رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت دوستان عزیزم :4564:

یه فرصتی بهمون دادن تا رساله هامونو تکمیل کنیم... چرا من هرچی می گردم در مورد خانه هنر مطلب زیادی پیدا نمی کنم پس؟ :4564:

تا دلتون بخواد در مورد هتل و فرهنگسرا و مهد کودک و... رساله آماده هست اما در مورد موضوع من نه :4564:

اگه کسی چیزی در مورد " خانه هنر " یا حتی فرهنگسرای هنر یا هرچیزی مربوط به هنر داشت ممنون میشم کمکم کنه :4564::4564:

آفـــــــــرین:4564:

سلام دوست عزیز؛

به عنوان نمونه موردی " Iceland Academy of Arts by ADEPT Architects" رو دیدم که امیدوارم براتون مفید باشه.:5c6ipag2mnshmsf5ju3

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوست عزیز؛

به عنوان نمونه موردی " Iceland Academy of Arts by ADEPT Architects" رو دیدم که امیدوارم براتون مفید باشه.:5c6ipag2mnshmsf5ju3

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

ممنون عزیزم .به عنوان یکی از مصاددیق می تونه کمکم کنه .اما فعلا دنبال مطلب هستم :icon_redface:

• Like 1
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان
سلام دوستان. موضوع پایان نامه من راجع به آکادمی مده. واسه کانسپتش من فقط اوج و ناپایداری به ذهنم رسیده. کسی ایده ی دیگه ای داره؟

بچه ها چرا کسی به من کمک نمیکنه؟؟؟ هر چی اتود زدم استادمون قبول نمیکنه. میگه باید مد رو تو ساختمون نشون بدی. نشون یدی که مد یه چیز پایدار نیست و از بین میره ولی در عین حال یه چارچوبی هم داره. در ضمن باید پویا باشه!!!

تقریبا 10 تا اتود زدم تا حالا ولی هنوز نتیجه ای نگرفتم. اوایل شهریورم باید تحویل بدم :4564:

لینک به دیدگاه
بچه ها چرا کسی به من کمک نمیکنه؟؟؟ هر چی اتود زدم استادمون قبول نمیکنه. میگه باید مد رو تو ساختمون نشون بدی. نشون یدی که مد یه چیز پایدار نیست و از بین میره ولی در عین حال یه چارچوبی هم داره. در ضمن باید پویا باشه!!!

تقریبا 10 تا اتود زدم تا حالا ولی هنوز نتیجه ای نگرفتم. اوایل شهریورم باید تحویل بدم :4564:

حجم اتود زدی ؟ یه دوتا از اتوداتو میذاشتی ببینیم چه کردی!!

وقتی میخوای یه چیز ناپدار نشون بدی از احجام سبک و نرم استفاده کن (مثلا صفحه تو کارت بیار یا سازه چادری بزن.. ترکیبی کار کن)... میخوای در عین حال چارپوب هم داشته باشه پیشنهادم لایه لایه کار کردن...

c2xp497qi7s5nfai520h.jpg

چون موضوع مد ترجیحا چه حجم خارجی چه فضاهای داخلی چند منظوره و انعطاف پذیر کار کن

نمونه طراحی زاها حدید نگاه کن به دردت میخوره

اما در کل تو میتونی هر حجمی بزنی فقط باید خوب ازش دفاع کنی هر حرکتتو توضیح بده تا استادت تایید کنه کارتو ...

در کل اینطوری کمک کردن بهت سخته بهتر اتوداتو بزاری شاید اینطوری بفهمیم بهتر چه تغییری تو ایده ات بیاری...

و در ضمن میتونی از سبک های معماری مدرن هم استفاده کنی چون موضوع مده دستت بازه مثلا حجمت به سبک پرش کیهانی یا های تک کار کنی چون مد یعنی روز آمدی میتونی این به روز بودن در مصالح سبک معماری تکنولوژی استفاده شده بکار ببری..

اگه هم خواسی از احجام هندسی استفاده کنی باید بشکنیشونو تصویر ناپایدار ازش نشون بدی ...

