رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام ... بچه ها اگه شما بخواین یه بنا طراحی کنید که توش معماری ایرانی رعایت شده باشه ( یعنی رویکرد طرحتون معماری ایرانی باشه) بیشتر به چه نکته هایی دقت می کنید و از اونا تو طرحتون استفاده می کنید؟ hanghead.gif

بستگی به کاربری بنا داره.

گاهی وقت‌ها از نظر فرمی و حجمی از یکی از بناهای گذشته استفاده می‌کنیم مانند کارهایی که میرمیران انجام داده و خیلی هم زیبا هستند.

گاهی وقت‌ها هم شاید از نظر روابط فضایی شاید نیاز باشه که از این بناها برداشته بشه.

و گاهی هم هر دو مورد :w16:

نوع کاربری خیلی مهم هست کلا.

لینک به دیدگاه
اگه کسی نمونه ای سراغ داشت که معماری مدرن باشه ولی اصول معماری ایران توش رعایت شده باشه بذاره اینجا .... ممنونم از همه :icon_gol:

پیشنهاد می‌کنم کارهای میرمیران را نگاه کنید.

من یک سری کارهای معاصر را در

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
قرار دادم که می‌توانید مشاهده کنید شاید بتونه به شما کمکی کرده باشه.

لینک به دیدگاه
بستگی به کاربری بنا داره.

گاهی وقت‌ها از نظر فرمی و حجمی از یکی از بناهای گذشته استفاده می‌کنیم مانند کارهایی که میرمیران انجام داده و خیلی هم زیبا هستند.

گاهی وقت‌ها هم شاید از نظر روابط فضایی شاید نیاز باشه که از این بناها برداشته بشه.

و گاهی هم هر دو مورد :w16:

نوع کاربری خیلی مهم هست کلا.

خیلی ممنونم از توضیحاتتون :icon_gol:... کاربری خوابگاه دخترانه هست:ws37:

لینک به دیدگاه

سلام معمارای عزیز من یه سوال داشتم تالار شهرسازی پرسیدم به جواب نرسیدم :banel_smiley_4:گفتم بیام اینجا

بچه ها کسی می تونه در مورد بافت های عمق نمای گیبسون یه توضیح کوتاهی بده ؟؟آخه من کتاب زیباییشناسی رو که می خونم این مطلبشو متوجه نمی شم :4564:

لینک به دیدگاه

این دوست عزیزمون تو پروفایلم پیغام گذاشت که بیشتر در مورد فضاهای منفی و مثبت توضیح بدم.

و من پیشنهاد دادم به شهرک شوشتر نو!! کاری بینظیر و فوق العادده از دیبا توجه کنه!!! به هندسه کار نه بلکه فلسفه کار!! به ایرانی بودن کار....

خط به خط این کار ماله فرهنگ ماست... اما متاسفانه دانشجویان معماری همه رایت،گری،تادو آندو و... میشناسن!!!! کار هایی که اگه 1000 سال هم روش تمرکز کنن چون با توجه به فرهنگ ما نیست نمیشه به معنای واقعی درک کرد!!!!

دیبا و دبیا ها رو فراموش کردیم!!!! اول باید کار های ایرانی رو شناخت بعد رفت....

من یه مقاله در مورد شوشتر نو کار کرده بودم... مقاله خوبی شده... گرچه منبع فارسی جز 4 خط کپی که تو همه سایت ها بود چیز دیگه ایی وجود نداشت!!

اما خارجی خیلی داریم... بزودی تو سایت آپل.د میکنم....

فقط برای آشنایی کلی به عکسا توجه کن...

لینک به دیدگاه

میدونم زیاد ربطی به این تایپک نداره!!! اما وقتی مقاله کامل با همه اسکیس های دیبا رو گذاشتم اینا رو پاک میکنم!!

به فضا های منفی نگاه کنید!!

به جزیات طراحی...!! حتی نام گذاری معابر... فرهاد1،فرهاد2،فرهاد3 و...

شیرین 1،شیرین2 و...

در طرح شوشتر نو ، تراکم به صورت افقی مطرح شد : منازل کوچک و نزديک به هم با يک حياط کوچک به منظور ايجاد رابطه بين انسان و زمين و فضای سبز ( ايجاد حياط برای هر خانه تا ساکنين آن بتوانند باغچه ای را در اختيار داشته باشند و به کاشت گل و گياه بپردازند . ) عملاْ بدين وسيله از آپارتمان سازی جلوگيری شد لذا شخصيت شهرهای قديمی را دارد و کوچه ها بصورت ممتد نبودند بلکه بعضا ُ بن بست بودند و در آنها گردش و پيچش وجود داشت و اين کوچه ها فقط محل گذر نبودند بلکه محل سکون هم بشمار می آمدند . نحايتا ُ محلات مختلف با مشخصات فردی منحصر به فرد که تکرار بوجود نيايد ايجاد شد و در اين محله ها تعامل مردم وجود داشت . اتاق ها بزرگ تر طراحی گرديدند و در اختيار مردم قرار گرفتند تا مردم خودشان تصميم گيرند که آن فضا را به چه چيز اختصاص دهند . همانند زندگی روستايی که در آن مبل و ثاثيه نرم هستند ! مثل سفره و رخت خواب لذا اتاق چند عملکردی می شود . در طراحی فضاهای عمومی شهری ، اين فضاها بايد از شخصيت معماری خاصی برخوردار باشند و مردم را جلب کنند و بدين وسيله همبستگی اجتماعی ايجاد شود

Picture11.jpg

Picture12.jpg

Picture14.jpg

لینک به دیدگاه
میدونم زیاد ربطی به این تایپک نداره!!! اما وقتی مقاله کامل با همه اسکیس های دیبا رو گذاشتم اینا رو پاک میکنم!!

