رفتن به مطلب

بدترین جمله اینه ..همه اینجوریند .

ارسال های توصیه شده

صب صف صبگاهی بودبیش از دویست نفر ادم بودیم . از شانس بد ما بعد مراسم سرهنگ چشاش رو ما زوم شد و مارو از صف کشید بیرون سلام نظامی کردم ..و همونطور خشک ایستادم ، از پرسید سرباز چرا موهات بلنده ما هم کم نیاوردیم بلند به حالت نظامی گفتیم قربان موهای همه اینجوری ... اقا چشمتون روز بد نبینه نهایت قدرتش یکی خوابوند تو گوشمون که صداش تا مدتها تو گوشم بود ...بعد گفت تو چکاره همه داری خودتو بگو ... بعد گفت همین الان کوتاش می کنی ..اروم تر از قبل گفتیم بله قربان ...یه مرتبه مث اینکه فحشش داده بودند گفت 3 روز انفرادی ....اروم جواب میدی ...

اگه انفرادی کشیده باشین می فهمید سه روز چیه ؟

اما فهمیدم که هیچ وقت نگم همه اینجوریند .

لینک به دیدگاه
صب صف صبگاهی بودبیش از دویست نفر ادم بودیم . از شانس بد ما بعد مراسم سرهنگ چشاش رو ما زوم شد و مارو از صف کشید بیرون سلام نظامی کردم ..و همونطور خشک ایستادم ، از پرسید سرباز چرا موهات بلنده ما هم کم نیاوردیم بلند به حالت نظامی گفتیم قربان موهای همه اینجوری ... اقا چشمتون روز بد نبینه نهایت قدرتش یکی خوابوند تو گوشمون که صداش تا مدتها تو گوشم بود ...بعد گفت تو چکاره همه داری خودتو بگو ... بعد گفت همین الان کوتاش می کنی ..اروم تر از قبل گفتیم بله قربان ...یه مرتبه مث اینکه فحشش داده بودند گفت 3 روز انفرادی ....اروم جواب میدی ...

درود :icon_gol:

ممنون آرش جان ، به هر حال به نظر من همين مي تونه درس خيلي خوبي باشه؛ به قول معروف مي گن " يك خطا وقتي همه گير ميشه اشتباه بودنش كم رنگ ميشه " و اين خيلي بد هست .

درست چيزي كه شايد در خيلي از عرصه هاي زندگي روزمره با اون مواجه هستيم و اين جمله تنها راه فرار از بيداري و قبول خيلي چيزهاست . چه در سياست ، چه در ديانت ، چه در انسانيت و هر چيز ديگه .

حالا نكته ي جالب اينه كه متاسفانه ضرب المثلي هم داريم در تاييد اين كار نادرست و من به شخصه كاملا مخالفش هستم ضرب المثلي كه ميگه :

" خواهي نشوي رسوا ، همرنگ جماعت شو "

در صورتي كه به عقيده ي من اين جمله بايد اينطور تصحيح مي شد :

" خواهي كه شوي رسوا ، همرنگ جماعت شو "

به هر حال براي بدست آوردن و يافتن چيزهاي جديد و شايد ارزشمند ، بايد متفاوت بود ، و اين درست همون اصلي هست كه تمام دانشمند ها و بزرگان بهش رسيدند و بر اساس اين اصل به اون درجات رسيدند ( اغلب ) ، چون اگر اون ها هم مي خواستند از مسيري برند كه هزاران سال هزاران فرد در حال طي اون هستند و به چيزي نرسيدند ، به احتمال بسيار اون ها هم نمي تونستند برسند .

ولي خوب يقينا اين متفاوت بودن خالي از مشقت نيست ، همونطور كه كسي كه بخواد خلاف جريان آب در رود شنا كنه خيلي بيشتر سختي مي كشه از هزاران نفري كه خودشون رو سپردند به باد و موج و "دانسته" يا " نادانسته " به جلو مي رند . دقيقا مثل اون تكه از شعر قيصر امين پور :

" .. بادبان کشتی او در مسیر باد

مقصدش هر جاکه باداباد!

