رفتن به مطلب

مشکل در help متلب و مشکل گرافیک در پلات کردن

nima hg

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت دوستان

من متلب 2015a رو برای ویندوز 7 32 bit نصب کردم . اما موقع اجرای help یا دستور doc این ارور رو میده :

Error using doc (line 87)

Java exception occurred:

java.lang.NoClassDefFoundError: Could not initialize class

com.mathworks.mlwidgets.help.ProductFilterModel$InstalledState

at

com.mathworks.mlwidgets.help.DocCenterProductPrefs.getSelectedProductsFromPref(DocCenterProductPrefs.java:47)

at

com.mathworks.mlwidgets.help.DocCenterProductPrefs.getProductFilterModel(DocCenterProductPrefs.java:33)

at

com.mathworks.mlwidgets.help.DocCenterDocConfigParams.(DocCenterDocConfigParams.java:37)

at

com.mathworks.mlwidgets.help.DocCenterDocConfig.getLocalConfig(DocCenterDocConfig.java:77)

at

com.mathworks.mlwidgets.help.DocCenterDocConfig.getInstance(DocCenterDocConfig.java:65)

at

com.mathworks.mde.help.DocCenterBrowserHandler.resolveHelpBrowserTaskUrl(DocCenterBrowserHandler.java:116)

at

com.mathworks.mde.help.DocCenterBrowserHandler.getUrlDisplayBehavior(DocCenterBrowserHandler.java:85)

at

com.mathworks.mde.help.DocCenterBrowserHandler.doHelpBrowserTask(DocCenterBrowserHandler.java:45)

at

com.mathworks.mde.help.DocCenterBrowserHandler.doHelpBrowserTask(DocCenterBrowserHandler.java:39)

at

com.mathworks.mde.help.DocCenterBrowserHandler.invoke(DocCenterBrowserHandler.java:342)

at com.mathworks.mde.help.HelpBrowserBridge.invoke(HelpBrowserBridge.java:39)

at com.mathworks.mlservices.MLHelpServices.invoke(MLHelpServices.java:38)

همچنین مشکل دیگه ای هم که هست ، موقع rotate کردن یک پلات ، متلب از کار میفته و صفحه سیاه میشه و بعد از اجرای دوباره این پیغام میاد در حالیکه فکر نمیکنم کارت گرافیکم مشکلی داشته باشه. و بعد از اون پلات ها کیفیت تصویرشون کم میشه.

Warning: MATLAB previously crashed due to a low-level graphics error. To prevent another crash in this session, MATLAB is using software OpenGL instead of using your graphics hardware. To save this setting for future sessions, use the opengl('save', 'software') command. For more information, see Resolving Low-Level Graphics Issue

چندین بار از نو نصبش کردم و جاوارو هم اپدیت کردم ولی بازم برطرف نشده . ممنون میشم راهنمایی کنید

.

لینک به دیدگاه
سلام خدمت دوستان

من متلب 2015a رو برای ویندوز 7 32 bit نصب کردم . اما موقع اجرای help یا دستور doc این ارور رو میده :

Error using doc (line 87)

Java exception occurred:

java.lang.NoClassDefFoundError: Could not initialize class

com.mathworks.mlwidgets.help.ProductFilterModel$InstalledState

at

com.mathworks.mlwidgets.help.DocCenterProductPrefs.getSelectedProductsFromPref(DocCenterProductPrefs.java:47)

at

com.mathworks.mlwidgets.help.DocCenterProductPrefs.getProductFilterModel(DocCenterProductPrefs.java:33)

at

com.mathworks.mlwidgets.help.DocCenterDocConfigParams.(DocCenterDocConfigParams.java:37)

at

com.mathworks.mlwidgets.help.DocCenterDocConfig.getLocalConfig(DocCenterDocConfig.java:77)

at

com.mathworks.mlwidgets.help.DocCenterDocConfig.getInstance(DocCenterDocConfig.java:65)

at

com.mathworks.mde.help.DocCenterBrowserHandler.resolveHelpBrowserTaskUrl(DocCenterBrowserHandler.java:116)

at

com.mathworks.mde.help.DocCenterBrowserHandler.getUrlDisplayBehavior(DocCenterBrowserHandler.java:85)

at

com.mathworks.mde.help.DocCenterBrowserHandler.doHelpBrowserTask(DocCenterBrowserHandler.java:45)

at

com.mathworks.mde.help.DocCenterBrowserHandler.doHelpBrowserTask(DocCenterBrowserHandler.java:39)

at

com.mathworks.mde.help.DocCenterBrowserHandler.invoke(DocCenterBrowserHandler.java:342)

at com.mathworks.mde.help.HelpBrowserBridge.invoke(HelpBrowserBridge.java:39)

at com.mathworks.mlservices.MLHelpServices.invoke(MLHelpServices.java:38)

همچنین مشکل دیگه ای هم که هست ، موقع rotate کردن یک پلات ، متلب از کار میفته و صفحه سیاه میشه و بعد از اجرای دوباره این پیغام میاد در حالیکه فکر نمیکنم کارت گرافیکم مشکلی داشته باشه. و بعد از اون پلات ها کیفیت تصویرشون کم میشه.

Warning: MATLAB previously crashed due to a low-level graphics error. To prevent another crash in this session, MATLAB is using software OpenGL instead of using your graphics hardware. To save this setting for future sessions, use the opengl('save', 'software') command. For more information, see Resolving Low-Level Graphics Issue

چندین بار از نو نصبش کردم و جاوارو هم اپدیت کردم ولی بازم برطرف نشده . ممنون میشم راهنمایی کنید

.

