رفتن به مطلب

به بهانه روز جهانی ازادی مطبوعات

ENG.SAHAND

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان روزانه چند دقیقه از وقت خودتون را به گشت و گذار در دنیای مطبوعات میکنین چه کاغذی چه دیجیتال

ایا انتظارات شما رو براورده کرده ؟؟

چقدر قبل از پخش خبری که خونیدید روی درستی خبر فکر کردید ؟؟

نمره شما به مطبوعات از نظر ازادی و در مقایسه با مطبوعات دنیا چند هستش (چهارچوب ها رو رعایت کنین ممنون)

کلا نقش مطبوعات در زندگیتون چی هستش ؟؟

ممنون از شرکت خوبتون در بحث ///

لینک به دیدگاه
سلام دوستان روزانه چند دقیقه از وقت خودتون را به گشت و گذار در دنیای مطبوعات میکنین چه کاغذی چه دیجیتال

ایا انتظارات شما رو براورده کرده ؟؟

چقدر قبل از پخش خبری که خونیدید روی درستی خبر فکر کردید ؟؟

نمره شما به مطبوعات از نظر ازادی و در مقایسه با مطبوعات دنیا چند هستش (چهارچوب ها رو رعایت کنین ممنون)

کلا نقش مطبوعات در زندگیتون چی هستش ؟؟

ممنون از شرکت خوبتون در بحث ///

سلام. و خيلي متشكر از يادآوري واژه‌ي زيباي آزادي!

حقيقتش من هنوز به وادي مطبوعات خبري‌اي كه نياز به داشتن آزادي بيان خاصي داشته باشه، وارد نشدم!

بيشتر اوقات با كتاب‌ها و انديشه‌ها مشغول ميشم، و گاهي براي بحث و تبادل نظر به اينجا ميام. اما اگر فرصت اضافه‌اي پيدا كنم دو تا مجله هست كه بيشتر از بقيه مطبوعات مي‌پسندم: يكي ماهنامه‌ي «نجوم» و يكي هم ماهنامه «امواج برتر» (كه مجله تخصصي برق هست). در نهايت اگر فرصت ديگه‌اي هم باشه سري به مجله «همشهري جوان» مي‌زنم كه خوب اين يكي در نوع خودش بنظر مي‌رسه گاهي مطالب جسورانه‌اي مي‌نويسه.

در كل، مطبوعات در زندگي من (تا اين لحظه) بيشتر يا نقش علمي يا تخصصي داشتند كه از همين تريبون ازشون تشكر مي‌كنم و صادقانه اعتراف مي‌كنم كه ايده‌ي چندان روشني هم از مفهوم آزادي بيان ندارم. البته مي‌تونم به‌صورت تنزيهي بگم: اونچه كه‌ ميبينيم نيست! اما اينكه چي هست؟ شايد شما بدونيد:icon_gol::4chsmu1:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان :سلام

روزانه چند دقیقه از وقت خودتون را به گشت و گذار در دنیای مطبوعات میکنین چه کاغذی چه دیجیتال : اکنون که اکثرا کتاب واینترنت انجمنها رامی خونم ولی سابق روزنامه ورزشی یادش بخیر بعدامتحان توگرمای ظهر زیربادکولر شربت خنک اگه گفتی روزنامه کجا بود زیرلیوان شربت...:ws28:. جدی نگیریها شوخی کردم مجله ها اینا بود وهست دانستنیها- دانشمند- کلیک- اطلاعات علمی

ایا انتظارات شما رو براورده کرده ؟؟نه- خیر-لا-no

چقدر قبل از پخش خبری که خونیدید روی درستی خبر فکر کردید ؟؟بعضی وقتها مخصوصا سیاسی هاش که اکثرا دروغه

نمره شما به مطبوعات از نظر ازادی و در مقایسه با مطبوعات دنیا چند هستش (چهارچوب ها رو رعایت کنین ممنون) 0 خوشحال باشن نگفتم -20

کلا نقش مطبوعات در زندگیتون چی هستش ؟؟نقش شیشه پاکن

ممنون از شرکت خوبتون در بحث /// خواهش می کنم بازم سوالی بود درخدمتیم:ws3:

لینک به دیدگاه

من هر خبری بخوام بگیرم از بخش های خبری همین انجمن میخونم , اونم خبرای علمی . با هیچ مجله و روزنامه و خبر و مبری میونه م خوب نیست و کلا راست هم یگن , من باور نمیکنم. اصن تو دنیای من , خبر , هیچ جایی نداره. مگه اینکه خبر علمی باشه که اونم بندرت بهش توجه میکنم. علاقمندی م به اینه که هر اطلاعاتی که لازمم باشه دقیقا میرم سراغ همون .

