رفتن به مطلب

چی باعث میشه یک کمپانی یهو بیاد رپتور بزنه بعد بقیه کشورها ناتوان باشن ؟

fakur1

ارسال های توصیه شده

یه نظریه اینو میگه : هیچ فرقی بین آدمها وجود نداره و همه میتونن ربتور بزنن !!! اونی که اول ساخته (لاکهید مارتین) همه چیز به اون ربط داره که چه طوری مدیریت کنه.

یه نظریه هم اینه : انسانها با هم فرق دارند. این فرق به میزان هوش و عقل و شعور اونا بستگی داره و یه واقعیت ژنتیکی است که زیاد نمیشه بر روش مانور داد .

و اینکه تاثیر محیط و زبان و به چالش کشیدن ها برای هر یک از این نظریه ها تا چه حد کارگر هست , موضوع این نقد و بررسی است .

از حضور عزیزانی که درست در همین موضوع میخوان صحبت کنن استقبال میشه .

لینک به دیدگاه

حالا صرف توان تولید یه طرف قضیه است و کیفیت تولید هم طرف دوم اونه.

چی باعث میشه که هر تولیدی رو که ژاپنی ها میزنن , کوچیک و جمع و جور و پرتابل از کار در میاد ولی هر چی که روسها تولید میکنند کت و کلفت و زمخت هستش؟

لینک به دیدگاه
یه نظریه اینو میگه : هیچ فرقی بین آدمها وجود نداره و همه میتونن ربتور بزنن !!! اونی که اول ساخته (لاکهید مارتین) همه چیز به اون ربط داره که چه طوری مدیریت کنه.

یه نظریه هم اینه : انسانها با هم فرق دارند. این فرق به میزان هوش و عقل و شعور اونا بستگی داره و یه واقعیت ژنتیکی است که زیاد نمیشه بر روش مانور داد .

و اینکه تاثیر محیط و زبان و به چالش کشیدن ها برای هر یک از این نظریه ها تا چه حد کارگر هست , موضوع این نقد و بررسی است .

از حضور عزیزانی که درست در همین موضوع میخوان صحبت کنن استقبال میشه .

:ws28::ws28:

آی آی فکور

بذار یکی یکی بحثش رو باز کنیم

هوش و عقل و شعور !! خیلی هم درسته ولی چی اینارو میسازه ؟

تو هر موضوعی اولویت وجود داره و هر زود تر برسه تا حدی بازی رو برده

این که یک جامعه !! یک خانواده و.............. رو به این باور برسونی که کند ذهنه و یا شعور نداره و........... چیز پیچیده ای نیست

ببین یک حیوون رو ببین !! به یک طوطی و .......... آموزش میدن حرف میزنه

و برعکسش رو به سادگی میشه روی افراد انجام داد

یک بچه وقتی تازه به حرف میوفته به سادگی میشه کنترلش کرد و دیدی بعضی ها بهش کلمات زشت یاد میدن و بعضی هم برعکس و شخصیت اون بچه همون مدلی شکل میگیره و یهو میبینی طرف شده یک سارق یا هر چی و گاهی مثلا پلیس توش میمونه این لامصب چه شکلی تونسته دزدی کنه ؟ :ws28: شاید از نظر خیلی ها اون شعور نداره و............. اما ؟؟؟؟؟ توانایی داره ولی به خودش بگی توانایی داری میخنده میگه من از اول بدبخت به دنیا اومدم !! خب طی این سالهایی هم که گذشته تا این بزرگ بشه تخریب زیاد شده

زمان جنگ خودمون!!! دومین پدافند دنیا رو عراق داشت و عملا کسی نمیتونست ازش عبور کنه

بارها و بارها ازش عبور کردن و به سخره گرفتنش

این مهارت از کجا میاد ؟ از بی کله بودن ؟ که اسمشو میشه گذاشت خودشو مینداخت تو وضعیت بعد مجبور میشد راهی پیدا کنه !!! یا مرگ بود و یا باید عبور میگرد !! اینقدر اینکارو کرده بودن که دیگه تفریح شده بود و بالای کاخ فلان کس هم میرفتن شرجه میزدن عکس میگرفتن :ws28: از طرفی مدام هم بهشون القا میشد میشه و میتونستن

همونارو اگر تخریب میکردن هیچ وقت امکان برتری هوایی نداشتن

الانم کاری به مملکت ندارم ولی اگر خلق الله (بچه هایی که تو این بخش ها هستند) مخشون درگیر حرف مفت نباشه ربتور هم میزنن ولی ایرادشون اینه که مخشون درگیر حرف مفته و از طرفی بهشون القا شده لاکهید مارتین از مریخ اومده و به جای بی کله بودن دنبال این میوفتن طرح لاکهید رو کش برن و یا برن سراغ روسه

ضریب هوشی دقیقا چیزیه که میتونی تخریبش کنی یا بسازیش!!! فقط باید خودتو تو عمل انجام شده قرار بدی

آدمها تو بدترین چالش ها ستاره میشن !!

