رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

سیم کشی چی؟

تلفن ، روشنایی ، کامپیوتر ، کلید و پریز و ... کل اینها مربوط به پلان های تاسیسات الکتریکی هستند و شما منظورتون کدوم مورد است ؟

سیم کشی روشنایی،کلید پریز اینجور مسایل

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

میخوام یه خانه روستایی برای یه خانواده 5نفره طراحی کنم...میشه بگین به چه مواردی باید توجه کنم؟

مسلما از مهم ترین چیزایی که باید در نظر بگیری شرایط اون روستا، فعال یا غیر فعال بودنش، شرایط اقتصادی و اشتغال اون خانواده و خیلی چیزای دیگه...

در کل برای طراحی ی خونه روستایی باید شرایط کل اون روستا رو ی بررسی کلی کنی، به مراتب از طراحی داخل شهر سخت تر و پیچیده تره:ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه

سیم کشی روشنایی،کلید پریز اینجور مسایل

من یه ساختمان با این شرایط دارم اما متاسفانه مال هنرستانمه و کار دستیه، اگه برات مشکلی نداره عکساشو برات بذارم، اما مطمئنم تمام پلان های تاسیساتش درسته چون با مهندس برق کرکسیونش کردم:ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه
میخوام یه مسکونی طراحی کن یه ضلع زمینم زاویه داره...از این زاویه واسه چی استفاده کنم که پرت نشه؟

باید یه کروکی بکشی ببینیم چطور زمینیه .

تو عکس پایین میتونی ببینی راه پله چطور با زاویه دار بودن زمین خودش رو سازگار کرده و به شکل متوازی الضلاع دراومده .

orsir7kn4fvzdfpw0hs.jpg

• Like 5
لینک به دیدگاه
این ابعاد زمینه؟:ws37::ws37:1hmksajd2uiy7z2jxn.jpg

خوب این نقشه ای که تو پست قبلی گذاشتم بی جهت با زمین شما نیست .

دقیقا یکی هستن .

زاویه ی زمینت هم طوری نیست که نشه ازش استفاده کرد .

بسته به دید و ورودی میتونی خعلی راحت طراحی کنی . ( ابعاد زمین هم خعلی عالیه ، بزرگ و جادرا )

• Like 4
لینک به دیدگاه

من یه بار برای طراحی همچین زمینی از طرح شعاعی استفاده کردم، کار خوبی شد اما کاربریش فرهنگی تفریحی بود، برای مسکونی شاید یکم سخت بشه:ws37:

• Like 2
لینک به دیدگاه
من یه ساختمان با این شرایط دارم اما متاسفانه مال هنرستانمه و کار دستیه، اگه برات مشکلی نداره عکساشو برات بذارم، اما مطمئنم تمام پلان های تاسیساتش درسته چون با مهندس برق کرکسیونش کردم:ws37:

اشکال نداره؛بفرست،دستت درد نکنه

لینک به دیدگاه

سلام تو موضوعات زیر کسی هست کمکم کنه ؟؟؟؟

1- از مشکلات عمده ی جداره های شهری ، وجود الهاقات در نما است : انتخاب یک جداره دارای معذل ، پیشنهاد و طراحی .

2-خط آسمان شهر

3- طرح ترافیکی و ارائه ی راهکار .

:w16:

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام تو موضوعات زیر کسی هست کمکم کنه ؟؟؟؟

1- از مشکلات عمده ی جداره های شهری ، وجود الهاقات در نما است : انتخاب یک جداره دارای معذل ، پیشنهاد و طراحی .

2-خط آسمان شهر

3- طرح ترافیکی و ارائه ی راهکار .

:w16:

من درست متوجه نشدم اما

1- کتاب طراحی شهری در بخش مرکزی تهران نوشته توسلی در مورد مسائل شهری خیابان امام ومیدان حسن اباد نما و جداره هم کار کرده شاملش میشه کامل (با نام بافت مرکزی توسلی پی دی افش هست سرچ کنی راحت میتونی دانلود کنی ولی کتابش نایاب) خیابان کارگر توسلی هم هست اونم پی دی اف اش هست از این دوتا میتونی خیلی استفاده کنی .... حالا نمیدونم سوالت این بود که یه محدوده بت معرفی کنیم ؟؟؟؟؟ (اگه اره هر قسمتی میتونی خودت تحلیل کنی از این دو کتاب میتونی یاد بگیری اساسا الحاقات نما هم اگه شامل تابلوها و چیزهای تبلیغاتی طرح ساماندهی میدی یه پیشنهاد مثلا قرار دادان تابلوها فقط در ارتفاع سه تا 4 متری بناها مجاز میباشد تا از اغتشاش بصری جلوگیری شه....غیر از اینا باقی مسائل از این دوکتاب تحلیلشون میتونی بفهمی..)

2. خط اسمان چی اطلاعاتی میخوای بیشتر توضیح بده

3. نمیدونم

• Like 2
لینک به دیدگاه
من یه بار برای طراحی همچین زمینی از طرح شعاعی استفاده کردم، کار خوبی شد اما کاربریش فرهنگی تفریحی بود، برای مسکونی شاید یکم سخت بشه:ws37:

عزیزم میشه دقیقا بگی چیکارکردی؟

من این دو تا پلان کشیدم .ایرادش بهم بگین؟

xpjf2p9hr4pyv8djxiyy.jpge7a9l2fvz683kvz4qu.jpg

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...