رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

هارد ملات : با صرفه ترین کف پوش صنعتی های و ضد سایش که در حین بتن ریزی اجرا می شوند ، مواد بتن سخت می باشند.

از آنجایی که این مواد پایه سیمانی هستند ، همخوانی کاملی با بتن کف داشته و عمر مفید آنها تا کنون در پروژه هایی تا 30 سال هم گزارش شده اند. موارد زیر چندین نمونه از استفاده های این محصولات می باشند: · پارکینگ ها · صنایع متوسط و سنگین · کارخانجات خودرو سازی · کارخانجات پوشاک · انبار های پر تردد · انواع تولیدی های خشک

محدودیت ها · از سری محدودیت های این قبیل پوشش ها مقاومت نسبتا" پایین شیمیایی آن ها می باشد . · این پوشش ها با قابلیت دوباره پوشانده شدن توسط لایه ای مقاوم از نظر شیمیایی را دارند.

هارد ملات Dezofloor 804

شرح : Dezofloor 804 محصولی است بر پایه سیمان و مصالح سنگی ریزدانه و ترکیبات شیمیایی ویژه که باعث افزایش انواع مقاومت ها نسبت به بتن گشته و به حالت مجزا و با چسبندگی کامل به بتن برای رفع ضعف ها و معایب بتن به عنوان کف پوش صنعتی قابل اجرا می باشد . این ماده در مواردی که بارهای ترافیکی ناشی از عبور و مرور وسایط نقلیه سبک و سنگین ( مانند حرکت چرخهای فلزی و یا تردد لیفتراک یا کامیونهای ده چرخ و بیشتر ) بر سطح اعمال می شود جلوی خوردگی و فرسایش سطح بتن را گرفته و از تولید گرد و غبار و استهلاک بتن ممانعت می نماید . در مواقعی که نیروهای و بارهای فشاری سنگین بر سطح بتن اعمال گشته و یا امکان ایجاد بارهای ضربه ای در اثر برخورد اشیا با سطح بتن وجود داشته یاشد کف پوش Dezofloor 804 به مانند سپری مقاوم جلوی آسیبهای احتمالی را گرفته و سازه را از تخریب ، خرد شدن ، خاک اندازی ، استهلاک و کوتاه شدن عمر مفید محافظت می نماید.

موارد استفاده اولیه :

• کف کارخانجات و کارگا ه های و کارگاه های تولیدی و صنعتی

• کف سوله های صنعتی

• کف انبارهای نگهداری مواد خوراکی ، شیمیایی و غیره

• کف سردخانه های نگهدارنده میوه جات و دیگر مواد خوراکی

• پارکینیگ های مسکونی ، عمومی ، طبقاتی

• فرودگاه ها ، بنادر ، پایانه ها و باراندازها

• مکان های روباز عمومی از قبیل زیباسازی فضای پارکها و غیره

• مراکز نظامی ، آموزشی ، نیروگاهها ، چاپخانه ها ، کارخانجات خودرو سازی و صنایع وابسته به آن.

• در همه جاهایی که تردد بارهای دینامیکی مانند خودروهای سبک و سنگین ، تخریب بتن و یا تولید گرد و غبار ناشی از آن وجود دارد.

خصوصیات ویژه :

• قابلیت چسنبدگی و اجرا به روی بتن قدیم و بتن تازه

• مقاومت فشاری حدود هزار کیلوگرم بر سانتیمترمربع

• مقاومت بالاتر در برابر اسیدها و بازها نسبت به بتن

• ترکیبی آماده بدون نیاز به هیچ افزودنی دیگر

• سهولت اجرا

• قابل اجرا در کلیه سزوح بتنی به عنوان کف پوش

• دارای رنگ بندی متفاوت و زیبا

• مقاومت بالا در برابر سیکل های ذوب و یخ

• عدم تولید گرد و غبار

• مقاوم در برابر آتش سوزی

نکته : Dezofloor 804 توانایی اجرا بر روی بتن تازه و همچنین قابلیت اجرا بر روی بتن قدیمی و سخت شده را دارا می باشد.

