رفتن به مطلب

نقش پاها در وینگ چون کونگ فو (سنتی) ایپ من (کونگ فو حقیقی ریشه در پاها)

ارسال های توصیه شده

35mqdf4.jpg

نقش پاها در وینگ چون کونگ فو(سنتی) ایپ من:(کونگ فو حقیقی ریشه در پاها)

پاها در وینگ چون از مهمترین عوامل موفقیت محسوب میشوند چون که پاها هستند که جابجائی ها را انجام میدهند بنابراین باید پاها چابک و سریع و قوی باشند(به مرحوم استاد ایپ من با وزن بسیار کمی که داشتن لقب مرد پا آهنی میگفتند)

در کونگ فو و هنرهای رزمی اصل استفاده از پا فقط به ضربه زدن با پا در مبارزه ودر گیری نیست بلکه خراب کردن تعادل حریف و قفل حریف و انداختن و قدرت گیری از زمین و سپس ضربه زدن با دست و حواس پرتی و کارهای مختلف دیگر که در وینگ چون مورد استفاده قرار میگیرد.در حمله به سمت حریف این پاها هستند که سریع ما را به حریف نزدیک میکنند و بعد از آن در تمام کردن کار حریف در درگیری و مبارزه به دستها کمک بزرگی میکنند. اساس وینگ چون فن و مهارت است که این خود حس ما را قوی میکند به گفته بروسلی که خود وینگ چون را زیر نظر استاد ایپ من پدر ایپ چینگ که در حال حاضر مسئول سازمان جهانی وینگ چون سنتی هستند کار کرده بود میگوید:کونگ فو احساس ما را بیان میکند و احساس قوی ،ادراک ما را بیدار میکند که ادراک یک وینگ چون کار که خود بینش خیلی عمیقی نسبت به تکنیک ها و حرکات سبک است ،کلید موفقیت یک وینگ چون کار است که فقط با راهنمائی یک مربی کارآزموده و متخصص و با تجربه میتوان آن را پیدا نمودو به کار برد بنابراین پاها اول هستند که انرژی را به دستها میدهند ،در مبارزه پاها آماده میکنند و دستها تمام میکنند.پاها هستند که حریف را قفل میکنند و به زمین میزنند.در وینگ چون فنونی به نام دان چی گرگ کار میشود که مهارت پاها را برای مبارزه خیابانی بالا میبرد.در این نوع فنون با پاها بطور پیوسته با پای حریف برای تقویت حس لامسه پاها و اجرای تکنیکهای مخصوص فنون مهارتی پاها را برای مبارزه و درگیری خیابانی بالا میبریم .حس لامسه قوی در دستها و پاها لازمه یک کونگ فو کار است که فقط در وینگ چون گونگ فو سنتی کار میشود.هیچ سبکی حس لامسه را ندارند اما وینگ چون سنتی از روز اول روی این حس کار میشود چون که در مبارزه و درگیری خیابانی که بصورت خیلی سریع از فاصله نزدیک اتفاق میافتد چشمها دیگر نمیتوانند خوب ببینند اما حس لامسه بدن که در دستها و پاها وجود دارد با اولین برخورد ضربه حریف یا تماس با او بطور خودکار وسریع عکس العمل انجام میدهندوتکینیکهائی را که در زمینه تقویت حس لامسه(چی سائو)که در دستها و پاها آموزش می بینیم را به شکلهای عملی و کاربردی بر روی حریف اجرا میکنیم که پاها هم در تخریب تعادل حریف و در حواس پرت کردن حریف با پاها و انداختن حریف و قفل کردن حریف و ضربه زدن با دستها و کارهای مختلف دیگر انجام میشود.وینگ چون کونگ فو سنتی ایپ من به صورت خیلی ژرف و عمیق و مفکرانه و فیلسوفانه ساخته شده که بر روی تمامی حرکات از تکنیکهای ضربات مشت به بعد بر روی حرکات یک پوشش و قفلی زده شده است که اسرار سبک محسوب میشود و برای باز شدن هر قفل فرد باید عمیق آموزش ببیند و عمیق تمرین کند و عمیق درک کند تا به تا به عمق حرکات سبک نفوذ کند،بعد از آن قفل حرکات که از اسرار آن حرکت است را پیدا می کند و موفقیت بزرگی را کسب میکند.لازم به ذکر است که صبر و شکیبائی و تلاش و کوشش که متاسفانه امروزه در شاگردان خیلی کمرنگ شده است لازمه یک وینگ چون کار خوب است .امروزه در وینگ چون همه به دنبال این هستند که خیلی سریع بدون اینکه زمانی را صرف یادگیری کنند می خواهند ظرف مدت یک ماه مربی و نماینده سبک بشوند وشروع به آموزش کنند ولی اینطور آدمها هیجوقت به نتیجه که میخواهند نمی رسند.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...