رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

gingulak مهمان
اینم طرحت با کمی تغییرات

البته رمپ وسط رو خودت بهش اضافه کن چون وقت نشد بسازم و بذارمش:a030:

این پوسته ای که گذاشتم فقط یک نمونه اس. میتونی پوسته هایی با طرحهای مختلف ایجاد کنی و رو طرحت بیاری

v5qta6wfybt1v2zsxhs.jpg

89iuncgeuspokd4z4spx.jpg

مرسی عزیزم. من خودم هم دوست داشتم از پوسته استفاده کنم ولی چون استادمون زیاد با پوسته موافق نیست نذاشتم. ینی میه پوسته وقتی معنی میده که کاربری داشته باشه

ولی بازم زحمت کشیدی دوستم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مرسی عزیزم. من خودم هم دوست داشتم از پوسته استفاده کنم ولی چون استادمون زیاد با پوسته موافق نیست نذاشتم. ینی میه پوسته وقتی معنی میده که کاربری داشته باشه

ولی بازم زحمت کشیدی دوستم :icon_gol:

برای هویت دادن به پوسته میتونی پوسته هایی در که در طرحت ایجاد میکنی براش کاربری خاصی تعریف کنی.

مثلا پوسته هایی که به عنوان سقف و سایه بانی هستن . خصوصا در مکانهایی که رمپ داری نیاز به همچین سقفی خواهی داشت. چونکه در طرحت باید برای عوامل اقلیمی ات پاسخگوی مناسبی باشی. در فصول زمستان و پاییز به دلیل بارش برف و باران و امکان لغزنده شدن رمپ ها نیازه که سقفی داشته باشن. تو میتونی این پوسته ها رو به صورت متحرک طراحی کنی.

همچنی وقتی که تو یک حیاط مرکزی داری اگه همونطور که یکی از دوستان گفت از الگوی دقیق حیاط مرکزی نخوای استفاده کنی ( یعنی همون فرورفتن در داخل زمین) مشکلی که پیش میاد همون دفع آب ناشی از بارندگیه. پس در هر حال تو باید در برخی جاها از این پوسته ها استفاده کنی.

گاه هم میتونی از این پوسته ها علاوه بر اینکه برای جلوه دادن به طرحت استفاده میکنی برای تعیین مسیرها هم استفاده کنی.

اینها همه از عواملی هستن که میتونی در هویت دادن به پوسته ات استفاده کنی و در طرحت نشون بدی.:a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان
برای هویت دادن به پوسته میتونی پوسته هایی در که در طرحت ایجاد میکنی براش کاربری خاصی تعریف کنی.

مثلا پوسته هایی که به عنوان سقف و سایه بانی هستن . خصوصا در مکانهایی که رمپ داری نیاز به همچین سقفی خواهی داشت. چونکه در طرحت باید برای عوامل اقلیمی ات پاسخگوی مناسبی باشی. در فصول زمستان و پاییز به دلیل بارش برف و باران و امکان لغزنده شدن رمپ ها نیازه که سقفی داشته باشن. تو میتونی این پوسته ها رو به صورت متحرک طراحی کنی.

همچنی وقتی که تو یک حیاط مرکزی داری اگه همونطور که یکی از دوستان گفت از الگوی دقیق حیاط مرکزی نخوای استفاده کنی ( یعنی همون فرورفتن در داخل زمین) مشکلی که پیش میاد همون دفع آب ناشی از بارندگیه. پس در هر حال تو باید در برخی جاها از این پوسته ها استفاده کنی.

گاه هم میتونی از این پوسته ها علاوه بر اینکه برای جلوه دادن به طرحت استفاده میکنی برای تعیین مسیرها هم استفاده کنی.

اینها همه از عواملی هستن که میتونی در هویت دادن به پوسته ات استفاده کنی و در طرحت نشون بدی.:a030:

مرسی دوستم. عالی بود

یادم میاد تو یه فیلمی سقف متحرک دیده بودم واسه استادیوم. میدونم معروف بود ولی متاسفانه الان یادم نمیاد. به نظرتون الان یه ماکت دیگه بسازم و این تغیراتم توش بدم؟

لینک به دیدگاه
مرسی دوستم. عالی بود

یادم میاد تو یه فیلمی سقف متحرک دیده بودم واسه استادیوم. میدونم معروف بود ولی متاسفانه الان یادم نمیاد. به نظرتون الان یه ماکت دیگه بسازم و این تغیراتم توش بدم؟

برای گرفتن تاییدیه از استادت به نظرم هرچه بهتر رو طرحت کار کنی و کامل ترش کنی بهتره.

چون مجبور میشی که بیشتر فک کنی و این باعث میشه تسلط بیشتری نسبت به کارت پیدا کنی و وقتی استادت ایرادی از کارت میگیره راحتتر جوابشو میدی.