روش اجرا بر روی بتن تازه : ابتدا سطح مورد نظر را آماده قالب بندی نموده ، ایجاد درزهای انبساط در فواسل قطع بتن الزامی است . بتن زیر کار بهتر است با عیار سیمان حداقل چهارصد کیلوگرم بر مترمعب طراحی و ساخته شده و ضخامت بتن زیرین بتن ده تا پانزده سانتیمتر توصیه می گردد. پس از اجرا و استقرار بتن کف ویبره نمودن بتن و تسطیح اولیه آن با استفاده از تخته ماله ( سطح حاصله از اجرای تخته ماله بهترین حالت برای اجرای Dezofloor 804 می باشد ) و همچنین بعد از گیرش اولیه بتن ( در شرایط معمول حدود 2 الی 3 ساعت ) Dezofloor 804 را به روش زیر ساخته و اجرا نمایید. Dezofloor 804 در کیسه های 30 کیلوگرمی بسته بندی می گردد ، به ازای هر کیسه 5/2 الی 3 لیتر آب به آن افزوده و با استفاده از میکسرهای مخصوص این کار و یا نیروی دست ملات را کاملا مخلوط نموده تا به حالت خمیری روان تبدیل گردد . بر اساس محل استقرار Dezofloor 804 و یا میزان روانی مورد نیاز می توان تا نیم لیتر ( 500 سی سی ) آب اضافه ، به خمیر آماده شده افزود .روش اضافه کردن آب مرحله به مرحله و در هر مرحله 100 سی سی بوده تا به روانی مورد نظر دست یافت . ملات تهیه شده را روی سطح بتن قرار داده و ابتدا با تخته ماله روی سطح پهن کرده و پس از آن با شمشه کشی به ضخامت 2 سانتیمتر Dezofloor 804 را بر روی کلیه سطوح بتنی پخش نمایید . با گیرش اولیه Dezofloor 804 ( حدود 1 تا 3 ساعت با توجه به شرایط محیطی و کارگاهی ) عملیات پرداخت سطح با ابزار مخصوص این کار در دو محله اجرا می گردد ( استفاده از ماله های سینی و پروانه ای برقی ) و در نهایت پرداخت نهایی توسط ماله فلزی حسن ختام اجرای Dezofloor 804 می باشد. لازم به ذکر است مدت زمان مجاز برای ساخت و استقرار و پخش Dezofloor 804 روی بتن 60 دقیقه می باشد. به عبارت دیگر عملیات اجرا از زمانیکه آب به Dezofloor 804 اضافه گشته تا هنگامی که ملات روی بتن ثابت می گردد باید حداکثر ظرف 60 دقیقه به اتمام رسد .زمان فوق شامل عملیات پرداخت نمی گردد. بنابراین حجم Dezofloor 804 ساخته شده در هر مرحله باید به اندازه ای باشد که پس از 60 دقیقه مصرف گردد . پس از اجرای Dezofloor 804 و گیرش نهایی آن ( در شرایط معمول 6 الی 8 ساعت پس از اجرا ) سطح کار را به مدت 72 ساعت ( سه شبانه روز ) کاملا خیس نگه داشته و تا یک هفته از بارگذاری و تردد بر روی سطح امتناع ورزید . جهت حصول نتایج بالاتر بهتر است سطح کار را تا یک هفته مرطوب نگهدارید . پس از مدت زمان نگهداری می توان سطح کار را بر اساس نیاز و بسته به نظر کارفرما ساب زد .

