رفتن به مطلب

نواندیشان ربات

Yamna 1

ارسال های توصیه شده

فیلمای قشنگی از قدرت این لیزر گرفتم روی چوب و پلاستیک و نوارچسب و کبریت و ................ شاید یه تاپیک واسش بزنم البته کلیپ ها اماده بشه بهتره

اگه موضوع تاپیک منحرف میشه پاک کنید پست رو.......... اومدم یه سر بزنم فقط :a030:

شرمنده :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

نه اصلا سواد شما به درد ما میخوره اطلاعات میگیریم :icon_gol:
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 263
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من نیستم خوب فعال شدینا :banel_smiley_4: حیف ذهنم درگیره یکم و یکی دوماه هست کار با میکرو اینارو گذاشتم کنار

تازگیا نزدیک 400 پونصد هزار قطعات خریده بودم مازاد اون چیزی که قبلا داشتم ولی یه سری اتفاقات افتاد یکی دوماهه کنار گذاشتم :hanghead:

منم واقعا درگیر شدم یهویی موند همه چی
لینک به دیدگاه
nlj 'vl ;,v,a odgd gbj fvnl onhda

باز اینجوری شد

دمت گرم کوروش خیلی لذت بردم

کارت عالیه و اینکه این سی ان سی خونگی خیلی به کار من میاد

امیدوارم تاپیکش رو بزنی و مارو هم از داشته هات بی بهره نکنی:a030:

فدات این چیزی نیست فقط لیزرشو روبراه کردم چون هرکسی که بره سراغ بحث لیزر مطمئن باش چن تایی رو میسوزونه یکم سرکار میره تا بتونه راه بندازه اگه نا امید نشه تازه..........تکنولوژی بالایی دارن این دیود لیزرها و تا چند ده کیلوواتش الان تو ادوات نظامی امریکا هست و تا چند سال اینده میخوان تا سیصد کیلووات ارتقا بدن واسه ی هدف قرار دادن و منفجر کردن موشک ها :w02:..................اینی که تو عکس میبینی نهایت سیصد الی چهارصد میلی واته ولی همینم کافیه تا چوب و پلاستیک رو بسوزونه البته با گذاشتن لنز و متمرکز کردن.........به چشمم ضررای جبران ناپذیری میزنه تو کار من خیلی اذیتم کرد چون عینکم نداشتم سردردای شدید و....

واسه خود cnc باید یه هیت سینک گرد بگیرم میشه واسه تبادل گرمایی بهتر خمیرسیلیکنم بینشون زد

بحث محورها و استپر موتورها و کنترلش توسط میکرو هم داستانای خودشو داره اونم یکی دوماه شاید کارببره راه اندازیش بیشتر برنامه اش ممکنه سرکار بذاره چون باید دیتای اون عکس یا لوگو تبدیل به کد بشه و میکرو بخونه و طبق اون طرح شمارو روی کار پیاده کنه :w02:

لینک به دیدگاه
هزینه ساختش چقدر شده ؟

این دی وی دی رام ها که میبینی همینجوری چیدم هم تبلیغه هم یجورایی پایه بود واسه اینکه از دور با لیزر دستی حک بزنم روی چوب چون هنوز cnc رو نساختم :ws3:

و یه نکته مهم اینکه من پول دیود لیزر ندادم

لیزرهامو از تو دل همین دی وی دی رایترها کشیدم بیرون که بهترین مارک هاشو میگم بهتون که از داخل اونا در بیارین اگه خواستین چون یه گونی دی وی دی رایتر اسقاطی گرفتم از رفیقم که تو پاساژ کار میکنه :ws3:

اصلا فکرشو میکردین لیزر داخل رایتر انقدر قدرت داشته باشه ؟

لینک به دیدگاه
فدات این چیزی نیست فقط لیزرشو روبراه کردم چون هرکسی که بره سراغ بحث لیزر مطمئن باش چن تایی رو میسوزونه یکم سرکار میره تا بتونه راه بندازه اگه نا امید نشه تازه..........تکنولوژی بالایی دارن این دیود لیزرها و تا چند ده کیلوواتش الان تو ادوات نظامی امریکا هست و تا چند سال اینده میخوان تا سیصد کیلووات ارتقا بدن واسه ی هدف قرار دادن و منفجر کردن موشک ها :w02:..................اینی که تو عکس میبینی نهایت سیصد الی چهارصد میلی واته ولی همینم کافیه تا چوب و پلاستیک رو بسوزونه البته با گذاشتن لنز و متمرکز کردن.........به چشمم ضررای جبران ناپذیری میزنه تو کار من خیلی اذیتم کرد چون عینکم نداشتم سردردای شدید و....