سعی کن حتما برای کارت مبانی نظری درستی داشته باشی تا بتونی استادت رو توجیه کنی.

موفق باشی عزیزم.:icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه

دوستان کسی اطلاعات در مورد طراحی مسجد داره ؟هرچی مطالعات طرح نقشه هرچی باشه

خیلی اضطراریه

ممنون

• Like 4
لینک به دیدگاه

خیلی اضطراریه

ممنون

سلام

به این تاپیکها سربزنید

http://www.noandishaan.com/forums/thread96028.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread69496.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread86842.html

• Like 7
لینک به دیدگاه

خیلی اضطراریه

ممنون

نمونه های مساجد جدید و قدیمی زیادی اینجا هست:icon_gol:

http://www.noandishaan.com/forums/thread105172.html

• Like 7
لینک به دیدگاه
سلام بچه ها. استادمون حجمم و دید. بازم تائید نکرد :4564:

گفت ترکیب باید قوی تر بشه :sad0:

عزیزم اصلا اشکال نداره.

منم واسه پایان نامه ام چندین بار طرحمو عوض کردم. تا اینکه تونستم تاییدیه بگیرم. فقط تلاشتو بیشتر کن.:a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه

دوست من توی ترکیب باید به چند نکته توجه کنی

1-اولا احجام نباید به قدری با هم ترکیب بشن که ماهیت اصلی خودشونو از دست بدن

2-انقدر نباید جدا ازهم باشن که اصلا به هم ربطی نداشته باشن

3- رعایت یه مدول خاص به زیباتر شدن حجمت خیلی کمک میکنه در واقع به حجمت تعادل می ده

اما درباره اصل موضوع یعنی مد روز

1-به نظر من مد همونطور که به ظاهر ناپایداره ولی در واقعیت دارای یک دوره تناوب اکثر لباسهایی که امروز مد شده تو 10 یا 20 سال پیش مدبوده حالا با کمی تغییر دوباره مد شده یا مدل موی بلند آقایون یه زمانی پیش از انقلاب مد بوده و بهش میگفتن هیپی وحالا با کمی تغییر دوباره مد شده(پس وجود یک ریتم تناوبی به طرحت مفهوم میده

• Like 5
لینک به دیدگاه

2-توجه به این نکته هم خیلی بهت کمک میکنه اینکه مد دو نیمه داره تاریک وروشن -خوب وبد-گاهی وقتا موجب تعالی انسان میشه وگاهی موجب افول

3-وجود مد باتمام خوبی ها وبدی هاش به نظر لازم میاد چون نبودش باعث یکنواختی وبی تحرکی جامعه میشه

اما راهکار های پیشنهادی من

1 اولا به مفاهیم شکلها توجه کن مثلا اینکه مربع نمایاننده پایداریه یا دایره نماد وحدت یا مثلث که نماد سرزندگی و نشاط

2 -پیشنهاد میکنم بری به سمت خطوط منحنی که نشان از روح پر تلاطم انسانه ودر در نهایت به یک گوشه تیز رو به بالا ختم بشه که نشون بده انسان برای رسیدن به تعالی به دنبال مد میره و البته سرزندگی

برات آرزوی موفقیت می کنم :a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز؛

این که ناراحتی نداره ..باید انقد با فرمها بازی کنی تا ترکیب ایده آلی بوجود بیاد...

ببین دوست خوبم اگه توی ترکیبت 1 منطق باشه مسلما خوب تا به نظر میاد نه اینکه صرفا چیده بشه کنار هم....و اینکه حتما ترکیب 2 تا منحنی خیلی جذاب تر بشه تا که حتما جندتا حجم کنار هم یا داخل هم بگذاریم و فکر کنیم شکیل تر میشه!

فرم مسلما تابعه عملکرده پس هر قسمتو خوب دقت کن که بتونه فضاهارو هم به نحو مناسبی قرار بدی....:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتید

موضوع پایان نامه کارشناسی من سفارت خانه ژاپن در ایرانه دوستان اگه منبع به درد بخور برای جمع آوری رساله دارین بهم معرفی کنین!:icon_gol::icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام بچه ها من نقشه ی اتوکد محله ی اوین یا ولنجک رو میخوام...

به خاطر این گفتم اوین یا ولنجک چون اون محدوده ای رو میخوام که اجلاس سران داخلش باشه... نمیدونم مربوط به کدوم محله میشه کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
کسی خلاصه یا جزوه از تاسیسات الکتریکی یا مکانیکی داره؟من میخوام

سلام

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
هم یه مقدار هست

• Like 3
لینک به دیدگاه

من کدم 2013 فونت کاتبو نصب کردم اما تو style فونتای کاتبو نداره.دیگه در حالت عادی هم بدون کاتب فارسی مینویسم کلمه ها جدا جدان به هم نمیچسبن.چیکار کنم؟کمکم کنین5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...