سازنده ربتور میتونه بیاد یک واحد بزنه و به همه آموزش بده و همه بسازن و میتونه برعکسش عمل کنه

سالی که شاه اف 14 خرید کشورهای دیگه هم درخواست خرید دادن به گرومن آمریکا

خب اون که هیچ وقت اینو نمیفروخت به کسی و ایران هم به اجبار بود

اسرائیل ژاپن و........ از عربستان

متنشو دارم میذارم !!! وقتی درخواست خرید از عربستان اومد یک جواب دریافت کرد و اونم این بود که تفکر و درک شما در حد این پرنده نیست :ws28: تخریبهایی اینشکلی و ذلیل کردن به مرور زمان باعث میشه ایمان پیدا کنن چپق هم نیستن و جهان اولو سوم شکل بگیره که در اصل خودشون باور دارن هیچی نیستن

یکی اومد پیش من یک گاز دادم دستش گفتم این تکه فلز رو ذوب کن !! قبلش خودم ذوب کردم و دید

وقتی گاز دستش بود اولش دقت میکردم دستش میلرزید ولی یکم که گذشت ترسش ریخت و بعدش خوشش اومده بود

اگر تا قبل از اون یکی بهش میگفت ذوب میگرخید و میگفت خطرداره و کار من نیست

در ادامه حرف های بالا

دانشمندان بزرگی مثل فرانس فیشر و هانس تروپش و یا هابر اصلا !! اینا چجوری شدن دانشمند ؟ با زور و ترس از مرگ :ws28: مثلا هابر کسی بود که کشف کرد آمونیاک رو از هوا و گاز هیدروژن سنتز کنه

زمان جنگ جهانی دوم آلمان نیاز به آمونیاک و نیتریک اسید داشت برای ساختن بمبو این حرفها

خب نیتریک رو مثلا از طریق شوره زارها بدست میاوردن و دم دست ترین شوره زار هم تو شیلی بود که دست دشمناشون بود و اینا مونده بودن چه غلطی بکنن

وقتی جاهایی گفتم از شخصیت هیتلر بدم نمیاد برای ایناس!! صرفا هیتلر نیومد آدم بکشه

خاطراتش هست بخون !! میگفت هیتلر یک گروه از آقایونی که تو موضوع شیمی بودن رو خفت کرد انداخت تو یک فضای بسته و تهدیدشون کرد یا از تو کلاهتون خرگوش در میارید یا همه شما رو تیر بارون میکنم :ws28:

از نظر همه این آقایون غیر ممکن بود ولی ترس از مرگ و مسائل دیگه مجبورشون کرد شگفتی بسازن که به قول خودشون تا سالها بعد هم باور نمیکردن که تونستن

حالا اینا روزی هزاران تن آمونیاکو نیتریک میگرفتن و دشمناشون مجبور بودن برن تو شوره زار ها سرویس بشن تا چقل بتونن محصول بگیرن

هابر اساسا دانشمند نبود و نابغه هم نبود ولی به گفته خودش ترس از مرگ و رفتاری که تهدیدش میکرد باعث شد این به فکر بیوفته که از دست این فرار کنه

هیتلره با تهدید و کارای اینشکلی این باور و ایمان رو به اینا داد که خفنید و میتونید

برعکسش اگر باشه و طرف واقعا هم بتونه باور میکنه هیچی نیست

شکستن خطوط قرمز اولین فاکتوره که براشون انجام داد

الانم اگر یختو بگیرن و گیر یکی مثل هیتلر بیوفتی تو هم ربتور میسازی :ws28:

یا به شکل غیر خشن اصلا !! خود لاکهید بیاد یختو بگیره و اینقدر زیر گوشت بخونه کارت درسته و کمکت کنه ربتور میسازی

البته منظور من اعتماد به نفس دادن به شکل کاذب نیستا!! چون اینجوری میشه سوء استفاده کرد

لینک به دیدگاه

ظاهرا میخوایم به این نتیجه گیری برسیم که تنگنا استعداد های ذاتی انسان رو بیدار میکنه ؟ اگر چه این نتیجه گیری هم ممکنه درست باشه ولی همه کار نیست. شما اگه ماتریس دیسک رو مطالعه کنید , خواهید دید که انسانها در یکی از طیف های 4 گانه اون ماتریس بدنیا میان و همه توانمندیهاشون در حد و اندازه های اون ذات شون بالا پائین میشه. حالا کاری ندارم که تو یه برهه هایی با تربیت و پرورش هدفمند انسان تونستن ازش یه ابتکارات و توانمندیهایی ببینند که خارق العاده هم بوده. اون بخش از جنبه های انسان که مثلا بتونه مثه یه شهروند ژاپنی عمل کنه و یا مثه یه افغانی یا فرانسوی رو من هم قبول دارم ولی از نظر خلاقیت و توان بروز دادن استعداد های شگرف , نظر من اینه که این اتفاق در سایه ساختار های درونی و تربیت بیرونی ممکن میشه و نمیشه از همه انسانها دانشمند ساخت. هیتلر هم موقعی تونست اون کار رو بکنه که یه افرادی دستش بودند که زمینه اون استعداد و توانمندی علمی و فنی رو داشتند و تنها کاری که هیتلر تونست انجام بده این بود که برای بروز استعداد و فوق استعداد ذاتی اونا یکم دست به دامن زور و تهدید شد.

