رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

میخوام از سایت پلان ماکت درست کنم

برای رودخانه چطوری ارتفاع نشون بدم؟ آب داخل رودخانه چطوری باشه

پل روش چطوری باشه؟

مغازه های و مسکونی ها چطور؟

• Like 2
لینک به دیدگاه

سلام:icon_gol:

کسی راجع به "مبارزه انسان با طبیعت" یا "هماهنگ نبودن انسان با طبیعت" یا "قطع درختان"،متن ادبی(یا حتی متن معمولی)، و عکس(یا مثلا اسکیس ) داره؟

یا مثلا عکسی که به این متن بخوره:

رفته بودم سر حوضتا ببینم شاید، عکس تنهایی خود را در آب،آب در حوض نبودماهیان می گفتند:

... "هیچ تقصیر درختان نیست"

ظهر دم کرده تابستان بود

پسر روشن آب ، لب پاشویه نشست

و عقاب خورشید ، آمد او را به هوا برد که برد.

به درک راه نبردیم به اکسیژن آب

برق از پولک ما رفت که رفت

ولی آن نور درشت،

عکس آن میخک قرمز در آب

که اگر باد می آمد دل او،

پشت چین های تغافل می زد،

چشم ما بود

روزنی بود به اقرار بهشت

تو اگر در تپش باغ خدا را دیدی، همت کن

و بگو ماهی ها، حوضشان بی آب است.

باد می رفت به سر وقت چنار

من به سر وقت خدا می رفتم...

ممنون میشم کمک کنید:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه

سلام به همه بچه ها بخصوص انوش .....

بنده ریزفضاهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را میخواستم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر چی تو اینترنت گشتم چیز مربوطی نبود .. لطفا هر چی از دستتون برمیات برام انجام بدید ........ خیلی ممنون

:banel_smiley_4::sad0:

• Like 1
لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید دوستان من 2تا تحلیل یکی در مورد یک ساختمان آپارتمانی از معماران ایرانی میخوام و یکی هم خانه ویلایی این هم از معماران ایرانی باشه ممنون میشم از دوستان اگه کمک کنند

• Like 2
لینک به دیدگاه
میخوام از سایت پلان ماکت درست کنم

برای رودخانه چطوری ارتفاع نشون بدم؟ آب داخل رودخانه چطوری باشه

پل روش چطوری باشه؟

مغازه های و مسکونی ها چطور؟

سلام میتونید از یونولیت استفاده کنید توشو خالی کنی و با آرنگ آبی و پر کنی چسب این ساده ترین راهه

پلش دیگه بستگی به خودتون داره تونت سرچ کنید مدلای زیادی هست حالا اسون و سخت

یعنی چی مغازه ها ها مسکونی چطور؟؟؟؟؟؟؟؟خب بامتریالهای مختلف میشه ساخت.

سلام به همه بچه ها بخصوص انوش .....

بنده ریزفضاهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را میخواستم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر چی تو اینترنت گشتم چیز مربوطی نبود .. لطفا هر چی از دستتون برمیات برام انجام بدید ........ خیلی ممنون

:banel_smiley_4::sad0:

سلام

آره تونت نیست

ااگه عجله ندارید 5شنبه واستو از یکی بگیرم یعنی بردارم:whistle:

• Like 3
لینک به دیدگاه
یکی هم به داد من برسه:4564::5c6ipag2mnshmsf5ju3

پیدا نکردم از معمار ایرانی:/

اگه خودتون نمونه دارید بذارید باکمک هم تحلیلشون میکنیم دیگه پیدا نشه تنها راهه:ws37:

• Like 3
لینک به دیدگاه
پیدا نکردم از معمار ایرانی:/

اگه خودتون نمونه دارید بذارید باکمک هم تحلیلشون میکنیم دیگه پیدا نشه تنها راهه:ws37:

عزیز از معمار خارجی هم اگه باشه مشکلی نیست.

