رفتن به مطلب

خودباوری های کاذب

fakur1

ارسال های توصیه شده

چرا مردم کشور ما حرفایی میزنن که گنده تر از دهنشونه؟

چرا دست به کار هایی میزنن که گنده تر از ظرفیت های ذهنی و توانائیهای فردیشونه ؟

این خودباوری های کاذب درمانش چیه؟

لینک به دیدگاه
مطلب به اندازه کافی گویا نیست ؟

نه. مردم ما دروغ خیلی میگن ولی حرف گنده‌تر از دهان رو نمیفهمم یعنی چی؟ یعنی مثلا میگن من اینکار رو میکنم ولی نمیکنن؟ که خب طبق تجربیات من، مردم ما اتفاقات مسئولیت‌گریزتر از این هستند که بگن من اینکار رو میکنم. اگه منظورت شاخ و شونه‌کشی باشه که خب این هم عمومیت نداره. جز بین سران مملکت من فقط بین الوات تو دعواهاشون دیدم

لینک به دیدگاه
نه. مردم ما دروغ خیلی میگن ولی حرف گنده‌تر از دهان رو نمیفهمم یعنی چی؟ یعنی مثلا میگن من اینکار رو میکنم ولی نمیکنن؟ که خب طبق تجربیات من، مردم ما اتفاقات مسئولیت‌گریزتر از این هستند که بگن من اینکار رو میکنم. اگه منظورت شاخ و شونه‌کشی باشه که خب این هم عمومیت نداره. جز بین سران مملکت من فقط بین الوات تو دعواهاشون دیدم

شما هر سئوالی رو از یه نفر بپرسی , یه جوابی داره که بهتون بده. ( در حالی که خودشم میدونه که جواب اونی نیست که داره میده )

هر کاری که بگی میگه بلدم.

و نظایر این نوع رفتار ها که همشون تصور خود همه چیز دانی دارن ولی در عمل از مدیریت کوچکترین کاراشون عاجزند . مچ شونم بگیری یه جورائی رفتارشونو توجیه میکنند.

لینک به دیدگاه
شب خوش

نوع بشر از ابتدای خلقت درباره ی خودش و دنیای اطرافش دچار توهم بزرگی بوده به نام شناخت ...

شب شما هم بخیر.

منظورتون نوع بشر ایرانیه یا خارجی؟

لینک به دیدگاه
شما هر سئوالی رو از یه نفر بپرسی , یه جوابی داره که بهتون بده. ( در حالی که خودشم میدونه که جواب اونی نیست که داره میده )

و نظایر این نوع رفتار ها که همشون تصور خود همه چیز دانی دارن ولی در عمل از مدیریت کوچکترین کاراشون عاجزند . مچ شونم بگیری یه جورائی رفتارشونو توجیه میکنند.

لابد فکر میکنن وظیفه دارن بگن بلدم. نمیتوونم/بلد نیستم شاید براشون تعریف‌نشده هست

لینک به دیدگاه
لابد فکر میکنن وظیفه دارن بگن بلدم. نمیتوونم/بلد نیستم شاید براشون تعریف‌نشده هست

سئوال اینه که : چرا اینطوری اند؟

چه چیزی این توهم رو تو ذهنشون جا داده؟

لینک به دیدگاه
سئوال اینه که : چرا اینطوری اند؟

چه چیزی این توهم رو تو ذهنشون جا داده؟

شاید ترس از دست دادن جایگاه، شغل و در کل سود. همه‌چیزدانی لابد یک صفت چشمگیر هست که باعث افزایش شانس جفت‌یابی و در نتیجه انتقال ژن به نسل‌های بعدی میشه و از اونجایی که یک ویژگی نسبی هست و قابل اندازه‌گیزی و قابل مشاهده نیست هرکسی میتوونه ادعا کنه که همه‌چیزدان هست

لینک به دیدگاه

اما در برخی ویژگیها مشترکند و یکی از اونها عدم شناخته...

و دلیلش هم ساده است برای رسیدن به شناخت باید حجابها و پرده هارو پس زد که یکیش خود انسان هست(نفس انسان)

تا وقتی انسان نتونه پا روی خود وجودیش بذاره و بی طرفانه به همه مسایل نگاه کنه دید خیلی دقیقی عایدش نمیشه ...

لینک به دیدگاه

درسته ، خب اینم می تونه برگرده به همون قضیه مشکل درنه گفتن ، چه مشکلات ودروغهای درست میشه بااین مشکل

لینک به دیدگاه
درسته ، خب اینم می تونه برگرده به همون قضیه مشکل درنه گفتن ، چه مشکلات ودروغهای درست میشه بااین مشکل

یعنی اون گفته من همینو که نوشتی , میرسونده؟ من هیچ ارتباط معنی داری توش ندیدم.

لینک به دیدگاه

از گلستان سعدی ضرب المثلی در جامعه ما رواج داره با این مضمون:

همه کس را عقل خود به کمال نماید و فرزندخود به جمال

در ادامه یک بیت مغفول مانده هم هست

گر از بسیط زمین عقل منعدم گردد به خود گمان نبرد هیچ کس که نادانم

رنه دکارت همین موضوع رو به شکل دیگه ای بیان میکنه

در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده است، زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقل‌اند

سوالی که مطرح شده یک مسئله جهانشمول هست ، در ذات انسان هاست خودعقل کل پنداری .

اما در مورد ایران، محمدعلی جمال زاده کتابی داره تحت عنوان خلقیات ما ایرانیان ، تو نت قابل دسترسی هست میتونی جواب سوالت رو کامل ازش بگیری

لینک به دیدگاه
از گلستان سعدی ضرب المثلی در جامعه ما رواج داره با این مضمون:

همه کس را عقل خود به کمال نماید و فرزندخود به جمال

در ادامه یک بیت مغفول مانده هم هست

گر از بسیط زمین عقل منعدم گردد به خود گمان نبرد هیچ کس که نادانم

رنه دکارت همین موضوع رو به شکل دیگه ای بیان میکنه

در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده است، زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقل‌اند

سوالی که مطرح شده یک مسئله جهانشمول هست ، در ذات انسان هاست خودعقل کل پنداری .

اما در مورد ایران، محمدعلی جمال زاده کتابی داره تحت عنوان خلقیات ما ایرانیان ، تو نت قابل دسترسی هست میتونی جواب سوالت رو کامل ازش بگیری

دنبال جواب برای خودم نیستم. این موضوع فتح بابی است برای آسیب شناسی موضوع و احیانا ارائه راهکار توسط شرکت کننده ها و استفاده فردی و گروهی.( اینجا تالار گفتگوست , مگه نه؟)
لینک به دیدگاه

بله ، موضوع ربطی نداره ولی موضوعی که باز می شه شاخوبرگ میگیره/ بیشترما یه غرور الکی ( غدیم ) داریم که دوست نداریم بگیم نه یا اینکه درمود هرسوالی که گفتی جوابی دارنداینه که پیش خودشون فکرمی کنند براشون افت داره که کم بیارن !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...