رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

نه دوست عزیز روستا مشخص کردیم روستای ایوگ از توابع همدان میباشد منتهی تو کار مطالعات فرهنگی و اقتصادی و تاریخی و مذهبی اکثر روستا ها شبیه هم میباشد به خاطر همین از روستا که انتخاب کردیم نام نبردم.

من یه فایل دارم در مورد استان همدان

21 صفحه هست اگه به کارت اومد دانلود کن

خبر بده اگه خوب بود

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

دوستان اینجا کسی در آماده اتواتیک شیشهای برای مکس نداره؟

توی اینا احتمالا پیدا میشه:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه

بچه ها اینجا یه سری پس زمینه برای شیت گذاشته بودید؟ من هرچی گشتم نتونستم پیداش کنم...

کسی دارش به من بده؟؟؟:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه
بچه ها اینجا یه سری پس زمینه برای شیت گذاشته بودید؟ من هرچی گشتم نتونستم پیداش کنم...

نه والا جیگر...من اصن ندیدم:icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه

منظورت اینه:#22 #23

این سایت هم میتونی سر بزنی یه چیزایی پیدا میشه:ws3:

فقط باید حوصله داشته باشی تعداد صفحاتش زیاده:ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه
منظورت اینه:#22 #23

این سایت هم میتونی سر بزنی یه چیزایی پیدا میشه:ws3:

فقط باید حوصله داشته باشی تعداد صفحاتش زیاده:ws3:

مرسی عزیزم:icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام بچه کسی میتونه اینا رو توضیح بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟•NATURAL VENTILATION

•Outdoor breezes create air movement through the house interior by the 'push-pull' effect of positive air pressure on the windward side and negative pressure (suction) on the leeward side.

•In order to have a good natural ventilation, openings must be placed at opposite pressure zones.

•Also, designers often choose to enhance natural ventilation using tall spaces called stacks in buildings.

•With openings near the top of stacks, warm air can escape whereas cooler air enters the building from openings near the ground.

•The windows, play a dominant role in inducing indoor ventilation due to wind forces.

•In most homes, exhausting the warm air quickly can be a problem.

•With the design of high ceilings throughout the breeze zone combined with clerestory windows at the 14′ ceiling height on three walls, the rising hot air is allowed to escape which in turn does two things.

•Firstly the rising air creates a low pressure zone on the cool mass floor, pulling air along the floor from other areas of the house as well as any open doors.

•Secondly the rising and escaping air creates an interior low pressure that should pull in large volumes or exterior air from the patio doors.

•Depending on the primary wind direction and which doors are opened relative to time of day and shade, we can create a breeze of cooler incoming air.

•.

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام بچه کسی میتونه اینا رو توضیح بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟•NATURAL VENTILATION

•Outdoor breezes create air movement through the house interior by the 'push-pull' effect of positive air pressure on the windward side and negative pressure (suction) on the leeward side.

•In order to have a good natural ventilation, openings must be placed at opposite pressure zones.

•Also, designers often choose to enhance natural ventilation using tall spaces called stacks in buildings.

•With openings near the top of stacks, warm air can escape whereas cooler air enters the building from openings near the ground.

•The windows, play a dominant role in inducing indoor ventilation due to wind forces.

•In most homes, exhausting the warm air quickly can be a problem.

•With the design of high ceilings throughout the breeze zone combined with clerestory windows at the 14′ ceiling height on three walls, the rising hot air is allowed to escape which in turn does two things.

•Firstly the rising air creates a low pressure zone on the cool mass floor, pulling air along the floor from other areas of the house as well as any open doors.

•Secondly the rising and escaping air creates an interior low pressure that should pull in large volumes or exterior air from the patio doors.

•Depending on the primary wind direction and which doors are opened relative to time of day and shade, we can create a breeze of cooler incoming air.

•.