لینک به دیدگاه
:ws28::ws28:

در ادامه حرف های بالا هابر اساسا دانشمند نبود و نابغه هم نبود ولی به گفته خودش ترس از مرگ و رفتاری که تهدیدش میکرد باعث شد این به فکر بیوفته که از دست این فرار کنه

هیتلره با تهدید و کارای اینشکلی این باور و ایمان رو به اینا داد که خفنید و میتونید

برعکسش اگر باشه و طرف واقعا هم بتونه باور میکنه هیچی نیست

شکستن خطوط قرمز اولین فاکتوره که براشون انجام داد

الانم اگر یختو بگیرن و گیر یکی مثل هیتلر بیوفتی تو هم ربتور میسازی :ws28:

یا به شکل غیر خشن اصلا !! خود لاکهید بیاد یختو بگیره و اینقدر زیر گوشت بخونه کارت درسته و کمکت کنه ربتور میسازی

البته منظور من اعتماد به نفس دادن به شکل کاذب نیستا!! چون اینجوری میشه سوء استفاده کرد

[/color]

شما معتقد هستید که میشه با تهدید به مرگ از یه آدم معمولی یه سوپرمن ساخت؟

لینک به دیدگاه
شما معتقد هستید که میشه با تهدید به مرگ از یه آدم معمولی یه سوپرمن ساخت؟

ای بابا من اینهمه نوشتم برداشتت این بوده واقعا ؟

یک مثال برای رسوندن مطلب !! من که نمیتونم بیام در حد کتاب پست بدم

فقط موضوع اینه که آدم اگر مجبور بشه یا عمیق خودش بخواد میتونه شگفتی بسازه (مطمئن باش وقتی عای بشه دیگه شگفتی هم نیست)

فکر نمیکنم نیم درصد بیشتر خودشون عمیقا بخوان پس یا باید تو هچل بیوفتن یا به طریقی مجبور بشن

تهدید به مرگ چیه اینم یک مثاله

چیزی شبیه به هیجان (الان باز نیای بگی هیجان فلانه دارم مثال میزنم )

هر کسی قبول نمیکنه با چتر بپره پایین و خیلی موارد دیگه

عواملی این وسط هستند که یا محرکن و یا اجبار و اجبار هم صرفا تهدید نیست برادر من

الان یارو میره سر کار !! این یک اجباره که امورات زندگیش بگذره اگر هر روز 30 میلیون بریزن به حسابت که دیگه سر کار نمیری !!

وقتی سر کار نری هیچ وقت متوجه نمیشی مثلا سیانید بازی طلا چه شکلیه

یا غالکارای محترم :ws28: چه قصه هایی دارن و حالا هر چی

یارو میگه به درک و گور بابای غالو این حرفها

پا نمیشه صبح زود بره سر کار که همش دنبال عشقو حاله

تو بحث ما هم همینه !!! اجبار میتونه ذهن رو از آکبندی در بیاره

و اجبار هم همیشه بد نیست

تا هوابرش دستت نگیری دوبار شعله پس نزنه اوستا نمیشی اما روز اول میگرخی

عربستانو بین !! یک فرقی بین اونا و آلمانیا هست اون فرق چیه ؟ شاخ دارن آلمانیا ؟

سوپر من چیه ؟ کجا بحث سوپر من بوده ؟ موضوع رو من بد میگم یا برداشتت چیز دیگه میشه ؟ هابر سوپر من بود ؟ اون دسته افرادی که میگیم کلنگ یا کند ذهن یا هر چی فقط اگر گیر کنن تو شرایطی که مجبور باشن مخشونو از آکبندی در بیارن دیگه کند ذهن نیستن

باز نیای اجباری که گفتمو با اجبار مثلا یک خونواده برای درس خوندن بچه خودشون اشتباه بگیریا :ws28:

حال توضیح و تایپ ندارم خودت میدونی چی دارم میگم دیگه

ولی اجبار همونطو که گفتم هم میتونه خوب باشه هم بد

تشویق و قول های بزرگ هم نوعی اجباره

خودت خودتو مجبور میکنی به خاطر قوله یا تشویقه انجام بدی

دور زدن نقشه برای بمباران کردن غرب عراق توسط یک دسته سوپر من انجام نشد و فقط اجبار بود که باعث شد اینا بتونن اینکارو بکنن !! باید اونجا از بین میرفت و نمیرفت دهنمون اسفالت بود

