رفتن به مطلب

راهنمایی فوری برای انتخاب و ادامه مسیر عمران?

ارسال های توصیه شده

سلام، ممنون میشم کسی از مهندسی و بزرگواران بتونه راهنماییم کنه. 

من فارغ‌التحصیل کارشناسی راهسازی و کاردانی کارهای عمومی ساختمان هستم، در دوران تحصیل دستاورد هایی در حوزه بتن نیز داشته ام و حدود سه سال از فارغ‌التحصیلی‌م میگذرد که به دلایلی در این مدت مشغول به انجام کاری نبودم و به رقم گذر زمان تمام مطالبی هم که دانشگاه خوانده بودم از یادم رفته.

قصد دارم از نو شروع کنم اما نمیدانم  وارد کدام شاخه بشوم، پشتوانه مالی ندارم و آینده شغلی همراه با درآمد بالا نیز مثل همه برایم مهم است.

در ظاهر و کارم سعی میکنم جدی باشم اما در باطن زودرنج و شاید نسبتا حساس باشم.

ممنون میشم اگر از بتونید نسبت به تجربه ای که از شرایط، محیط و... داشتین راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه
در 13 ساعت قبل، venuse_72 گفته است :

سلام، ممنون میشم کسی از مهندسی و بزرگواران بتونه راهنماییم کنه. 

من فارغ‌التحصیل کارشناسی راهسازی و کاردانی کارهای عمومی ساختمان هستم، در دوران تحصیل دستاورد هایی در حوزه بتن نیز داشته ام و حدود سه سال از فارغ‌التحصیلی‌م میگذرد که به دلایلی در این مدت مشغول به انجام کاری نبودم و به رقم گذر زمان تمام مطالبی هم که دانشگاه خوانده بودم از یادم رفته.

قصد دارم از نو شروع کنم اما نمیدانم  وارد کدام شاخه بشوم، پشتوانه مالی ندارم و آینده شغلی همراه با درآمد بالا نیز مثل همه برایم مهم است.

در ظاهر و کارم سعی میکنم جدی باشم اما در باطن زودرنج و شاید نسبتا حساس باشم.

ممنون میشم اگر از بتونید نسبت به تجربه ای که از شرایط، محیط و... داشتین راهنماییم کنید.

سلاااام من اومدم با ی آتیش و ی رو اعصابیِ دیگه :ws3:

من در زمینه عمران هیچ کاره ام و بی هیچ اطلاعاتی :ws3: امادر زمینه داستان زندگی و کار نظرم اینه ;

کارشناسی که از زمان فارغ التحصیلیش گذشته و هر چی ام خونده فراموش کرده و 3 سال هم هیچ گونه فعالییتی در زمینه درسیش نداشته و ...الان به این فکر میکنه که دوباره بخونه و در اون زمینه فعالیت کنه؟خیلی حوصله بالایی داریا ? باریکلا واقعا:ws3:

اما حقیقتـــ اینه که بر اساس توضیحات شما راجب شرایطتون تحصیلات  اصلا درمون درد نیست مخصوصا اینجا ... به عبارتی استارت دوباره تحصیل در زمینه ای معجزه میخواد تا شما رو خیلی موفق کنه چون شما دیگه انرژی 7 8 سال پیش رو نداری روحیه و انگیزه اش هم اگه داشته باشی بازم باید بگم احسنت :ws3: در نتیجه باید فقط کلی وقت بذاری و لحظه هایی که میتونی کار کنی و رشد کنی رو هدر بدی پای دوباره از نو خوندن و ساختن و شروع کردن و ... که به نظر من (100 % نظرها با من مخالفه ) کاری بسیار اشتباه و احمقانه استــ چون شما برات آینده شغلی و درآمد مهمه و این کار مث اینه که شما بری با چشم باز بپری تو منجلاب و هی دست و پای الکی بزنی

اگه سرمایه نداری ببین چه کاری بلدی و شروع کن رو استعدادت مانور دادن تبلیغ و کار و... پولاتُ جمع کن و ی کار خوب راه بنداز(اینجوری ی حس عجیب قدرت و استقلال بهت دست میده که شدیدا به رشدت کمک میکنه و به روحیه حساست هم کمک میکنه چون اعتماد به خودت رو بالا میبره و اعتماد بالا حساسیت رو کم میکنه)

