رفتن به مطلب

چگونه محلول ضدعفونی بسازیم

Mohammad-Ali

ارسال های توصیه شده

در 9 ساعت قبل، D.yates گفته است :

بستگی داره این محلول کجا استعمال بشه

لاکن سلام راستی ....

برای دست و صورت و سطوح (محیط) ، سطوح را می توان وایتکس استفاده کرد ، درسته ولی برای دست و صورت نه 

لینک به دیدگاه
در در 20 اسفند 1398 در 00:31، Mohammad-Ali گفته است :

برای دست و صورت و سطوح (محیط) ، سطوح را می توان وایتکس استفاده کرد ، درسته ولی برای دست و صورت نه 

دیشب جوابتو دادم برو یقه مدیریت رو بگیر

ترکیبات زیادی وجود داره ، هیدروژن پراکساید رو بگیر آبو ببند به خیکش بکنش 3 درصد ......

آمونیوم پر سولفات یک پودر محلول تو آبه صد گرم  برای هر ده لیتر آب ، بعد از مصرف دستو آب کشی کن

صد مدل آمین و پر فلانات و تری زهر مارات آلومینیوم و.......... به اندازه یک دیگشنری حیم ترکیب وجود داره ولی اگر گیر دادین به الکل ها شیفت کنید روی ایزوپروپیل الکل ....ایزوپروپیل الکل هم الکل خوبیه ، پدهای تزریق هم با این الکل آغشته میشن .. استرهای فرمات و...... گفتم که بخوام دونه دونه اسم ببرم ازحیم کلفت تر میشه .....

اصلا پوویدون آیداین بگیر ، یکم بریز کف دستت بهم بمال قرمز میشه یکم حالت چرب پیدا میکنه و بعد خشک میشه ، کارت که تموم شد بگیر زیر آب بشورش بره ....همون بتادین منظورمه ...

حله ؟

لینک به دیدگاه

من این روزا دیگه هر چی هم میخرم شک دارم تقلبی نباشه یا مثلا خاصیت لازم رو نداشته باشه ،

از وایتکس و الکل گرفته تا سرکه و دستکش یکبار مصرف!

برا خونه و محل کار یک قاشق وایتکس رو میریزم تو ی ظرف شیشه شور پر آب و برای محیط استفاده میکنم

دست رو هم الکل ! 

سلام @D.yates

به نظرت از اتانول تاریخ گذشته میشه برای ضد عفونی کردن استفاده کرد؟!

لینک به دیدگاه
در ۱ ساعت قبل، Rostam18 گفته است :

من این روزا دیگه هر چی هم میخرم شک دارم تقلبی نباشه یا مثلا خاصیت لازم رو نداشته باشه ،

از وایتکس و الکل گرفته تا سرکه و دستکش یکبار مصرف!

برا خونه و محل کار یک قاشق وایتکس رو میریزم تو ی ظرف شیشه شور پر آب و برای محیط استفاده میکنم

دست رو هم الکل ! 

سلام @D.yates

سلام عزیز ، والا خیلی اومدم بنویسم که این همه کلیپ از دکترو پزشکو یک مشت بیمار روانی که در حد دبیرستان هم اطلاعات شیمیایی ندارن مشتی مزخرف بیش نیست اما دیدم هر چی بگم سوء استفاده میشه و سکوت کردم .....

اما در مورد سوالت ، الکل که تاریخ انقضا نداره کدوم بی سوادی برای الکل تاریخ انقضا زده ؟ الکل هزار سال هم بمونه هیچیش نمیشه فاسد شدنی نیست .....

هر الکلی هیچوقت تاریخ انقضا نداره استفاده کن ........

در ضمن اسید استیک رقیق یا همون سرکه ضد عفونی کننده نیست اینا یکسری حرف مفته اینور اونور میزنن ....اسید استیک خودش کربوکسیلیک اسیده و رقیق 3 درصد با اون حجم آب به سادگی خودش ترکیبات شیمیایی زیادی با هر نوع آلودگی ایجاد میکنه ....

در مورد هیپوکلریت یا وایتکس هم ..........واقعا مخم ترکید چی بگم داداش

لینک به دیدگاه
در 8 ساعت قبل، D.yates گفته است :

سلام عزیز ، والا خیلی اومدم بنویسم که این همه کلیپ از دکترو پزشکو یک مشت بیمار روانی که در حد دبیرستان هم اطلاعات شیمیایی ندارن مشتی مزخرف بیش نیست اما دیدم هر چی بگم سوء استفاده میشه و سکوت کردم .....