بادبان را ناخدا باد است

لیک اورا هم خدا، هم ناخدا باد .. "

اما در اين بين شايد بزرگترين مشقت اون هزاران نفري باشند كه هر روز مسير رو مي رند و به هيچ چيز هم نمي رسند و واي به روزي كه بدوني " نادانسته " در حال حركت اند. درست همون حرفي كه شريعتي گفت و چقدر زيبا :

" درد من حصار بركه نيست؛ درد من زيستن با ماهياني ست كه فكر دريا به ذهنشان نرسيده است "

به هر جهت موفق باشي عزيزم - شادزي تا ابد جاويد :icon_gol:

لینک به دیدگاه

بیراه هم نگفتی. حرف درست و صحیحی است. همه اینجوریند.

مثلآ : همه ماشین ها خلاف میکنند , فقط رانندگان ماشین های مدل پائین بیشتر جریمه میشن.

همه دچار فساد اقتصادی میشن , فقط اونایی که دو سه میلیون وام گرفتن , اسیر اعمال قانون میشن.

همه از بیت المال بله , اما فقط مدیر مدرسه که بی اجازه درب مدرسه رو رنگ کرده تنبیه میشه.

همه تقلب میکنند , اما فقط اونایی که سئوالات کنکور را با پول میخرند , آزاد گذاشته میشن .

خلاصه اگه بخوام از اینا بنویسم , 10 جلد بیشتر میشه ولی خوب عاقلان را اشارتی کافیست.

در نهایت بازم میگم: شما حرف درستی زدی .:icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود :icon_gol:

ممنون آرش جان ، به هر حال به نظر من همين مي تونه درس خيلي خوبي باشه؛ به قول معروف مي گن " يك خطا وقتي همه گير ميشه اشتباه بودنش كم رنگ ميشه " و اين خيلي بد هست .

درست چيزي كه شايد در خيلي از عرصه هاي زندگي روزمره با اون مواجه هستيم و اين جمله تنها راه فرار از بيداري و قبول خيلي چيزهاست . چه در سياست ، چه در ديانت ، چه در انسانيت و هر چيز ديگه .

حالا نكته ي جالب اينه كه متاسفانه ضرب المثلي هم داريم در تاييد اين كار انادرست و من به شخصه كاملا مخالفش هستم صرب المثلي كه ميگه :

" خواهي نشوي رسوا ، همرنگ جماعت شو "

در صورتي كه به عقيده ي من اين جمله بايد اينطور تصحيح مي شد :

" خواهي كه شوي رسوا ، همرنگ جماعت شو "

به هر حال براي بدست آوردن و يافتن چيزهاي جديد و شايد ارزشمند ، بايد متفاوت بود ، و اين درست همون اصلي هست كه تمام دانشمند ها و بزرگان بهش رسيدند و بر اساس اين اصل به اون درجات رسيدند ( اغلب ) ، چون اگر اون ها هم مي خواستند از مسيري برند كه هزاران سال هزاران فرد در حال طي اون هستند و به چيزي نرسيدند ، به احتمال بسيار اون ها هم نمي تونستند برسند .

ولي خوب يقينا اين متفاوت بودن خالي از مشقت نيست ، همونطور كه كسي كه بخواد خلاف جريان آب در رود شنا كنه خيلي بيشتر سختي مي كشه از هزاران نفري كه خودشون رو سپردند به باد و موج و "دانسته" يا " نادانسته " به جلو مي رند . دقيقا مثل اون تكه از شعر قيصر امين پور :

" .. بادبان کشتی او در مسیر باد

مقصدش هر جاکه باداباد!

