رفتن به مطلب

بویینگ یا ایرباس؟

ارسال های توصیه شده

کل تعداد هواپیماهای تولید شده توسط بویینگ تا کنون: 17216

کل تعداد هواپیماهای تولید شده توسط ایرباس تاکنون: 9,542

منبع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده جزییات می توانید به منبع اصلی مراجعه کنید(منتها انگلیسی هستش)

ایرباس یک کمپانی چند ملیتی اروپایی(فرانسه ، بریتانیا ، آلمان و اسپانیا) است و بویینگ امریکایی.

همانطور که ملاحظه می کنید امریکایی ها در ساخت هواپیمای تجاری موفق تر از اروپایی ها بوده اند اگرچه کیفیت هواپیماهای هر دو کمپانی عالیست.

لینک به دیدگاه
این توپولوف که گفتی منو یاد یکی از خاطرات بچگی م انداخت.یه روز رفته بودیم مسجد محل که ملا بهمون قرآن یاد بده. ( معمولا شبای زمستون ) یه رفیقی هم داشتیم بنام کریم . یه روز ملا میخواست یه مثالی در مورد خلقت انسان و حیوانات و اینا بزنه که برای آماده شدن ذهن ما خواست یه سئوال بپرسه.ازما پرسیدکه بنظرتون بزرگترین حیوان روی زمین کدومه؟ همه مون ساکت بودیم که یهو کریم گفت آقا من بگم؟گفت بگو.کریمم در جواب بزرگترین حیوان روی زمین این جواب رو داد،،،تانک،،،

:ws28:

لینک به دیدگاه

حالا تاپیک منو با این تاپیک مقایسه کنید:

ایرباس بزرگترین شرکت هواپیماسازی دنیاست و تقریباً نیمی از هواپیماهای مسافربری و غیرنظامی جهان را تولید می‌کند. ایرباس شرکت هواپیماسازی اروپایی و سازنده بزرگترین هواپیمای جت مسافربری جهان است. این شرکت دارای ۵۷۰۰۰ کارمند و ۱۶ دفتر در کشورهای آلمان، فرانسه، بریتانیا و اسپانیا است. مونتاژ نهایی هواپیماهای ایرباس در شهرهای تولوز در فرانسه، هامبورگ در آلمان، سویل در اسپانیا و تیانجین در چین انجام می‌پذیرد. این شرکت همچنین دارای شعباتی در کشورهای آمریکا، ژاپن و چین است.

http://www.noandishaan.com/forums/thread125258.html

لینک به دیدگاه

ایرباس بزرگترین شرکت هواپیماسازی دنیاست و تقریباً نیمی از هواپیماهای مسافربری و غیرنظامی جهان را تولید می‌کند.

بنابر عصر ایران

اما بنابر ویکیپدیا:

ایرباس هم‌اکنون پس از

، دومین شرکت هواپیماسازی جهان به‌شمار می‌آید

لینک به دیدگاه
چرا بهتره؟

لینک به دیدگاه

مقایسه بویینگ 747 با a-380 غلطه چون 747 خیلی قدیمی تر از a-380 است.لا اقل با بویینگ 787 مقایسه می کردین.

A-380 بیشترین مسافر را در بین تمام هواپیماها حمل می کند اما قیمت آن فوق العاده بالاست.

لینک به دیدگاه

منبع سایت انگلیسیه مقایسش خیلی داغونه! A-320 چندین مدل داره که هر کدوم برد های متفاوتی داره بعدش اومده یه برد باسه a-320 بیان کرده.به هر حال بویینگ 737 فروش بیشتری نسبت به ایرباس 320 داشته که نشون میده بویینگ بهتر از ایرباسه.

اگه ایرباس بهتره چرا فروشش نصف بویینگ بوده؟

لینک به دیدگاه
دونستن اینا به چه درد ما میخوره؟

دونستن اینها اصلا به درد ما نمیخوره ، چیزی که مهمه اینه که نشون بده فلان سایت اطلاعات غلط به صورت آگاهانه داده!

spreading of Anti American Propaganda

تو کتاب 1100 خوندم این اصطلاح رو

لینک به دیدگاه
فرقشون خیلی زیاده و اگر حسش بود در موردشون گفتگو میکنیم و پا بده روی جنگنده هم مانور میدیم

منتظرت بودم بیای ! حتما ، من که مشتاقم:ws37: ولی یه جوری بگوکه آخرش ایرباس برنده بشه :ws3:

لینک به دیدگاه
منتظرت بودم بیای ! حتما ، من که مشتاقم:ws37: ولی یه جوری بگوکه آخرش ایرباس برنده بشه :ws3:

شما دنبال واقعیت نیستید. حتی اطلاعات غلط پخش می کنید.میتونید اطلاعات منو جابجا کنید!

