رفتن به مطلب

مملکتی بی دروپاشنه

Mohammad-Ali

ارسال های توصیه شده

سلام

امروز درحال عبور از پیاده روبودم دست فروشان رو دیدم هجوم آوردن مثل مغول جالب جلوی مغازها بساط می کنند مغازه ای که پول آب داره ، پول برق داره ، مالیات داره ، عوارض داره ، حق گردنکشیهای تعزیرات جکومتی بایدبده ،تابلوبزنه دوباره جداپول می گیرن ، و........... حالا انصافا این مملکت نی دروپاشنه نیست ؟

مردم رابه درزدی سوق می دهند چی جوری ؟ وقتی درطول سال ماشین میوه و.... جلوی طرف می ایستد وجلوی فروش رامی گیردوقتی به مسول اینکارشهرداری زنگ می زنی هیچکاری نمی کند وبعضا برمی گرده می گه اون داره فروش خودشو می کنه چکار به شمادارد!وقتی برق دزدی میگیرن (کلمه قشنگی نیست ولی واقعیت داره) وکسی نیست که تو جه بکند (اینو خودم امتحان کردم خبری نیست ) مغازه دارهم برق از تیر می گیره ! این مملکت بی دروپاشنه نیست ؟ نباید فاتحه این مملکتو خوند ؟ به نظرم این مملکت اینجوری درست نمی شه - یه کسی باید باشه مثل رضا شاه یا هیتلر- نظرشما چیست؟

4سال یک بار دوباره گول می خوریم نمی دانیم ریشه گندیده جیب همون جیبه فقط رنگش عوض می شود.

تواین مملکتی که اینقدراحترام وفرهنگ امده پایین که بعضی وقتها جای خیلیها عوض میشه !

این ایرادات از اون هدایت کننده مملکته ، شایدهم ما خیال می کنیم اینها اتفاقی است !

:sigh::sigh::sigh: پول

لینک به دیدگاه

به مردم دست فروش خرده نگیرید.خیلیا از سر ناچاری دستفروشی میکنن من تو کوچه خیابون زیاد دیدم چطوری از ترس مامورین شهرداری فرار میکنن

مشکل سر کار...سر اینکه نمیتونن کار پیدا کنن...مشکل سر کسایی هست که مملکتو اداره میکنن سر کمبود کار.. صنعت خوابیده ملت فلج شدن

مردم یاد گرفتن از هم بدزدن از دولت بدزدن چون دیدن چطوری بالا دستیاشون میخورن و میبرن بعد دکمه ی تقوا میبندن که آی ملت ما خوبیم اونا بدن

فرهنگ ایران بشدت رو به زوال رفته فرهنگ ما بخور و بچاپ..ببر و ذخیره کن بعد صلوات بفرست گناهات بره دین مندراوردی راه انداختن

اتفاقا اصلا هیچ کدوم از اینها اتفاقی نیست من معتقدم تعدادی از این بالا دستیا به شدت باهوش هستن میدونن چیکار کنن....مردم ما فکرشون این شده کار کنن از گشنگی نمیرن پس فکر دیگه ای به ذهنشون نمیرسه:w16:وقت فکر کردن ندارن :a030:همین!

لینک به دیدگاه
به مردم دست فروش خرده نگیرید.خیلیا از سر ناچاری دستفروشی میکنن من تو کوچه خیابون زیاد دیدم چطوری از ترس مامورین شهرداری فرار میکنن

مشکل سر کار...سر اینکه نمیتونن کار پیدا کنن...مشکل سر کسایی هست که مملکتو اداره میکنن سر کمبود کار.. صنعت خوابیده ملت فلج شدن

مردم یاد گرفتن از هم بدزدن از دولت بدزدن چون دیدن چطوری بالا دستیاشون میخورن و میبرن بعد دکمه ی تقوا میبندن که آی ملت ما خوبیم اونا بدن

فرهنگ ایران بشدت رو به زوال رفته فرهنگ ما بخور و بچاپ..ببر و ذخیره کن بعد صلوات بفرست گناهات بره دین مندراوردی راه انداختن

اتفاقا اصلا هیچ کدوم از اینها اتفاقی نیست من معتقدم تعدادی از این بالا دستیا به شدت باهوش هستن میدونن چیکار کنن....مردم ما فکرشون این شده کار کنن از گشنگی نمیرن پس فکر دیگه ای به ذهنشون نمیرسه:w16:وقت فکر کردن ندارن :a030:همین!

