رفتن به مطلب

نظر خواهی برای تدریس خصوصی زبان برنامه نویسی جاوا

ارسال های توصیه شده

اره دیگه

نتی

اون نشر ویدو و اینا ک خوبه. والی ب نظرم داره اشباع میشه و رفع اشکال کردن هم نداره. با توجه ب اینکه هر دانش اموزی هم استراتژی خاصی برای یادگیری داره انعطاف پذیی کمی هم داره.

اما اموزش پویا و پروژه محور همون اینتراکتیو بهتره و سریع تر ک البته تسلط بالایی میخاد. در حد همون کلاسهای حضوری بگذار کردن.

screen2exe هم ی نرم افزار عالیه ک ویدو میگریه از دکستاپ 1 ساعت 50 مگ "مثلا"!

با همین ک دوستمون کفت "تیم ویویر" و ترکیبش با اسکایپ

با یکی از دوستاتون تست کنین ببین چطور میشه.

مثلا من دانش اموز. مکاتبه میکنم

هر روز فلان ساعت تا فلان ساعت انلاین هستیم هر دومون

اموزش انجام میشه اینطوری.

می مونه تسوه حساب ک بر میگیرده ب نحوه اشنایی.

اگر غربیه باشه، ب نظرم بهتره با اشناییت انجمن باهاش کانکت بشین. چون نواندیشان نماد اعتماد داره و خوب ارزشمنده.

دیگه باز ریزترش رو هم می تونید با مهدی ادمین یا محمد چک کنین، اما من شخصا نظرم ب ساپورت اعضا نخبه مثل شما جهت پیشرفت هست، و موافق این مورد هستم.

می مونه مورد اینکه از طروق دیگه اشنا شده باشن ک اونم باز ای فکر کردن داره.

مرسی از پیشنهادتون

درسته این روش داره اشباع میشه ولی هنوزم جزو انتخابی های اکثر آموزشگاههای دنیاست

من منظورم از پروژه محور این نیس یه صورت مسئله تعریف کنی و به دانشجو بگی خودت برو دنبالش

نه

منظورم پا به پاش رفتن و در هر مرحله که سوالی براش پیش میاد در کنارش باشی جواب رو بهش ندی ولی راهنماییش کنی تا خودش بره جواب رو پیدا کنه

مثال میزنم

من یکی از دوستان میخواست تو مصاحبه استخدامی یه شرکت نیمه دولتی شرکت کنه که یکی از شرایطش آشنایی با مفاهیم شی گرایی تو جاوا و مقدمات جاوا بود

اومد پیش من یه چن ساعتی باهمدیگه کار کردیم

انتظارش این بود که از تو جزوه ای که استاد خصوصی جاوای قبلیش براش گفته بود و اون ریز به ریز نکات رو یادداشت کرده بود ولی بعد گذشت یه چن ماه چون واقعا کار نکرده بود حتی نوشته های خودش رو هم نمی فهمید

میخواست من از رو جزوه براش مثلا فرق static و none static رو توضیح بدم

ولی اینکار رو نکردم بجاش ازش خواستم یه پروژه جدید تو محیط IDE ایجاد کنه

ایجاد کرد

گفتم یه کلاس ایجاد کن کرد و الی آخر تا رسیدیم به اینکه متد main که خواست برنامه رو اجرا کنه هرکاری می کرد برنامه اش خطا میداد ازش خواستم دلیلیشو پیدا کنه

کمی درگیرش کردم تو ذهنش سوال ایجاد کردم تا تونستم تو ذهنش مفهوم اشیا ایستا و پویا رو جا بندازم

خیلی راحت سر چهار پنج ساعت مفاهیم شی گرایی رو بهش منتقل کردم و یه پروژه کوچولو هم بهش دادم که تو منزل انجام بده

اینجوری من نقش استاد متبحر با تجربه که از اول چند مرحله بعد رو میدونه رو بازی نمی کنم بلکه همپای دانشجو جلو میرم اجازه میدم اون خودش چیزایی که فکر می کنه فهمیده امتحان کنه خروجی اشتباه بگیره ولی درحین کار کم کم اون ساختار و مفهوم مطلب تو ذهنش شکل و قوام بگیره

این از طریق نت میشه ولی حضور آنلاین دو طرف رو در ساعت معنی میخواد

لینک به دیدگاه
چرا صحيح نيس ؟!:ws38:

خب پروژه دانشجویی رو میدن بهش که درس یاد بگیره. یکی دیگه انجام بده که چه فایده؟ چون دیدم خودتون گفتید به فکر کار درستید وگرنه شاید این حرفا برا خیلیا خنده دار باشه. مگه اینکه منظور از پروژه دانشجویی چیزدیگه ای باشه :whistle:

لینک به دیدگاه

یه سایت یا وبلاگ ایجاد کن اطلاعاتت رو ا ونجا منتشر کن.

کاری که سایت های تخت سفید, فرا درس... میکنند.

با این کار کسانی که شهرستانند یامشکل شرکت در کلاس دارندحالا به هر دلیلی می تونند از مطالبی که گذاشتید استفاده کنند.