اما در مورد سوالت ، الکل که تاریخ انقضا نداره کدوم بی سوادی برای الکل تاریخ انقضا زده ؟ الکل هزار سال هم بمونه هیچیش نمیشه فاسد شدنی نیست .....

هر الکلی هیچوقت تاریخ انقضا نداره استفاده کن ........

در ضمن اسید استیک رقیق یا همون سرکه ضد عفونی کننده نیست اینا یکسری حرف مفته اینور اونور میزنن ....اسید استیک خودش کربوکسیلیک اسیده و رقیق 3 درصد با اون حجم آب به سادگی خودش ترکیبات شیمیایی زیادی با هر نوع آلودگی ایجاد میکنه ....

ممنون بابت توضیح:icon_gol:

ی شیشه کوچیک اتانول 70 درصد گرفته بودم تاریخ انقضا زده بود 3 سال بعد تولید!

این منو به شک انداخت

تازه هر چقدر قدیمی تر گیرایی بیشتر! دی

الان این روش استفاده از وایتکس غلطه؟ جواب نمیده؟

لینک به دیدگاه
در 13 ساعت قبل، Rostam18 گفته است :

بعضی اجناس را صرفا بخاطر پروانه و مجوز تاریخ می زنند 

لینک به دیدگاه
در 12 ساعت قبل، Rostam18 گفته است :

ممنون بابت توضیح:icon_gol:

ی شیشه کوچیک اتانول 70 درصد گرفته بودم تاریخ انقضا زده بود 3 سال بعد تولید!

این منو به شک انداخت

تازه هر چقدر قدیمی تر گیرایی بیشتر! دی

الان این روش استفاده از وایتکس غلطه؟ جواب نمیده؟

سلام

نه غلط نیست اما هیپوکلریت کلا یک ترکیب به باد دهنده هستش و محیط رو عاری از هر جنبده ای میکنه اما بعد از استفاده اون محیط رو هم پاک کن ....

مخصوصا سطوح چوبی و فلزی رو نسبت به پلاستیک ها ، وقتی کارت تموم شد و هیپو رو زدی یکی دو دقیقه بعدش بشورشون .....دورو بر جایی هم که از این هیپوکلریت استفاده میکنی از سرکه و ، آب لیمو ، نزدیک بدن که به هر شکلی با آب دهان (بوش منظورمه) عرق دست ، دستکش های لاتکس و یا ظروف یکبار مصرف غذا چه فلزی چه پلاستیکی (به حز دبه ماست که جنسش پلی اتیلنه ) و..............این داستانا نباشه ...........

لینک به دیدگاه
در 11 ساعت قبل، D.yates گفته است :

سلام

نه غلط نیست اما هیپوکلریت کلا یک ترکیب به باد دهنده هستش و محیط رو عاری از هر جنبده ای میکنه اما بعد از استفاده اون محیط رو هم پاک کن ....

مخصوصا سطوح چوبی و فلزی رو نسبت به پلاستیک ها ، وقتی کارت تموم شد و هیپو رو زدی یکی دو دقیقه بعدش بشورشون .....دورو بر جایی هم که از این هیپوکلریت استفاده میکنی از سرکه و ، آب لیمو ، نزدیک بدن که به هر شکلی با آب دهان (بوش منظورمه) عرق دست ، دستکش های لاتکس و یا ظروف یکبار مصرف غذا چه فلزی چه پلاستیکی (به حز دبه ماست که جنسش پلی اتیلنه ) و..............این داستانا نباشه ...........

اون ی قسمت مهم این قضیه س ،

بعد پایان این ویروس کلی آدم وسواسی میشن ، کلی مشکل پوست و ریه و .. پیدا میکنن

کلی الکلی میشن و کلی آدم چاق شدهی تنبل به درد نخور رو دست کشور میمونه! دی

حالا اونهایی که مشکل اضطراب و استرس پیدا میکنن به کنار.

لینک به دیدگاه
در در 24 اسفند 1398 در 01:09، D.yates گفته است :

جدا ؟

البته از یه موقعی الکل گرفتم . ولی یعنی اون مدتی که سرکه استفاده کردم سرِ کار بودم ؟ عجب  :))

وایتکس استفاده نمیکنم. ضررش بیشتر از منفعتشه بنظرم 

لینک به دیدگاه
در 19 دقیقه قبل، نفحات گفته است :

جدا ؟

البته از یه موقعی الکل گرفتم . ولی یعنی اون مدتی که سرکه استفاده کردم سرِ کار بودم ؟ عجب  :))

وایتکس استفاده نمیکنم. ضررش بیشتر از منفعتشه بنظرم 

به قول اعراب به شدت جدا

وایتکسو خیلی اومدم در موردش بگم و از مزخرفاتی که جتی گاهی از پزشکها میگن ولی جو الان یجوریه هر حرفی بزنی یکی اشتباه میگیره یا یکسری سوء استفاده میکنن ...

