رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

tina-arch مهمان

آره نتو ديدم.ميخوام از منبع معتبر باشه چون برا پايان نامه ميخوام:ws3:

اگه كتاب معرفي كنيد هم ممنون ميشم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
tina-arch مهمان
سلام دوستان کسی کانسپتی در مورد ساختمان آپارتمانی چیزی داره

ميشه از عناصر معماري خانه سنتي مثل درونگرايي- سلسله مراتب و گودال باغچه استفاده كرد.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

استاد گفته باید یک مجسمه هنری با وسایل دورریختنی و به درد نخور درست کنیم..

اگه چیزی به ذهنتون میرسه بهم بگین...چون من نمیدونم باید چکار کنم

خیلی خیلی ممنونتون میشم اگه کمک کنین

بچه ها چیزی به ذهنتون نرسید؟:sad0:

• Like 4
لینک به دیدگاه
بچه ها چیزی به ذهنتون نرسید؟:sad0:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

:a030:

• Like 9
لینک به دیدگاه
فرقی نمیکنه ........

رساله ها هرچی سرچ کردم فروشی بود مگه به صورت جداگانه اطلاعاتو جمع آوری کنید

اینجا یه سری اطلاعات مسکونی هست

آره نتو ديدم.ميخوام از منبع معتبر باشه چون برا پايان نامه ميخوام:ws3:

اگه كتاب معرفي كنيد هم ممنون ميشم:icon_gol:

اسم سایتا رو زیرش بزن میشه اعتبار:دی

فک کنم کتاب مبانی طراحی مجتمع اقامتی تفریحی هست به همین اسم که گفتم:ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام دوستان یک ساختمان ویلایی واسه 1 خانواده 5 نفره که مادر مهندس و پدر پزشک فرزند اول دانشجوی موسیقی و دو فرزند دیگر دانش آموز هستن با این خانواده پدر بزرگ و مادربزرگ هم زندگی میکنه سایتش از 4 طرف هم نور میگیره از دوستان درخواست کمک در مورد حجم کلی و پلان را دارم؟؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام دوستان یک ساختمان ویلایی واسه 1 خانواده 5 نفره که مادر مهندس و پدر پزشک فرزند اول دانشجوی موسیقی و دو فرزند دیگر دانش آموز هستن با این خانواده پدر بزرگ و مادربزرگ هم زندگی میکنه سایتش از 4 طرف هم نور میگیره از دوستان درخواست کمک در مورد حجم کلی و پلان را دارم؟؟

سلام

به نظرم این از اون کاراییه که باید اول برای راحتی یه سناریو بنویسید وطبق اون عناصر و کنار هم قرار بدید:ws37:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام دوستان. کسی میدونه ابعاد فونداسیون رو چجوری محاسبه میکنن؟

ابعد پی به این ترتیب است که :

سطح پی = بارهای وارده بر ساختمان (مجموع بارهای زنده و مرده محاسبه شده) تقسیم بر مقاومت زمین

مثالش میشه اگر بار وارده بر ساختمانی 80 تن باشه و مقاومت زمین هم 2 کیلو گرم بر سانتیمتر مربع باشه

طبق فرمول بدست میاد 80000/2 که مساوی است با 40000cm2 که اگر پی رو مربع در نظر بگیریم هر بعد آن میشود 200 سانتیمتر که برابر است با 2 متر.

ضخامت پی=تابع بار ساختمان و نوع پی است که در پی هلی بتنی ضخامت در حدی است که آرماتاور های صحیح در پی در حدی که بارهای خمشی و برشی و فشاری را مرتفع کند.

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام دوستان. کسی میدونه ابعاد فونداسیون رو چجوری محاسبه میکنن؟

سطح پی = بارهای وارده بر ساختمان (مجموع بارهای زنده و مرده محاسبه شده) تقسیم بر مقاومت زمین

مثالش میشه اگر بار وارده بر ساختمانی 80 تن باشه و مقاومت زمین هم 2 کیلو گرم بر سانتیمتر مربع باشه

طبق فرمول بدست میاد 80000/2 که مساوی است با 40000cm2 که اگر پی رو مربع در نظر بگیریم هر بعد آن میشود 200 سانتیمتر که برابر است با 2 متر.

ضخامت پی=تابع بار ساختمان و نوع پی است که در پی هلی بتنی ضخامت در حدی است که آرماتاور های صحیح در پی در حدی که بارهای خمشی و برشی و فشاری را مرتفع کند.

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام

به نظرم این از اون کاراییه که باید اول برای راحتی یه سناریو بنویسید وطبق اون عناصر و کنار هم قرار بدید:ws37:

خیلی سخته کسی ایده ای نداره ؟//؟ فقط یک حجم باشه کفایت میکنه.

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام دوستان نواندیشانی و مهندسان

برا طرح نهائی استاد فرمودن ، موضوع انتخاب کنید و من هم به خاطر اینکه مدتی بود یه سایت ، هرچند به قول استاد دارای موقعیت خوبی نیست و دسترسی خوبی نداره و ... و ... توجه هم رو جلب کرده بود. خواستم در مورد این سایت با استاد مشورت کنم و به توافق برسیم که یک کاربری خاص انتخاب کنیم .