بادبان را ناخدا باد است

لیک اورا هم خدا، هم ناخدا باد .. "

اما در اين بين شايد بزرگترين مشقت اون هزاران نفري باشند كه هر روز مسير رو مي رند و به هيچ چيز هم نمي رسند و واي به روزي كه بدوني " نادانسته " در حال حركت اند. درست همون حرفي كه شريعتي گفت و چقدر زيبا :

" درد من حصار بركه نيست؛ درد من زيستن با ماهياني ست كه فكر دريا به ذهنش نرسيده است "

به هر جهت موفق باشي عزيزم - شادزي تا ابد جاويد :icon_gol:

دونه دونه نگاه تو منو می خونه ....

قاصدک جون دمت گرم حرفات خیلی کاملو قشنگ بود.

از اون جمله اخرت خیلی خوشم اومد چه شب هایکه با قصه ماهی سیاه کوچلو صمد بیرنگی خواب رفتم ..یاد صمد گرامی .

" درد من حصار بركه نيست؛ درد من زيستن با ماهياني ست كه فكر دريا به ذهنش نرسيده است "

لینک به دیدگاه
بیراه هم نگفتی. حرف درست و صحیحی است. همه اینجوریند.

مثلآ : همه ماشین ها خلاف میکنند , فقط رانندگان ماشین های مدل پائین بیشتر جریمه میشن.

همه دچار فساد اقتصادی میشن , فقط اونایی که دو سه میلیون وام گرفتن , اسیر اعمال قانون میشن.

همه از بیت المال بله , اما فقط مدیر مدرسه که بی اجازه درب مدرسه رو رنگ کرده تنبیه میشه.

همه تقلب میکنند , اما فقط اونایی که سئوالات کنکور را با پول میخرند , آزاد گذاشته میشن .

خلاصه اگه بخوام از اینا بنویسم , 10 جلد بیشتر میشه ولی خوب عاقلان را اشارتی کافیست.

در نهایت بازم میگم: شما حرف درستی زدی .:icon_gol:

:icon_gol:...

لینک به دیدگاه

از اون جمله اخرت خیلی خوشم اومد چه شب هایکه با قصه ماهی سیاه کوچلو صمد بیرنگی خواب رفتم ..یاد صمد گرامی .

تو خودت قند و نباتي شكلاتي آب نباتي ... 9.gif

قربانت بشم آرش جان لطف داري

دقيقا من هم هميشه با اين جمله ياد داستان ماهي سياه كوچولو ميافتم ، هنوز هم كتابش رو دارم و چقدر زيباست در عين سادگي .

اين هم لينك دانلودش كه قبلا در كتاب خونه ي انجمن قرار داده شده براي دوستاني كه مشتاق مطالعه ي اين كتاب به ظاهر كودكانه با درونمايه ي سياسي هستند .

ماهی سیاه کوچولو

موفق باشي آرش جان :icon_gol:

لینک به دیدگاه

198 روز اضافه بخاطر اینکه همرنگ نشدم

کافیه؟

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

اگه حرفي كه زدي قبول داشتي چرا از خودت دفاع نكردي ؟

لینک به دیدگاه
مهسا جونم سرباز خونه جای چون و چرا و دفاع از خود نیست..فرمانده هرچی گفت باید بگی چشم:ws44: :icon_pf (34):

اگه پسر بودم جام فقط تو انفرادي بود چون معتقدم حرف حق بايد زده بشه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
حق گرفتني است حتي اگر به زور باشد(حضرت علي)

نچ بعضی وقتا نمیشه

یارو سربازیش 5 سال طول بکشه بخاطر یه جواب دادن ارزشش و نداره

خدا رحمت کنه یه بنده خدایی میگفت بوسه به کون خر زدت سه عباسی صابون زدن

بعضی وقتا لازمه با یه چشم طرف و خر کرد

لینک به دیدگاه

اره همه خیلی کارا میکنن نباید تو هم اون کارا رو بکنی:icon_redface::icon_redface::icon_redface:

لینک به دیدگاه

:w410:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...