واسه خود cnc باید یه هیت سینک گرد بگیرم میشه واسه تبادل گرمایی بهتر خمیرسیلیکنم بینشون زد

بحث محورها و استپر موتورها و کنترلش توسط میکرو هم داستانای خودشو داره اونم یکی دوماه شاید کارببره راه اندازیش بیشتر برنامه اش ممکنه سرکار بذاره چون باید دیتای اون عکس یا لوگو تبدیل به کد بشه و میکرو بخونه و طبق اون طرح شمارو روی کار پیاده کنه :w02:

خیلی جالب شد

ببین برای کار کردن روی محور ها و اینکه به تمام زوایا بچرخه میشه درستش کرد ولی همونجوری که خودت گفتی کار میبره

برای درست کردن جی کد هایی که از نرمافزار میگیریم و تبدیلش به دیتا برای لیزر نیاز به برنامه نویس داریم ولی بازم میشه با مهندسی معکوس انجامش داد:|

اما خب پیش رو میگیرم ببینم چجوری میشه انجامش داد

این دی وی دی رام ها که میبینی همینجوری چیدم هم تبلیغه هم یجورایی پایه بود واسه اینکه از دور با لیزر دستی حک بزنم روی چوب چون هنوز cnc رو نساختم :ws3:

لیزرهامو از تو دل همین دی وی دی رایترها کشیدم بیرون که بهترین مارک هاشو میگم بهتون که از داخل اونا در بیارین اگه خواستین چون یه گونی دی وی دی رایتر اسقاطی گرفتم از رفیقم که تو پاساژ کار میکنه :ws3:

نه والا فکرشم نمیکردم انقدر قدرت داشته باشه

از کدوم مدلا کشیدی بیرون؟

لینک به دیدگاه
خیلی جالب شد

ببین برای کار کردن روی محور ها و اینکه به تمام زوایا بچرخه میشه درستش کرد ولی همونجوری که خودت گفتی کار میبره

برای درست کردن جی کد هایی که از نرمافزار میگیریم و تبدیلش به دیتا برای لیزر نیاز به برنامه نویس داریم ولی بازم میشه با مهندسی معکوس انجامش داد:|

اما خب پیش رو میگیرم ببینم چجوری میشه انجامش داد

نه والا فکرشم نمیکردم انقدر قدرت داشته باشه

از کدوم مدلا کشیدی بیرون؟

ما فقط یه محور x داریم و یه محور y

با همین دو محور بصورت مختصاتی هرطرحی رو میشه زد فقط همونطور که گفتی باید اون عکس یا طرح تبدیل بشه به کد قابل فهم برای میکرو

من اینجا چیکاره ام پس حرفه ای نیستم تو برنامه نویسی ولی رو یه موضوع قفل کنم راش میندازم :banel_smiley_4:

چندین کمپانی رو دل و روده رایترهاشونو ریختم بیرون

ال جی،سونی،پاینر،سامسونگ،سوزوکی،.....

دیود لیزر سونی خیلی قوی تره کلاس لیزرش 3هس ولی بقیه کلاس یک اند البته پاینرهم سه زده ولی هنوز تستش نکردم چون دیود رو داخل ماژول گذاشتم بخوام درش بیارم اسیب می بینه خیلی حساسن

تو تاریکی تست کردم خط لیزری که میندازه عین این فیلما میشه که رو اسلحه لیزر بستن :ws28:

لینک به دیدگاه

الان من خونه ی رایتر سامسونگ دارم که دی وی دی بالا نمیاره! :ws3: لیزرش اونوقت هنوز اون کارایی رو داره ؟

