رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بچه ها کسی راجع به یکی از بناهای زیر مطلبی نداره؟

کاخ الحمراء اسپانیا / مسجد کبیر دمشق / مسجد سلیمیه استانبول / مدرسه الغ بیگ ریگستان / کاروانسرای جهان بن عبدالله بغداد / مجموعه سلطان قلادون قاهره

من نت رو کامل گشتم اما اکثرا مطالب حدود 3-4 صفحه هستن و جامع نیستن.

گفتم شاید کسی از بچه ها پروژه ای از یکی از بناهای مذکور داشته باشن....:hanghead:

اگه بنای اسلامیه دیگه ای در محدوده تاریخی 700 تا 1700 میلادی هم باشه کمکم میکنه.

لینک به دیدگاه
بچه ها کسی راجع به یکی از بناهای زیر مطلبی نداره؟

کاخ الحمراء اسپانیا / مسجد کبیر دمشق / مسجد سلیمیه استانبول / مدرسه الغ بیگ ریگستان / کاروانسرای جهان بن عبدالله بغداد / مجموعه سلطان قلادون قاهره

من نت رو کامل گشتم اما اکثرا مطالب حدود 3-4 صفحه هستن و جامع نیستن.

گفتم شاید کسی از بچه ها پروژه ای از یکی از بناهای مذکور داشته باشن....:hanghead:

اگه بنای اسلامیه دیگه ای در محدوده تاریخی 700 تا 1700 میلادی هم باشه کمکم میکنه.

من فک کنم تو آرشیوم داشته باشم میگردم بهت اطلاع میدم

لینک به دیدگاه
مسجد الازهر مصر رو دارم برا سال 970 میلادی ،پاورش کامله کامله و یه سری فیلم 3 بعدی هم ازش دارم ،به دردتون میخوره؟

آره.

ممنون میشم.

خیلی لطف میکنید...:a030:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان خسته نباشید

بچه ها کسی درباره سیستم ال اس اف و ربطش به معماری پایدار مطلبی داره که به من کمک کنه؟ ممنون میشم.:5c6ipag2mnshmsf5ju3

Light Steel Frame منظورته؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان خسته نباشید

بچه ها کسی درباره سیستم ال اس اف و ربطش به معماری پایدار مطلبی داره که به من کمک کنه؟ ممنون میشم.:5c6ipag2mnshmsf5ju3

من مطلب درموردش دارم، اما باید درست بشن، زیاد هستش، اما اینطور که یادم میاد ،ربطشو ننوشته توش،ماله پارساله......hanghead.gif

مطلب زیاد هست درموردش ،سرچ کنید پیدا میشه، فقط نیاز به جداسازی و مطالعه داره........

اگه بخواین مطالب خودمو واستون میذارم..........:ws37:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان خسته نباشید

تو کتاب فناوری های نوین ساختمانی...... تالیف دکتر گلابچی به جواب یوالت میرسی!!

ربطش به معماری پایدار برای نوع اجرا، زمان اجرا، و جنس مصالح نوین هست که معمولا به روش خشک اجرا میشن و کاملا قابل بازیافتن

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها

من این ترم طرح 2 دارم طراحیه دانشکده هنر

استادم گفت تو سایت یه فضای عملکردی برای افراد غیر متفرقه که از بیرون دانشگاه میان داشته باشیم مثلا گالری یا موزه اما گفت یه چیز غیر این دوتا باشه.

به نظرتون چیا میشه طراحی کرد؟:ws52:

هرکی هم اگه نمونه ای از طراحی دانشکده داره یه کمکی کنه ممنون میشم:icon_gol:

به جز نمایشگاه جواهرسازی کسی فکر دیگه ای نداره کمکم کنه؟یا یه نقشه از طرح دانشگاه ؟عایا؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

در مورد

بررسی وظایف پیمانکار در شرایط پیمان

مطلب میخواستم البته 1سری خلاصهپیدا کردم اما بطور جامع میخوام اگه کمک کنید ممنون میشم:ws38:

لینک به دیدگاه

سلام

من میخوام یه مقاله درمورد "تاثیر مکان یابی بر کلیت اجرای یک بنا" بنویسم. مثلا بررسی مواردی مثل برج جهان نمای اصفهان که به خاطر مکان یابی نامناسب خط آسمان نقش جهان رو مخدوش میکرد و به ناچار در اجرا 2 طبقه فوقانی آن تخریب شد.

اگر کسی میتونه منو در مورد آیتم های یک مکان یابی مناسب(یا نامناسب) که همچین مواردی رو در پی دارد راهنمایی کند بسیار ممنون میشم.

اگر مقاله مشابهی را هم میشناسید لطفا معرفی کنید.

متشکرم

لینک به دیدگاه
سلام دوستان خسته نباشید

به نظرم از اون جهت که این سیستم نسبت به بقیه ی سیستم ها حداقل دور ریز مصالح و حداقل مصرف مصالح( که یکی از مهمترین اهداف توسعه ی پایدار هست)رو داره می شه بهش نگاه کرد.همچنین در بحث عایق کاری و اینکه از فولاد استفاده می شه که قابل بازیافت هست .افزایش طول عمر ساختمان و....

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

در مورد

بررسی وظایف پیمانکار در شرایط پیمان

مطلب میخواستم البته 1سری خلاصهپیدا کردم اما بطور جامع میخوام اگه کمک کنید ممنون میشم:ws38:

خب شرایط عمومی و خصوصی پیمان رو بخونید:ws38:

لینک به دیدگاه

من ترم 5 هستم اما دستم خیلی ضعیفه.از هر کسی هم میپرسن میگن کار کن اما کسی نمیگه چطوری؟

پلان هایی که میکشم اصلا قوی نیست.میشه بگین چیکار کنم؟:sad0:

لینک به دیدگاه
من ترم 5 هستم اما دستم خیلی ضعیفه.از هر کسی هم میپرسن میگن کار کن اما کسی نمیگه چطوری؟

اگه میخواین در زمینه پلان و ... قوی تر بشین فکر می کنم کتابهایی مثل چگونه معمارانه طراحی کنیم بهتون کمک میکنه.

اما اگه مشکلتون اسکیس هست باید کتابهای اسکیس مثلا کتاب صدیق رو بگیرید و درطول روز هم از هر فضایی که دوست دارید اسکیس بزنید و تمرین کنید.

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

منظورت برا اسکیسه ؟

خب باید کم کم کار کنی تا دستت قوی شه؛باید از اول شروع کنی؛

از خط شروع کن ؛:w16:

خط 5 سانتی چند صفحه بکش؛ بعد 10 سانت ؛ بعد 15 سانت ؛(هم افقی و عمودی و هم مورب ) سعی کن تا خطت قشنگ صاف و یه دست نشده تمرینو ادامه بده؛

بعد 2 تا نقطه تو صفحه ایجاد کن و بینشون خط بکش ؛ خطوط مورب و...

بعد تمرین کشیدن دایره کن ؛ بعد مربع ؛مثلث ؛ مستطیل ؛ ببین تو اون اندازه ای که دلت میخواد میکشی یا نه ؛

کتابای اسکیس رو بخر و از روشون فیگورا رو بکش و تمریناتی که داره رو انجام بده ؛,

هر جا نشستی یه کاغذ بردار و تصویرایی که میبینی از عروسک تا کتاب و میز و اتاق ؛همش بکش ؛ کم کم دستت قوی میشه :w16:

ار اینجاها هم میتونی نمونه کار و آموزش ببینی :

http://www.noandishaan.com/forums/forum381.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread53442.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread43445.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread71766.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread56926.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...