رفتن به مطلب

احساس پرواز

ارسال های توصیه شده

در مورد گوشی نمی دونم ولی دوربین خوبی داره

اما در مورد غرب کشور

اکثر خوانواده ها به خاطر بعد مسافت و نیز دیدگاه غلطی که نسبت به مردم این منطقه دارند تمایلی به مسافرت ندارند

اما مناظر بکر و زیبایی که این مناطق دارد اگر یک بار دیده شود دیگر حاضر نیستید که به شمال پا بگذارید

این منطقه که من چند عکس از ان گذاشتم به قدری زیبا هست که چش از دیدن آن سیر نمی شود

اگر شد عکس های بیشتری را که خواهرم گرفته برایتان خواهم گذاشت تا بیشتر با این مناظر آشنا شوید

لینک به دیدگاه

امیر جان کاش دونه دونه عکسارو میذاشتی یا یه شماره ای چیزی رو عکسا میزدی که چپ و راست و ... هم مشخص بشه.

مثلا تو پست اولت 5 تا عکسه ولی 4 تا شماره و توضیح داره! :hanghead:

ولی چه جای باحالیه! دلم خواست منم عکسامو بذارم! :ws3:

این عکس ها همه با k800i هست

عکاسی به این روشی که من دنبال می کنم وقت چندانی نمی خواد

کافیه یک گوشی داشته باشی

هر لحظه و هر جا به دنبال شکار چیزی باشی که دوست داری

اما اگر بخوای تخصصی دنبال عکاسی بری وقت و هزینه ی بسیار بسیار زیادی می طلبد

خواهر من گاه در طول مسافرت ها بیش از 2 ساعت مشغول عکاسی از یک گل و یا پرنده هست تا آنچه می خواهد را به تصویر بکشد

من این را نمی پسندم زیرا آدی را از دیگر لذت ها محروم می کند

چرا فکر میکنی محروم میکنه؟ همون خودش کلی لذت توشه.. بعدا که به اون عکسا نگاه میکنی اگه خوب عکاسی شده باشه تمام حسی که اون لحظه اونجا داشتی رو دوباره بهت القا میکنه. تمام زیبایی رو دوباره جلوی چشمت میاره .. حتی بقیه رو هم حسرت به دل دیدن از نزدیک زیبایی در اون لحظه میذاره.. به نظرم این کم چیزی نیست.

اما در کل اگه وقت به اندازه کافی باشه و اطرافیان حاضر هی نگن بدو بدو، بسه دیگه، چه قدر عکس میگیری، همه اش عین همه و ....!!:icon_razz: اون هم میتونه عکسشو بگیره هم لذت بودن اونجا رو ببره :ws37:

اصل اون هست که به دل خودت بنشینه

من رشته ام همانند شما مکانیک هست بیشتر به مکانیزم های خلقت خدا نگاه می کنم و نه به پوسته ی زیبا

اما خواهرم گرافیک خوانده و به ظواهر و ظرافت ها نگاه می کند

با این همه من به شوق عکس می گیرم و او برای آرشیوی که شاید روزی در اینده در جایی به کار آید

خب اونم به دلش نمیشینه که چند تا میگیره دیگه! :دی

در کل منم تاییدش میکنم! :whistle:

لینک به دیدگاه
در مورد گوشی نمی دونم ولی دوربین خوبی داره

اما در مورد غرب کشور

اکثر خوانواده ها به خاطر بعد مسافت و نیز دیدگاه غلطی که نسبت به مردم این منطقه دارند تمایلی به مسافرت ندارند

اما مناظر بکر و زیبایی که این مناطق دارد اگر یک بار دیده شود دیگر حاضر نیستید که به شمال پا بگذارید

این منطقه که من چند عکس از ان گذاشتم به قدری زیبا هست که چش از دیدن آن سیر نمی شود

اگر شد عکس های بیشتری را که خواهرم گرفته برایتان خواهم گذاشت تا بیشتر با این مناظر آشنا شوید

پارسال ما یه سفر رفتیم و کل غرب ایران رو گذری چرخیدیم.

همونطور که گفتی مناظر بکر و حیرت انگیزی که داره شمال کشور نداره.