کسی تحلیل و عملکرد در زمان حال را از خانه طباطبایی ها داره؟؟؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
عزیز از معمار خارجی هم اگه باشه مشکلی نیست.

کسی تحلیل و عملکرد در زمان حال را از خانه طباطبایی ها داره؟؟؟

اون لینکاکه تو پروفایلتون گذاشتن به دردتون نخورد؟!

پیام بازدیدکننده ها؟:ws52:

• Like 3
لینک به دیدگاه
اون لینکاکه تو پروفایلتون گذاشتن به دردتون نخورد؟!

پیام بازدیدکننده ها؟:ws52:

حالا اینو واسه دوشنبه میخوام اگه دارید یک پلان خانه مسکونی میخواستم فایل کد باشه استاد گفته پلان محل زندگی خودتونو + یک اصلاحیه که مثلا دوست داشتید چطوری باشه بیارید واسه تحلیل اگه یک همچین چیزی دارید ممنون میشم برام بزارید.

:hapydancsmil:

• Like 2
لینک به دیدگاه
حالا اینو واسه دوشنبه میخوام اگه دارید یک پلان خانه مسکونی میخواستم فایل کد باشه استاد گفته پلان محل زندگی خودتونو + یک اصلاحیه که مثلا دوست داشتید چطوری باشه بیارید واسه تحلیل اگه یک همچین چیزی دارید ممنون میشم برام بزارید.

:hapydancsmil:

:ws52:

خب از کجا بدونیم محل زندگیتون چجوریه /؟؟؟؟؟؟که پلان بدیم/؟؟؟؟

اینو به نظرم خودتون باید کار کنید:ws38:

• Like 3
لینک به دیدگاه
هیچ کس نیست کمک کنه؟:w000:

این نمونه فقط پیداکردم فعلا لاتین سرچ کنید پیدامیشه

استادیوم ورزش‌های آبی پکن که برای المپیک ۲۰۰۸ آماده شده بود، معماری شگفت‌انگیزی دارد. به خاطر نمای حبابی و شفاف، این استادیوم لقب مکعب آبی گرفته است.

image-E4C7_4B7783A4.jpgادامه عکس ها در ادامه مطلب

image-E4C7_4B7783A4.jpgاین ورزشگاه طوری طراحی شده که در مصرف انرژی کارا باشد، پوسته حبابی، انرژی نور خورشید را جذب می‌کند و هوا و آب استادیوم را گرم می‌کند. هر حباب، *****ی دارد که میزان پراکنده شدن گرما را تنظیم می‌کند. جنس این حباب‌ها از یک ماده شبیه تفلون موسوم به ETFE است. بنابراین این ورزشگاه سازه‌ای «سبز» و سازگار با محیط زیست محسوب می‌شود.image-1CAD_4B778656.jpg image-2D1D_4B778656.jpgimage-6FB0_4B778656.jpgimage-82D2_4B778656.jpgاین استادیوم از آب بارانی که روی سقفش می‌بارد بعد از تصفیه، برای تأمین آب ورزشگاه استفاده می‌کند. تخمین زده می‌شود که ۱۵۰ تا ۲۰۰ ملیون دلار هزینه، صرف ساختن مکعب آبی شده باشد. این استادیوم از آب بارانی که روی سقفش می‌بارد بعد از تصفیه، برای تأمین آب ورزشگاه استفاده می‌کند. تخمین زده می‌شود که ۱۵۰ تا ۲۰۰ ملیون دلار هزینه، صرف ساختن مکعب آبی شده باشد. عملیات ساخت این استادیوم از دسامبر ۲۰۰۳ آغاز شد. image-585C_4B778656.jpgimage-6690_4B778656.jpgimage-E600_4B778656.jpgدر المپیک ۲۰۰۸، ورزشکاران برای گرفتن ۴۲ مدال طلا باید در همین ورزشگاه رقابت کنند، ورزشگاهی که ۶ هزار صندلی ثابت و ۱۱ هزار صندلی موقتی دارد و طراحی خوب آن استفاده از این ورزشگاه را تا ۴۰-۳۰ سال آینده هم ممکن خواهد کرد.اما اکنوناستادیوم زیبای مکعب آب پکن به پارک آبی تبدیل می شود500x_waterpark-watercube.jpg

