رفتن به مطلب

ماه رمضان امسال نگذارید در بدنتان آب از آب تکان بخورد!

ارسال های توصیه شده

[h=2]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
ماه رمضان امسال نگذارید در بدنتان آب از آب تکان بخورد![/h]

روزه در واقع بهداشت کامل جسمی و شستشوی احشاء داخلی است. روزه‌داری باعث ایجاد جسمی تازه و خالی از سموم می‌شود.

4639837_931.jpgبه گزارش

خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ کسانی که با گرفتن روزه دچار معده درد می شوند موقع سحر مقداری ترنجبین و خاکشیر مخلوط کنند و بخورند و موقع افطار یک لیوان عرق نعناع با نبات یا عسل میل کنند.

سعی کنید یک ساعت بعد از سحری بخوابید و بلافاصله بعد از خوردن سحری نخوابید.

دیابتی ها اصولا مشکلی برای روزه داری ندارند ولی کسانی که مشکل کلیوی دارند با مجوز پزشک روزه بگیرند.

سعی کنید حتما در وعده سحری از خورشت استفاده کنید مثل خورشت کدو و یا خورشت الو یا خورشت بامیه.

در وعده سحری به هیچ وجه ماهی نخورید.

اگر می خواهید دهانتان کمتر طی روزه داری بو بگیرد دهان خود را بعد از مسواک موقع سحر دهان خود را با آب ونمک بشویید.

در وعده افطار سعی کنید افطار را با خرما و یک استکان گلاب گرم شده باز کنید.

برای افراد لاغر وعده سحری واجب است و باید حتما خورده شود.

نان و پنیر و سبزی در راس افطار نباشد برای معده مضر است بهتر است افطار را با سوپ یا فرنی گرم یا حلوای آرد گندم بخورید.

سعی کنید از زولبیا بامیه که از شیرینی جات مصنوعی درست شده اند استفاده نکنید.

افراد روزه داری که کلیه اشان زمینه سنگ سازی دارد باید موقع سحر یک استکان عرق خارشتر بخورند.

در وعده سحری به هیچ وجه ماست نخورید.

سعی کنید حداقل در این ماه از روغن کنجد و زیتون استفاده کنید.

آب گرم موقع افطار

۱ ) کبد را شستشو می دهد.

۲) دهان را خوشبو می سازد.

۳) دندانها را محکم می کند.

۴) باعث تقویت چشم می گردد.

۵) معده را شستشو می دهد.

۶) آرام کننده رگهای به هیجان آمده است.

۷) صفرا را می برد.

۸) بلغم را برطرف می کند.

۹)حرارت معده را فرو می نشاند.

۱۰) درد سر را آرامش می بخشد.

لینک به دیدگاه
روزه همه دوستان مورد مقبول.. مارو هم دعا بفرمایید.. ولی من روزه بگیر نیستم..:ws3:

می تونید بگید چرا ؟ واگرهم خواستید دراین بحث شرکت کنید /خوشحال می شم/:icon_gol:

لینک به دیدگاه
می تونید بگید چرا ؟ واگرهم خواستید دراین بحث شرکت کنید /خوشحال می شم/:icon_gol:

خب هر کسی یه دلیلی داره منتهی.. نمیدونم چرا تا گفته میشه نمیتونم روزه بگیرم.. خیلی سوال میشه و خیلی ها تعصبی به حرفام دقت میکنن و براشون سوال میشه...

مطمینن هرکس دلیل خودشو داره.. ولی قطعا کلاس نیست که روزه نمیگیرم.. اینو حتمن بدونید.

لینک به دیدگاه
خب هر کسی یه دلیلی داره منتهی.. نمیدونم چرا تا گفته میشه نمیتونم روزه بگیرم.. خیلی سوال میشه و خیلی ها تعصبی به حرفام دقت میکنن و براشون سوال میشه...

مطمینن هرکس دلیل خودشو داره.. ولی قطعا کلاس نیست که روزه نمیگیرم.. اینو حتمن بدونید.

سلام

اشتباه نشه ، درسته ، اصلا به کسی ربطی نداره و....

همه آزادند انتخاب کنند ......

من برای این گفتم که شما بهترمی تونی آسیب ها روشناسایی کنی.همین

لینک به دیدگاه

روزه گرفتن در مملکت ما شده کلاس..

روزه شده وسیله ای که خودمونو توجیه کنیم تو این ماه به همه کمک کنیم..

چرا غیر از رمضان ما نباید به فکر دیگران باشیم.. چرا نذریها تو این ماه بیشتر میشه.. فقط چون رمضانه..

من معتقدم که همه روزها روزهای خداست.. چرا ما باید تو این ماهها تغییر کنیم..