ولی استاد خواست که من رو منصرف کنه و من هم نتونستم موافقت استاد رو جلب کنم و...

حالا می خاستم ، اول: نظر شما رو در مورد این کار برا طرح نهایی بدونم؟

و دوم: ببینم نظرتون در مورد کاربری ای سایت با توجه به موقعیت و ابعاد و عمقی که داره بدونم؟

همینطورسوم: اگر طرح مشابه تو همچین سایتی دارید معرفی کنید؟

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

djnksywqlyuhgajt07.jpg

ogrgvsd0v803shkxs6hn.jpg

3lkqzfgld6qaq8iz1ddt.jpg

chsxgp9qd3y596rxk3l3.jpg

dr1qfqv34hn9ow9pm071.jpg

• Like 4
لینک به دیدگاه
خیلی سخته کسی ایده ای نداره ؟//؟ فقط یک حجم باشه کفایت میکنه.

نمونه ای ندارم وفقط در این حد میتونستم راهنمایی کنم وبعد که شروع به کار کردید مشورت:ws37:

سلام دوستان نواندیشانی و مهندسان

برا طرح نهائی استاد فرمودن ، موضوع انتخاب کنید و من هم به خاطر اینکه مدتی بود یه سایت ، هرچند به قول استاد دارای موقعیت خوبی نیست و دسترسی خوبی نداره و ... و ... توجه هم رو جلب کرده بود. خواستم در مورد این سایت با استاد مشورت کنم و به توافق برسیم که یک کاربری خاص انتخاب کنیم .

ولی استاد خواست که من رو منصرف کنه و من هم نتونستم موافقت استاد رو جلب کنم و...

حالا می خاستم ، اول: نظر شما رو در مورد این کار برا طرح نهایی بدونم؟

و دوم: ببینم نظرتون در مورد کاربری ای سایت با توجه به موقعیت و ابعاد و عمقی که داره بدونم؟

همینطورسوم: اگر طرح مشابه تو همچین سایتی دارید معرفی کنید؟

djnksywqlyuhgajt07.jpg

ogrgvsd0v803shkxs6hn.jpg

3lkqzfgld6qaq8iz1ddt.jpg

chsxgp9qd3y596rxk3l3.jpg

dr1qfqv34hn9ow9pm071.jpg

سلام.کنار جاده هست؟؟اصلی فرعی///؟؟؟به نظرم اگه کنار جاده اس هر کاربری قرار میدید به مردمم خدمات بده توی مسیر بد نیس

شیبو عمقش خیلی خوبه نمیدونم اینجا بشه یا نه ولی مثلا یک موزه ی گل و گیاه یا یه شکل فرمال که از این عمق استفاده کنید بام سبز و انرژی پایدار و از این چیزا:ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان

مرسی ولی بارهای وارده بر ساختمان و از کجا بیارم؟:ws52:

لینک به دیدگاه
نمونه ای ندارم وفقط در این حد میتونستم راهنمایی کنم وبعد که شروع به کار کردید مشورت:ws37:

سلام.کنار جاده هست؟؟اصلی فرعی///؟؟؟به نظرم اگه کنار جاده اس هر کاربری قرار میدید به مردمم خدمات بده توی مسیر بد نیس

شیبو عمقش خیلی خوبه نمیدونم اینجا بشه یا نه ولی مثلا یک موزه ی گل و گیاه یا یه شکل فرمال که از این عمق استفاده کنید بام سبز و انرژی پایدار و از این چیزا:ws37:

از یه طرف کنار کمربندی هست که نمیشه دسترسی داد به سایت .

و از یه طرف به بلوار و از یه طرف به خیابان .

عمق گودال 20 متر هست.

به نظر خودم میخام یه پارک یا مجتمع تفریحی ورزشی باشه که بیشتر رو سایت سازی و محوطه سازی کار بشه . در ضمن وسعت سایت خیلی زیاده و نزدیک به 2الی 3 هکتار هست .

• Like 4
لینک به دیدگاه
از یه طرف کنار کمربندی هست که نمیشه دسترسی داد به سایت .

و از یه طرف به بلوار و از یه طرف به خیابان .

عمق گودال 20 متر هست.

به نظر خودم میخام یه پارک یا مجتمع تفریحی ورزشی باشه که بیشتر رو سایت سازی و محوطه سازی کار بشه . در ضمن وسعت سایت خیلی زیاده و نزدیک به 2الی 3 هکتار هست .

خارج شهره.؟:ws52:

اگه توشهره یا نزدیک مجتمع وررزشی خوبه ولی اگه دور باشه استفاده ای داره؟

تفریحی هنوز میشه

با این عمقش حجمایی جالبی میشه درآورد:ws37:

• Like 4
لینک به دیدگاه
خارج شهره.؟:ws52: کنار کمربندی هست . خارج از شهر نیست حاشیه ی شهر هست .

اگه توشهره یا نزدیک مجتمع وررزشی خوبه ولی اگه دور باشه استفاده ای داره؟ ؟؟؟؟؟؟

تفریحی هنوز میشه آره چرا که نه

با این عمقش حجمایی جالبی میشه درآورد:ws37:

دوست ندارم به توپوگرافیش زیاد آسیب بخوره (توپوگرافی قشنگی داره - تپه های کوچک و درختچه هایی اطراف تپه ها)
  • Like 4
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...