سلام

کاملا باشما موافقم

جای ما اینجای دنیانیست ! متعصفانه بخاطر عقاید خشک ومسخره به اینجا کشیده شدیم ...... بماند که آرزوی بعضی ازما ها دود شد:sigh:

درست سخت شده زندگی مردم ندارند ، همین چند وقت پیش صحبت شد بایه دانشجو می گفت می خوام بارفیقم بیام بساط کنم کوزهای رنگی بفروشیم اونوقت گفت رفیقم می گه می خوام یه پولی جمع کنم برم ....

باید اینم قبول کرد مردمهم یک مقداربی ملاحضه شدن دولت که حا میشون نیست بعضی ها خودشونم به خودشون رحم ندارند-مثلا همین ماشینه میوه فروش طرف میگه ارزونه ، درست ولی برقی که مصرف می کنه چی ؟ پولشو ازما میگیرن ..........

به نظرم تعدادی از بی کاری مال ای فروشگاه های بزرگ است .

رسیدگی نیست. یک فرد چندتا شغل ؟طرف غصابی -ماهی میفروشه-گوشت داره-مرغ داره-سوسیس کالباس داره-وسایل بقالی میفروشه ! ساماندهی نیست .

من می گفتم توانتخابات شرکت نمی کنم ، ولی بعضی ها ساده می گفتند نکنیم که آمریکا و......:banel_smiley_4: نه بلکه ما اینجا می تونیم بگیم می فهمیم وزنده ایم ما به نوع حکومت اعتراض داریم وشرکت نمی کنیم نه کشور

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
وطن آدمی آنجاست که عشق و کلمه و ایمان را حرمت می گذارند.

سلام فکورجان عیدم مبارک

کجا بعضی از آدم ها هستند که اصلا هیچی نمی دونند- خلاصه گفتم :sigh:نمی دونم همه دنیا اینجوری هستند یاما اینجوری شدیم.

لینک به دیدگاه
سلام فکورجان عیدم مبارک

کجا بعضی از آدم ها هستند که اصلا هیچی نمی دونند- خلاصه گفتم :sigh:نمی دونم همه دنیا اینجوری هستند یاما اینجوری شدیم.

سلام داداش.فک کنم عید رو برات تبریک فرستادم .ولی اگه قصوری شده ، ببخشید.از آنجا که ماهی رو هر وقت از آب بگیری ، میمیره،ببخشید تازه است ، من مجددا عید سعید باستانی را خدمت شما تبریک میگم و سال نو را هم تبریک میگم.

الان پیش پای شما داشتم تو تاپیک استاد لی هم همینو میگفتم که ، مشکل ما ندانستن و نفهمیدن نیست ، مشکل ما بد فهمیدن است که همیشه کار دست خودمون و مملکتمون میدیم.

همه جای دنیا یه اشکالات رفتاری و اداری و اجتماعی هست ، مال ما یکم قاراشمیش تره .از اون لحاظ:ws28:

لینک به دیدگاه

یه اصطلاحی هم تو دهن خیلی ها افتاده که مدام تکرار میکنند که ، انسان اول باید خودشو بسازه و از این جور شعار ها.

من میگم این شدنی نیست.باید زیرساخت ها اصلاح بشه بعد انسان درست رفتار میکنه،

وقتی سر تصویب بودجه فلان نماینده دولت جار میزنه که بانکها دزدی میکنن و فلان سازنان درست کار نمیکنه و در عین حال کاری هم برای اصلاحش انجام نمیدن ، خوب مردم هم دزدی و قبح رفتار براشون عادی میشه و همین میشه .

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...