سوال دیگه اینکه اگر بخوایم ازینا تو مدار استفاده کنیم و به میکرو وصل کنیم پروسه پیچیده ای داره ؟

لینک به دیدگاه
الان من خونه ی رایتر سامسونگ دارم که دی وی دی بالا نمیاره! :ws3: لیزرش اونوقت هنوز اون کارایی رو داره ؟

سوال دیگه اینکه اگر بخوایم ازینا تو مدار استفاده کنیم و به میکرو وصل کنیم پروسه پیچیده ای داره ؟

سامسونگ قدرت جالبی نداره البته چون اولا سامسونگ باز کردم و ناشی بودم تو در اوردن و تستش یکی دوتا سوزوندم چون هلو تو گلو نیستن دورشون هیت سینکه بعشیاهم علاوه بر هیت سینک داخل یه پوشش فلزی اند و در اوردنشون مکافاته مگر اینکه اره مویی و گیره اینا داشته باشی با احتیاط در بیاری .............من که نه گیره داشتم نه اره مویی

با ترفند درش اوردم :w02:

بالا نیاوردن مربوط به بهم خوردن فوکوس اپتیکش میتونه باشه چون اینا یه عمر تقریبا مشخصی دارن بعد یه مدت از کار میافته و دیسک رو نمیخونه

معمولا بالای 90 درصد لیزرهاش سالمه چون من هرچی ضایعاتی از پاساژ گرفتم تقریبا همه سالم بودن

فقط دقت کن دی وی دی رایتر باید باشن نه سی دی رام نه سی دی رایتر نه دی وی دی رام فقط و فقط دی وی دی رایتر چون قدرت برن و سوزوندن تو دی وی دی نیاز به لیزر قوی تری داره و واسه همین ما اون لیزر رو میخوایم از نظر توانی هم حساب کنی خیلی قوی ترن که میسوزونن

داخلشون یه لیزر دیگه هم هست که مادون قرمزه و واس خوندنه اطلاعاته و اون بدردمون نمیخوره مگر واسه پروژه های دیگه

اگر رفتی از پاساژ بخری قیمتشون معمولا 1000 تا 1500 تمونه ضایعات رایترها

بازم بسته به انصاف طرفه :ws3: من از آشنا گرفتم همون 1000 اینا

نه اصلا پروسه پیچیده ای نیست با یه ترانزیستور میتونی سوییچش کنی با میکرو

لینک به دیدگاه

من ی مدت دنبال دستگاه ویترای اتوماتیک بودم ، ی قیمت هم گرفتم ولی خیلی بالا بود!

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

به نظرتون میشه یه همچین چیزی درست کرد ؟

تو کلیپ بالا هست

خودشُ که نه ولی یه چیز تو همون مایه ها

لینک به دیدگاه
سامسونگ قدرت جالبی نداره البته چون اولا سامسونگ باز کردم و ناشی بودم تو در اوردن و تستش یکی دوتا سوزوندم چون هلو تو گلو نیستن دورشون هیت سینکه بعشیاهم علاوه بر هیت سینک داخل یه پوشش فلزی اند و در اوردنشون مکافاته مگر اینکه اره مویی و گیره اینا داشته باشی با احتیاط در بیاری .............من که نه گیره داشتم نه اره مویی

با ترفند درش اوردم :w02:

بالا نیاوردن مربوط به بهم خوردن فوکوس اپتیکش میتونه باشه چون اینا یه عمر تقریبا مشخصی دارن بعد یه مدت از کار میافته و دیسک رو نمیخونه

معمولا بالای 90 درصد لیزرهاش سالمه چون من هرچی ضایعاتی از پاساژ گرفتم تقریبا همه سالم بودن

فقط دقت کن دی وی دی رایتر باید باشن نه سی دی رام نه سی دی رایتر نه دی وی دی رام فقط و فقط دی وی دی رایتر چون قدرت برن و سوزوندن تو دی وی دی نیاز به لیزر قوی تری داره و واسه همین ما اون لیزر رو میخوایم از نظر توانی هم حساب کنی خیلی قوی ترن که میسوزونن

داخلشون یه لیزر دیگه هم هست که مادون قرمزه و واس خوندنه اطلاعاته و اون بدردمون نمیخوره مگر واسه پروژه های دیگه

اگر رفتی از پاساژ بخری قیمتشون معمولا 1000 تا 1500 تمونه ضایعات رایترها

بازم بسته به انصاف طرفه :ws3: من از آشنا گرفتم همون 1000 اینا

نه اصلا پروسه پیچیده ای نیست با یه ترانزیستور میتونی سوییچش کنی با میکرو

کل دی وی دی رایتر 1000 تومن ؟!