با ریسک بالا ولی انجام شدو ورق برگشت

حالا بیا نقل قول بگیر بگو بعنی الان برم غرب عراقو فلان کنیم ؟ :ws28:

بی خیال باو:ws28:

لینک به دیدگاه
ظاهرا میخوایم به این نتیجه گیری برسیم که تنگنا استعداد های ذاتی انسان رو بیدار میکنه ؟ اگر چه این نتیجه گیری هم ممکنه درست باشه ولی همه کار نیست. شما اگه ماتریس دیسک رو مطالعه کنید , خواهید دید که انسانها در یکی از طیف های 4 گانه اون ماتریس بدنیا میان و همه توانمندیهاشون در حد و اندازه های اون ذات شون بالا پائین میشه. حالا کاری ندارم که تو یه برهه هایی با تربیت و پرورش هدفمند انسان تونستن ازش یه ابتکارات و توانمندیهایی ببینند که خارق العاده هم بوده. اون بخش از جنبه های انسان که مثلا بتونه مثه یه شهروند ژاپنی عمل کنه و یا مثه یه افغانی یا فرانسوی رو من هم قبول دارم ولی از نظر خلاقیت و توان بروز دادن استعداد های شگرف , نظر من اینه که این اتفاق در سایه ساختار های درونی و تربیت بیرونی ممکن میشه و نمیشه از همه انسانها دانشمند ساخت. هیتلر هم موقعی تونست اون کار رو بکنه که یه افرادی دستش بودند که زمینه اون استعداد و توانمندی علمی و فنی رو داشتند و تنها کاری که هیتلر تونست انجام بده این بود که برای بروز استعداد و فوق استعداد ذاتی اونا یکم دست به دامن زور و تهدید شد.

هیتلر محرک بود و اونا هم دانشمند شناخته شده نبودن

یکسری افراد عادی بودن

افغانی هم داریم که تو موضوع خاص خودش نابغه شده

ولی میتونست بره خشخاش بکاره

مثل سال 82 !! همه آقایون خلاف میزدن تو کار شیشه و تو یکی دو ماه میترکوندن و ثروتمند میشدن

این یکی هم میرفت تکنولوژی نفتی دولوپ میکرد ثروتمند میشد

یکی خلاف و دیگری سالم

هر دو یکی هستند فقط محرکاشون فرق داره

لینک به دیدگاه
ای بابا من اینهمه نوشتم برداشتت این بوده واقعا ؟

یک مثال برای رسوندن مطلب !! من که نمیتونم بیام در حد کتاب پست بدم

حالا چرا عصبی میشی . مگه قرارمون این نبود که حرف تو دهن همدیگه نذاریم ؟ اگه موافق نیستی خوب یه کلام بگو نه . دعوا نکن :ws28:

فقط موضوع اینه که آدم اگر مجبور بشه یا عمیق خودش بخواد میتونه شگفتی بسازه (مطمئن باش وقتی عای بشه دیگه شگفتی هم نیست)

من میگم یه عده انسانهایی هستند که این کار ها خوراکشونه و اگه زمینه مساعد باشه اونا استعداد بهتری برای انجام کار دارن . اجبار هم نیازی نداره . منظورم انتخاب صحیح انسان برای انجام کار های خاص هست

فکر نمیکنم نیم درصد بیشتر خودشون عمیقا بخوان پس یا باید تو هچل بیوفتن یا به طریقی مجبور بشن

تهدید به مرگ چیه اینم یک مثاله

چیزی شبیه به هیجان (الان باز نیای بگی هیجان فلانه دارم مثال میزنم )

مثال که میزنی , خوب منم با همون مصداق و مثال شما جلو میرم . اینا یه سنگ هایی است که خودت جلو پام میندازی بعد میگی چرا می لنگی :vahidrk:

هر کسی قبول نمیکنه با چتر بپره پایین و خیلی موارد دیگه

آره هر کسی قبول نمیکنه ولی هستن کسانی که حاضرن مفتی هم اینکارو بکنند چون تو خونشونه. ما با وجود این افراد چرا باید بریم دنبال کسانی که لازمه با زور اونا رو مجبور به چتربازی بکنیم؟

عواملی این وسط هستند که یا محرکن و یا اجبار و اجبار هم صرفا تهدید نیست برادر من

الان یارو میره سر کار !! این یک اجباره که امورات زندگیش بگذره اگر هر روز 30 میلیون بریزن به حسابت که دیگه سر کار نمیری !!

