رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

سلام ...عرفان هستم...

دوستان من میخوام برم رشته معماری راهنمایی میخواستم...اولاً میخواستم چند نفرتون برام 5 تا دانشگاه تاپ ایران رو تو این رشته به ترتیب برام با نظر کارشناسی خودتون بچینید....دوماً میخواستم بدونم درآمد و بازار کار این رشته چجوریه...و سوماً چند نفرتون برام این رشته رو از لحاظ محتوا و درآمد و بازار کار با عمران برام مقایسه کنید...

اگه اطلاعات خودتون رو بم منتقل کنید ممنون میشم....راستی درباره محبوب ترین و منفورترین درس های این رشته هم برام یکم صحبت کنید... و اینکه کدوم گرایشش باحال تره...

masmooser

این ID منه در صورتی که دوس داشتید اد کنید که به طور رو در رو هم بتونم ازتون سوال کنم...

راستی کسایی که راهنمایی میکنن خواهشاً دانشگاهی که خودشون توش تحصیل میکنن رو هم بگن ...خیلی برام مهمه...

بازم ممنون...

درود بر شما

اگر که به فکر پول هستید و بازار کار فقط !! نیایید به این رشته !

اما اگر که علاقه دارید و کلا بیایید به این رشته . البته باید دید که دید شما به معماری چی هست !؟ شما اگر میخواهید بیایید به معماری دیگه به فکر زیاد خوابیدن نباید باشید و به این فکر هم نباید باشید که آخرین امتحان را که دادید راحتید چون تقریبا تا یک ماه بعد از اینکه بچه های دیگر رشته‌ها آخرین امتحانشونو میدن بچه های معماری خواب بهشون حرام هست و باید پروٰژه‌هاشونو تکمیل کنند !

در رابطه با عمران هم بگم که زمین تا آسمون فرقشونه و از طرفی شخصیت کاری معمار بهتر هست.

این نکات خیلی مهم هست که برای تغییر رشته باید بدونید چون دیدم کسانی که با دیدگاه مدرک و پول اومدن و حالا هم به هیچ جا نرسیدن .

شرمنده اینطور صحبت کردم چون میخواستم که انتخاب اشتباهی خدایی نکرده نکنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چرا پول نداره؟!... با مثال لطفاً... اسم دانشگاهتونم بگین ممنون میشم...البته اگه خواستید...

من نگفتم که پول نداره !!!

گفتم اگه به فکر پول فقط هستی نیایید این رشته که نمیتونی یک معمار بشی ...

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام بچه ها اگه کسی اطلاعاتی در مورد موزه فرش (پایان نامه)ودیتیلی در مورد کنسول داره لطفا کمک کنه....:hanghead:

سلام؛

دیتیل کنسول دارم؛ چند لحظه صبر کن الان براتون میذارم :w16:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
سلام بچه ها اگه کسی اطلاعاتی در مورد موزه فرش (پایان نامه)ودیتیلی در مورد کنسول داره لطفا کمک کنه....:hanghead:

نگفتین فلزی باشه یا بتنی :ws52:

8n96nusmlohnh7c8r40d.jpg

4ovccmez2xgq439pa2rn.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

میخوام کار با نرم افزار رو شروع کنم...فقط یه سوال کلی در مورد نرم افزار های معماری دارم...

اینکه هر نرم افزار چه استفاده ای در این رشته دارن؟

مثلا ما به عنوان دانشجوی معماری چه انتظاراتی باید از اتوکد داشته باشیم؟

در واقع اتوکد برای چه کارهایی استفاده میشه؟فقط پلان؟

و همینطور تری دی مکس و باقی برنامه ها...

مرسی

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نرم افزار معماری یه ابزار برای ارئه بهتر کاراتون،افکار و ایده های شما در سرعت بالاتر نسبت به سایر ابزار ها همانند مداد،پاکن،خطکش و...

نرم افزار هایی مثله اتوکد،تردیمکس و... نرم افزار های کلی و جامع هستن. یعنی هرکسی بر حسب نیازش از این نرم افزار ها استفاده میکنه . از اتوکد رشته های برق،مکانیک و... استفاده میکنن. هرکس برحسب نیاز هاش..... طبیعی هرچی بیشتر از اابزار هاش بدونین بهتره..

