رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یعنی از اونجایی که شیب داره شروع میشه یه کم بیای جلو و بعد ادامه ندی

مینا جونم کلا باید سقف شیبدار رو حدف کنه چون در تمام طبقات این مشکل سرگیر بودن وجود داره :ws37: یا باید سقف رو حذف کنی یا یک کاربری براش پیدا کنی ، حالا چی خدا میدونه

اینم برشش : (قسمت های قرمز رنگ اگر سقف داشته باشه سرگیر میشه )

etdktkqvrs50gd010bwk.jpg

• Like 5
لینک به دیدگاه
مینا جونم کلا باید سقف شیبدار رو حدف کنه چون در تمام طبقات این مشکل سرگیر بودن وجود داره :ws37: یا باید سقف رو حذف کنی یا یک کاربری براش پیدا کنی ، حالا چی خدا میدونه

اینم برشش : (قسمت های قرمز رنگ اگر سقف داشته باشه سرگیر میشه )

etdktkqvrs50gd010bwk.jpg

بله درسته ارتفاعش کمه باید کلا رو باز بشه:w16:

• Like 3
لینک به دیدگاه

یا میتونی طبق شکل زیر اون قسمتی رو که سرگیر میشه اختصاص بدی به فضای طبقه زیرین تا سقف شیب دار رو هم نگه داری ، اینجوری حل میشه :

قسمت هایی رو که هاشور زدم یک فضا قرار بدی با ارتفاع بیشتر :ws37:

u6t7i9swwfdj8wjr4n8c.jpg

• Like 4
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان
یا میتونی طبق شکل زیر اون قسمتی رو که سرگیر میشه اختصاص بدی به فضای طبقه زیرین تا سقف شیب دار رو هم نگه داری ، اینجوری حل میشه :

قسمت هایی رو که هاشور زدم یک فضا قرار بدی با ارتفاع بیشتر :ws37:

u6t7i9swwfdj8wjr4n8c.jpg

فک کنم این بهتره. مرسی دوستم. خیلی زحمت کشیدی

جز رویت راه دیگه ای نیس واسه کشیدن پلاناش؟

لینک به دیدگاه
فک کنم این بهتره. مرسی دوستم. خیلی زحمت کشیدی

جز رویت راه دیگه ای نیس واسه کشیدن پلاناش؟

خواهش میکنم عزیزم ، آره به نظر خودم هم این بهتره ، فرم حجمت هم بهم نمیخوره :ws37:

با رویت همه چیز دقیق درمیاد و آسونتره و همزمان با طراحی پلان ، پرسپکتیو و نما و برش رو هم داری و دیگه نیازی نیست بعدا مدلسازی کنی و یا اینکه بکشی ، ولی به غیر رویت میتونی اول برش کارت رو ترسیم کنی (برش یک خطی مثل تصویر پست قبل) بعد از برش اندازه های پلان رو دربیاری و متوجه بشی هر طبقه نسبت به قبلی چقدر عقب نشستگی داره و ترسیمشون کنی :a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

برای یه کاری میخوام ازیه ارتفاع تا یه ارتفاع دیگه برن مثلا گالری موزه...به جای پله میخوام رمپ بذارم......شیب باید چند درصد باشه ؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام دوستان

برای یه کاری میخوام ازیه ارتفاع تا یه ارتفاع دیگه برن مثلا گالری موزه...به جای پله میخوام رمپ بذارم......شیب باید چند درصد باشه ؟

برای اینکه شیب مسیر خیلی احساس نشه در مسیر گالری فکر کنم حدود 5-8 درصد (ترجیحا 5 درصد) مناسبه :ws38:

• Like 6
لینک به دیدگاه

مرسی خانم ایرانخواه:دی

8درصد استاندارد معلولین هست فک کردم با پا شاید سخت باشع با این شیب

5درصد استاندارد هست؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
مرسی خانم ایرانخواه:دی

8درصد استاندارد معلولین هست فک کردم با پا شاید سخت باشع با این شیب

5درصد استاندارد هست؟

آره من هرجا خوندم شیب ملایم بین 5-8 درصد بوده ، همون 5 درصد برای افراد پیاده استاندارد هست اگر بخوای کمتر از این بگیری طول رمپت خیلی زیاد میشه icon_pf%20%2834%29.gif

هر یک متر 5 سانتی متر بالا میره ، زیاد نیست :ws37:

• Like 1
لینک به دیدگاه

یه پلان دارم

از یه پروژه ی زمین گرمایی یه مجتمع ورزشی

همونطور که تو عکس پلان معلومه:

cwppvfm8addkevlyiw5q.jpg

• Like 3
لینک به دیدگاه

تو این پروژه یه تعدادی چاه زده میشه به قطر 20 سانت و عمق تقریبا 80 متر

که تو این عکس معلومه:

oy4rsxfc5jqypt28gbr.jpg

• Like 3
لینک به دیدگاه

حالا توی رویت مشکلم احداث ای چاه هاس!!!:4564:

تو کد توی لایر های جدا هر کدوم رو کشیدم و بعد ایمپورت کردم توی رویت

حالا ساختمون رو هم تا حدودی احداث کردم

اما با اینکه برای چاه ها هم Level منفی گذاشتم، نمیتونم اصلا به Building pad تبدیلشون کنم که بعدش بخوام Mass بدم:4564:

اینم عکسش:

2q5d8t85sup1h61nfxr.jpg

• Like 3
لینک به دیدگاه

خب میتونید با کامپوننت سطح زمین و چاه ها رو بسازید ، هم راحت تره و هم اینکه اصلا به مشکل بر نمیخوردید .

یک سطح به عنوان زمین پروژه ترسیم کنید بعد دو دایره به قطر دهانه چاه ها درونش بکشید و بعد اکسترود کنید اینجوری دهانه چاه خالی میشه، بعد دوباره میتونید دو دایره دیگه در دهانه چاه ترسیم کنید و یک آفست به اندازه ضخامت دیواره چاه براش در نظر بگیرید و این بار به سمت پایین اکسترود کنید تا دیواره چاه کشیده بشه :a030:

اینجوری راحت تره :ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه
خب میتونید با کامپوننت سطح زمین و چاه ها رو بسازید ، هم راحت تره و هم اینکه اصلا به مشکل بر نمیخوردید .

یک سطح به عنوان زمین پروژه ترسیم کنید بعد دو دایره به قطر دهانه چاه ها درونش بکشید و بعد اکسترود کنید اینجوری دهانه چاه خالی میشه، بعد دوباره میتونید دو دایره دیگه در دهانه چاه ترسیم کنید و یک آفست به اندازه ضخامت دیواره چاه براش در نظر بگیرید و این بار به سمت پایین اکسترود کنید تا دیواره چاه کشیده بشه :a030:

اینجوری راحت تره :ws3:

راستش من مثل شما معماریا زیاد روی رویت مسلط نیستم

میشه فایلشو ایمیل کنم براتون و یه نمونه کوچولو روش اجرا کنین؟:hanghead:

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...