واسه معنیشون؟؟؟؟؟

از گروه ترجمه کمک بخواید به نظرم:ws37:

• Like 3
لینک به دیدگاه

بچه ممنون میشم به سولاتم جواب بدین.قراره یه خونه واسه خودمون که چهار نفر هستیم ،تو یه زمین به ابعاد18*22متر توی اقلیم سرد و کوهستانی طراحی کنم میخواستم نظراتتون بدونم؟

1-چه فضاهای قرار میدین؟

2-چه نمای استفاده میکردین؟

3-استخر و سونا اگه زیر ساختمان منظورم اینه طبقه همکف باشه و ساختمان اصلی روش باشه ایرادی داره؟

4-چندطبقه باشه؟

5-از چه سیستم گرمایشی استفاده کنم؟

6-اگه نظریه دیگه هم دارین بهم بگین؟

• Like 13
لینک به دیدگاه

به نظر من چون تو اقلیم سرد و کوهستانیه باید از حداکثر نور خورشید استفاده کرد.. تا جایی که بشه باید از سیستم هایی استفاده کرد که انرژی خورشید و ذخیره کرد...فرم بنا هم باید طوذی باشه که مانع از نفوذ بادهای سرد بشه...... دیگهههههه..... تعداد بازشوها هم کم باشه هم کوچیک...

از نظر نما هم باید با اقلیم همخونی داشته باشه.

• Like 6
لینک به دیدگاه
بچه ممنون میشم به سولاتم جواب بدین.قراره یه خونه واسه خودمون که چهار نفر هستیم ،تو یه زمین به ابعاد18*22متر توی اقلیم سرد و کوهستانی طراحی کنم میخواستم نظراتتون بدونم؟

1-چه فضاهای قرار میدین؟ با توجه با میزان سرمایتون تایین میشه .... اتاق خواب ها-نشیمن-پذیرائی-غذاخورری - کتابخانه - باغ روی بام و ....

2-چه نمای استفاده میکردین؟ یه نما از جنس سنگ

3-استخر و سونا اگه زیر ساختمان منظورم اینه طبقه همکف باشه و ساختمان اصلی روش باشه ایرادی داره؟ میتونه نیم طبقه یا یک طبقه زیر باشه

4-چندطبقه باشه؟ سلیقه ای هست میتونه 2 طبقه باشه که طبقهی اول فقط یه اتاق خواب و باقی اتاق خواب ها هم بالا قرار بگیره .

5-از چه سیستم گرمایشی استفاده کنم؟

6-اگه نظریه دیگه هم دارین بهم بگین؟

باید باتوجه به موقعیت همسایگی طراحی بشه و با توجه به ابعاد زمین مثل اینکه از اطراف با همسایه هایی در احاطه هستید و ساختمان گمون نکنم ویلایی باشه - بهتره از دیوار و مصالح و پنجره های عایق هوا استفاده بشه .

و در نهایت یه نقشه ی خوب باید براش کشید و از تک تک اعضای خانواده نظراتشون رو در موردش مشورت خواست که چطور فضایی رو دوست دارن .

• Like 10
لینک به دیدگاه

فضاها باید در مجاور هم باشند.از فضای باز کم استفاده کنید.تعداد طبقه بستگی به موقعیت زمین داره یعنی باید ببینین تا چند طبقه مجوز ساخت بهتون میدن.ساختمانتون باید در جهت شرقی غربی باشه و از حداکثر پنچره در نمای جنوبی استفاده کنید.گرمایش از کف واسه مناطق سرد خوبه.استخر و سونا در همکف مشکلی نداره.نماهایی که استفاده میشه معمولا با مصالح رنگ تیره در این مناطق بهتره و این که ظرفیت حرارتی بالایی داشته باشن مثلا سنگ نمونه خوبی هست.......

• Like 8
لینک به دیدگاه

سلام بنده دانشجوی ترم 1 ارشد معماری هستم در مورد تاثیر اصول مدرنیته بر معماری مدرن و سبکهای شیکاگو بین الملل فوتوریسم و دیگر سبکها با تاکید بر ویژگیهای بصری و محتوایی هستم ممنون میشم کسی مطلبی رو معرفی کنه یا راهنمایی کنه.

• Like 2
لینک به دیدگاه

ممنون از دوستانی که جواب دادین

اگرپلانی دارین که به دردم میخوره میشه بذارین تا من پلانم طراحی کنم ایراداش بگیرین

دوستانی که فرمودین سنگ برای نما میشه بگین چه سنگی؟عکس میذارین

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...