خیلی ها نذر میکنن ولی درایتشون پایینه. پراز گناهه. چرا؟؟؟/

من خیلی ناراحت میشم وقتی میپرسم نماز روزتون قبول.. بهم میگن بروبابا یا میگن اگه خدا قبول کنه قبوله.. مجبوریم.. یا از این نوع جوابها.. وای 17ساعت روزه.. که چی بشه؟

ولی به این فکر نمیکنن روزه گرفتن به جز اعمال دینیش اعمال معنویش اعمال خود ساختنه..

ما دیدمون به همه چیز عوض شده..

الان انقدر دروغ و دغل زیاده کسی هم نمیتونه روزه بگیره بهش میبندن دروغ میگه.. ماکاری به کسی میدونم نداریم.. ولی ناخوداگاه داریم.. چرا ادما خودشونو درست نمیکنن..

من اگه روزه بگیرم باید کامل باشم.. پراز بی گناهی باشم.. باید اعمال دینیمو خوب رعایت کنم.. اگه نباشه فایده نداره یه جورایی سرخودمو گول زدنه.. روزه به این نیست نخوریم. روزه به تمام چیزهایی که ما فکر میکنیم..

روزه مفیده ولی دیگه نه..

لینک به دیدگاه

من کسی رو میشناسم.. که نزدیک به 15تا دیگ سمنو داره.. ومیدونید سمنو چه قانونی برای پختنشه. ولی اون خانواده کاملا حروم خوره.. و از من نوعی خورده.. من الکی حرف نمیزنم تا برای خودم اتفاق بیفته..

به نظرتون نذرش قبوله؟

نذری که همه نذرهای دیگران رو باعث شده تا تو اون دیگ سمنوش خلاصه بشه.. اینا مسئول نیستن..

من اینا رو میبینم.. اون چهره و اون دلی که پشت اون چادر پنهونه و همه دین رو زیر سوال برده.. من حرفم اینه.. شما شما شما .. و شماهایی که میخونن و خیلی راحت راه میرن.. و زبونشون روزه اس..... به درونت فکر کن.. اینکه روزه میگری که تمام فضیلتت رو وظیفتو انجام داده باشی؟

وظیفه های دیگت کووووو.....

این حرف اخر منه...

روزه داران هیچ گاه حال گرسنگان را درک نخواهند کرد.. زیرا به افطار اطمینان دارند!!!!!!!!!!!!!!!!!

این جمله خیلی سنگینیه..

لینک به دیدگاه
روزه گرفتن در مملکت ما شده کلاس..

روزه شده وسیله ای که خودمونو توجیه کنیم تو این ماه به همه کمک کنیم..

چرا غیر از رمضان ما نباید به فکر دیگران باشیم.. چرا نذریها تو این ماه بیشتر میشه.. فقط چون رمضانه..

من معتقدم که همه روزها روزهای خداست.. چرا ما باید تو این ماهها تغییر کنیم..

خیلی ها نذر میکنن ولی درایتشون پایینه. پراز گناهه. چرا؟؟؟/

من خیلی ناراحت میشم وقتی میپرسم نماز روزتون قبول.. بهم میگن بروبابا یا میگن اگه خدا قبول کنه قبوله.. مجبوریم.. یا از این نوع جوابها.. وای 17ساعت روزه.. که چی بشه؟

ولی به این فکر نمیکنن روزه گرفتن به جز اعمال دینیش اعمال معنویش اعمال خود ساختنه..

ما دیدمون به همه چیز عوض شده..

الان انقدر دروغ و دغل زیاده کسی هم نمیتونه روزه بگیره بهش میبندن دروغ میگه.. ماکاری به کسی میدونم نداریم.. ولی ناخوداگاه داریم.. چرا ادما خودشونو درست نمیکنن..

من اگه روزه بگیرم باید کامل باشم.. پراز بی گناهی باشم.. باید اعمال دینیمو خوب رعایت کنم.. اگه نباشه فایده نداره یه جورایی سرخودمو گول زدنه.. روزه به این نیست نخوریم. روزه به تمام چیزهایی که ما فکر میکنیم..

روزه مفیده ولی دیگه نه..

پزشکها که میگن روزه مضره.

لینک به دیدگاه
اون که جمله نیست؛ یه عبارته :ws38::

"روزه مفیده ولی دیگه نه دو نقطه"

سلام

روزه نگیری آدم میره توجهنم سنگ میشی، چوب میشی، یادتونه اینارومیگفتن

داشتم فکرمیکردم دیدم مانصف عمرمون اشتباه فهمیدیم نصف دیگشم میفهمیم اونا اشتباه ودیگه تمام:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
اون که جمله نیست؛ یه عبارته :ws38::

"روزه مفیده ولی دیگه نه دو نقطه"

بحث بی مورده.. خارج از موضوع تاپیک دیگه پیش نرید..

و نقل قول نگیرید.. به مبحث دقت کنید متشکرم.:icon_gol:بحثی نیست.تمام//

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...