استادیوم های مسابقات ورزشی به خصوص المپیک، معمولا بعد از اتمام بازی ها به حال خود رها می شوند. دلیل این امر هم هزینه های بالای نگهداری چنین ساختمان های عظیمی است، که چندان صرفه اقتصادی برای ادامه فعالیت ندارند. اما مثل اینکه برخی ورزشگاه های

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
قرار نیست چنین سرنوشتی داشته باشند. دولت چین در اولین قدم، استادیوم زیبای
را تبدیل پارک بازی های آبی کرده است.

این ساختمان که برخی هم به آن

می گویند، با هزینه ۵۰ میلیون دلاری در حال تبدیل به یک پارک آبی زیبا است. تا اینجا بیش از نیمی از فضای این استادیوم به پارک آبی تبدیل شده است و شما با پرداخت ۳۰ دلار می تواند به گشت و گذار و شنا در آن بپردازید.

image-F3B9_4B778656.jpg

این پارک با بیش از ۱۲ هزار مترمربع مساحت، هم اکنون بزرگترین پارک آبی آسیا است، که بخش های متنوعی همانند استخر موج، رودخانه وحشی، تورنادو و بیش از ۱۳ محوطه آب بازی جداگانه دارد. شما هم می توانید در این حباب آبی زیبا رکورد شنای تان را اندازه بگیرید. شاید رقیب بعدی مایکل فیلپز باشید!

منبع:نقش نگار

این لینکای لاتین شاید توش چیزی پیدا کنید

Design criteria for water park

• Like 3
لینک به دیدگاه
این نمونه فقط پیداکردم فعلا لاتین سرچ کنید پیدامیشه

استادیوم ورزش‌های آبی پکن که برای المپیک ۲۰۰۸ آماده شده بود، معماری شگفت‌انگیزی دارد. به خاطر نمای حبابی و شفاف، این استادیوم لقب مکعب آبی گرفته است.

image-E4C7_4B7783A4.jpgادامه عکس ها در ادامه مطلب

image-E4C7_4B7783A4.jpgاین ورزشگاه طوری طراحی شده که در مصرف انرژی کارا باشد، پوسته حبابی، انرژی نور خورشید را جذب می‌کند و هوا و آب استادیوم را گرم می‌کند. هر حباب، *****ی دارد که میزان پراکنده شدن گرما را تنظیم می‌کند. جنس این حباب‌ها از یک ماده شبیه تفلون موسوم به ETFE است. بنابراین این ورزشگاه سازه‌ای «سبز» و سازگار با محیط زیست محسوب می‌شود.image-1CAD_4B778656.jpg image-2D1D_4B778656.jpgimage-6FB0_4B778656.jpgimage-82D2_4B778656.jpgاین استادیوم از آب بارانی که روی سقفش می‌بارد بعد از تصفیه، برای تأمین آب ورزشگاه استفاده می‌کند. تخمین زده می‌شود که ۱۵۰ تا ۲۰۰ ملیون دلار هزینه، صرف ساختن مکعب آبی شده باشد. این استادیوم از آب بارانی که روی سقفش می‌بارد بعد از تصفیه، برای تأمین آب ورزشگاه استفاده می‌کند. تخمین زده می‌شود که ۱۵۰ تا ۲۰۰ ملیون دلار هزینه، صرف ساختن مکعب آبی شده باشد. عملیات ساخت این استادیوم از دسامبر ۲۰۰۳ آغاز شد. image-585C_4B778656.jpgimage-6690_4B778656.jpgimage-E600_4B778656.jpgدر المپیک ۲۰۰۸، ورزشکاران برای گرفتن ۴۲ مدال طلا باید در همین ورزشگاه رقابت کنند، ورزشگاهی که ۶ هزار صندلی ثابت و ۱۱ هزار صندلی موقتی دارد و طراحی خوب آن استفاده از این ورزشگاه را تا ۴۰-۳۰ سال آینده هم ممکن خواهد کرد.اما اکنوناستادیوم زیبای مکعب آب پکن به پارک آبی تبدیل می شود500x_waterpark-watercube.jpg