دشتهای وسیع سر سبز استان لرستان

کوههای زیبا و پرغرور کرمانشاه

و همینطور آثار باستانی و عجیب و بدیع همدان و خیلی موارد دیگه دید تازه ای از ایران زمین به من داد.

تا قبل از اون من فقط شیراز و اصفهان و شمال رو دیده بودم.

ولی اگر باز پیشنهاد بشه که جایی رو برای سفر انتخاب کنم باز هم همون غرب ایران رو انتخاب میکنم.

یه حس باستانی و غرور زیبایی میده.

مخصوصا تو همدان و کرمانشاه

ولی یه موردی که اذیت کننده بود روزهای آخر هوا پر از خاک شده بود. که واقعا اون مناظر زیبا رو تحت تاثیر قرار میده.

ای کاش دولت یه کاری برای رفع این پدیدۀ آلودگی زیست محیطی بکنه.

زمانی که صدام در عراق حکومت میکرد با تحدید اون به کشورهای جنوبی اعراب رو مجبور میکرد روی خاکهاشون گازوییل بریزن تا خاک هوا نشه از سالی که دستگیر شد و دیگه نیست این آلودگی از اون مناطق تا خاک ایران نفوذ کرده.:banel_smiley_4:

بدتر اینه که تا استان همدان هم کشیده میشه گهگاه

لینک به دیدگاه

قسمتی رو که در این عکس نسبت به عکس قبلی زیرش خط قرمز کشیدم توجه کنید

این ویواره ی باروی قدیم شهر هست که دست چین هست

برای کسی که توجه نکند این همانند بخشی از کوه می نماید

DSC000111.jpg

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...
  • 4 هفته بعد...

خوب يك چند وقتي اينجا خاك خورد و دليلش تنبلي خود من بود در قرار دادن عكس ها

بگذريم

عكس هاي زير مربوط به گنبد سلطانيه در شهر سلطانيه در استان زنجان هست كه بزرگترين گنبد آجري دنيا هست و قديمي ترين سايت مرمتي ايران هست كه كماكان اين مرمت ادامه دارد .

اين گنبد در ميان مجموعه اي تاريخي به نام سلطانيه واقع شده بوده است كه امروزه تنها اين اثر از آن مجموعه باقي مانده.

لینک به دیدگاه

خيلي عالي بود سپاس :icon_gol: يه ايرانگردي مجازي كرديم

مخصوصا عكس آخر خيلي برام جالب بود؛ گنبد سلطانيه رو بدون داربست (كه خود داربستا تقريبا اثر تاريخي شده بودن ديگه :icon_pf (34):) نديده بودم؛ حيف زيبايي اين گنبد كه اين همه سال زير داربستا پنهان بود...

لینک به دیدگاه
خيلي عالي بود سپاس :icon_gol: يه ايرانگردي مجازي كرديم

مخصوصا عكس آخر خيلي برام جالب بود؛ گنبد سلطانيه رو بدون داربست (كه خود داربستا تقريبا اثر تاريخي شده بودن ديگه :icon_pf (34):) نديده بودم؛ حيف زيبايي اين گنبد كه اين همه سال زير داربستا پنهان بود...

درود

نظر لطف شما هست

داربست ها از روي گنبد برداشته شده اما در كنار بخشي از ديوار ها كماكان پا بر جاست و البته داخل گنبد كه مملو از داربست هست و عملا ديد رو از بين برده

DSC00375.jpg

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
اغلب عکس هایی که من می اندازم یا در طبیعت است و یا فضاهای باستانی

------------------------------------

عکس اول: عباس اباد نو شهر

عکس دوم: رود دز در دزفول

عکس سوم و چهارم: آبشار های شوشتر

عکس آخر:پل شهر دزفول

عكس اول :عباس آباد بهشهر نه عباس آباد نوشهر

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

فكر مي كنم زمان زيادي هست كه به اينجا سر نزدم

نوروز فرصت دوباره اي بود براي اينكه چند عكس بگيرم

اميدوارم اين عكس هاي آماتور من دريچه اي باشد براي دوستاني كه در پي مناطق زيباي ايران هستند

------------------

DSC00435.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...