وقتی سر کار نری هیچ وقت متوجه نمیشی مثلا سیانید بازی طلا چه شکلیه

خیلی هام هستند که میلیاردرند ولی بخاطر علاقه شون که ذاتی هست میرن

یا غالکارای محترم :ws28: چه قصه هایی دارن و حالا هر چی

یارو میگه به درک و گور بابای غالو این حرفها

پا نمیشه صبح زود بره سر کار که همش دنبال عشقو حاله

تو بحث ما هم همینه !!! اجبار میتونه ذهن رو از آکبندی در بیاره

و اجبار هم همیشه بد نیست

تا هوابرش دستت نگیری دوبار شعله پس نزنه اوستا نمیشی اما روز اول میگرخی

عربستانو بین !! یک فرقی بین اونا و آلمانیا هست اون فرق چیه ؟ شاخ دارن آلمانیا ؟

سوپر من چیه ؟ کجا بحث سوپر من بوده ؟ موضوع رو من بد میگم یا برداشتت چیز دیگه میشه ؟ هابر سوپر من بود ؟

سوپرمن نبود ولی قطعا استعداد ذاتی داشته

اون دسته افرادی که میگیم کلنگ یا کند ذهن یا هر چی فقط اگر گیر کنن تو شرایطی که مجبور باشن مخشونو از آکبندی در بیارن دیگه کند ذهن نیستن

باز نیای اجباری که گفتمو با اجبار مثلا یک خونواده برای درس خوندن بچه خودشون اشتباه بگیریا :ws28:

حال توضیح و تایپ ندارم خودت میدونی چی دارم میگم دیگه

توضیح نمیخواد تو فقط بنویس من زحمت خوندنش رو میکشم:ws28:

ولی اجبار همونطو که گفتم هم میتونه خوب باشه هم بد

تشویق و قول های بزرگ هم نوعی اجباره

خودت خودتو مجبور میکنی به خاطر قوله یا تشویقه انجام بدی

دور زدن نقشه برای بمباران کردن غرب عراق توسط یک دسته سوپر من انجام نشد و فقط اجبار بود که باعث شد اینا بتونن اینکارو بکنن !! باید اونجا از بین میرفت و نمیرفت دهنمون اسفالت بود

با ریسک بالا ولی انجام شدو ورق برگشت

حالا بیا نقل قول بگیر بگو بعنی الان برم غرب عراقو فلان کنیم ؟

:ws28:

بی خیال باو:ws28:

بالاخره میخوای متوجه بشی که من چی میگم یا نمیخوای ؟

من میگم اگه انتخاب درست باشه نیازی به زور و تشویق نیست .

لینک به دیدگاه

یکسری افراد عادی بودن

مثل سال 82 !! همه آقایون خلاف میزدن تو کار شیشه و تو یکی دو ماه میترکوندن و ثروتمند میشدن

یکی خلاف و دیگری سالم

یکی نمیتونن باشن. ذات انسان شرط اوله و محرک هم البته قدم بعدی .

هزار بار هم بگی , من قبول نمیکنم. انسانها با استعداد یکسان به دنیا نمیان .

نمیشه گفت یه سری افراد عادی بودند. افراد عادی اینکارا ازشون برنمیاد.

لینک به دیدگاه

یه مثال ساده :

وقتي كارگرداني بداند كه حرفي براي گفتن ندارد و توان تكنيكي و دانش او هم پيشرفتي نداشته است اما اصرار بر ساخت فيلم داشته باشد ماحصلش مي شود فيلمي مثل «هميشه پاي يك زن در ميان است».

میگم اصلا چطوره منم از فردا برم یه دست لباس کشتی بگیرم و یه مربی سطح اول دنیا رو هم استخدام بکنم و بشم علیرضا سلیمانی

لینک به دیدگاه

پایه و اساس بحث من این نظریه است:

محور اصلی نظریه کتل، تمایزی است که میان دو نوع صفات صوری(surface traits) و صفات پایه یا عمقی(source trait) قایل می‌شود. صفات صوری، مجموعه‌ای از ویژگی‌های رفتار هستند که آشکار و ظاهری‌اند و دوام و ثبات آن‌ها بسیار کم است و در اثر ارتباط صفات عمقی با یکدیگر حاصل می‌شوند. صفات عمقی، منبع و سرچشمه صفات صوری و علت‌های واقعی رفتار آدمی هستند. این صفات بادوام‌ بوده و از نظر کتل اهمیت بیشتری دارند. زیرا به صورت عوامل و پدیده‌های زیربنایی شخصیت عمل می‌کنند. صفات عمقی دو دسته‌اند:

صفات سرشتی(constitutional traits) که ارثی‌اند و شخص آن‌ها را با خود به دنیا می‌آورد.

صفات محیطی( environmental – mold traits) که با آموختن و تربیت به دست آمده و حاصل محیط‌ می‌باشند.

کتل، صفات را بر این اساس که خود را به چه صورتی نشان می‌دهند، به سه دسته تقسیم کرده است:

1. صفات پویا(dynamic traits): صفاتی که فرد را به سوی هدفی به حرکت در می‌آورند.

2. صفات توانشی(ability traits): صفاتی که استعداد، قابلیت و توانایی فرد را برای رسیدن به هدفی نشان می‌دهند.