به فضا های منفی نگاه کنید!!

به جزیات طراحی...!! حتی نام گذاری معابر... فرهاد1،فرهاد2،فرهاد3 و...

شیرین 1،شیرین2 و...

در طرح شوشتر نو ، تراکم به صورت افقی مطرح شد : منازل کوچک و نزديک به هم با يک حياط کوچک به منظور ايجاد رابطه بين انسان و زمين و فضای سبز ( ايجاد حياط برای هر خانه تا ساکنين آن بتوانند باغچه ای را در اختيار داشته باشند و به کاشت گل و گياه بپردازند . ) عملاْ بدين وسيله از آپارتمان سازی جلوگيری شد لذا شخصيت شهرهای قديمی را دارد و کوچه ها بصورت ممتد نبودند بلکه بعضا ُ بن بست بودند و در آنها گردش و پيچش وجود داشت و اين کوچه ها فقط محل گذر نبودند بلکه محل سکون هم بشمار می آمدند . نحايتا ُ محلات مختلف با مشخصات فردی منحصر به فرد که تکرار بوجود نيايد ايجاد شد و در اين محله ها تعامل مردم وجود داشت . اتاق ها بزرگ تر طراحی گرديدند و در اختيار مردم قرار گرفتند تا مردم خودشان تصميم گيرند که آن فضا را به چه چيز اختصاص دهند . همانند زندگی روستايی که در آن مبل و ثاثيه نرم هستند ! مثل سفره و رخت خواب لذا اتاق چند عملکردی می شود . در طراحی فضاهای عمومی شهری ، اين فضاها بايد از شخصيت معماری خاصی برخوردار باشند و مردم را جلب کنند و بدين وسيله همبستگی اجتماعی ايجاد شود

امیدواریم به این شهرک بیشتراهمیت داده بشه:icon_razz:

معماری قدیم دزفول هم مطالعه کنید...:w16:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام بچه ها من یه سوال دارم........از مدرک کارشناسی باید 3سال بگذزه تا بتونی نظام مهندسی امتحان بدی؟؟؟؟؟؟؟؟قبل این 3سال نمیشه عضوش شد؟؟؟؟؟:a030::a030::ws38:

یکی از دوستای بابام که شرکت مهندسی داره بهم گفته بود که میتونم عضو کانون کاردانها بشم،بعد که 3 سال از مدرک کارشناسی گذشت میتونم برای کارت بعدی اقدام کنم

:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها من یه سوال دارم........از مدرک کارشناسی باید 3سال بگذزه تا بتونی نظام مهندسی امتحان بدی؟؟؟؟؟؟؟؟قبل این 3سال نمیشه عضوش شد؟؟؟؟؟:a030::a030::ws38:

میشه عضو بشی ولی برای آزمون حتما باید سه سال سابقه کار داشته باشی نه اینکه سه سال بگذره!

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
میشه عضو بشی ولی برای آزمون حتما باید سه سال سابقه کار داشته باشی نه اینکه سه سال بگذره!

عهههه،وقتی که آزمون شرکت نکرده باشه مگه میشه بره سر کارw58.gif چه سخت میگیرنicon_pf%20(34).gif

لینک به دیدگاه
عهههه،وقتی که آزمون شرکت نکرده باشه مگه میشه بره سر کارw58.gif چه سخت میگیرنicon_pf%20%2834%29.gif

آره ... وقتی که نظام میگیره تازه حق طراحی بهش میدن ولی سه سال باید تو شرکتای دیگه کار بکنه حتما هم باید این سه سال واسه هر جا که کار میکنه بیمه شده باشه وگرنه قبول نمیکنن!:hanghead:

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها فکر نمیکنم این طوری باشه ........چون تو بدون امتحانه نظام مهندسی کم میتوونی جایی کار کنی که بیمه هم بشی ......من دختر داییم معماری خونده امتحان داده قبول شئ هم واسه نظارت هم طراحی گفت فقط 3سال باید از مدرک کارشناسیت بگذره اونم قبل این که امتحان بده خودش خونه کارای نقشه کشی میکرد........:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها فکر نمیکنم این طوری باشه ........چون تو بدون امتحانه نظام مهندسی کم میتوونی جایی کار کنی که بیمه هم بشی ......من دختر داییم معماری خونده امتحان داده قبول شئ هم واسه نظارت هم طراحی گفت فقط 3سال باید از مدرک کارشناسیت بگذره اونم قبل این که امتحان بده خودش خونه کارای نقشه کشی میکرد........:ws38:

سلام ... اینا قانونه جدیده که همین ترم استادامون (رئیس و معاون نظام مهندسی شهرمون) بهمون درس دادن، داداشمم چند روز پیش رفت سئوال کرد همینجوری بود متاسفانه!:hanghead:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...