رفتن به مطلب

کتیا یا سالید؟

ارسال های توصیه شده

اینطور که من متوجه شدم کتیا یک مزیت نسبت به سالیدورکس داره و اون CAM یعنی تولید به کمک کامپیوتر.در حالی که هردوشون CAD و CAE (طراحی و مهندسی به کمک کامپیوتر ) را دارند.

اینطور به نظر میرسه که سالیدورکس بیشتر به درد اونایی میخوره که مکانیک جامدات هستند و کتیا بیشتر به درد ساخت و تولیدی ها میخوره.

شما نظرتون چیه؟ به نظرتون کدوم رو یاد بگیرم بهتره؟

میشه با این نرم افزار ها به صورت Freelance در خارج کار کرد و پول درآورد؟

لینک به دیدگاه
اینطور که من متوجه شدم کتیا یک مزیت نسبت به سالیدورکس داره و اون CAM یعنی تولید به کمک کامپیوتر.در حالی که هردوشون CAD و CAE (طراحی و مهندسی به کمک کامپیوتر ) را دارند.

اینطور به نظر میرسه که سالیدورکس بیشتر به درد اونایی میخوره که مکانیک جامدات هستند و کتیا بیشتر به درد ساخت و تولیدی ها میخوره.

شما نظرتون چیه؟ به نظرتون کدوم رو یاد بگیرم بهتره؟

میشه با این نرم افزار ها به صورت Freelance در خارج کار کرد و پول درآورد؟

درود

به عنوان کسی که تقریبا حدود 13 سال هست که با سالیدورکس کار میکنم و حدود 8 سال با کتیا، از چیزای دیگه بگذریم، حسش نیست.

اما این سوال اشتباهه.

مورد اول اینکه اصلا برتری کتیا و سالید بین محیط ماشینکاری نیست.

مورد دوم اینکه اگر شما قصد کار کردن در خارج از کشور رو دارید، مثلا امریکا، یکی از دوستان من درفتر هست و میگه سالید ب شدت برطرفداره و رایج تر از کتیا.

دلایل و فکت های علمی زیادی هست ک دوستدارم تاپیک بحث بشه تا حس نوشتن بیاد.

شما اگر رشته تون سیالات و تبدیل هست، ب سمت سالیدورکس گزینه مناسبی ه.

ضمن اینکه توی بحث های تحلیلی هم، وابستگی تحلیل ب هندسه بالاست. تنها دلیلی ک کتیاو سالید بخش های تحلیلی دارن بیشتر به دست آوردن نمای کلی از یک پروسه هست.

توی تحلیل جامدات در بخش الاستیک و پلاستیک و دینامیک میشه طبقه بندی داشت ک هر کدوم هزارتا بحث های حل گر و نوع المان و سابروتین نویسی و چ چ دارند.

همین چند هفته پیش بحث مشابهی توی سایت linkedin.com

هم مطرح شد که اونجا بیشتر و تخصصی تر نوشتم. و تعداد زیادی از متخصصین هم نظر دادن. میتونید جستجو کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...