0xmq3kyoovpfqb0jn8l.jpg

• Like 7
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان
حجم اتود زدی ؟ یه دوتا از اتوداتو میذاشتی ببینیم چه کردی!!

وقتی میخوای یه چیز ناپدار نشون بدی از احجام سبک و نرم استفاده کن (مثلا صفحه تو کارت بیار یا سازه چادری بزن.. ترکیبی کار کن)... میخوای در عین حال چارپوب هم داشته باشه پیشنهادم لایه لایه کار کردن...

چون موضوع مد ترجیحا چه حجم خارجی چه فضاهای داخلی چند منظوره و انعطاف پذیر کار کن

نمونه طراحی زاها حدید نگاه کن به دردت میخوره

اما در کل تو میتونی هر حجمی بزنی فقط باید خوب ازش دفاع کنی هر حرکتتو توضیح بده تا استادت تایید کنه کارتو ...

در کل اینطوری کمک کردن بهت سخته بهتر اتوداتو بزاری شاید اینطوری بفهمیم بهتر چه تغییری تو ایده ات بیاری...

و در ضمن میتونی از سبک های معماری مدرن هم استفاده کنی چون موضوع مده دستت بازه مثلا حجمت به سبک پرش کیهانی یا های تک کار کنی چون مد یعنی روز آمدی میتونی این به روز بودن در مصالح سبک معماری تکنولوژی استفاده شده بکار ببری..

اگه هم خواسی از احجام هندسی استفاده کنی باید بشکنیشونو تصویر ناپایدار ازش نشون بدی ...

بعضیاش و خراب کردم ولی هنوز دو سه تا دارم. فردا میزارم تا ببینیدشون!

لینک به دیدگاه

اطلاعات مربوط به 1شهر مثل تهران.کل جاها اعم از موزه هتل مهمانسرا پارک ها بیمارستانها در "آن باشدو 1 جای تفریحی برای توریست ها...... سایت پلان نما پلان رو میخوام ......

• Like 2
لینک به دیدگاه
اطلاعات مربوط به 1شهر مثل تهران.کل جاها اعم از موزه هتل مهمانسرا پارک ها بیمارستانها در "آن باشدو 1 جای تفریحی برای توریست ها...... سایت پلان نما پلان رو میخوام ......

سلام.فکرمیکنم برای همچین اطلاعاتی باید به شهرداری مراجعه کنید:ws37:

• Like 4
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان

این سایتمه که کنار پارک لاله است

phnyk901w4k9otazhqdy.png

اینم از اتودام: این اولیش بود. مثلث کار کردم تا ناپایداری نشون بده

ela5dkgle2d3o1rbd7.jpg

wcd69n0kmu1w1st1a33k.jpg

این دومی: تو این از حیاط مرکزی استفاده کردم

vbmdjt8oruhyn1qq4ra.jpg

x8m5h1zjgpai4d54zt9z.jpg

alkyzidldm3wn2eyf3ds.jpg

این سومی:

82t530ou531hd17vp829.jpg

2pvjsfgqr5s2cwf2zsv.jpg

لینک به دیدگاه

phnyk901w4k9otazhqdy.png

ela5dkgle2d3o1rbd7.jpg

wcd69n0kmu1w1st1a33k.jpg

vbmdjt8oruhyn1qq4ra.jpg

x8m5h1zjgpai4d54zt9z.jpg

alkyzidldm3wn2eyf3ds.jpg

این سومی:

82t530ou531hd17vp829.jpg

2pvjsfgqr5s2cwf2zsv.jpg

سلام...مثلث خوبه که خلاقیت و نشون میده ولی به نظر من پر نباشه .........کات شده به قول دوستمون از صفحه و خط استفاده ککنید وترکیبش کنید اگه نمیخواید منحنی استفاده کنید..........

حالت پر و سلب به نظرم پایدارمیکنه:ws37:

• Like 6
لینک به دیدگاه
اینم از آخریش:

تو هیچکدوم از دایره استفاده نکردم. شاید مشکل کارام اینجاست!!

pezdq4xp1wrqj7us3wh.jpg

svajt1bzi9ubq74q1h4d.jpg

siyyv4hbh3oro6rgp2g.jpg

همیشه که منحنی و دایره نشون دهند ه ی ناپایداری و بهترشدن کار نیس........