با یکی از پزشکهای مجموعه 40 دقیقه سر این موضوعات بحث میکردیم آخرش دوزاریش افتاد و نمیدونم چرا پزشکا هم مثل عموم مردم تو شیمی هم صاحب نظرن ، شیمیستی آخه ؟

لینک به دیدگاه
در 13 ساعت قبل، Rostam18 گفته است :

اون ی قسمت مهم این قضیه س ،

بعد پایان این ویروس کلی آدم وسواسی میشن ، کلی مشکل پوست و ریه و .. پیدا میکنن

کلی الکلی میشن و کلی آدم چاق شدهی تنبل به درد نخور رو دست کشور میمونه! دی

حالا اونهایی که مشکل اضطراب و استرس پیدا میکنن به کنار.

کامنت منم در مورد همه این موارد بود ، البته به جز وسواس ولی میگن و تعدادی از مردم هم واسه خودشون نزده میرقصن .....

تو داروخانه رفتم یک قرص بگیرم یک خانمی از پزشک داروخانه یک سوال کرد دکتره یک چرتی گفت دو بار اومدم بگم آخه د....ی....و....ث اصلا تو میدونی اینو با چی میسازن الکی واسه خودت شرو ور تاب میدی .......ولی چی بگه آدم مزخرفه دیگه کنتور نمیندازه ......

لینک به دیدگاه

به قول اعراب به شدت جدا

وایتکسو خیلی اومدم در موردش بگم و از مزخرفاتی که جتی گاهی از پزشکها میگن ولی جو الان یجوریه هر حرفی بزنی یکی اشتباه میگیره یا یکسری سوء استفاده میکنن ...

با یکی از پزشکهای مجموعه 40 دقیقه سر این موضوعات بحث میکردیم آخرش دوزاریش افتاد و نمیدونم چرا پزشکا هم مثل عموم مردم تو شیمی هم صاحب نظرن ، شیمیستی آخه ؟

سلام 

در مورد وایتکس اگر بگی خوشحال می شم .

منکه اطلاعی ندارم عتراف می کنم. 

و فکر می کنیم خوبه و اینطور هم میگن و روشم نوشته ضدعفونی کننده .

ولی اگر شما بهتر می دونی چون علمش را داری

تو داروخانه رفتم یک قرص بگیرم یک خانمی از پزشک داروخانه یک سوال کرد دکتره یک چرتی گفت دو بار اومدم بگم آخه د....ی....و....ث اصلا تو میدونی اینو با چی میسازن الکی واسه خودت شرو ور تاب میدی .......ولی چی بگه آدم مزخرفه دیگه کنتور نمیندازه ......

اگر حوصله داشتی بهش توضیح بده  بعضی از این پزشکا فکر می کنن همه تو کلشون گچه و فقط خودشون می فهمند

اصلا زشت نیست بگی نمیدونم ولی می پرسم یاد میگیرم

لینک به دیدگاه
در در 23 اسفند 1398 در 03:31، D.yates گفته است :

دیشب جوابتو دادم برو یقه مدیریت رو بگیر

ترکیبات زیادی وجود داره ، هیدروژن پراکساید رو بگیر آبو ببند به خیکش بکنش 3 درصد ......

آمونیوم پر سولفات یک پودر محلول تو آبه صد گرم  برای هر ده لیتر آب ، بعد از مصرف دستو آب کشی کن

صد مدل آمین و پر فلانات و تری زهر مارات آلومینیوم و.......... به اندازه یک دیگشنری حیم ترکیب وجود داره ولی اگر گیر دادین به الکل ها شیفت کنید روی ایزوپروپیل الکل ....ایزوپروپیل الکل هم الکل خوبیه ، پدهای تزریق هم با این الکل آغشته میشن .. استرهای فرمات و...... گفتم که بخوام دونه دونه اسم ببرم ازحیم کلفت تر میشه .....

اصلا پوویدون آیداین بگیر ، یکم بریز کف دستت بهم بمال قرمز میشه یکم حالت چرب پیدا میکنه و بعد خشک میشه ، کارت که تموم شد بگیر زیر آب بشورش بره ....همون بتادین منظورمه ...

حله ؟

مهندس برای ضد عفونی هوا چی پیشنهاد می کنی

لینک به دیدگاه
در در 26 اسفند 1398 در 01:03، Mohammad-Ali گفته است :

سلام 

در مورد وایتکس اگر بگی خوشحال می شم .