اشتباه میگم ؟:ws3:

لینک به دیدگاه

تو کلیپ بالا هست

دیدم کلیپ رو .........شدنش میشه کار نشد نداره ولی باید دید متریال و ابزارش تو ایران هست که بخوای خودت بسازیش یا نه

برنامه نویسیش برای کنترلش و ارتباطش با نرم افزارم خیلی کار میبره

تازه اخرش خودش داشت رنگ امیزیش میکرد اگ میتونن قسمت رنگ امیزیشم روی همون cnc پیاده میکردن :ws3:

لینک به دیدگاه
کل دی وی دی رایتر 1000 تومن ؟!

اشتباه میگم ؟:ws3:

اره ضایعاتش همین قدره نمیدونن داخلش یه استپر داره که تو امجد بخوای بخری پونزده تومن پول اونه

خود لیزر هم دست کم پونزده دلاره یه سرچ کن دستت میاد :ws3:

حالا باقی موتورها و سنسور تصویر و مادون قرمزش اینا بکنار :w02:

لینک به دیدگاه

تو کلیپ بالا هست

odgd uhgdi

rdlj ]rnv f,n?

خیلی عالیه قیمت چقدر بود

ببینید بشه همین دستگاه لیزر رو زد اون هم دقیقا به همین شیوه س

فقط بجای لیزر یه نازل انژکتور و مواد هستش

لینک به دیدگاه
odgd uhgdi

rdlj ]rnv f,n?

خیلی عالیه قیمت چقدر بود

دقیقا

فیلمو تایید کن یه ساعت گذشت:banel_smiley_4:

دسترسی نداری رو اون قسمت :ws38:

لینک به دیدگاه
دیدم کلیپ رو .........شدنش میشه کار نشد نداره ولی باید دید متریال و ابزارش تو ایران هست که بخوای خودت بسازیش یا نه

برنامه نویسیش برای کنترلش و ارتباطش با نرم افزارم خیلی کار میبره

تازه اخرش خودش داشت رنگ امیزیش میکرد اگ میتونن قسمت رنگ امیزیشم روی همون cnc پیاده میکردن :ws3:

بیشتر مهم همون بخش بندی هستش

چون باید ترکیب رنگها براش تعریف بشه از اونور پر شدن فضاها تعریف بشه که اشتباه نشه و چون روان نیست یکم برنامه نویسیش دقت خیلی خیلی بالایی میخواد و هوش مصنوعی

لینک به دیدگاه
اره ضایعاتش همین قدره نمیدونن داخلش یه استپر داره که تو امجد بخوای بخری پونزده تومن پول اونه

خود لیزر هم دست کم پونزده دلاره یه سرچ کن دستت میاد :ws3:

حالا باقی موتورها و سنسور تصویر و مادون قرمزش اینا بکنار :w02:

حالا حسابشو بکن با این همه دم و دستگاه شرکت میفروشه یک دلار:|

لینک به دیدگاه
odgd uhgdi

rdlj ]rnv f,n?

خیلی عالیه قیمت چقدر بود

دقیق یادم نیست ولی 80 اینا بود

خیلی راحت میشد باهاش درآمد زایی کرد ولی خب قیمتش بالا بود ..

من زیاد تجربه این کارارو ندارم 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه
دقیقا

فیلمو تایید کن یه ساعت گذشت:banel_smiley_4:

دسترسی نداری رو اون قسمت :ws38:

نه دسترسی ندارم

بذار مهدی خودش بیاد میزنه

چون یه سری تغییرات دادیم فقط خود مهدی دسترسی داره به اون قسمت تا دوباره دسترسی ها تعریف بشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...