درسته اینجوری فرصت رفع اشکال دانشجو نیست ولی خودم به شخصه خیلی ترجیح میدم این روش رو چون واقعا هزینه هام کمتر میشه.

با خود سایت فرا درس مکاتبه کن استقبال میکنند.

با شرکت ها و موسسه هایی که در این زمینه نیاز به اموزش دارند مکاتبه کن. مثلا شرکت ما هر ما بیش از سی کلاس اموزشی مختلف برگذار میکنه.ولی قبلش نظر سنجی میکنه تا براساس نیاز پرسنل باشه.

اگه دراز مدت فکر میکنی و انرژی و اشتیاقش رو داری مطالب خاص و کاربردی جمع اوری کن چیزایی که کمتر بهش توجه شده برای چاپ کتاب...

لینک به دیدگاه
خب پروژه دانشجویی رو میدن بهش که درس یاد بگیره. یکی دیگه انجام بده که چه فایده؟ چون دیدم خودتون گفتید به فکر کار درستید وگرنه شاید این حرفا برا خیلیا خنده دار باشه. مگه اینکه منظور از پروژه دانشجویی چیزدیگه ای باشه :whistle:

اصل حرفتون منطقي و درسته

اما واقعيتش اگه وقت كافي داشتم برا امتحان هم كه شده وارد اين حيطه ميشدم

لینک به دیدگاه
یه سایت یا وبلاگ ایجاد کن اطلاعاتت رو ا ونجا منتشر کن. کاری که سایت های تخت سفید, فرا درس... میکنند. با این کار کسانی که شهرستانند یامشکل شرکت در کلاس دارندحالا به هر دلیلی می تونند از مطالبی که گذاشتید استفاده کنند. درسته اینجوری فرصت رفع اشکال دانشجو نیست ولی خودم به شخصه خیلی ترجیح میدم این روش رو چون واقعا هزینه هام کمتر میشه. با خود سایت فرا درس مکاتبه کن استقبال میکنند. با شرکت ها و موسسه هایی که در این زمینه نیاز به اموزش دارند مکاتبه کن. مثلا شرکت ما هر ما بیش از سی کلاس اموزشی مختلف برگذار میکنه.ولی قبلش نظر سنجی میکنه تا براساس نیاز پرسنل باشه. اگه دراز مدت فکر میکنی و انرژی و اشتیاقش رو داری مطالب خاص و کاربردی جمع اوری کن چیزایی که کمتر بهش توجه شده برای چاپ کتاب...

وبلاگ دارم البته برا پايان نامه ام ايجاد كرده بودم ( به زبان انگليسي)

ولي خيلي مطالبش قديمه ديگه

بايد به روزش كنم

در مورد سايت فرا درس هم ممنونم حتما پيگيريش مي كنم

.....

شركتها با فرد هم وارد مذاكره ميشن يا با سازمانها ؟

لینک به دیدگاه

سلام

من هنوز دارم اون پی دی اف و میخونم :ws3:

با چند تا از دوستات که انگیزه مشابه دارن ولی زبان برنامه نویسی متفاوتی و بلدن شریک شو یه جا را اجاره کن البته این فقط یه پیشنهاده:icon_redface:

لینک به دیدگاه
وبلاگ دارم البته برا پايان نامه ام ايجاد كرده بودم ( به زبان انگليسي)

ولي خيلي مطالبش قديمه ديگه

بايد به روزش كنم

در مورد سايت فرا درس هم ممنونم حتما پيگيريش مي كنم

.....

شركتها با فرد هم وارد مذاكره ميشن يا با سازمانها ؟

معمولا از شرکت ره اوران فنون استاد میگرند ولی تا جایی که شنیدم شرکت ره اوران فنون برای همه دوره ها استاد نداره در نتیجه میره از دانشگاه ها یا دانشجویانی که توانایی تدریس دارند یا از کارمندهای شرکت ها و سازمان هایی که تجربه و تخصصش رو دارند دعوت میکنه.

حتی پارسال یکی از استادام رو به شرکت خودمون معرفی کردم و شرکت ما هم اون د رو به ره اوران معرفی کرد تا نهایتا دو دوره اموزشی برگذار کرد

همین اطلاعاتی رو که اینجا قرار میدی رو بزار توی وبلاگت حتی اگه برای فروش نباشه بهتر میتونی وقت و انرژیت رو مدیریت کنی طرح و برنامه ریزی داشته باشی به طور منظم تر و اصولی جلو بری و اعتبار کسب کنی.

نهایتا تجربیاتی به دست میاری که خیلی گرانبهاس

بحث مالکیت چه در مورد ساختمان چه فضای مجازی در کسب و کار. خیلی مهم هست.

لینک به دیدگاه
سلام

من هنوز دارم اون پی دی اف و میخونم :ws3:

با چند تا از دوستات که انگیزه مشابه دارن ولی زبان برنامه نویسی متفاوتی و بلدن شریک شو یه جا را اجاره کن البته این فقط یه پیشنهاده:icon_redface:

ممنون که تشریف آوردین

اینم نظر و پیشنهاد خوبیه

فعلا تو مرحله جمع آوری پیشنهادها و ایده هام

در مورد مطالب pdf هم هر سوالی داشتین در خدمتم:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...