منکه اطلاعی ندارم عتراف می کنم. 

و فکر می کنیم خوبه و اینطور هم میگن و روشم نوشته ضدعفونی کننده .

ولی اگر شما بهتر می دونی چون علمش را داری

اگر حوصله داشتی بهش توضیح بده  بعضی از این پزشکا فکر می کنن همه تو کلشون گچه و فقط خودشون می فهمند

اصلا زشت نیست بگی نمیدونم ولی می پرسم یاد میگیرم

ببین عزیز من فقط یک گوشه در مورد وایتکس گفتم که وقتی میمالی به درو دیوار یک دقیقه بعد با یک پارچه خیس پاکش کن ..........

نه من نه هیچ خر دیگه ای چه تو این سایت ، چه تو داروخانه ها ، چه مطب پزشک ، چه هر کجای اینترنت مثل اینستاگرامو فیسبوکو تلگرام نباید نظر بدیم ، الان من هر چی هم بگم این ممکنه برداشت های دیگه ازش بشه و به تعدادی از افراد آسیب بزنه ، من شاید بیام ده تا ترکیب اسم ببرم که مثلا خودم استفاده میکنم و یا کار میکنه اما باید در مورد همه اینا یک اطلاع رسانی درست وجود داشته باشه در غیر این صورت هر چی که بگم فقط خونده میشه و ممکنه بدون آگاهی یکی دهن خودشو سرویس کنه بعد از اونطرف بوم بیوفته ....همه ترکیبات شیمیایی به اندازه خودشون هم خوبی دارن هم خطر ..........

این مملکت وزیر بهداشت داره که روزی دویست مرتبه جلوی دوربینه ، فکر کنم به جای اینکه نظر منو امثال منو یا یک کلیپ تو درو دیوار این اینترنت رو بخونی که طرف خودشو یک پزشک معرفی میکنه در صورتی که فکر نمیکنم سیکل هم داشته باشه و یا اصلا هر کی پرفسور گوشکوبیان باشه ببین وزیر مملکت چی میگه همونکارو بکن ....وزیره بهداشته و مسئول این قصه ، هویج که نیست هر چی میگه ملت دایورت میکنن میرن تو اینترنت چارتا کلیپ از دو تا یقلوی میبینن یا از داروخانه چی و دو تا پزشک که ..........خودت واردی چی میگم ....من هر بار که اون تی وی رو روشن کردم وزیر مملکت جلوی دوربینه خب گوش کنید دیگه درستم داره میگه چون از خودش در نمیاره اون نتیجه همفکری و همکاری با یک تیم پزشکی ، شیمیست و بیوشیمیست ، پدافند غیر عامل و......... رو به اشتراک میذاره .....الانم که این همه اپلیکیشن گذاشتن تو تی وی داره میگه مال وزارت بهداشته ، برو توش هر چی سوال داری مطرح کن اونجا هزار نفر بررسی میکنن و جواب میدن از روی هوا نظر نمیدن ، هیچ کسی تو جایگاه این نیست توصیه ای بکنه مگر به خود وزارت خونه منتقل کنه و بعد از بررسی تایید کنن . خودشون میگن ..........منم هر چی بلد بودمو نوشتم ارسال کردم ، هم سایت داره هم اپلیکیشن و هم تلفنو هزار مدل پیام گیرو داستان دیگه ....

من همونطور که گفتم ممکنه خودم از یک ترکیبی استفاده کنم اما این برای مردم ناشناخته هستش ولی چارتا ادم عزگل هم یهو رد میشن مثل اینایی که از جون مردم برای کارو بارشون سوء استفاده میکنن این نوشته ها رو برمیدارن و به آدمها صدمه میزنن یا حداقلش با روحو روانشون بازی میکنن و سر کیسشون میکنن ....من همه رو یک پی دی اف کردم دادم به یکی از دوستانم که ارتباط داره با وزارت خونه ، دو روز تایپ کردم و دیگه خودشون میدونن بررسی میکنن و اگر مفید باشه استفاده میکنن ..........

من تنها توصیه ای که میکنم اینه که بعد از استفاده از وایتکس محل رو با یک پارچه خیس هم پاک کنید .......

بقیه رو از طریق تی وی و شخص وزیر و یا سخنگوی وزارت بهداشت دنبال کنید ، مطمئن باش اگر چیزی ایراد داشته باشه و یا برعکس مفید باشه به مردم میگن ، گفتم که من هر بار تی وی رو روشن کردم بنده خدا پشت تریبونه داره میگه دیگه ، خب گوش کنید بابا کلافش کردید بنده خدا رو .....

موید باشید و سلامت ....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...