رفتن به مطلب

Totalitarianism

S.F

ارسال های توصیه شده

تمامیّت‌خواهی، یا توتالیتاریسم اصطلاحی در

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
و توصیف‌گر
از حکومت است که معمولاً دارای این شش خصوصیّت می‌باشد: یک ایدئولوژی کلّی ، یک سیستم تک حزبی متعهّد به آن ایدئولوژی کلّی که معمولاً توسط یک نفر رهبری می‌شود، دارای پلیس مخفی گسترده ، انحصار در سلاح‌های مورد استفاده، انحصار وسایل ارتباط جمعی ، انحصار اقتصادی که ممکن است لزوماً و به طور مستقیم توسّط حزب صورت نگیرد.

منبع

علایم تشخیص یک حکومت توتالیتر

1. بسته شدن روزنامه‌های منتقد حکومت
  2. وجود سانسور شدید در تمام ابعاد، از جمله اطّلاعات، رسانه‌ها، مطبوعات و کتب
  3. زندانی شدن افرادی که از حکومت انتقاد می‌کنند
  4. پناهندگان سیاسی فراوان در کشورهای دیگر
  5. اقتصاد دولت مدار
  6. وجود رهبری مقتدر و اغلب
    در راس حکومت
  7. شخصیت پرستی (کیش شخصیت)
  8. وجود ایدئولوژی فراگیر رسمی و حکومتی که همه چیز با آن سنجیده می‌شود
  9. سرکوب شدن حقوق اقلیّت‌های سیاسی، مذهبی، قومی
  10. قرار داشتن انحصار رسانه‌های فراگیر، از جمله رادیو و تلویزیون، در اختیار دولت ر
  11. دولتی بودن تمام نظام‌های ارتباطی، از جمله پست، تلفن و اینترنت
  12. مقدّس شماری آرمان‌های رسمی حاکمیّت
  13. برخورد سختگیرانه و بی‌رحمانه با مخالفان حکومت
  14. محدود شدن آزادی‌های فردی، به ویژه آزادی بیان

{1}

Birnbaum, ‎Pierre. States and collective action: the European experience. Cambridge University Press, 1988. 129.

{4}

لینک به دیدگاه

اینا رو به کی میخوای بگی ؟

ایران ۱۰ میلیون بی سواد مطلق دارد/ آمارهایی از سبد هزینه‌ای دهک‌های اول و دهم، طلاق و اعتیاد

جامعه > آسیب‌ها - ایسنا نوشت: دبیر علمی سمپوزیوم ادغام مراقبت‌های اجتماعی در نظام مراقبت‌های اولیه با بیان اینکه 10 میلیون بی‌سواد مطلق در کشور داریم، گفت: آمار مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد که 3.5 میلیون نفر ترک تحصیلی در کشور داریم که البته آموزش و پرورش هیچ مسوولیتی را در قبال آن نمی‌پذیرد.

لینک به دیدگاه

خود شما تو تاپیک قبلیتون همه اون بلا ها رو سر نظرات من آوردی . خیلی هاشو پاک کردی و هر جوری خودت خواستی مطالب رو دسته بندی کردی و ( نهایت دیکتاتوری و تمامیت خواهی ) . . . .

همه ما یه جورائی تمامیت خواه هستیم آقا سجاد عزیز. منتها وقتی بیرون گود باشیم , نظراتمون یه جوره و وقتی دست خودمون تو کار باشه از هر دیکتاتوری دیکتاتور تریم.

فقط بلدیم آئینه ها رو بشکنیم .

لینک به دیدگاه
خود شما تو تاپیک قبلیتون همه اون بلا ها رو سر نظرات من آوردی . خیلی هاشو پاک کردی و هر جوری خودت خواستی مطالب رو دسته بندی کردی و ( نهایت دیکتاتوری و تمامیت خواهی ) . . . .

همه ما یه جورائی تمامیت خواه هستیم آقا سجاد عزیز. منتها وقتی بیرون گود باشیم , نظراتمون یه جوره و وقتی دست خودمون تو کار باشه از هر دیکتاتوری دیکتاتور تریم.

فقط بلدیم آئینه ها رو بشکنیم .

دورد

نمی دونم شما متوجه هستی ک اینجا رصد میشه یا نه میخای متوجه نباشی! پیشتر هم گفتم. ممکنه نظر شما با نظر من یا سایر دوستان یکی باشه اما نمیشه هر نظری رو گفت.

حالا شما هم آزادی نظرت رو بگی، اونجا هم فقط شما نبودی. خیلی از پست ها رو پاک کردم. قرار نیست هرکی هرجا تخلف دید برخورد کنه.

تو هر تصیمیمی ی عده راضی ان ی عده ناراضی. بد نیست ادم قبل از نظر دادن، خودش رو در جایگاه طرف مقابل بزاره.

و احتمالا این تاپیک رو پند روز دیگه بفرستم بایگانی ! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

اما در مورد شخص من. من تهران هستم. خیلی خوشحال میشم حضوری هم رو ببینیم و اون موقع من رو نقد کنی :icon_gol:

نظر شما محترمه، بازهم اگه امکانش برات نبود. این موارد رو بزار پروفایلم یا حصوصی بفرست :icon_gol:

لینک به دیدگاه
دورد

نمی دونم شما متوجه هستی ک اینجا رصد میشه یا نه میخای متوجه نباشی! پیشتر هم گفتم. ممکنه نظر شما با نظر من یا سایر دوستان یکی باشه اما نمیشه هر نظری رو گفت.

حالا شما هم آزادی نظرت رو بگی، اونجا هم فقط شما نبودی. خیلی از پست ها رو پاک کردم. قرار نیست هرکی هرجا تخلف دید برخورد کنه.

تو هر تصیمیمی ی عده راضی ان ی عده ناراضی. بد نیست ادم قبل از نظر دادن، خودش رو در جایگاه طرف مقابل بزاره.

و احتمالا این تاپیک رو پند روز دیگه بفرستم بایگانی ! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

اما در مورد شخص من. من تهران هستم. خیلی خوشحال میشم حضوری هم رو ببینیم و اون موقع من رو نقد کنی :icon_gol:

نظر شما محترمه، بازهم اگه امکانش برات نبود. این موارد رو بزار پروفایلم یا حصوصی بفرست :icon_gol:

خصوصی خدمت میرسم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...