این مسخره است که یه قطار تو بنگلادش از خط خارج بشه بعد بیاد رو سرخط خبرا . یا یه نفر یه کاری تو بحر المیت بکنه و اینا بیان خبرش رو به ما بگن. ( که چی بشه )

خبر ها از نظر من به هیچ دردی نمیخورن . بجز خبر های ورزشی و هواشناسی

لینک به دیدگاه

اگر دقت كرده باشيد بـرخي روزها بـهـتر و خوشـايـنـدتـر از روزهاي ديگر به نـظـر مـي رسنـد. گـاهي حـتـي حوصـلـه كلمه اي حـرف زدن را نــداريـد و گاهي احساس شـادي و هيجان بسيار كرده و خـود را بر قـلـه تصور مي كنـيـدويــا بهترين بازي بيليار زنگيتان را انـجـام مـي دهـيـد و از ايــن متعجب مي شود كه فكـر و جـسـم شـمـا چـقـدر با هــم هماهنگ عمل ميكنند. از آنجاييكه چنين لحظاتي بـه نـدرت و بـصـورت زود گـذر اتفاق مي افتند، داراي ارزش زيادي اسـت. امـا چه ميشد اگر اين موقعيتها بيشتر بوجود مـي آمـدنـد و هرگاه اراده مي كرديد چنين لحظاتي خلق مي شدند؟ يكي از كليدهاي خلق و ابقاي اين تجارب زيبا دوری از خبر و اخبار و مطبوعات مي باشد.

لینک به دیدگاه

مغز آدمي واحد اصلي كنترل كننده تمامي بخشهاي بدن محسوب ميشود. فشار خون، فعاليتهاي احسـاسي، حـركت عضـلات، تـنفس، تـفكر، دمـاي بدن و ضربان قلب همگي توسط مغز كنترل مي شوند.

در مغز آدمي بيش از يكصد ميليارد سلول عصبي وجود دارد كه هـمـانند سيمهاي داخل كامپيوتر عمل نموده و وظيفه انتقال اطلاعات از بـخشـي بـه بـخشـي ديـگر را بر عـهـده دارند. اين انتقالات بصورت اكتروشيميايي انـجـام شده و در اصـطلاح امواج مغزي ناميده مي گردد.

حالات مختلف در مغز انسان را ميتوان ازطريق همين امواج مغزي تغييرداد و به وضعيتي جديد مبدل نمود. براي مثال مي تـوان مـغز را از يـك حالت اضطراب و گوش به زنگ بودن بطور تدريجي به يك حالت آرامش تغيير داد تا مانـنـد يك مـوتور خـوب تنـظيم شده، كار كند. يك راه مفيد براي تغيير امواج مغزي تحريك صوتي و يا موسيقي مي باشد. مطبوعات مفز انسان را از حالت آرامش به حالت اضطراب برمیگردانند.

لینک به دیدگاه
يكي از كليدهاي خلق و ابقاي اين تجارب زيبا دوری از خبر و اخبار و مطبوعات مي باشد.

موافقم ولی دوری مطلق هم خوب نیست. مثلا یکی از بدترین صفحهات حوادته وبهترینشون علمیه.

مطبوعات مفز انسان را از حالت آرامش به حالت اضطراب برمیگردانند.

اینم به نظرم بستگی داره به اون نوشته ای که می خونیم .

لینک به دیدگاه
موافقم ولی دوری مطلق هم خوب نیست. مثلا یکی از بدترین صفحهات حوادته وبهترینشون علمیه.

اینم به نظرم بستگی داره به اون نوشته ای که می خونیم .

مگه چی مینویسن که ما از بینشون انتخاب کنیم؟ همش فریب و حوادث و توجیح و سرگرمی ،

کدام مطبوعات رو سراغ داری که بتونه راه اندیشه رو درست طی کنه؟ همشون مجیزگو میشن تا چرخشون بچرخه،:ws3:

لینک به دیدگاه
مگه چی مینویسن که ما از بینشون انتخاب کنیم؟ همش فریب و حوادث و توجیح و سرگرمی ،

کدام مطبوعات رو سراغ داری که بتونه راه اندیشه رو درست طی کنه؟ همشون مجیزگو میشن تا چرخشون بچرخه،:ws3:

حرف شمارا قبول دارم حتی درعلمی هم دست میبرن .

مثلا بعضی وقتها انقدربد بافتوشا\کارمی کنند که اگه یکم دقت کنی خندد می گیره

هفت صبح اولاش که می خوندم خوب بود حالا نمی دونم . ولی درکل موافقم حرف درستم جواب نداره.

لینک به دیدگاه
پس ما چقدربدبختیم که 90درصد سرنوشتمون دست ایناست

وقتی ما عادت کرده ایم که یه دقیقه هم بدون قیل و قال ذهنی ، آروم نگیریم ، خود به خود راه رو برای ابواب جراید و اخبار باز میذاریم که بیان و ذهن ما رو بازیچه امیال خودشون قرار بدهند،حتی این موبایل و تلگرام هم همینطوره. کسی از ما سئوال نمیکنه که چی میخوای ؟ هر چی خودشون خواستند زرتی به خورد ما میدن و ما هم همینکارو با بقیه میکنیم،

ذهن ما تو کنترل مون نیست. این مائیم که دستی دستی خودمونو اسیر امیال ذهنمون کردیم و دائما توسط ذهنمون بازی میخوریم.و فکر هم میکنیم که خودمونیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...