اگه کار خاصی بلد نیستی و غرور خرکی ام نداری (از اینا که انتظار دارن از صفر بشوننشون پشت میز ریاست) برو قشنگ مثل ی آدم بالغ و عاقل از کارای خیلی سخت( حتی شده انبارداری و سخت تر) شروع کن و تا دیر نشده پولاتُ جمع کن برای خودت ی استارت حسابی بزن

اگر هم  کلا, نه استعدادی داری, نه ایده ای و نه روحیه خواستن و توانستنی و این داستانا ,همون بهتر که بری و از اول شروع کنی به خوندن و امتحان بازی و نمره بازی و پارتی بازیای مسخره دکتر و اساتید و کاشفین وخدای سواد و اطلاعات و  ... :ws3:حداقل عمرت به تکرار پَرپَر  میشه نه به پوچی!خب امکان روشن شــدن دیدگاه های جدیدی ام برات هست و فکرت رو مشغول میکنه انقدری که یهو به خودت بیای و ببینی

ای دل غافل! پیر شدم و هیچکی ام منو نمیخواد حتی برای عروسک گردونی!?واقعیته ها

قصدم ناامید کردنت نیست تنها یاداوری  واقعیت انکار نشدنی ِ جامعه ای هست که دارم میبینم و میشنومش (کاری به جاهای دیگه هم اصلا ندارم )

و اینکه چیزایی که گفتم فانتزی نیستن و من تمام اینارو در افرادی که دوستانم بودن حتی به چشم دیدم و موفقیت الانشون رو هم دارم میبینم ... اگه از مغزت استفاده کنی و عاقل باشی مطمئن باش رشد سریعی خواهی کرد.

پ ن: الان ی سری دکتر و پروفسور با حرفای من بهشون بر میخوره که داره به کسب علم و دانش بی احترامی میکنه و میزنه تو سر علم و.... ولی باور کن هر چیزی تایم خودش رو داره تو اگه میخواستی تو علم به جای بالایی برسی تا الان رسیده بودی پس خودت رو گول نزن و عاقل باش

پ ن2 :من خیلی دوستانه این متن رو نوشتم لطفا نه چیزی رو به خودتون بگیرید و نه ناراحت بشید  من دیدگاه خودم رو گفتم قطعا دیدگاه یک پروفسور با من متفاوت هست :ws3:

اضــافه میکنم که شما شاید ذهن بسیار خلاقی در زمینه درسی که خوندی داشته باشی و شرایط فعالیت تو اون زمینه برات فراهم بشه و در راه کسب علم و دانش مورد علاقه ات بسیار موفق بشی پــس این رو بی هیچ عنوان انکار نمیکنم (معجزه و تقدیر و پیشونی بلند و ... همیشه هست):w16:

در آخر با ارزوی پول زیاد و قدرت بالا و البته که فراموش نشــه, انسانیت روشن :a030:

شما را بدرود

:bunnyear:

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم که وقت گذاشتین، حرفاتون کاملا درسته و عین حقیقت اما نمیتونم بی تفاوت باشم نسبت زحمتایی که کشیدم، من تو دوران تحصیلم چنتا مقام مسابقات و چنتا مقاله کنفرانس ملی و isiداشتم.«میدونم از همین فعالیت هایی هم اسم بردم چیزی یادم نیاد» اما راه دیگه ای رو پیدا نکردم، قصدم ادامه تحصیل نیست«حداقل الان» و موافق اینم که مشغول به کاری شم تا پس اندازی داشته باشم برای اینده ولی وقتی علاقه خاصی به گذینه ندارم چه بسا بهتر که از همون عمران درامد داشت «اسمشم هست مهندسی». 

واقعا نمیدونم کار درست چیه میترسم راهی رو انتخاب کنم و در اینده پشیمون بشم. 

خیلی خیلی خیلی ممنونم که وقت گذاشتین، پیامتون کامل بود و چندین بار خوندم چون حرفایی بود که باید میشنیدم.????

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...