رفتن به مطلب

هر شهری هستی از مکان های باستانیش عکس بذار

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستای عزیز

هدف از ایجاد این تاپیک اینه که ما بتونیم با آثار باستانی شهرای همدیگه آشنا بشیم.

روند کار به این شکله که هرکس شهری که زندگی میکنه یا دانشجوی هر شهری که هست از مکان های مختلفش عکس برداره و اینجا قرار بده و اگر توضیحی لازم داره برای عکس ها بنویسه حتی اگر به جایی سفر کردین و به مکان های دیدنی سر زدین اگه عکسی بگیرید و اینجا بذارین خیلی خوبه همه استفاده میکنیم....

منتظر فعالیتتون هستم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 40
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ممنون از تاپيك خوبي كه ايجاد كرديد.

من از شهرهاي نورآباد و كازرون و اگر كسي هم براي بقيه شهرهاي ديگه فارس متقاضي نبود خودم ميذارم

مرسی

خیلی عالیه

من خودم که تاحالا فارس نیومدم

منتظریم که عکس ها توضیحاتش رو ببینیم

لینک به دیدگاه

میل اژدها

mil10-zr.jpg

منار یا مناره که چراغدان و چراغپایه نیز گفته شده در لغت به معنای کانون نور محل روشنایی و جای نار است. وجه تسمیه اینست که در دوران پیش از اسلام مناره یا میل راهنما را جهت راحتی مسافران می ساختند. این هادیان قافله ها و راهنمایان کاروانها را عموما" در کنار راهها و جاده ها ساخته در تاج آنها آتشی روشن کرده تا گمگشتگان با دیدن نور آنها درشب های تاریک یا روزهای مه گرفته راه را از بیراه بازشناخته به سمت شهر بیایند.

قدیمی ترین میل راهنمای موجود میل اژدهاست. بنایی هفت متری متعلق به اشکانیان در غرب نورآباد ممسنی که در بالای آن آتشدانی سنگی قرارداشته است. ( اينجا شهر من هست ها :ws2:)

میل اژدها در غرب شهر نورآباد ممسنی در استان فارس قرار دارد.این میل کنار یکی از راه‌های مهم باستانی و در دامنه کوهی سنگلاخ و نسبتا سرسبز قرار دارد. میل اژدها یکی از معدود مناره‌هایي است كه از دوران‌ پیش از اسلام باقي مانده و به احتمال زیاد در زمان اشکانیان ساخته شده است

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

البته آرامگاه فردوسی از توابع محسوب میشه ولی در اولین فرصت عکس از سطح شهر مشهد هم میذارم.:w16:

9343.jpg

5481.jpg

17113.3.89_89_.jpg

لینک به دیدگاه

خب اصالتمم مال بندر دیلم(از توابع استان بوشهر) و یه چندسالیه که مشهدیم:w16:

........................................................

نخل:icon_gol:این عکس ضد نور جالبی شده

641Picture_023.jpg

عکس لنج:ws3:

675Picture_059.jpg

اینم خلیج همیشه فارس

البته چون اون روز ابری بود قشنگی دریا مشخص نیست:icon_pf (34):

438Picture_109.jpg

لینک به دیدگاه

امـــــــــــــــا

متولد شیراز هستم:ws3:

البته تو این مسافرت نصف روز بیشتر نبودم و نتونستم عکس بگیرم بجز از حافظیه و سعدیه:icon_pf (34):

948Picture_091.jpg

499Picture_056.jpg

431Picture_053.jpg

197Picture_062.jpg

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...

بقعه بی بی دختران (محله سنگ سیاه شیراز)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

آرامگاه کوروش ( نقش رستم ) فارس-شیراز

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...