رفتن به مطلب

چرا عده‌ای کم‌شمار سرمایه دارند و می‌توانند عده‌ای پرشمار را در قالب کارگر به خدمت گیرند؟

fakur1

ارسال های توصیه شده

ما که دنبال درس و مشق بودیم , بناچار از داشتن سرمایه محروم موندیم. ( سرمایه مادی ) با این حساب باید همه عمرمان برای کسانی کار کنیم که سرمایه مادی دارند و از سرمایه علمی بی بهره اند؟

آیا روشی را سراغ دارید که جمع صاحبان علم باهم کار کنند و برای لقمه ای نان محتاج این سرمایه داران دگم اندیش نباشند؟

لینک به دیدگاه

بردگان مشتاق سرمایه‌داری «Willing Slaves Of Capital» نام کتابی است که یک اقتصاددان مشهور به نام فدریک لوردون نوشته است. که در این باره مطالب جالبی داره.

لینک به دیدگاه

هر یک از ما به دلائلی اسیر کاپیتالیسم هوشمند هستیم . یکی برای یک لقمه نان، دیگری برای سرگرمی، یکی برای راحت خرج کردن و بعضی هم برای ترقی.

لینک به دیدگاه
هر یک از ما به دلائلی اسیر کاپیتالیسم هوشمند هستیم . یکی برای یک لقمه نان، دیگری برای سرگرمی، یکی برای راحت خرج کردن و بعضی هم برای ترقی.

چه کنیم نباشیم ؟ زندگی سخت شده ! شایدمقصراصلی خودمونیم ! نمی دونی چقدر هوس کرم برم توروستا وبا مرغ وخوروس یه جندتا گوسفندزندگی کنم متنفرشدم ازاین زندگی شهری این تهران پر از دود این آدمای ولش کن :sigh:

من آرزوم زندگی راحته ! اتفاقا امروزداشتم فکرمی کردم اگه پول نبود چی می شد.

پول که نداری جواب سلام هم بهت نمیدن خیلی راحت همکارمی کنند! ولی وقتی پول داشته باشی می تونم منفجرشون کنم بگم من همونیم که مسخره می کردین و........

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
ما که دنبال درس و مشق بودیم , بناچار از داشتن سرمایه محروم موندیم. ( سرمایه مادی ) با این حساب باید همه عمرمان برای کسانی کار کنیم که سرمایه مادی دارند و از سرمایه علمی بی بهره اند؟

آیا روشی را سراغ دارید که جمع صاحبان علم باهم کار کنند و برای لقمه ای نان محتاج این سرمایه داران دگم اندیش نباشند؟

حکومت سوسیالیست

مثلا ژاپن سوسیالیسته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...