سلام

درايورهاي كارت گرافيكت نصب هست؟

همين پيشنهادي كه خودش داده رو امتحان كردي؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

البته بعد از اجرا يه بار متلب رو ببند و باز كن.:a030:

لینک به دیدگاه
سلام

درايورهاي كارت گرافيكت نصب هست؟

همين پيشنهادي كه خودش داده رو امتحان كردي؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

البته بعد از اجرا يه بار متلب رو ببند و باز كن.:a030:

سلام

اون کد opengl save software وقتی اجرا بشه با گرافیک پایین پلات میکنه و یه مقدار ناجوره

با آپدیت درایور مشکل دومی حل شد. :w16:

فقط هنوز برای باز کردن help یا دستور doc یا هرچیزی که جاوا بخواد ارور میده و کارهایی که توی سایت mathworks هم دیدم راجع به این ارور انجام دادم اما برطرف نشد. اخرین ورژن جاوا هم نصب کردم اما درست نشد.

لینک به دیدگاه
سلام

اون کد opengl save software وقتی اجرا بشه با گرافیک پایین پلات میکنه و یه مقدار ناجوره

با آپدیت درایور مشکل دومی حل شد. :w16:

فقط هنوز برای باز کردن help یا دستور doc یا هرچیزی که جاوا بخواد ارور میده و کارهایی که توی سایت mathworks هم دیدم راجع به این ارور انجام دادم اما برطرف نشد. اخرین ورژن جاوا هم نصب کردم اما درست نشد.

نصب رو بر طبق توضيحات راهنماي نصب برنامه انجام دادي؟

يه چنين مراحلي كه توي لينك زير گفته شده براي نصب نداشت، انجامشون دادي؟

http://www.noandishaan.com/forums/thread126421-4.html#post1594341

مشكلي موقع نصب پيش نمياد؟

توي فولدر sturtup متلب (متلب رو باز كردي، دستور cd رو بزن يا توي نوارابزار متلب مسيرش رو چك كن)، فايل يا كدي سيو كردي؟

لینک به دیدگاه
نصب رو بر طبق توضيحات راهنماي نصب برنامه انجام دادي؟

يه چنين مراحلي كه توي لينك زير گفته شده براي نصب نداشت، انجامشون دادي؟

http://www.noandishaan.com/forums/thread126421-4.html#post1594341

مشكلي موقع نصب پيش نمياد؟

توي فولدر sturtup متلب (متلب رو باز كردي، دستور cd رو بزن يا توي نوارابزار متلب مسيرش رو چك كن)، فايل يا كدي سيو كردي؟

نصبش راحت انجام شد . قبلا هم همین نسخه ارو نصب کرده بودم ولی همچین اشکالی نداشت . بعد از چند ماه که دوباره از متلب استفاده کردم دیدم اینجوری شده.

فولدر Startup رو چک کردم مسیرش فولدر bin متلب هست . و بله چند تا m-file داخلش سیو شده. ولی بعد از نصب های دوباره ای که انجام دادم تو پوشه اش اولش چیزی سیو نکرده بودم اما بازم همون ارور رو میداد. :ws52: خیلی ممنون پاسخ میدین

لینک به دیدگاه
نصبش راحت انجام شد . قبلا هم همین نسخه ارو نصب کرده بودم ولی همچین اشکالی نداشت . بعد از چند ماه که دوباره از متلب استفاده کردم دیدم اینجوری شده.

فولدر Startup رو چک کردم مسیرش فولدر bin متلب هست . و بله چند تا m-file داخلش سیو شده. ولی بعد از نصب های دوباره ای که انجام دادم تو پوشه اش اولش چیزی سیو نکرده بودم اما بازم همون ارور رو میداد. :ws52: خیلی ممنون پاسخ میدین

نباید Startup فولدر bin باشه، احتمالا توی properties شورتکات متلب، توی کادر Start in این مسیر قرار داره، با حذفش دیگه قاعدتا فولدر Bin به عنوان فولدر Startup نخواهد شد.

یه اسکرین شات می گیری ببینم چه فایلایی توی این فولدر هست؟

لینک به دیدگاه
نباید Startup فولدر bin باشه، احتمالا توی properties شورتکات متلب، توی کادر Start in این مسیر قرار داره، با حذفش دیگه قاعدتا فولدر Bin به عنوان فولدر Startup نخواهد شد.

یه اسکرین شات می گیری ببینم چه فایلایی توی این فولدر هست؟

start in رو پاک کردم . یه بار دیگه هم با your uninstaller حذفش کردم و دوباره نصب کردم. اما باز هم start in میشه همون فولدر bin. هر پوشه ای هم که فک کردم به متلب مربوطه پاک کردم. اما باز موقع نصب جدید ، recent file قبلی رو تو open نشون میده.

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه
start in رو پاک کردم . یه بار دیگه هم با your uninstaller حذفش کردم و دوباره نصب کردم. اما باز هم start in میشه همون فولدر bin. هر پوشه ای هم که فک کردم به متلب مربوطه پاک کردم. اما باز موقع نصب جدید ، recent file قبلی رو تو open نشون میده.

نه خب start in مشكلي كه بوجود نمياره، ولي بهتر فايلاي خودت توي مسير نصب ذخيره نشن. Shortcut رو خود متلب بهت ميده؟ همون كادرش رو خالي كني كافيه، ديگه متلب رو باز مي كني فولدر متلب توي مسير فايلاي شخصي (Documents) به عنوان مسير فعلي متلب انتخاب ميشه.

به خاطر اينه فولدر قبلي نصبت رو پاك نمي كني، دوباره توي همون مسير نصب قبلي مي كني، يه سري فايل از نصب قبلي هم توش مي مونن. درسته؟ اگه اينطوره مسير جديدي بهش بده. واسه اين ميگم شايد يه فايلي از قبلا داره مشكل بوجود مياره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...