهترين دوست انسان

و پيروي كوركورانه بد ترين دشمن وي است

در 55 سالگي

پي بردم كه تصميمات كوچك

را بايد با مغز گرفت و تصميمات بزرگ را با قلب .

در 60 سالگي

متوجه شدم كه بدون عشق مي توان ايثار كرد

اما بدون ايثار هرگز نمي توان عشق ورزيد

.در 65 سالگي

آموختم كه انسان براي لذت بردن از عمري دراز ،

بايد بعد از خوردن آنچه لازم است ،

آنچه را نيز كه ميل دارد بخورد .

در 70 سالگي

ياد گرفتم كه زندگي مساله در اختيار داشتن

كارتهاي خوب نيست ؛

بلكه خوب بازي كردن با كارتهاي بد است .

در 75 سالگي

دانستم كه انسان تا وقتي فكر مي كند

نارس است ،

به رشد وكمال خود ادامه مي دهد

و به محض آنكه گمان كرد رسيده شده است ،

دچار آفت مي شود

. در 80 سالگي

پي بردم كه دوست داشتن

و مورد محبت قرار گرفتن بزرگترين لذت دنيا است

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...