رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

مجموعه کیمیا رادیدین ؟! اگردیدین که هیچ اگرندیدین موضوعش درباره شاه ، ساواک ، و.... هست !

توی اون فیلم یه صجنه بود که انقلابی رابا ماشین منتقل می کردند یهو مامورها را زد و .......

خب یک لحظه مقایسه کردم با 88 و برخوردحکومت ! خب ، چرا این حکومت حق داشت مردم راسرکوب کندواونهارا بعضا خاین بخواندو...........ولی برای اون حکومت هیچ حق دفاعی قایل نیستند!

یه چیزکاملامنطقیه هرکسی حکومت خودش رادوست داره . ولی نمی فهمم چراشاه خیانت کاربود ؟ خب اینا می گن 88 یها خیانتکارند وبایدبمیرند خب شاههم یک کارعادی کردیه سری می خواستن نظم رابه هم بزنند که جلوشون می ایستاد! ؟

نظرشماچیست؟

لینک به دیدگاه

حقیقت همیشه اون چیزی که به ما میگن نیست

کلا حکومت ها سیاست مدارها افراد و مردم حتی حقیقت رو اونجوری بیان میکنن که برای خودشون منفعت داشته باشه.

و حکومتها از این قاعده بیشتر بهره میگیرن و معمولا تاریخی که از حکومت پیش از خودشون عنوان میکنن اکثرا دروغ محضه.

لینک به دیدگاه
سلام

مجموعه کیمیا رادیدین ؟! اگردیدین که هیچ اگرندیدین موضوعش درباره شاه ، ساواک ، و.... هست !

توی اون فیلم یه صجنه بود که انقلابی رابا ماشین منتقل می کردند یهو مامورها را زد و .......

خب یک لحظه مقایسه کردم با 88 و برخوردحکومت ! خب ، چرا این حکومت حق داشت مردم راسرکوب کندواونهارا بعضا خاین بخواندو...........ولی برای اون حکومت هیچ حق دفاعی قایل نیستند!

یه چیزکاملامنطقیه هرکسی حکومت خودش رادوست داره . ولی نمی فهمم چراشاه خیانت کاربود ؟ خب اینا می گن 88 یها خیانتکارند وبایدبمیرند خب شاههم یک کارعادی کردیه سری می خواستن نظم رابه هم بزنند که جلوشون می ایستاد! ؟

نظرشماچیست؟

درود

بعد از دیدن تیتر گفتم بالاخره ی موضوع خوب زده شدا. مهندس اینا سر و ته نداره.

اما در کلام بگم ک تمام حکومت ها(هر جا باشن، باید مشروعیت و مقبولیت داشته باشن. ) نمخام بیشتر بازش کنم؛ خطری ه برا سایت.

ولی در مجموع همون طور ک ناصر عزیز هم گفت، هر حا جکومت باشه، دیکته هم هست. تمام حکومت ها سعی می کنن ایدلوژی خودشون رو ب مردم تزریق کنن. یا از طریق مایند منیوپولیشن، یا مستقیم با خبر سازی. رمان 1984 کاملا گویاست در این مورد. " دقت ب نقش کلیدی دایره العمارف و تی وی، تو این رمان شاید راهگشا باشه ک چرا " رییس سازمان تی وی" مستقیما توسط رهبر انتخاب میشه!!!!

اما نهایت این تفکرات ما رو سمت انارشیسم میکشه، ک اونهم ی گرفتاری ه.

واقعیت اینکه اینا باید باشن، شما ب خودت نگاه نکن، جامعه های بشری همیشه وحود همچین زنجیرهایی مثل دین، جکومت، ایدولوژی ک در واقع همه یکی هستن رو ایجاب میکنن.

در پناه حق./.

لینک به دیدگاه

نه اون زمون نه حالا مردم جرات اظهار نظر ندارن اونقدر ترس تو وجودشون رخنه کرده که بخوان هم نمیتونن چیزی بگن چون عواقبی داره که 100رحمت به مُردن......

اون موقع اگر حرف خلاف سیاست میزدن ساواک دستگیرشون میکرد حالا.......ترسناکه نه؟حالا اینجا اسم خدا و دفاع بهش اضافه شده....شیک شد نه؟

مردم عادی همیشه باید سکوت کنن حقیقت اینه....

یه جایی هست نمیدونی و فکر میکنی درسته...یه جایی هم هست میدونی غلطه اما نمیتونی کاری کنی...درد اولی بیشتر از دومی هست....

تو هیچ دوره ای از تاریخ,تاریخ قبل خودش رو به حق و حقیقت بازگو نکرده مخصوصا وقتی پای جنگ و قیام مطرح بوده چون اگر مردم درصدی فکر کنن قبلیه بهتر از الانی هست ضرر زیادی به حکومت تازه وارد میرسه.....البته اسم اینا عوض میشه همه شون دنبال یه هدف هستن اونم قدرت بی انتهاست.... و بازم هم بیچاره مردم ناآگاه یعنی افرادی مثل من......

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...