رفتن به مطلب

آمادگی برای ورود به بازار کار برق

alilooki

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

خسته نباشید

دنبال همچین موضوعی میگشتم ولی پیدا نکردم مجبور شدم ایجاد کنم

من دانشجوی ترم چهار دوره کارشناسی مهندسی برق(مخابرات) هستم

میدونم دیره اما باز میخوام بپرسم برای اینکه بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار بشم باید چ کار کنم

منظورم اینه باید معدل بالایی داشته باشم یا باید کار با نرم افزار بلد باشم و چه نرم فزاری

لطفا کمک بفرمایید

ممنون

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

خسته نباشید

دنبال همچین موضوعی میگشتم ولی پیدا نکردم مجبور شدم ایجاد کنم

من دانشجوی ترم چهار دوره کارشناسی مهندسی برق(مخابرات) هستم

میدونم دیره اما باز میخوام بپرسم برای اینکه بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار بشم باید چ کار کنم

منظورم اینه باید معدل بالایی داشته باشم یا باید کار با نرم افزار بلد باشم و چه نرم فزاری

لطفا کمک بفرمایید

ممنون

سلام ب انجمن و تالار برق خوش اومدید:a030:

خب رشته مخابرات رشته ایی هست ک کار توی اون زیاده...هم تو بخش سیستم هم انتن هم شبکه...

اما اون چه ک مهمه این هست ک چ توانایی هایی برای انجام دارید...

نرم افزار هایی ک باید بلد باشید متلب , CST یا HFSS برای طراحی های پسیو و ADS برای طراحی های اکتیو رو حداقل باید بلد باشید ک تو دوران کارشناسی هم قطعا با اون ها اشنا شدید

معدل ک عملا ب کار نمیاد چون بعضا معیاری برای توانایی نیست....اصل کارهای عملیاتی و تسلط ب موضوع هست

البته کلاس های مربوط به موبایل و شبکه رو ک شرکت کنید تو رزومه و جذب کار خیلی کمکتون میکنه

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام ب انجمن و تالار برق خوش اومدید:a030:

خب رشته مخابرات رشته ایی هست ک کار توی اون زیاده...هم تو بخش سیستم هم انتن هم شبکه...

اما اون چه ک مهمه این هست ک چ توانایی هایی برای انجام دارید...

نرم افزار هایی ک باید بلد باشید متلب , CST یا HFSS برای طراحی های پسیو و ADS برای طراحی های اکتیو رو حداقل باید بلد باشید ک تو دوران کارشناسی هم قطعا با اون ها اشنا شدید

معدل ک عملا ب کار نمیاد چون بعضا معیاری برای توانایی نیست....اصل کارهای عملیاتی و تسلط ب موضوع هست

البته کلاس های مربوط به موبایل و شبکه رو ک شرکت کنید تو رزومه و جذب کار خیلی کمکتون میکنه

ضمن تشکر بابات پاسخدهیتون

میخاستم بپرسم برای یادگیری نرم افزار هایی که در بالا اشاره کردید حتما باید دوره های مخصوص گذروند یا اینکه به صورت خود آموز هم امکانش وجود داره؟

و اینکه منظور از کلاس های مربوط به موبایل چیه؟

اگه امکانش هست اینو هم توضیح بدید که برای ورود به کارهای عملیاتی باید از کجا شروع کرد؟

متشکرم

لینک به دیدگاه
ضمن تشکر بابات پاسخدهیتون

میخاستم بپرسم برای یادگیری نرم افزار هایی که در بالا اشاره کردید حتما باید دوره های مخصوص گذروند یا اینکه به صورت خود آموز هم امکانش وجود داره؟

و اینکه منظور از کلاس های مربوط به موبایل چیه؟

اگه امکانش هست اینو هم توضیح بدید که برای ورود به کارهای عملیاتی باید از کجا شروع کرد؟

متشکرم

خواهش میکنم:a030:

نرم افزارهایی ک معرفی کردم متاسفانه کلاس برای یادگیری ندارن...منظورم کلاس های مجتمع فنی هست ک تو سطح شهر وجود داره...اما بصورت خودآموز میشه با تلاش و صرف وقت اون ها رو یاد گرفت...و از گوشه و کنار و افرادی ک این نرم افزارها رو بلدن رفع اشکال کرد...تو انجمن فایل های آموزشی اون ها قرار داره:w16:

کلاس های شبکه هم ک ماشالا فراون ک کار تو این بخش هم خیلی زیاده و درامدش هم خوبه... ccna ccnp cisco microsoft و غیره ک به کانفیگ کردن و راه اندازی و عیب یابی روترها و سوئیچ های ارتباطی شبکه مربوطند....

کلاس های موبایل منظورم GSM و 3G و 4G هست ک در مجتمع فنی مخابرات تهران-ابن سینا آموزش داده میشه...ک برای یادگیری اصول ارتباطات سیار بهتون کمک میکنه و برای رزومتون اگر بخواید تو شرکت های اپراتوری مثل همراه اول رایتل ایرانسل کار کنید براتون کارسازه....همینطور برای کارکردن تو شرکت های وندور و پیمانکار....

برای کار عملیاتی باید اول تجربه کسب کنید..ینی دست به آچار بشید:ws3:و فقط به خوندن اکتفا نکنید....سعی کنید اونچه رو ک میخونید بسازید و تا نسازید عملا خونده هاتون فایده ایی نداره:whistle:...بعد ک مسلط شدید میتونید ب عنوان طراح یا تعمیر یا تولید و نگه داری...وارد شرکت های ساخت و تولید بشید و کم کم خودتون کارگاه بزنید و شغل افرینی بکنید...

البته تمام اینها مستلزم حوصله و علاقه است...چون راه همواری نیست...و شکست همیشه وجود داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...