من خودم زیاد توکارام منحنی و دایره ندارم.....

میتونید با اشکال منتظم کارهای فوق العاده ای خلق کنید.......

باید اتودبیشترباشه وششاید درک از چیزی که میخواید خلق کنید......

(نظرشخصی بودن فقط):icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه

phnyk901w4k9otazhqdy.png

ela5dkgle2d3o1rbd7.jpg

x8m5h1zjgpai4d54zt9z.jpg

این سومی:

82t530ou531hd17vp829.jpg

دوست من خودتم مطمئنا به این نتیجه رسیدی که این طرح ها نمیتونن عدم ثبات و ناپایداری رو نشون بدن.

من خودمم چندان تو زدن همچین طرحهایی مهارت ندارم شاید اگه کار دستم خوب بود برات چندتا اتود میزدم تا راهنمایی ات کنم.

ولی فعلا تئوری بهت میکم تا بعد در اولین فرصت برات طرح اتودی بذارم.

یکی از روشهای نمایش ناپایداری استفاده از منحنیه ، که الزاما این نیست که پلانت منحنی باشه تو میتونی در حجمت این خطوط منحنی رو به نمایش بذاری . چون منحنی پویایی خاصی به طرح میده

یکی دیگه از این اشکال استفاده از مثلثه به شرطی که بر روی یکی از گوشه ها قرار بگیره.که حتی مربع و مستطیل هم با دست بردن در زوایا و ... در صورتی که بر روی یکی از گوشه ها قرار بگیرن این قابلیت رو دارن.

شما همون مثلثی رو که در طرحت به کار بردی اگه از حالت خوابیده درش بیاری و در حالت عمودی با هم ترکیبش کنی این ناپایداری رو بهتر میتونی نمایش بدی.

• Like 7
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان
دوست من خودتم مطمئنا به این نتیجه رسیدی که این طرح ها نمیتونن عدم ثبات و ناپایداری رو نشون بدن.

من خودمم چندان تو زدن همچین طرحهایی مهارت ندارم شاید اگه کار دستم خوب بود برات چندتا اتود میزدم تا راهنمایی ات کنم.

ولی فعلا تئوری بهت میکم تا بعد در اولین فرصت برات طرح اتودی بذارم.

یکی از روشهای نمایش ناپایداری استفاده از منحنیه ، که الزاما این نیست که پلانت منحنی باشه تو میتونی در حجمت این خطوط منحنی رو به نمایش بذاری . چون منحنی پویایی خاصی به طرح میده

یکی دیگه از این اشکال استفاده از مثلثه به شرطی که بر روی یکی از گوشه ها قرار بگیره.که حتی مربع و مستطیل هم با دست بردن در زوایا و ... در صورتی که بر روی یکی از گوشه ها قرار بگیرن این قابلیت رو دارن.

شما همون مثلثی رو که در طرحت به کار بردی اگه از حالت خوابیده درش بیاری و در حالت عمودی با هم ترکیبش کنی این ناپایداری رو بهتر میتونی نمایش بدی.

منم فک میکنم تو ساختشون مشکل دارم. باید از یه متریال نرم تر استفاده کنم تا انعطاف داشته باشن ولی دقیقا نمیدونم با چی بسازم راحت تر منظور وو نشون میدم

لینک به دیدگاه
منم فک میکنم تو ساختشون مشکل دارم. باید از یه متریال نرم تر استفاده کنم تا انعطاف داشته باشن ولی دقیقا نمیدونم با چی بسازم راحت تر منظور وو نشون میدم

متریال نرم چوب پنبه.......پارچه کنفی

• Like 4
لینک به دیدگاه

دوست گلم همونطور که مهسا جان گفت اگر بخوای از فرم مثلث استفاده کنی باید روی گوشه قرارش بدی، در واقع این از مهمترین مشخصات مثلثه که اگر روی اضلاع باشه پایدارترین و اگر روی راس قرار بگیره ناپایدار ترین فرم هندسیه:ws37:

من یه تمرین بهت پیشنهاد میکنم که ممکنه بتونه بهتر کمکت کنه، 10 تا مسطتیل 5 در 10 سانتی با یونولیت 3سانتی درست کن، و بدون اینکه به عنوان یه اتود طرح بهش نگاه کنی فقط با ترکیب همین مسطتیل ها سعی کن مفهوم ناپایداری رو نشون بدی، وقتی به یه نتیجه خوب رسیدی میتونی با کم و زیاد کردن و تغییر ابعاد همون مسطتیلا به کمک ایده کلی ای که دستت اومده طراحی خوبی انجام بدی:a030:

بازم اگر مشکل داشتی بگو تا بیشتر کمکت کنیم:w16::icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه
gingulak مهمان
دوست گلم همونطور که مهسا جان گفت اگر بخوای از فرم مثلث استفاده کنی باید روی گوشه قرارش بدی، در واقع این از مهمترین مشخصات مثلثه که اگر روی اضلاع باشه پایدارترین و اگر روی راس قرار بگیره ناپایدار ترین فرم هندسیه:ws37:

من یه تمرین بهت پیشنهاد میکنم که ممکنه بتونه بهتر کمکت کنه، 10 تا مسطتیل 5 در 10 سانتی با یونولیت 3سانتی درست کن، و بدون اینکه به عنوان یه اتود طرح بهش نگاه کنی فقط با ترکیب همین مسطتیل ها سعی کن مفهوم ناپایداری رو نشون بدی، وقتی به یه نتیجه خوب رسیدی میتونی با کم و زیاد کردن و تغییر ابعاد همون مسطتیلا به کمک ایده کلی ای که دستت اومده طراحی خوبی انجام بدی:a030:

بازم اگر مشکل داشتی بگو تا بیشتر کمکت کنیم:w16::icon_gol:

مرسی عزیزم. حتما این کارو میکنم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام خدمت دوستان عزیزم :4564:

یه فرصتی بهمون دادن تا رساله هامونو تکمیل کنیم... چرا من هرچی می گردم در مورد خانه هنر مطلب زیادی پیدا نمی کنم پس؟ :4564:

تا دلتون بخواد در مورد هتل و فرهنگسرا و مهد کودک و... رساله آماده هست اما در مورد موضوع من نه :4564:

اگه کسی چیزی در مورد " خانه هنر " یا حتی فرهنگسرای هنر یا هرچیزی مربوط به هنر داشت ممنون میشم کمکم کنه :4564::4564:

آفـــــــــرین:4564:

بچه ها اینجا هم یه نفر به کمک احتیاج داشتا :w02:

• Like 5
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
بچه ها اینجا هم یه نفر به کمک احتیاج داشتا :w02:

گلم این وردی که بهت میدم رو ببین ، "فرهنگسرای ارسباران" فرهنگسرای هنر هستش ،مرکز هنری نمونه خارجی زیاد داره اما نمونه داخلیش میشه فرهنگسرا 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif و دیگه به نام مرکز هنری نمیدونم داریم یا نه

حاالا تو صفحات اول این ورد لیستی از فرهنگسراها هست ببین اگه هر کدوم رو خواستی بهت میدم :w16:، حجم کلی ورد زیاده :icon_gol:

فرهنگسراهای تهران.doc

لینک به دیدگاه
گلم این وردی که بهت میدم رو ببین ، "فرهنگسرای ارسباران" فرهنگسرای هنر هستش ،مرکز هنری نمونه خارجی زیاد داره اما نمونه داخلیش میشه فرهنگسرا 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif و دیگه به نام مرکز هنری نمیدونم داریم یا نه

حاالا تو صفحات اول این ورد لیستی از فرهنگسراها هست ببین اگه هر کدوم رو خواستی بهت میدم :w16:، حجم کلی ورد زیاده :icon_gol:

خیلیییییییییی از لطفت ممنونم ...

فرهنگسرای خاوران و ملل رو بهم بدی ممنون می شم.دستت درد نکنه :hapydancsmil:

• Like 7
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...