تریدیمکس هم یه نرم افزار مدلینگ خیلی قویه.... برای کار های معماری هم به بخش خیلی،خیلی کوچیکی از توانایی های این نرم افزار رو یاد میگیریم.

در کل هنوز نرم افزاری در زیمنه مدلینگ و نور و متریال به پای این نرسیده (تو معماری)

.

.

.

.

از اونجایی که اکثر این نرم افزار ها ماله یه شرکت!!! پس هیچکدوم کامل نیستن!!! پس دونستن همه این نرم افزار ها برای ارائه بهتر و سوییچ کردن بین نرم افزار ها خیلی میتونه بهت کمک کنه.

اما نکته مهم اولویت بندی بین اینها جهت یاد گیری نرم افزار هاست. همه رو که باهم نمیتونی یاد بگیری!!!!

لینک به دیدگاه

اتوکد اولین و شاید راحت ترین نرم افزار معماریه.که کاربرد زیادی هم داره.اگه اتوکد 2بعدی و3بعدی رو خوب بلد باشی کار تو 3maxهم برات راحت تره.اما در کل نرم افزارها مکمل همدیگه اند.

لینک به دیدگاه

سلام ... بچه ها اگه شما بخواین یه بنا طراحی کنید که توش معماری ایرانی رعایت شده باشه ( یعنی رویکرد طرحتون معماری ایرانی باشه) بیشتر به چه نکته هایی دقت می کنید و از اونا تو طرحتون استفاده می کنید؟ hanghead.gif

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
سلام ... بچه ها اگه شما بخواین یه بنا طراحی کنید که توش معماری ایرانی رعایت شده باشه ( یعنی رویکرد طرحتون معماری ایرانی باشه) بیشتر به چه نکته هایی دقت می کنید و از اونا تو طرحتون استفاده می کنید؟ hanghead.gif

به نظرم اصولی مثل محرمیت...متناسب با اقلیم....و 5 اصل دکتر پیرنیا باید باشه(مردم واری،خودبسندگی،نیارش،درونگرایی،پرهیز از بیهودگی)

لینک به دیدگاه

به تناسبات طلایی ایرانی دقت کن

لینک به دیدگاه
به نظرم اصولی مثل محرمیت...متناسب با اقلیم....و 5 اصل دکتر پیرنیا باید باشه(مردم واری،خودبسندگی،نیارش،درونگرایی،پرهیز از بیهودگی)

ممنونم ... پس یعنی از لحاظ حجمی یه حجم ساده میشه دیگه ، درسته؟!:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

نه خیلی هم ساده نمیشه معماری اسلامی بر عکس این چیزی که تو ذهنمونه خیلی هم ساده نیس

اما چون از نظم خاصی پیروی میکنه میشه راحتتر هضمش کرد

از فرم هایی مثل هشتی هم میتونی استفاده کنی و اینکه تو معماری اسلامی یه سری از اعداد مقدس هستنند میتونی از این ویژگی برای ساده نشدن فرم استفاده کنی

لینک به دیدگاه
نه خیلی هم ساده نمیشه معماری اسلامی بر عکس این چیزی که تو ذهنمونه خیلی هم ساده نیس

اما چون از نظم خاصی پیروی میکنه میشه راحتتر هضمش کرد

از فرم هایی مثل هشتی هم میتونی استفاده کنی و اینکه تو معماری اسلامی یه سری از اعداد مقدس هستنند میتونی از این ویژگی برای ساده نشدن فرم استفاده کنی

میشه توضیح بدین چجوری؟:hanghead:

لینک به دیدگاه

اینی که میگم خیلی پیش پا افتاده س اما مثلا عدد هفت مقدس بوده حالا اگه فرم خیلی ساده شده میشه از این اعدادمقدس استفاده کرد مثلا 7 شکستگی ایجاد کرد یا هفت بار از فرم هشت ضلعی استفاده کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...