3. صفات خلقی(temperament traits): صفاتی که نشان دهنده خصوصیاتی مانند انرژی، واکنش عاطفی، سرعت عکس‌العمل و سرعت و قوت انگیزشی هستند.

انگیزه‌های فطری و انگیزه‌های اکتسابی (Erg & Metaerg)

لینک به دیدگاه

یکسری افراد عادی بودن

یکی خلاف و دیگری سالم

من از طرح این موضوعات یه هدف بیشتر ندارم ، اونم اینه که کمک کنیم جوانان و کاربران از قبل این بحث و گفتگو ها یه چیزی یاد بگیرند اینم ممکن نمیشه مگه اینکه ما بحث رو طوری ادامه بدیم که به یه جمع بندی قابل فهم و قابل استفاده برای همه برسیم.متاسفانه نحوه شرکت دوستان اینجوریه که یه نظری میدن و بصورت گذرا رد میشن و میرن.بیشتر شبیه یه جور خودنمایی به نظر میاد تا مشارکت مثبت و ادامه دار که بتونه به یه جمع بندی خوب برسه.

حرف حق هم بزنم عین بچه قهر میکنن و نمیان. :w16:

این شکلک هم زوری گذاشتمش اونجا .واقعیتش اینه که خیلی هم ازشون دلگیرم.ل

لینک به دیدگاه
من از طرح این موضوعات یه هدف بیشتر ندارم ، اونم اینه که کمک کنیم جوانان و کاربران از قبل این بحث و گفتگو ها یه چیزی یاد بگیرند اینم ممکن نمیشه مگه اینکه ما بحث رو طوری ادامه بدیم که به یه جمع بندی قابل فهم و قابل استفاده برای همه برسیم.متاسفانه نحوه شرکت دوستان اینجوریه که یه نظری میدن و بصورت گذرا رد میشن و میرن.بیشتر شبیه یه جور خودنمایی به نظر میاد تا مشارکت مثبت و ادامه دار که بتونه به یه جمع بندی خوب برسه.

حرف حق هم بزنم عین بچه قهر میکنن و نمیان. :w16:

این شکلک هم زوری گذاشتمش اونجا .واقعیتش اینه که خیلی هم ازشون دلگیرم.ل

خب به من چه ؟:ws28: اینکه رد میشنو مگه من باید جواب بدم ؟:ws28:

ادامه بحثتو انجام بده من مگه حرفی زدم ؟ عجبه ها:ws28:

قهرو این حرفها به من چه آخه ؟ برو یخه خودشونو بگیر

لینک به دیدگاه
خب به من چه ؟:ws28: اینکه رد میشنو مگه من باید جواب بدم ؟:ws28:

ادامه بحثتو انجام بده من مگه حرفی زدم ؟ عجبه ها:ws28:

قهرو این حرفها به من چه آخه ؟ برو یخه خودشونو بگیر

خداوند اینا رو خلق کرده که فقط کپی پیست کنن.هی برن از سایت های دیگه مطلب هپلی هپو بکنند و بیارن اینجا بدون اینکه بخوننش.

یقه شونم میگیرم میگی چرا یقه کشی میکنی؟:ws28:

موندم از دست تو چیکار کنم.:icon_pf (34):

داشتم آروم برا خودم یقه میکشیدم ، نذاشتی، یعنی آبرو برام نذاشتی:ws28:

الان دیگه بازارم کساد شده.هریقه ای گیرم بیاد میکشم.حتی یقه خودمو :ws28:

لینک به دیدگاه
خداوند اینا رو خلق کرده که فقط کپی پیست کنن.هی برن از سایت های دیگه مطلب هپلی هپو بکنند و بیارن اینجا بدون اینکه بخوننش.

یقه شونم میگیرم میگی چرا یقه کشی میکنی؟:ws28:

موندم از دست تو چیکار کنم.:icon_pf (34):

داشتم آروم برا خودم یقه میکشیدم ، نذاشتی، یعنی آبرو برام نذاشتی:ws28:

الان دیگه بازارم کساد شده.هریقه ای گیرم بیاد میکشم.حتی یقه خودمو :ws28:

فکر کردی همه مثل من هستند ؟ :ws28:باو تو فقط منو میتونی پیدا کنی که یدونه پست از جایی نیاوردم ! چه باشگاه چه اینجا چه فیسبوک و....... همه پستام مال خودمه:w02:

خب عزیز من راست میگم دیگه !! اشتباهه یخشونو نگیر چون دوست ندارن به این چیزا فکر کنن به همین راحتی

اگر دوست داشتند و میرفتن دنبالش که قطب دنیا بودیم

یخه خودتم نگیر . به نظر من اینویز برای خودت کار کن و به کسی هم کار نداشته باش

میای خشتکو اینو اونو بگیری باد نبره خشتک خودت میره پس معرکه :ws28:

منم کاری ندارم باو یک مدت سرم خلوت تر شده بود یکم دوباره اومدم تو این سایته برای خودم میچرخیدم

الان دوباره یک سوژه برای خودم پیدا کردم و سرم گرم شده (اتفاقا سیانید بازیه :ws28:)

باو آروم میومدی یخه اینو اونو میگرفتی یهو به قول خودت قهر میکردن و دعوا میشد

دیده بودم دیگه :ws28:

مطمئن باش جواب چیزهایی که میخوای رو نه تنها توی این سایت پیدا نمیکنی بلکه توی این کشور نمیتونی پیدا کنی

خلق الله رو ببین چجوری هستند !!! هر طرف باد بیاد اینا هم با باد میرن

همه چیز یا شده خرافات یا شده حزب باد و یکسری هم تو هپروت خودشون درگیرن

من خودم ده سال پیش دچار این چیزا شده بودم

حسش نیست توضیح بدم

ولش کن باو سیانیدو عشقه a061.gif :ws28:

کامپلکس های سیانیدی بی نظیرن

آقا یک کامپلکس سیانیدی تحت فشار ساختم اصلا باقلوا ! با لبای آدم بازی میکنه :ws28: 65 بار فشار اکسیژن براش گذاشتم یک چیزی در اومد محشر

حالا مرد میخوام اینو تخریب کنه

لینک به دیدگاه

تو خیلی از کشورا اگه یه طرحی داشته باشی و مسئولین اونجا بهشون ثابت بشه که اون طرح به درد مردم میخوره ، با کمال میل کمک میکنن که طرح شما رو زمین نمونه و به تولید برسه،

اینجا وقتی میری یه طرح رو به ثبت برسونی 90 درصد نگرانیت اینه که احتمال میدی قبل از ثبت بدزدنش.بعد ثبت هم کسی نیست کمک کنه .

اونایی که موفق میشن با ابداعاتشون دنیا را به حیرت وادارند ، پشتشون به حمایت خیلی از هموطنانشون و امکانات کشورشون گرمه ،اینجا از این خبرا نیست و نمیتونه باشه.چون همش گفتن بفکر اون دنیات باش.

لینک به دیدگاه

به نظر من خیلی مقایسه اشتباهی کردی چون یک عالم سیاست رو با یک عالم روانشناسی قاطی کردی.

امریکا برای ساختن رپتور 27 میلیارد دلار هزینه کرد در صورتی که کل بودجه سالانه ارتش ایران 7 میلیارد دلاره!

دلیل ضعیف تر بودن تولیدات کشوری مثل روسیه و ایران در برابر کشورهایی مثل امریکا و ژاپن اقتصاد ضعیف تره ( به نظر من )

مثلا روسیه به دلیل مشکلات مالی نمیتونه مثل امریکا سر تحقیقات و توسعه سرمایه گذاری کنه و در به کارگیری تکنولوژی نوین هم به دلیل مشکلات مالی ضعیف است

اما از بعد روانشناسی شما:

البته هر آدمی با آدم دیگه فرق داره اما همه میتونن رپتور بسازن اگر همه پول و امکانات کافی برای تحقیق و توسعه آن را داشته باشند.

لینک به دیدگاه
به نظر من خیلی مقایسه اشتباهی کردی چون یک عالم سیاست رو با یک عالم روانشناسی قاطی کردی.

امریکا برای ساختن رپتور 27 میلیارد دلار هزینه کرد در صورتی که کل بودجه سالانه ارتش ایران 7 میلیارد دلاره!

دلیل ضعیف تر بودن تولیدات کشوری مثل روسیه و ایران در برابر کشورهایی مثل امریکا و ژاپن اقتصاد ضعیف تره ( به نظر من )

مثلا روسیه به دلیل مشکلات مالی نمیتونه مثل امریکا سر تحقیقات و توسعه سرمایه گذاری کنه و در به کارگیری تکنولوژی نوین هم به دلیل مشکلات مالی ضعیف است

اما از بعد روانشناسی شما:

البته هر آدمی با آدم دیگه فرق داره اما همه میتونن رپتور بسازن اگر همه پول و امکانات کافی برای تحقیق و توسعه آن را داشته باشند.

دوست عزیز تا حد زیادی نمیشه موضوع بودجه رو وارد بازی کرد

زمانی که طرح یک پرنده نسل 5 مطرح شد چندین شرکت امریکایی طرحشونو دادن و حتی سه نمونه اولیه هم ساخته شد

مثلا شرکت نورثروپ گرومن نمونه ای ارائه کرد که از نظر پنهانکاری و رادار و حتی موشک خیلی از رپتور تاپ تر بود و رپتور فقط تو بحث مانور پذیری کمی در سطح بالاتر بود

شرکتهایی (که یا ادغام شدن و یا به نوعی مرخص شدن ) هم نمونه های خودشونو زدن

طرح مکدانل که کلا رد شد و.........