لینک به دیدگاه

باو من میخواستم بحث فنی بکنم هیچ کدوم از این کمپانی ها مال بابام نیستن که پشتشو بگیرم :ws28:

مقایسه اینا مثل دقیقا مقایسه پرنده های روسی با شیوخ تگزاسیه

دقیقا انگار داری برندهایی که سوخو و میکویان تولید میکنن رو با برندهایی که گرومن یا مکدانل داگلاس تولید میکردن مقایسه کنی

کسی نمیگه سوخو چرته ها !! و کاربرهای خودشونو دارن اما هیچ وقت یک شرکتی مثل گرومن که الان با نورث یکی شده رو با سوخو و حتی برندهای اروپایی مقایسه نکن

این برندهای اروپایی و روسی تازه نزدیک شدن به چیزایی که مثلا گرومن یا مکدانل یا لاکهید مارتین و.......... دهه هفتاد ساختن!!! تازه هنوز هم نرسیدن و فقط نزدیک شدن

ببین چند مدل سوخو تولید شد برای رقابت با ایگل ؟ تامکت که اصلا بحثش جدا تا زمانی که بود کسی نتونست فکر رقابت هم باهاش بکنه

اما ایگل یک ایگل بود با سری های مختلف و طی این سالها ( از زمانی که ساخته شد تا الان) به جر آپدیت های مثل رادار چه تغییری کرد ؟ دویست مدل سوخو و میگ زده شد برای این ولی هنوزم ...............

تازه دلشون خوشه مثلا فلان مدل رادارش آرایه فازیه و فلانه اما یهو 4 تا کاف کشف میشه

هیچ وقت برند هایی که گفتم رو با بقیه مقایسه نکن و بوئینگ هم داستانهای خودشو داره

اون بوئینگ هم با جنرال داینامیکس یکی شده دیگه

کسی منکر خوب بودن ایرباس نمیسه و کسی هم نمیگه بوئینگ بده یا برعکس

یک بحث هایی وجود داره که ما هم کمو بیش میدونیم

بحث فروش هم مطرح نیست چون موضوع قیمت و کاربری مهمه و در نهایت توقعاتی که خریدارا دارن

اگر بحث جنگ باشه یک موضوعه و بحث سفر هم یک موضوع دیگه

باو بیخیال من نیستم :ws28:

مقایسه یک راداری که الان رو بورسه با یک رادار آنالوگ 40 سال پیش غیر منطقی هستش و تو بحث مسافربری هم باید دو مدل تو یک رنک مقایسه بشن

مثل خودرو !! پژو رو تو میتونی با فورد موستانگ تو یک کلاس قرار بدی ؟ یا مرسدسو بی ام دبلیو رو ؟

صحبت از خوبو بد بودن نیست بحث رنکه و در نهایت عواملی مثل عمر مفید و هزارتا پارامتر دیگه

و الانم به هزار دلیل سیاسی و............. ایرباس بهترین گزینه هستش و سوخوهای روسی هم گزینه نظامی

اگر این موضوعات مطرح نبود که مثل زمان شاه میرفتیم ناراحت ترین رهگیرو بمب افکنو آواکسو از امریکا میخریدیم و از اونطرف هم بوئینگ رو آباد میکردیم

دلیل برتری هوایی زمان جنگو ببین !!! ناراحت ترین رهگیر دنیا رو داشتی چی باهات رقابت میکرد؟

بوئینگ الان مشکلی برای معامله با ایران نداره ولی ما هزارتا مشکل تو خودمون داریم

باشد که همه با هم یهو رستگار شویم

این بحث ها پیچیده تر از این حرف هاست جیگر و تخصص خودشو لازم داره ....

لینک به دیدگاه
شما دنبال واقعیت نیستید. حتی اطلاعات غلط پخش می کنید.میتونید اطلاعات منو جابجا کنید!

سلام اتفاقا چرا دنبال واقعیتم ! همانطورکه دوستان گفتند جنگی ومسافربری فرق داره ...فکرکنم انتخاب سرخوب وخوبتربایدباشه .......درهرصورت رقابت این قولها به نفع ماست !

تا جای که بتوانم سعی میکنم نشه اینجوری ولی اگربشه بازهم فکرنکنم مشکلی باشه داریم بحث می کنیم ما هم می خواهیم استفاده کنیم ..... اگر سوالت رامطرح نکنی هیچ وقت نمی فهمی درست یااشتباه!

آخریش نفهمیدم ببخشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...