رفتن به مطلب

کاربرد قفل مفاصل در وینگ چون کونگ فو(سنتی) ایپ من

ارسال های توصیه شده

yipman.jpg

کاربرد قفل مفاصل در وینگ چون کونگ فو(سنتی) ایپ من:

در هنر رزمی وینگ چون (سنتی) ایپ من قفل مفاصل در مبارزه و درگیری خیابانی جایگاه مهمی دارد چون که یک جزء از ساختار وینگ چون قفل مفاصل است که سرچشمه آن از سبک بزرگی به نام (چی نای) است که در گذشته در کونگ فو معبد شائولین کار میشد.در معبد شائولین راهبان در کنار حرکات رزمی هنر خاص و صد در صد کاربردی را به عنوان دفاع شخصی و قفل مفاصل و پیچش مفاصل کار می کردند که راهبان یاد میگرفتند در مواقع لزوم و درگیری هر جای دست حریف را میگرفتند با کوچکترین فشار در مفاصل دست حریف درد شدیدی را ایجاد میکردند .تکنیکهای خاص(چی نای)در وینگ چون (سنتی)در هر شرایطی قابل اجرا هستند چه در حمله و چه در دفاع این نوع تکنیک احتیاج به قدرت و نیروی زیادندارد چون که از نیروی حریف بهره می بریم در موقع گرفتن دستان حریف و قفل مفاصل حریف ، خودبخود به صورت غریزی عکس العمل نشان میدهد که در موقع گرفتن مفصل دستش، حریف زور میزند که خودش را رها کند همین تقلا و تکان حریف باعث فشار برروی خودش میشود و این نیروی زیاد به کار رفته برای خلاصی از گرفتاری قفل مفصل فشار قفل مفصل با نیروی حریف بر روی خودش بر میگردد و درد زیاد و شدیدی تولید میشود که حریف در آخر کار مجبور میشود که تکان و حرکت نکند که درد کمتر شود یعنی به معنای واقعی تسلیم شدن است.

کلیه تکنیکهای (چی نای) وینگ چون (سنتی) فنون هوشمندانه و متفکرانه و کاملا کاربردی و حسی هستند که به زور و قدرت و وزن بدن حریف و بلندی و کوتاهی و یا سریع بودن حریف ربطی ندارد و بر روی هر حریفی در هر جا و مکان و شرایطی مخصوصا در درگیری های خیلی نزدیک و شلوغ و خیلی تنگ خیابان کاربرد عالی دارند که امروزه یک نیاز مهم دفاع شخصی صد در صد کاربردی و عملی برای مردم جامعه است.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...