استادیوم های مسابقات ورزشی به خصوص المپیک، معمولا بعد از اتمام بازی ها به حال خود رها می شوند. دلیل این امر هم هزینه های بالای نگهداری چنین ساختمان های عظیمی است، که چندان صرفه اقتصادی برای ادامه فعالیت ندارند. اما مثل اینکه برخی ورزشگاه های

قرار نیست چنین سرنوشتی داشته باشند. دولت چین در اولین قدم، استادیوم زیبای
را تبدیل پارک بازی های آبی کرده است.

این ساختمان که برخی هم به آن

می گویند، با هزینه ۵۰ میلیون دلاری در حال تبدیل به یک پارک آبی زیبا است. تا اینجا بیش از نیمی از فضای این استادیوم به پارک آبی تبدیل شده است و شما با پرداخت ۳۰ دلار می تواند به گشت و گذار و شنا در آن بپردازید.

image-F3B9_4B778656.jpg

این پارک با بیش از ۱۲ هزار مترمربع مساحت، هم اکنون بزرگترین پارک آبی آسیا است، که بخش های متنوعی همانند استخر موج، رودخانه وحشی، تورنادو و بیش از ۱۳ محوطه آب بازی جداگانه دارد. شما هم می توانید در این حباب آبی زیبا رکورد شنای تان را اندازه بگیرید. شاید رقیب بعدی مایکل فیلپز باشید!

منبع:نقش نگار

این لینکای لاتین شاید توش چیزی پیدا کنید

Design criteria for water park

متشکرم من خودم اینو دارم ولی بازم ممنونم من بیشتر دنبال ضوابط طراحی پارک های آبی هستم که چیز خاصی پیدا نکردم وولی بازم ازتون ممنونم

• Like 1
لینک به دیدگاه
متشکرم من خودم اینو دارم ولی بازم ممنونم من بیشتر دنبال ضوابط طراحی پارک های آبی هستم که چیز خاصی پیدا نکردم وولی بازم ازتون ممنونم

ضوابط هرچی گشتم فروشی بودن

شاید توسایتای خارجی گیر بیارید یا از روی نمونه ها ریزفضاهارو بتونید دربیارید و ابعاد هم از نویفرتو ...

خواهش:ws37:

• Like 2
لینک به دیدگاه

دوستان 2تا تحلیل ازشاهکار های معماران ایرانی میخوام یک ساختمان آپارتمانی و یک ساختمان ویلایی.

با تشکر

لینک به دیدگاه
دوستان 2تا تحلیل ازشاهکار های معماران ایرانی میخوام یک ساختمان آپارتمانی و یک ساختمان ویلایی.

با تشکر

درود

در لینک های زیر چند تا از کارهای امیدآذری معرفی شدند شاید به دردتون بخوره .

• Like 4
لینک به دیدگاه
ضوابط هرچی گشتم فروشی بودن

شاید توسایتای خارجی گیر بیارید یا از روی نمونه ها ریزفضاهارو بتونید دربیارید و ابعاد هم از نویفرتو ...

خواهش:ws37:[/QU

.ممنونم / اما من الان 1 هفته هست همه جا دنبالشم یه چیز جامع گیرم نیومده.یه مشاوره !! من این ترم طراحی فنی و طرح 4 دارم 3تا موضوع استاد داده 1-مجتمع تجاری -تفریحی 2-پارک آبی 3-سینما به نظرت کدومش بهتره؟؟و نوع سازه چی پیشنهاد میدی؟راستش من از طراحی فنی هیچی نمی دونم:5c6ipag2mnshmsf5ju3 متاسفانه باید واسه همش مطالعات ببرم:icon_pf (34):

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...