روش اجرا بر روی بتن سخت شده : قبل از هر کار باید سطح زیر کار آماده اجرای Dezofloor 804 گردد . برای این کار ابتدا قسمتهای سست و کرموی بتن را تخریب نموده تا به قسمتهای سخت و قابل باربری رسیده ، سپس با ملاتهای ترمیمی موجود ( سیمان ، سیلیس و چسب بتن یا Dezofloor 804 ) قسمتهای آسیب دیده را ترمیم و هم سطح با دیگر قسمتها نموده ، آنگاه سطح را با اسید کلریدریک رقیق شده شستشو داده و بعد از 15 دقیقه با آب فراوان پاکیزه می نمایم . این عمل را 2 تا 3 بار انجام داده تا آلودگیها از سطح پاک گشته و آماده اجرای Dezofloor 804 گردد .به اندازه هر بلوک بتنی ( آن حجم از بتن که بین درزهای انبساط قرار گرفته باشد ) یک قالب به ضخامت حداقل 2 سانتیمتر بسته و Dezofloor 804 ساخته شده را به روش زیر درون آن پخش نمایید. Dezofloor 804 در کیسه های 30 کیلوگرمی بسته بندی می گردد ، به ازای هر کیسه 5/2 تا 3 لیتر آب به آن افزوده و با استفاده از میکسر های مخصوص این کار و یا نیروی دست ملات را کاملا مخلوط نموده تا به حالت خمیری روان تبدیل گردد. بر اساس محل استقرار Dezofloor 804 و یا میزان روانی مورد نیاز می توان تا نیم لیتر ( 500 سی سی ) آب اضافه ، به خمیر آماده شده افزود .روش اضافه کردن آب مرحله به مرحله و در هر مرحله 100 سی سی بوده تا به روانی مورد نظر دست یافت . ملات آماده شده را بر روی سطح بتن و درون قالب ریخته و با تخته بنایی بر روی سطح پهن می نماییم . سپس با عملیات شمشه کشی کل ملات را به ضخامت 2 سانتیمتر بر روی کف پخش می کنیم . بعد از گیرش اولیه Dezofloor 804 نوبت عملیات پرداخت سطح بوده که این امر طی سه مرحله به شرح ذیل انجام می پذیرد : ابتدا با استفاده از ماله چرخنده سینی شکل که با کمک موتور بنزینی قابلیت چرخش را ایجاد نموده سطح Dezofloor 804 را پرداخت و سپس با استفاده از ماله های برقی پروانه ای مرحله دوم عملیات پرداخت را انجام و در انتها با ماله های فلزی دستی پرداخت نهایی صورت می پذیرد. با اتمام عملیات پرداخت و رسیدن به زمان گیرش نهایی ( حدود 6 تا 8 ساعت پس از اجرا ) می باید سطح Dezofloor 804 را به مدت 72 ساعت ( سه شبانه روز ) کاملا خیس نگه داشته و در مکانهای روباز تا یکهفته مرطوب نگهداری نمایید ( برای حصول نتایج بهتر در مکانهای سر بسته نیز سطح Dezofloor 804 را تا یک هفته مرطوب نمایید). نکته : مدت زمان مجاز از وقتیکه آب به پودر Dezofloor 804 اضافه گشته تا هنگامیکه ملات را بر روی بتن پخش نموده 60 دقیقه می باشد . به عبارت دیگر ساخت Dezofloor 804 ، ریختن آن به محوطه قالب بندی شده ، پهن کردن ملات بوسیله تخته ماله ، تراز کردن ملات بوسیله شمشه کشی باید ظرف 60 دقیقه به پایان برسد . پس هنگام اختلاط آب با پودر Dezofloor 804 این نکته را در نظر داشته باشید و به مقداری ملات را آماده نمایید که ظرف زمان مقرر مصرف شود .

مشخصات فنی :

· نوع : پودر

· وزن مخصوص خشک : 7/1

· وزن مخصوص ملات : 2/2

· ابعاد دانه ها : حداکثر 3 میلیمتر

· زمان گیرش اولیه : 1 الی 3 ساعت

· زمان گیرش نهایی : 6 الی 8 ساعت

· رنگ : در رنگ های متنوع

· بسته بندی : در کیسه های 30 کیلوگرمی

انبارداری : زیر پوشش نگهداری شود . به دور از رطوبت ، تابش مستقیم آفتاب و دمای زیاد انبار گردد . عمر مفید این محصول در شرایط انبارداری مناسب 12 ماه است . عدم رعایت روش انبارداری مناسب باعث صدمه دیدن محصول و یا بسته بندی آن می شود.

نکات ایمنی : این محصول دارای مواد سیمانی بوده که می توانند باعث سوزش شوند . از تماس آن با چشم و تماس طولانی با پوست خودداری کنید . اگر آلودگی ایجاد شد با آب بشویید و دکتر را مطلع نمایید . از دسترسی کودکان به آن جلوگیری کنید .

 

 

 

منبع : کلینیک بتن

لینک به دیدگاه

ارملات دو نوع داره :

  1. به حالت ملات
  2. به حالت پودر که بهش آرموکریت میگن ( پشت تلفن من ارموکریت شنیدم :ws3:)

 

نسبت به کاربری و بارگذاری یکی از این دو نوع رو انتخاب می کنن . اگه بارگذاری کم باشه از پودر استفاده می کنن .

 

قیمت ا متر مربع به ضخامت 1 سانتی متر ملاتی رنگ خاکستری 14300 تومان

قیمت 1 مترمربع به ضخامت 3 میلی متر پودر رنگ خاکستری 5600 تومان

 

و در رنگ های دیگر قیمت متفاوته .

 

 

راستش اینو نوشتم میخواستم قیمت بگرم هیچ اطلاعاتی نداشتم به بقیه می گفتم زشت نیس طرف بفهمه من هیچی نمیدونم :hanghead:

امیدوارم یه کوچولو مفید باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...