موضوع پرنده چیزی نیست که فقط به بودجه مربوط بشه . گرومن شرکتی بود که بدجوری اثبات شده بود و زمانی هم که با نورثروپ ادغام شد بهتر هم شد

تو بحث رادار و الکترونیک سطح تکنولوژی برندهای امریکایی خیلی بالاتر هستند

این مربوط به نسل 5 هم نیست و نسل های گذشته هم همین بودن

یک یا دو نمونه همزمان ساخته میشد و برای مدت طولانی کاربرد داشت

معمولا یکی با عدد فرد برای نیروی هوایی امریکا و یکی هم با عدد زوج برای نیوی که یکی از این دو نمونه فقط برای برتری هوایی و خود امریکا ساخته میشد که به هیچ عنوان صادر نمیشد

البته الان این زوج و فرد شکسته شده و برعکس شده :ws28:

مثلا اف 4 و اف 14 (زوج) برای نیروی دریایی امریکا و اف5 و 15 برای نیروی هوایی امریکا

که الان برعکس شده و کاربر اف 22 شده نیروی هوایی

حالا روسها و اروپایی ها و خصوصا فرانسه خیلی از نظر الکترونیک عقب تر هستند

تو نسل 4 هم اف 14 حکم رپتور الان رو داشت که برتری هوایی بود و از ای تا دی ساخته شد و همون بود تا 2006

اما از زمان اف 14 و 15 که همزمان تقریبا تولید شدن روسا صد مدل سوخو و میگ زدن که بتونن رقابت کنن

البته رقابت با ایگل ها ساده تر بود .

حالا این وسط روسها و یا اروپایی ها الان به چیزایی دست پیدا میکنن که کمپانی هایی مثل گرومن تو دهه 70 انجامش دادن رفته

و ضعف اکثر برندهای مثلا روسی هم همین بحث رادار و الکترونیکه

و اینکه زمانی امریکایی ها اعتقاد داشتن دیگه جنگهای نزدیک کاربرد نداره و قبل از نزدیک شدن هدف باید نابودش کرد که اساسا موضوع اف 14 اون زمان شکل گرفت که دو تا هدف داشت ! یکی جلوگیری از حملات روسیه و چین و نابود سازی موشک های کروز که بر علیه ناو ها استفاده میشد و دیگری برتری هوایی که این امکان رو داشت تا هدف قبل از اینکه بتونه پیدات کنه و نزدیک بشه و درگیری شکل بگیره بتونی نابودش کنی که موشکهای فونیکس برای این امر بود . البته اف 14 تو جنگ های نزدیک هم توانایی های خاصی داشت ولی به هر حال میتونست بدون درگیری هم هدفش رو نابود کنه .

روسها پرنده های مانور پذیر خوبی دارن ولی از نظر رادار و الکترونیک خیلی فاصله دارن با امریکا

و اروپایی ها هم همینطور هستند

حالا از همه این حرفها هم که بگذریم (تا فکور نیومده یخه منو بگیره :ws28:) همه میتونن ولی اشکال کار اینجاست که اون همه ها به دنبال یک الگو هستند !!! و همه میخوان یه اون الگو دست پیدا کنن و همین هم باعث میشه خیلی عقب باشن و خیلی هم نتونن

دهه هفتاد تامکت و ایگل ساخته شدن و روسیه خودشو کشت تا به تکنولوژیش دست پیدا کنه و رقیبشو بزنه و الان هم رپتور

اولین طرحی که زده شد (شکل رپتور) این بود و حالا روس هم اومد پکفا زد و همه تلاش این بود که شکلش اونجوری باشه و الانم چین و فردا هم اروپا

خب چرا نسل 5 باید شبیه به رپتور باشه ؟ اصلا قیافش جور دیگه باشه مگه چیه ؟ اما فعلا کسی دنبال این نیست چیز تاپ تری بزنه و همه به این فکر هستن که به رپتور برسن و تا بیان بهش برسن (اگر موفق بشن) نسل های بعدی زده میشه

گیر اینجاست که همه دنبال الگو هستند

ایران هم این وسط ......... بودجه نمیدن به قول شما ولی دوستان هم بیشتر به دنبال کارهای بیهوده میرن که توضیحش دیگه خیلی طولانیه ولی تو پست های بعدی بهش اشاره میکنم

اما ما اینجا 2 تا نیروی نظامی به صورت موازی داریم و ارتش دیگه نباید مانند سابق به ادوات بینظیر دست پیدا کنه

و از طرفی تلاش شد تا نیروی هوایی دیگری هم داشته باشیم ولی نیروی هوایی به این سادگی هم نیست و به ناچار نیروی هوایی فعلا ارتشه ولی با امکانات و یا بودجه کم

حالا توضیح داره و منم نمیخوام موضوع رو زیاد باز کنم اما گاهی گریز میزنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...